Porady sprzętowe - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Fotoforum

Fotoforum Sprzęt, porady, galerie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 19th, 2005, 03:29 PM   #121
Koreanczyk
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Driller
Za a taka cene polecilbym Sony DSC-P200 7megapixeli (a czasami nawet jest tanszy):
Zoom optyczny
3x

Precyzyjny zoom cyfrowy
6x

Smart zoom
do 14x (w trybie VGA)

F
2,8–5,2

Ogniskowa (f= mm)
7,9–23,7

Ogniskowa (w przeliczeniu dla aparatu 35 mm)
38–114

Makro (cm)
Panoramiczny: 6–nieskończoność, Tele: 30–nieskończoność

PS. Jak bedziesz kupowal aparat to skorzystaj z www.skapiec.pl Naprawde dobre ceny tam sa podane. Sam z tej stronki korzystalem jak kupowalem swoj aparat
Moj aparat. Bardzo dobry, polecam.
Koreanczyk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2005, 02:12 AM   #122
Koreanczyk
BANNED

moj byly aparat. Teraz ten parat ma moja zona a ja kupilem sobie Canona EOS 20D, czyli wreszcie cyfrowa LUSTRZANKA!
Old November 22nd, 2005, 09:23 AM   #123
mch
krasnal Hałabała

mch's Avatar

Likes (Received): 102

Mówcie co chcecie, klisza i tak rządzi.
mch no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2005, 12:27 PM   #124
Koreanczyk
BANNED

czekaj sobie 2 tygodnie na zdjecia i potem skaner i tak ci je spieprzy.
Old November 22nd, 2005, 05:37 PM   #125
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4318

Mi wpadl w oko Eos 5D, niestety cena jeszcze zbyt wysoko dla mnie (cos ponad 3tys. €), ale bede czekal az stanieje, lustrzanka z cropem nie wchodzi dla mnie w rachube, szkoda mi moich objektywow ... a ta ma pelnoformatowy sensor i 12 mpx.

Pzdr.

PS: @ Koreanczyk, w Korei sie czeka az 2 tygodnie na zdjecia? Jednak daleko wam do Europy ...
Old November 22nd, 2005, 05:49 PM   #126
merw
Gdańsk i JA

merw's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koreanczyk
czekaj sobie 2 tygodnie na zdjecia i potem skaner i tak ci je spieprzy.
Ja oddaje do Media markt. na drugi dzien po 14:00 mam klisze zdjecia i zeskanowane na plytke wszystko:d
merw no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2005, 04:13 AM   #127
Koreanczyk
BANNED

A ja robie 20 zdjec tego samego czegos i potem wybieram najlepszaza. I widze odrazu jak zdjecie wyszlo i czy musze cos zmienic w ustawieniach. Zdjecia mam odrazu i nie musze skanowac. No i nie wyrzucam pieniedzy i nie musze sie marwtic o koszty wywolania jak robie zdjecia. Do tego jakosc jest taka sama jak na kliszy, jak drukuje to mam kompletna kontrole nad tym jak wychodzi moje zdjecie i jest sto razy latwiej obrobic fotke w photoshopie. Nigdy bym nie wrocil do kliszy mimo ze mialem lustrzanke Canona.
Old November 23rd, 2005, 04:18 AM   #128
Koreanczyk
BANNED

Quote:
Originally Posted by MARCIN
Mi wpadl w oko Eos 5D, niestety cena jeszcze zbyt wysoko dla mnie (cos ponad 3tys. €), ale bede czekal az stanieje, lustrzanka z cropem nie wchodzi dla mnie w rachube, szkoda mi moich objektywow ... a ta ma pelnoformatowy sensor i 12 mpx.

Pzdr.

PS: @ Koreanczyk, w Korei sie czeka az 2 tygodnie na zdjecia? Jednak daleko wam do Europy ...

Jak juz masz obiektywy to napewno szkoda. Ja nie czuje tego co ty, kupilem sobie obiektyw 17-35mm do mojego 20D i mimo ze jest z cropem to "nie czuje" tego bo nie mam porownania. A za 3 lata kupie sobie 5D albo inny pelnoformatowy aparat i 17mm bedzie jak prawdziwe 17mm.

Co do 2 tygodni, mozna miec na ten sam dzien. ale zapominasz o tym ze trzeba najpierw wyklikac wszystkie klisze, bo jak zrobie 2 zdjecia i mam jeszcze 18 kliszy na filmie pustych to nie oddam do wywolania i bede musial czekac as sie skonczy film a potem pojsc wywolac. A tak to jak zrobie jedno zdjecie to moge je miec odrazu.
Old November 23rd, 2005, 09:59 AM   #129
mch
krasnal Hałabała

mch's Avatar

Likes (Received): 102

Nie wiem, może widziałem fotki z tanich i gównianych cyfraków, ale do skanów z negatywu tym zdjęciom sporo brakowało. Nie ta klasa, nie ta rozdzielczość, nie te odcienie kolorów, nie tak subtelene i ładne róznice w kolorach. Mówiąc krótko z cyfry większość trzeba było poprawiać, a i tak efekt bywał niezadowalający.
mch no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2005, 10:16 AM   #130
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 16064

mch - mój syfrak odstaje od poprzedniej analogowej lustrzanki właśnie za sprawą oddawania barw i przejść. Fotki które robię nie klasyfikuje jako "artystyczne" więc fakt ten boli ale nie ma decydującego znaczenia. Zaletą aparatu cyfrowego jest szybkość i dlatego nie rozważam powrotu do kliszy. Czekanie na 5D ma sens w perspektywie 3 miesięcy a nie lat, a tyle pewnie upłynie aż aparaty bez crop będą przystępne. Nawet wtedy będę wolał dorzucić kasą do obiektywu niż do body.
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2005, 11:08 AM   #131
Koreanczyk
BANNED

5D przez natspene are lat bedzie DROGIM aparatem bo nie widze aby Canon w ciagu 2 lub 3 lat dal nam aparat ktory bedzie konkurowal z 5D.
Old November 23rd, 2005, 04:36 PM   #132
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Mylicie sie, takie zdanie moglo pasc gdy jedyne pelnoformatowe aparaty, Canon i Kodak chyba, kosztowaly 8/9 tys. € ... teraz wlasnie ukazal sie trzykrotnie tanszy i sklasyfikowany jako aparat amatorski Eos 5D - oczywiscie i tak drogi, conajmniej dla mnie. Ale jest to dla mnie wskazowka ze oplacalo i nadal oplaca sie czekac na rozwoj lustrzanek cyfrowych, ten sektor sie bowiem bardzo szybko rozwija i za rok byc moze bedzie juz nastepca Eos'a 20D z pelnoformatowym chipem za poltora tysiaca € ... a obiektywy wyliczone na aparaty z cropem nie nadaja sie do lustrzanek analogowych lub cyfrowych z chipem w pelnym formacie, bylo by wtedy widac czarne katy.

Pzdr.
Old November 24th, 2005, 12:36 AM   #133
Koreanczyk
BANNED

Quote:
Originally Posted by MARCIN
Mylicie sie, takie zdanie moglo pasc gdy jedyne pelnoformatowe aparaty, Canon i Kodak chyba, kosztowaly 8/9 tys. € ... teraz wlasnie ukazal sie trzykrotnie tanszy i sklasyfikowany jako aparat amatorski Eos 5D - oczywiscie i tak drogi, conajmniej dla mnie. Ale jest to dla mnie wskazowka ze oplacalo i nadal oplaca sie czekac na rozwoj lustrzanek cyfrowych, ten sektor sie bowiem bardzo szybko rozwija i za rok byc moze bedzie juz nastepca Eos'a 20D z pelnoformatowym chipem za poltora tysiaca € ... a obiektywy wyliczone na aparaty z cropem nie nadaja sie do lustrzanek analogowych lub cyfrowych z chipem w pelnym formacie, bylo by wtedy widac czarne katy.

Pzdr.

Nastepca 20D nie bedzie pelnowymiarowy. Canon ma teraz 5D, ktory jest nowym aparatem pelnowymiarowym i nie sadze aby za rok moglbys kupic pelnowymiarowy aparat Canona za 1,5 tys. Bycmoze za 2 lata. Chce ci sie tak dlugo czekac?
Old November 24th, 2005, 03:51 PM   #134
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koreanczyk
Nastepca 20D nie bedzie pelnowymiarowy. Canon ma teraz 5D, ktory jest nowym aparatem pelnowymiarowym i nie sadze aby za rok moglbys kupic pelnowymiarowy aparat Canona za 1,5 tys. Bycmoze za 2 lata. Chce ci sie tak dlugo czekac?
Mi osobiscie sie chce, na razie nie jest mi koniecznie potrzebny aparat. No i mam juz 3 dosc dobre obiektywy ktore przez kropa staly by sie dla mnie malo atrakcyjne ... wiec w moim wypadku ma to sens, ale nie w kazdym - racja.

Pzdr.
Old December 17th, 2005, 09:54 PM   #135
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3629

Opowiecie mi cos o statywach ??? chce kupic ale nie wiem o co w tym biega Jedynie co wiem: to takie 3 kije...

a tak serio... jaki wysoki?? Czy sa wadliwe? No ja sie nie znam...
Old December 18th, 2005, 12:28 AM   #136
Krzycho
Registered User

Krzycho's Avatar

Nie wiesz o co w tym biega? Statyw to taka podpórka pod aparat, żeby zdjęcie było bardziej ostre Wysokość możesz sobie ustawiać dowolnie, jak kupisz najtańszy to pewnie będzie wadliwy...

Last edited by Krzycho; December 18th, 2005 at 12:49 AM.
Krzycho no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2005, 12:46 AM   #137
Frater M.:M.:
smakosz

Frater M.:M.:'s Avatar

Likes (Received): 2331

Quote:
Originally Posted by zonc
Opowiecie mi cos o statywach ??? chce kupic ale nie wiem o co w tym biega Jedynie co wiem: to takie 3 kije...

a tak serio... jaki wysoki?? Czy sa wadliwe? No ja sie nie znam...
Popatrz, poczytaj, wybierz. Ja właśnie kupiłem dwa ;-)

http://www.agito.pl/index.php?cid=214&item=18203

M.:M.:
L u x
Frater M.:M.: no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2005, 05:28 PM   #138
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by Krzycho

Nie wiesz o co w tym biega? Statyw to taka podpórka pod aparat, żeby zdjęcie było bardziej ostre Wysokość możesz sobie ustawiać dowolnie, jak kupisz najtańszy to pewnie będzie wadliwy...

jaki ty dzis zlosliwy!!! Kupujac aparat wiem jaki jest dobry... ale statyw?? Nie znam sie na firmach ani parametrach...
Old December 18th, 2005, 05:38 PM   #139
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Sa tam 2 statywy HAMA STAR... w tej samej cenie, ale rozne parametry... jeden ma niewymienna glowice, inna wysokosc...
Old December 18th, 2005, 07:46 PM   #140
GeoS
GeoS

GeoS's Avatar

Likes (Received): 16

1. Co do obiektywow - zamiast kupowac szkla pod cyfre, lepiej kupowac pod analog i zakladac go do cyfry. Przynajmniej taka opcja jest w sprzecie Canona.
Sa:
EF-S - szkla tylko pod cyfre
EF - szkla pod analog, ale pasujace pod cyfry

Przetestowalem to na wlasnej skorze i przy dwoch lustrzankach w domu (analog i cyfra) taki zabieg bardzo sie oplaca. Od tygodnia testuje wlasnie Canon EF17-40mm f/4L USM - piekne szklo, cudne fotki.

Jesli chodzi o statywy. Warto spojrzec na kilka parametrow, a zaliczaja sie do nich:
- wysokosc (minimalna i maksymalna)
- opcja wymiennosci glowicy (plus gdy taka opcja jest, minus gdy brak).
- udzwig przez glowice (krotko mowiac, czy dzwignie nasza polkilowa lustrzanke i jej kilogramowe szklo, czy pieknie sie pod tym ugnie i pozwoli nam wycelowac tylko w ziemie)
- kompatabilnosc z jakims systemem mocowan (w gre wchodzi np. zastosowanie jednej plytki przykrecanej do aparatu i dzieki niej podlaczanie sie do kilku roznych glowic), obslugiwane nagwintowanie zastosowane w aparacie (srednica sruby mocujacej plytke do aparatu)

Z osobistego doswiadczenia moge tu polecic sprzet Bogen/Manfrotto. Moze nie nalezy do najtanszych, ale na pewno jest bardzo dobrej jakosci i jest inwestycja na cale lata. Do tego maja system mocowania, ktory umozliwia zgranie sie z praktycznie kazdym mocowaniem aparatu na rynku.
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules