[Bratislava] Hanby Bratislavy - Page 13 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 400 votes, 5.00 average.
Old February 26th, 2014, 08:58 PM   #241
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4299

Bilbordy v Bratislave padajú, no nie mestské

Nie že by sme to nevedeli, ale pre tých, ktorí by náhodou pochybovali, toto je dôkaz, že toto mesto vedú totálne nekompetentní a skorumpovaní ľudia.

Namiesto boja proti vizuálnemu smogu ho mesto samé vytvára a povoľuje, dokonca si vedenie mädlí ruky, ako na tom zasieraní mesta reklamami zarobí. Odstránenie pár billboardov na jednej ulici je možno pekný predvolebný ťah, ale tým to končí.

Janci1982, Sukino liked this post

Last edited by Qwert; February 27th, 2014 at 07:30 PM.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 26th, 2014, 09:09 PM   #242
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2362

Mesto chce ponúknuť financie na odstránenie graffiti

Ak to dopadne ako s odstranovanim ciernych skladok, tak "dakujeme" velmi pekne! Ale o tom by asi vedela viac hovorit Zelena hliadka....
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 03:59 PM   #243
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by Janci1982 View Post
Mesto chce ponúknuť financie na odstránenie graffiti

Ak to dopadne ako s odstranovanim ciernych skladok, tak "dakujeme" velmi pekne! Ale o tom by asi vedela viac hovorit Zelena hliadka....
Treba tomu dať šancu... Hlavne ľudia o tom musia vedieť a ak tento projekt bude úspešný, tak sa bude dať argumentovať, aby o rok tú sumu zvýšili.
Illioplius no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 6th, 2014, 07:50 PM   #244
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5846

Byť Kuracom, tak sa začnem báť...
Asi 2 roky stará fasáda na Francisiho. No comment.
image hosted on flickr
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2014, 10:30 PM   #245
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

To červené je jeho krv? Že by ho niekto prichytil pri čine a takto ním „zmaľoval“ stenu. ;)
Old March 6th, 2014, 11:10 PM   #246
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Nebudu to nejaki KOSovci? KOS crew. a pisu po srbsky. aj ta "krv" by sa k tomu hodila. :-))))
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2014, 01:11 AM   #247
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Treba zobrať kosu a vyobšívať ich ňou. :D
Old March 7th, 2014, 07:48 PM   #248
Dolina
Registered User

Likes (Received): 45

Angry Smútok na duši.

Quote:
Originally Posted by Illioplius View Post
Treba zobrať kosu a vyobšívať ich ňou.
Hrôza len pozrieť........
Dolina no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2014, 10:01 PM   #249
jozefst
Registered User

Likes (Received): 413

Čo sa týka novo zrekonštruovaných fasád, tak nechápem dôvody autorov k ich zasprejovaniu. Tento jav je žiaľ vidno často.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2014, 08:10 PM   #250
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Dôvody autorov? Sú to vandali, takže ich dôvodom je predovšetkým vandalstvo.
Old March 8th, 2014, 10:27 PM   #251
jozefst
Registered User

Likes (Received): 413

Vandalom je to jedno, to je pravda, ale mne nejde do hlavy to, že je tu nejaká novonatretá fasáda (častokrát konečne) a niekto to cez to všetko posprejuje. Ešte nepoviem, keď je tam nejaký nápis v štýle "veselé vianoce nervóznej tete", aký som dnes videl, alebo niečo intelektuálne, čo to skôr pekne doplní, ale to už nepatrí do kategórie vandalstva o ktorom sa bavíme.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2014, 02:28 PM   #252
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 1416

Zaujimavy dokument o vizualnom smogu v meste.

Sukino liked this post
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2014, 03:33 PM   #253
StreetFart
Registered User

Likes (Received): 65

Malá úvaha nielen o "writeroch"

Priznám sa, že k tejto krátkej úvahe ma inšpiroval tento článok F. Šebeja . V podstate s ním vo všetkom v článku súhlasím.

Pokúsil som sa aplikovať pohľad na fenomén writerov. S writermi je úzko spätý "rap", alebo "hip-hop". Prepáčte, že v článku budem zrejme častejšie ako obvykle používať úvodzovky, ale v súvislosti s touto komunitou sú takmer všetky termíny skôr "akože".

Podľa môjho názoru možno writerov podľa osobnostného profilu rozdeliť na 2 základné skupiny: "pastieri" a "ovečky".
Za "pastiera" považujem writera, ktorý má v rámci tejto komunity akýsi "rešpekt", alebo "meno". Nebudem sa ani pokúšať menovať konkrétnych "pastierov", ich "mená" vidíme napísané fixkou na smetných košoch, elektrických skriniach a bohužiaľ i na fasádach budov najčastejšie.
"Ovečky" sú ich nasledovníci, ktorí sa urputne snažia napodobniť svojich "pastierov". Voči "pastierom" sú dojemne nekritickí. Ich inteligencia nie je asi na vysokej úrovni, keďže nedokážu identifikovať hrozby, ktoré prináša tento vandalizmus spoločnosti a najmä im osobne.
Medzi writermi sú prekvapujúco často deti z priemerných, alebo dokonca lepšie situovaných rodín. Príčin, prečo skĺzajú do tejto stoky, je určite viac: nedostatočná výchova; absencia talentu na čokoľvek; slabšie rozumové schopnosti; nedostatok empatie; nezáujem o samostatný rast a vzdelávanie sa v nejakej činnosti; slabá prevencia a úplne nedostatočná represia.

Toto celé má dosť úzku súvislosť s "hudobnou" nadstavbou tejto "kultúry".
Úplne ma prepadá zúfalstvo, keď vidím diskusie pri niektorých videách na youtube, konkrétne pri slovenských "rapových"/"hip-hopových" výtvoroch alebo pri rozhovoroch s niektorými predstaviteľmi tejto scény. Niektorí z týchto ľudí boli alebo stále sú aktívni vandali a vôbec sa tým netaja. Veľa ľudí v diskusiách je podľa avatarov ešte v tínedžerskom veku. Ich reakcie sú pre mňa úplne nepochopiteľné. Čím hlúpejší výzor interpreta, čím viac tetovaní, čím vulgárnejšie vyjadrovanie, čím väčšia póza - tým viac pozitívnych príspevkov. Jedinou útechou pre mňa je to, že hádam to nie je reprezentatívna vzorka dnešnej mladej generácie, ale skôr vzorka pomýlených ľudí, ktorí takúto "tvorbu" aktívne vyhľadávajú.

Už počujem výhrady k môjmu názoru - že kto som ja, aby som určoval normy a predpisoval, čo je dobré a čo je zlé. Nuž, neurčujem a nepredpisujem. Ale keď sa poprední predstavitelia spomenutej hudobnej scény otvorene priznávajú k vandalským činom, tak je na pováženie, či je toto cesta, kde by sa malo inteligentné decko hľadať.
Toto všetko, čo som tu spomenul, je už v podstate bohužiaľ mainstream. Všetci títo "rebeli", čo "idú svojou cestou" a "jebú na všetko" hľadajú cestu, ako vymámiť z naivnej mládeže eurá ich rodičov.
Toto je ďalšia vec, ktorá ma na týchto "umelcoch" dráždi a neviem pochopiť, že veľa detí na to naletí. Je to to neuveriteľne trápne a priehľadné pozérstvo, "skladby" o ťažkom živote v ghette (Piešťany, Petržalka, Dúbravka - orly?:-)); o tom, kto je aký "pán" alebo "kráľ" (pardon - "kral"); a "jak je šecko fpiči", atď. Stačí si vypočuť jednu "skladbu" a máte dobrú predstavu o celom "hip-hope".

Hlasový prejav je zásadne tlmený, akoby interpret sedel na WC a o niečo sa snažil. Akcent je veľmi umelý a jazykový prejav ani nekomentujem. Je to celé asi pokus o nejaký slovenský "ebonics", čo je však podľa mňa esencia trápnosti. Divné pohyby rukami celkový dojem ešte umocňujú.

Verný detský poslucháč to žerie a mňa to strašne serie...

Neuveriteľne naivne sa v súvislosti s celou touto pseudokultúrou správa napr. magistrát Bratislavy. Stalo sa už pomaly normou, že problémové miesta v rámci mesta sú namiesto vyčistenia, revitalizovania a intenzívnejšej ochrany "ošetrené" graffitmi, čo je (v tomto prípade) estetickejšia forma writingu. Existuje lepší argument pre vandalov ako to, že aj Ftáčnik osobne sprejoval podchod v centre mesta?

V súvislosti s prebiehajúcimi prezidentskými voľbami som sa zamyslel, koho môže asi voliť človek, ktoré "uznáva" writerov a "rap". Podľa mňa je to celkom jednoznačné.
Nihilistický pohľad na svet, neúcta k majetku iných, nerozvíjanie užitočných schopností, nadávanie na neutešené pomery bez snahy o ich zlepšenie a nekritický obdiv k "pastierom" jasne naznačujú budúcnosť týchto ovečiek, ktorí budú v staršom veku požadovať pre seba a svoje deti "istoty".

Wizzard, Favorit, kaxno, Michal.B.Kovac liked this post

Last edited by StreetFart; March 24th, 2014 at 03:41 PM.
StreetFart no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2014, 10:21 PM   #254
froogg
Registered User

froogg's Avatar

Likes (Received): 655

Fuuuha, lepsie by to podla mna nenapisal nik!!! Good job!

BTW: kde zmyzli "lajky" ?
Old March 30th, 2014, 11:35 PM   #255
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6741

Toto by mali byť Bad Kids...Miliónové škody majú na svedomí takíto chlapčekovia...

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2014, 01:08 AM   #256
BimbasMcKane
Registered User

Likes (Received): 130

Kokos, aky kidsgang...sak ti by mali pekne po 20:00 drichmat a nie nicit cudzi majetok. Aj ja mam od nich po fasade zopar podpisov, uz ich len chytit pri cine...
BimbasMcKane no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2014, 03:41 AM   #257
NuSo
Registered User

Likes (Received): 276

To si robíš vyslovene pi*u snáď. Takže toto mesto a štát nedokáže zasiahnuť proti takýmto debilným detičkám ?? To si tu môžu roky sprejovať po uliciach 12 roční zasratí chlapci ?

Odkiaľ máš foto ? Budeš to nejako riešiť ? Bolo by skutočne načase tie malé indivída tvrdo stopnúť.
NuSo no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2014, 11:10 AM   #258
Janci1982
Registered User

Tak to je naozaj sila, az sa mi tomu nechce verit, ze za tym su tieto male deti, ktorym este mlieko po brate tecie....

Proste mi to nesedi, pozrite si toto video, tie postavy nesedia vobec s tymito z videa, jedine ze by to bola foto z 5-10 rokov stara...

Old March 31st, 2014, 02:14 PM   #259
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6741

Jo, čiastočne som vychádzal z toho videa, chlapci majú každopádne fotku z toho miesta, kde vo videu Bad Kids chľastajú. Toho chalana úplne napravo som identifikoval ako toho, čo v 1:16 lezie na tú zastávku. Môžem sa mýliť, samozrejme, na hlavných ľudí z Bad Kids (Grybs a Lars) mám aj iných podozrivých kandidátov, ale Bad Kids je pomerne veľká skupina, o čom svedčia aj tie titulky na konci toho videa.

Čo sa týka tých malých chlapcov, o tom, že robia grafity, však nemám žiadne pochybnosti, na svojich fb profiloch sa k tomu priznávajú úplne otvorene.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2014, 03:05 PM   #260
Janci1982
Registered User

Mas asi pravdu, ten chalan co lezie na zastavku sa podoba na toho napravo, len o niekolko rokov starsi... cize tvoja investigativna cinnost je dobra

Len ta fotka co si tu postol je trochu zavadzajuca, ze ta skodna nie su male deti ale uz medzicasom povyrastli. A su z nich riadni grazli!

Vidim, ze tvoje vyhlasenie, ze ich dostanes do basy beres vazne
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules