[Vidin|Видин]Construction, Projects & Updates [2008-2019] - Page 52 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-West | Северозападен регион

North-West | Северозападен регион Vratsa, Vidin, Montana | Враца, Видин, Монтана и др

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 12 votes, 5.00 average.
Old September 27th, 2019, 10:15 AM   #1021
Godar
Registered User

Godar's Avatar

Likes (Received): 3993

Извинете, дали пешеходната зона е разширена след ремонта? Фантазирах, че може да я увеличат, най-вече към карето със старите къщи.
Godar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2019, 10:57 AM   #1022
PTY22
Registered User

Likes (Received): 100

Quote:
Originally Posted by Godar View Post
Извинете, дали пешеходната зона е разширена след ремонта? Фантазирах, че може да я увеличат, най-вече към карето със старите къщи.
Ремонтът обхваща съществуващите пешеходни пространства от сградата на МВР до Драматичен Театър "Владимир Трендафилов". Не съм сигурен за кое каре със стари къщи визираш, може би в кв. Калето след капията до Съдебната палата, но в тази посока разширения няма и не са били планирани.

crossV, kraxx liked this post
PTY22 no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2019, 10:06 PM   #1023
Godar
Registered User

Godar's Avatar

Quote:
Originally Posted by PTY22 View Post
Ремонтът обхваща съществуващите пешеходни пространства от сградата на МВР до Драматичен Театър "Владимир Трендафилов". Не съм сигурен за кое каре със стари къщи визираш, може би в кв. Калето след капията до Съдебната палата, но в тази посока разширения няма и не са били планирани.
това каре - можеше да бъде чудесно пешеходно пространство, с красив стар град. Дори ми напомня леко на Брашов!

Видин е пълен с красиви къщи и пропуснат потенциал. Сега няма изобщо повод кораб с туристи да спре там! Има откъснати едни от други пространства - като баба Вида, катедралата, парка. Можеше покрай този голям ремонт на центъра, да добавят малко пешеходни зони или да кръстят някаква зона "стар град" и да инвестират в него. Дори може би не трябваше кой знае колко да се пипа центъра, освен лек козметичен ремонт, а директно да се инвестира в околносттите.

https://www.google.com/maps/@43.9863...7i13312!8i6656

Сори, не снимах последния път като ходих и затова от Гугъл

Bufu9, vaduc, Tzetzo, TrueBulgarian liked this post
Old September 28th, 2019, 10:19 AM   #1024
gusterbo
is who I am

gusterbo's Avatar

Likes (Received): 456

Хей, това е половината град... Не може да стане всичко пешеходна зона (поне не на този етап ) - ще се затрудни още повече транспортната проходимост...

Може би в бъдеще, когато/ако градът се разрасне... Засега и така тази част си е "Стария град"...

Last edited by gusterbo; September 28th, 2019 at 10:30 AM.
gusterbo no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2019, 09:04 PM   #1025
vaduc
Registered User

Likes (Received): 6189

Quote:
Не е от сградата на МВР, а от музей Конака.
Би било хубаво, ако беше и след Конака (в посока към сградата на МВР), но не е.
Всъщност именно от Конака до МВР имаше нужда от подмяна на настилката, а не в тази част, където я смениха (от Конака до Театъра).
Мраморната настилка беше много по-добра от новата, която сега сложиха.
Само загрозиха и съсипаха, освен че "усвоиха" десетина милиона.
И много дървета изсякоха.

Ама това е то българската работа и герберското "разкрасяване" и "усвояване".
Въпреки че за другарите (от ГЕРБ) си е точно усвояване, и то голямо.
vaduc está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 30th, 2019, 11:19 PM   #1026
Godar
Registered User

Godar's Avatar

Quote:
Originally Posted by gusterbo View Post
Хей, това е половината град... Не може да стане всичко пешеходна зона (поне не на този етап ) - ще се затрудни още повече транспортната проходимост...

Може би в бъдеще, когато/ако градът се разрасне... Засега и така тази част си е "Стария град"...
не казвам целите оградени зони, а някои улици.

Можеше да се почне от кръгчето в червено!

Пред катедралата да се махне целия тоя паркинг и да се направи площад!
Old October 1st, 2019, 09:25 AM   #1027
PTY22
Registered User

Likes (Received): 100

Quote:
Originally Posted by vaduc View Post
Не е от сградата на МВР, а от музей Конака.
Би било хубаво, ако беше и след Конака (в посока към сградата на МВР), но не е.
Всъщност именно от Конака до МВР имаше нужда от подмяна на настилката, а не в тази част, където я смениха (от Конака до Театъра).
Мраморната настилка беше много по-добра от новата, която сега сложиха.
Само загрозиха и съсипаха, освен че "усвоиха" десетина милиона.
И много дървета изсякоха.

Ама това е то българската работа и герберското "разкрасяване" и "усвояване".
Въпреки че за другарите (от ГЕРБ) си е точно усвояване, и то голямо.
До колкото съм чел, споменатата от теб част представлява 3 от общо 5 етапа, така че продължение до МВР/пазара се очаква да има. В момента почти завършени са първите 3, с изключение частта на централния фонтан и непосредствено до "Конака". Останах изумен от хаоса и безпорядъка, които царяха, особено около фонтана. Ще кача снимки от уикенда щом остане време.
За дърветета честно казано не ме е жал, част от тях са били преместени, а друга отрязани поради това, че положението при тях отдавна е било изпуснато. Проектът за централната зона има предвидени в ПЪТИ повече дървета отколкото е имало преди това, включително и на места, където до преди не е имало такива.
Godar, за съжаление Видинската администрация, няма нито капацитета нито визията как да се развие каквото и да е в града, така че целият ремонт е в предишните граници на пешеходната зона.

crossV, Tzetzo, Godar liked this post
PTY22 no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2019, 12:33 AM   #1028
vaduc
Registered User

Quote:
До колкото съм чел, споменатата от теб част представлява 3 от общо 5 етапа, така че продължение до МВР/пазара се очаква да има. В момента почти завършени са първите 3, с изключение частта на централния фонтан и непосредствено до "Конака". Останах изумен от хаоса и безпорядъка, които царяха, особено около фонтана. Ще кача снимки от уикенда щом остане време.
За дърветета честно казано не ме е жал, част от тях са били преместени, а друга отрязани поради това, че положението при тях отдавна е било изпуснато. Проектът за централната зона има предвидени в ПЪТИ повече дървета отколкото е имало преди това, включително и на места, където до преди не е имало такива.
Godar, за съжаление Видинската администрация, няма нито капацитета нито визията как да се развие каквото и да е в града, така че целият ремонт е в предишните граници на пешеходната зона.
Аз съм виждал много материали за този "проект". Още от самото му обявяване преди 5-6 години.
Никъде не съм видял да се споменава, че ще се прави нещо различно от смяната на качествената мраморна настилка точно в участъка, който споменах.
За продължение към пазара и полицията никога не е ставало дума.
Поне на мен не ми е известно.

Ако може, дай източниците, където си прочел това.

Що се отнася до дърветата.
Какво означава, че са били "изпуснати"?!
Изсякоха много напълно здрави дървета!
А в участъка на пешеходната зона между фонтана, за който споменаваш и Гимназията - именно редиците дървета (брези) създаваха добър вид, атмосфера!
Едната редица (от едната страна) ги изсякоха напълно!

И защо по дяволите?!
С каква цел?!

Аз в това виждам само зъл умисъл!

Що се отнася до това, че по проект имало много дървета. Къде са?!
Кога ще ги засаждат?
И колко десетилетия ще минат, докато достигнат големината и вида на изсечените здрави дървета?!

Някои от отсечените дървета бяха огромни, десетилетни и величествени и създаваха голяма част от чара и атмосферата в районите, където бяха!
Например пред Театъра имаше едно такова!
В самия Дунавски парк!
И го отсякоха!
Както отсякоха и други големи здрави дървета в Дунавския парк (например в близост до "Ривиерата" и паметника на свободата)

Това е престъпление!
Old October 10th, 2019, 06:14 PM   #1029
kraxx
Registered User

kraxx's Avatar

Likes (Received): 177176

Имай предвид, че там където говорим за брези става дума за същото като да говорим за тополи. Имат кратък живот от около 20-30 години, след което подлежат на подмяна. За останалите дървета, които казваш ти знаеш какви са, аз коментирам само премахването на брезите. Тъжно е, но си има технологични причини да се прави...
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 01:16 AM   #1030
gusterbo
is who I am

gusterbo's Avatar

Likes (Received): 456

Клипче от ФБ на Радио Видин

bgdimitrov, Infam0uS liked this post

Last edited by gusterbo; October 11th, 2019 at 01:33 AM.
gusterbo no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2019, 04:26 PM   #1031
vaduc
Registered User

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
Имай предвид, че там където говорим за брези става дума за същото като да говорим за тополи. Имат кратък живот от около 20-30 години, след което подлежат на подмяна. За останалите дървета, които казваш ти знаеш какви са, аз коментирам само премахването на брезите. Тъжно е, но си има технологични причини да се прави...
Брези бяха само в конкретен участък, който споменах. По-късно може да сложа и някои снимки, ако намеря.
Останалите изсечени дървета бяха други видове. Много от тях (ако не и почти всички) бяха здрави.
Брезите също бяха здрави.

Иначе. В участъци до брега на Дунав (почти извън града) има тополи, които са на над 30 г. (струва ми се) и са здрави.
Що се отнася до брезите, виждал съм някои много големи дървета от този вид, които по всяка вероятност са на много повече от 20-годишна възраст.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bulgaria

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules