[Łódź] NCŁ: Biurowiec Skanska "Nowa Fabryczna" - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 25th, 2014, 05:37 PM   #21
poginho1
Amator Łodzi

poginho1's Avatar

Likes (Received): 3107

No to teraz MPZP, a potem oczekuję wysypu kolejnych informacji o inwestycjach. Ledwo skończą robić dworzec, a znów zaroi się tam od żurawi
I w zasadzie to dobrze, że nie zabudowują od razu całego kwartału. Daje to szanse na większą różnorodność budynków.
Advertisement

Old November 25th, 2014, 05:41 PM   #22
dave8
Registered User

Likes (Received): 163

Nadal nie wiem który. Mógłby ktoś dodać do tej dużej mapy na zielono?
dave8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2014, 06:55 PM   #23
adikk
made in poland

adikk's Avatar

Likes (Received): 2738

Ja bym chciał żeby moja Łódź rosła, żeby miała wspaniałe pałace, zielone piękne ogrody i w ogóle, żeby był wielki handel, wielki ruch, wielki pieniądz.

Władysław Reymont "Ziemia obiecana"
adikk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 25th, 2014, 08:28 PM   #24
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22139

A czemu lecznicy nie ruszą/wykupią?
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2014, 10:16 PM   #25
dave8
Registered User

Likes (Received): 163

To fantastycznie bo od razu się zrobi pierzeja w tamtym miejscu
dave8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2014, 10:45 PM   #26
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2338

Quote:
Originally Posted by Loukas_ View Post
Na razie za bardzo nie ma co podpisywać, ale proszę

Dodaj jeszcze I komisariat budujący się na tyłach komendy na sienkiewicza (przy zaprojektowanej nowej ulicy). Swoją drogą, czy w oparciu o to zdjęcie makiety (lub podobne dla całego NCŁ) mógłbyś je aktualizować w najbliższym czasie nanosząc nowe inwestycje, bo bardzo fajnie to wygląda?

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org

lodzer.m, jaruk liked this post
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2014, 11:04 PM   #27
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 17793

Quote:
Originally Posted by poginho1 View Post
No to teraz MPZP, a potem oczekuję wysypu kolejnych informacji o inwestycjach. Ledwo skończą robić dworzec, a znów zaroi się tam od żurawi
Od razu przenosić żurawie z fabrycznego na te działki... zaoszczędzi się na kosztach transportu
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 12:19 AM   #28
karol.ldz
Registered User

karol.ldz's Avatar

Likes (Received): 25589

W planie działka 9.2 MW/U. Zabudowa 6-7-8 kondygnacji, 15-28 m. Powierzchnia około 1 ha, czyli mniej więcej tyle ile Green Horizont.

Nowe Centrum Łodzi: operacja na otwartym mieście Informacje. Zdjęcia. Plany. Budowa dworca Łódź Fabryczna. Brama Miasta.

lodzer.m liked this post
karol.ldz no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 01:44 AM   #29
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Likes (Received): 869

Quote:
Originally Posted by kozaist View Post
Okazuje się że trapez, ale nie cały - 3 pierzeje - od dworca, od Składowej i ta krótsza od Knychalskiego. Bez ruszania lecznicy. W środku trochę zieleni - projektant ten sam co Green Horizon
Być może totalnie mi się pomyliło, ale według Twojego opisu to bardziej właśnie "trójkąt" - Składowa nie będzie miała styczności z "trapezem", a te 3 pierzeje dokładnie opisują boki "trójkąta".
Old November 26th, 2014, 09:37 AM   #30
kozaist
Registered User

Likes (Received): 1827

Może nie do końca wiem jak będzie docelowo wyglądać Składowa, ale dzisiejsza ma styczność z terenem trapezu i to bez wątpienia o tym terenie mówimy. Opisane trzy pierzeje nie zamykają trapezu - jeśli chodzi o kąty to są "rozwarte".

Tak jak to zaznaczył Loukas (po za tym że nie będzie chyba tego łącznika w środku):

Quote:
Originally Posted by Loukas_ View Post
(...)
Old November 26th, 2014, 12:14 PM   #31
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Likes (Received): 869

Quote:
Originally Posted by kozaist View Post

Może nie do końca wiem jak będzie docelowo wyglądać Składowa, ale dzisiejsza ma styczność z terenem trapezu i to bez wątpienia o tym terenie mówimy. Opisane trzy pierzeje nie zamykają trapezu - jeśli chodzi o kąty to są "rozwarte".

Tak jak to zaznaczył Loukas (po za tym że nie będzie chyba tego łącznika w środku):
Mea culpa z tym stykaniem się ze Składową (zasugerowałem się makietą). Składowa pozostaje tak, jak jest, także będzie przebiegała na północ od "trapezu". Dodatkowo zmyliły mnie te trzy, idealnie pasujące nazwy ulic.
Old November 26th, 2014, 01:37 PM   #32
fanfix
Registered User

fanfix's Avatar

Likes (Received): 6500

Uuu ale się rozhulał wątek po jednym niepotwierdzonym poście
Jak już się nakręcamy to trzeba tu dorzucić artykuł z biurowego :P

Quote:
Originally Posted by kukuss View Post
Łodzi powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy

Wiceprezydent Marek Cieślak zapowiada, że w Łodzi powstanie kolejnych 1000 miejsc pracy. Inwestycjami w naszym mieście jest zainteresowana duża firma.
Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi: - Mamy zapewnienie od jednego z dużych graczy, że chce w Łodzi ogłosić takie przedsięwzięcie, na ponad tysiąc miejsc pracy. Będzie to praca w przestrzeni biurowej, czyli to co w Łodzi rozwija się dziś najpilniej i najszybciej. W ostatnim czasie ponad dziesięć tysięcy miejsc pracy powstało w takich centrach usług.
Wiceprezydent Cieślak dodał, że zgłosiło się już kilka firm zainteresowanych inwestycjami w Nowym Centrum Łodzi. Przetargi zostaną ogłoszone po uchwaleniu planu zagospodarowania dla tego terenu.

https://www.radiolodz.pl/posts/10029...h-miejsc-pracy
[sapie]
fanfix no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 01:46 PM   #33
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8229

1000 miejsc czyli pewnie podział ten inwestycji o ile to ta inwestycja na etapy. Ciekawe jak go podzielą o ile wogóle zaczną budować. Jak początkowo GH dokładnie po środku? Czyli jedna z pierzei i ogryzek od Knychalskiego. Oby tylko przynajmniej infre na dachu pochowali jakoś sensownie a nie całkowicie po kosztach postawią ten korpobiurowiec gdzie jedyna zaleta to od biedy kształt (choć też nie do końca bo kształt tego biurowca przy zachowaniu pierzejowej zabudowy mógłby być dużo ciekawszy.

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne

Last edited by lodzer.m; November 27th, 2014 at 10:21 AM.
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 01:47 PM   #34
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 20512

Stawiam na to, że Skanska tak jak w przypadku GH podpisała umowę z jakąś firmą w stylu Infosysa i będzie dla niego budować właśnie ten biurowiec.

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

NYC & EastCoast USA
Wątek zdjęciowy Łódź and Poland
dexter2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 03:24 PM   #35
master1024
Registered User

Likes (Received): 1441

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
jedyna zaleta to od biedy kształt (choć też nie do końca bo kształt tego biurowca przy zachowaniu pierzejowej zabudowy mógłby być dużo ciekawszy

Po czym wnosisz że budynek mógłby być taki albo siaki (w domyśle: a nie będzie), skoro projekt jeszcze nie został upubliczniony (jeżeli w ogóle istnieje)?
master1024 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 09:06 PM   #36
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8229

Quote:
Originally Posted by master1024 View Post
Po czym wnosisz że budynek mógłby być taki albo siaki (w domyśle: a nie będzie), skoro projekt jeszcze nie został upubliczniony (jeżeli w ogóle istnieje)?
ksztalt z mpzp wymusza bardzo przecietny budynek. nie spodziewam sie jakiejs super elewacji. zakladm cos w podobie green horizon podzielone na dwa etapy. cos czego nawet nie zauwazy sie ze jest

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 11:31 PM   #37
misiek-lodz
Misie śni lepsza Łódź...

misiek-lodz's Avatar

Likes (Received): 11649

I ładnie Szału nie ma, ale jeśli CO NAJMNIEJ tak będzie NCŁ wyglądało, to ja jestem hepi
Mógłbym teraz dodać swoje: "szkoda tylko, że...", ale już sobie tym razem daruję

Last edited by lodzer.m; November 27th, 2014 at 02:05 PM.
misiek-lodz no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 11:31 PM   #38
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1629

[Łódź] NCŁ: Biurowiec Skanska przy ul. Składowej/Knychalskiego/Węglowej

To teraz ja. Wspaniała wiadomość o tej inwestycji. Po prostu pokazuje to, ze " to działa!!!". Koło zamachowe nie kręci sie tylko dla samego siebie, ale zaczyna rozkręcać wszystko wokół, no może prawie wszystko. A pisze "prawie", bo jeszcze ludzie i ciagle duże tabuny niedowiarków, którym ta wiadomość powinna dać dwa razy zastanowić sie nad dalszym ciągiem biadolenia.

Gdybym miał moc sprawcza to chciałbym, aby Skanska budowała ten biurowiec dla...Airbusa. Rozmarzyłem sie na myśl, ze obok Fabrycznej byłby budynek z napisem "Airbus".

yareq, danieloo82, lodzer.m, Stewie_G liked this post
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 11:32 PM   #39
czlapka
Ziemia Obiecana

czlapka's Avatar

Likes (Received): 4289

Wiadomo, że nie jest to jakieś cudo, ale po prostu biurowiec. Tak czy siak, lubię takie informacje o inwestycjach pojawiające się tak znienacka
czlapka no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2014, 11:55 PM   #40
wirtualnyjan1
BANNED

Likes (Received): 532

No budynek całkiem całkiem, aczkolwiek faktycznie kilka pięter więcej by się przydało w NCŁ, no bo tak to trochę biednie wygląda.

Chętnie taki biurowiec bym zobaczył na wielu pustych działek w Łodzi, w NCŁ trochę rozczarowuje.
wirtualnyjan1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools

Posting Rules