Real Estates, Prices and Investment Opportunities | Имотен пазар - Page 75 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Urban Bulgaria > Economy and Tourism

Economy and Tourism Енергетика, Икономика, Туризъм и т.н.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 42 votes, 5.00 average.
Old July 11th, 2019, 09:56 PM   #1481
Sm1rfa
Registered User

Sm1rfa's Avatar

Likes (Received): 1833

Quote:
Originally Posted by Ilianski View Post
Малко по малко си идваме на думата. Обаче като имаме предвид, че значителна част от населението на София са лели гинки, а има и доста образовани млади хора които не могат да си намерят работа с добро заплащане по специалността и единственият им вариант е някакъв кол център, то картинката никак не е толкова розова колкото я описваш...
Ако кол центровете дават работа и добра заплата какъв е проблемът? Аз в други градове освен София не се сещам за много кол центрове (знам един във Варна, който е голям, но знам само него). Няма значение дали парите са от ИТ или от ВПК, на хората им трябва работа и доходи. От 9 кладенеца да донесеш вода, тези жилища с тези огромни цени трябва да се плащат, в повечето случаи всеки месец. Няма как да видим Бойко какво има и няма в София, но е факт, че например магазините Лидл предлагаха стартова заплата от 1200 лв за касиер само в София. Докато учиш това са си добри пари. Отделно в София има големи медии, чужди фирми, летищни технически бази... хич не са само министерства и кол центрове.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.

bojko84 liked this post
Sm1rfa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 11th, 2019, 10:27 PM   #1482
Ilianski
area51 stormer

Ilianski's Avatar

Likes (Received): 10987

Ако си учил за инженер, няма да ти е много приятно след завършването да станеш телефонист.

Infam0uS, Sm1rfa, Shlosera liked this post
Ilianski está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 10:38 PM   #1483
Chanko
Registered User

Likes (Received): 1644

Quote:
Originally Posted by Milenskiq_ View Post
Chanko имаш някакво провинциално мислене, не знам защо е така! Много ясно съм го написал... Разликата между Пловдив/Варна сравнени със София е парламента, по-големия брой ИТ и централизацията! Пак повтарям на една и съща позиция разликите са малки или ги няма във зависимост от отрасъла!
Надявам се сега да съм по-ясен и вече да няма неясноти!
Тия ги разправяй на някой,който и хал хабер си няма от ситуацията в Пловдив и София.Ето няколко примера-един познат си търсеше работа като учител в Пловдив и региона.Навсякъде,където е кандидатствал, е имало по 15-20 кандидати за едно място.А учителската професия не е добре заплатена и в София много по-лесно човек може да започне работа като учител.Няма наплив за учители.Щото има много повече възможности за реализация.Друг пример-имам приятел,който е шеф на представителният сервиз на една от големите автомобилни компании в София.Има желание да се прибере в родното си място,но в Пловдив му предлагат в пъти по-ниска заплата ако стане ръководител на тамошният сервиз.Друг приятел беше управител на магазин от големите вериги в Пловдив.Премести се в София в магазин на същата фирма,защото заплащането е много по-добро.Моя братовчедка пловдивчанка завърши езиковата гимназия в Пловдив с немски език,а владее много добре и английски език.След това завърши икономическа специалност в университет.Търси си усилено работа в Пловдив,но никъде не й предлагат заплата повече от 800 лева.В крайна сметка е решила да ходи в София.
Или пък свободните професии-зъболекари и адвокати в София изкарват много повече пари от тези в Пловдив/имам предвид елитните,които професионално са равностойни/.
А и аз лично познавам десетки образовани млади хора от Пазарджик,които работят в София.И нито един ,който работи в Пловдив.Пловдив е на 20 минути път с кола от Пазарджик и могат да си пътуват всеки ден,ама кой знае защо не са отишли там,а са отишли в София.Те много по-добре са си направили сметките и са предпочели София,където наемите и цените на жилищата са много по-високи.И е ясно,че са го направили заради по-високите заплати.
Така че хубаво се надъхвате колко равностойни са заплатите в Пловдив спрямо тези в София,ама не са.Достатъчно е и да се прочетат форумите на някои пловдивски медии,да се види,че ситуацията изобщо не е такава,каквото я описваш.
Пловдив привлича бачкатори от областта и съседните области,повечето,от които пътуват всеки ден.Щото им излиза по-евтино да пътуват до Пловдив/някои и с осигурен транспорт на фирмата/,отколкото да плащат скъпи квартири в София.Ама образованите и квалифицирани кадри отиват в София.

Last edited by Chanko; July 11th, 2019 at 10:49 PM.
Chanko no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 10:40 PM   #1484
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 43889

Quote:
Originally Posted by Sm1rfa View Post
Ако кол центровете дават работа и добра заплата какъв е проблемът? Аз в други градове освен София не се сещам за много кол центрове (знам един във Варна, който е голям, но знам само него). Няма значение дали парите са от ИТ или от ВПК, на хората им трябва работа и доходи. От 9 кладенеца да донесеш вода, тези жилища с тези огромни цени трябва да се плащат, в повечето случаи всеки месец. Няма как да видим Бойко какво има и няма в София, но е факт, че например магазините Лидл предлагаха стартова заплата от 1200 лв за касиер само в София. Докато учиш това са си добри пари. Отделно в София има големи медии, чужди фирми, летищни технически бази... хич не са само министерства и кол центрове.
https://www.jobs.bg/job/4945378
https://www.jobs.bg/job/4942625
https://www.jobs.bg/job/4932887
https://www.jobs.bg/job/4915844
https://www.jobs.bg/job/4934820

Milenskiq_, Sm1rfa liked this post
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 10:44 PM   #1485
Milenskiq_
Registered User

Likes (Received): 625

Quote:
Originally Posted by Sm1rfa View Post
Ако кол центровете дават работа и добра заплата какъв е проблемът?Аз в други градове освен София не се сещам за много кол центрове (знам един във Варна, който е голям, но знам само него). Няма значение дали парите са от ИТ или от ВПК, на хората им трябва работа и доходи. От 9 кладенеца да донесеш вода, тези жилища с тези огромни цени трябва да се плащат, в повечето случаи всеки месец. Няма как да видим Бойко какво има и няма в София, но е факт, че например магазините Лидл предлагаха стартова заплата от 1200 лв за касиер само в София. Докато учиш това са си добри пари. Отделно в София има големи медии, чужди фирми, летищни технически бази... хич не са само министерства и кол центрове.
Пловдив!
В Пловдив/Варна Лидл дава с сто и няколко лева по-малко, но тази разлика се покрива от по-скъпия живот в София, така че нещата се изравняват!
Milenskiq_ no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 10:50 PM   #1486
SimeonHr
Registered User

Likes (Received): 12094

+12 лева за път на ден
SimeonHr no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 11:03 PM   #1487
Milenskiq_
Registered User

Quote:
Originally Posted by Chanko View Post
Тия ги разправяй на някой,който и хал хабер си няма от ситуацията в Пловдив и София.Ето няколко примера-един познат си търсеше работа като учител в Пловдив и региона.Навсякъде,където е кандидатствал, е имало по 15-20 кандидати за едно място.А учителската професия не е добре заплатена и в София много по-лесно човек може да започне работа като учител.Няма наплив за учители.Щото има много повече възможности за реализация.Друг пример-имам приятел,който е шеф на представителният сервиз на една от големите автомобилни компании в София.Има желание да се прибере в родното си място,но в Пловдив му предлагат в пъти по-ниска заплата ако стане ръководител на тамошният сервиз.Друг приятел беше управител на магазин от големите вериги в Пловдив.Премести се в София в магазин на същата фирма,защото заплащането е много по-добро.Моя братовчедка пловдивчанка завърши езиковата гимназия в Пловдив с немски език,а владее много добре и английски език.След това завърши икономическа специалност в университет.Търси си усилено работа в Пловдив,но никъде не й предлагат заплата повече от 800 лева.В крайна сметка е решила да ходи в София.
Или пък свободните професии-зъболекари и адвокати в София изкарват много повече пари от тези в Пловдив/имам предвид елитните,които професионално са равностойни/.
А и аз лично познавам десетки образовани млади хора от Пазарджик,които работят в София.И нито един ,който работи в Пловдив.Пловдив е на 20 минути път с кола от Пазарджик и могат да си пътуват всеки ден,ама кой знае защо не са отишли там,а са отишли в София.Те много по-добре са си направили сметките и са предпочели София,където наемите и цените на жилищата са много по-високи.И е ясно,че са го направили заради по-високите заплати.
Така че хубаво се надъхвате колко равностойни са заплатите в Пловдив спрямо тези в София,ама не са.Достатъчно е и да се прочетат форумите на някои пловдивски медии,да се види,че ситуацията изобщо не е такава,каквото я описваш.
Пловдив привлича бачкатори от областта и съседните области,повечето,от които пътуват всеки ден.Щото им излиза по-евтино да пътуват до Пловдив/някои и с осигурен транспорт на фирмата/,отколкото да плащат скъпи квартири в София.Ама образованите и квалифицирани кадри отиват в София.
Тея приятели ги разправяй на някой друг! Сега да неизпадам в подробности, отвори си jobs.bg и сравнявай реално!
П.С. Ти май говориш за миналото и забравяш, че нещата се променят!
П.С.2 От всичко което си написал...отговаря на миналото! Сега е точно обратното на това което описваш и много образовани хора се върнаха, отделно, прочети къде се намира по-лесно работа в момента, а не преди години!
П.С.3 Аз пък познавам хора от Пазарджик работещи в ИТ и кол центрове!

Last edited by Milenskiq_; July 11th, 2019 at 11:10 PM.
Old July 11th, 2019, 11:11 PM   #1488
Chanko
Registered User

Quote:
Quote:
[IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/lol.gif[/IMG] Тея приятели ги разправяй на някой друг! Сега да неизпадам в подробности, отвори си jobs.bg и сравнявай реално!
П.С. Ти май говориш за миналото и забравяш, че нещата се променят! [IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/wink.gif[/IMG]
Хахаха.И защо ми е да лъжа?Аз харесвам много повече Пловдив в сравнение със София както град и пловдивчани в сравнение със софиянци.Които в голямата си част са надути пуяци(да ме прощават софиянците във форума).Като кажат,че са от София го правят с такъв тон,все едно ти казват,че са 17-о поколение аристократи.Докато пловдивчани никога не са имали някакво надменно отношение към хора от други градове.Голяма част от живота ми е свързана с Пловдив-там съм роден,там завърших висшето си образование,двете ми деца са родени в Пловдив,имам приятели и роднини там.Сестра ми също живееше в Пловдив,преди да емигрира.
Ама няма как да кажа на черното бяло.
И братовчедка ми в момента й предлагат работа за 800 лв в Пловдив,единият ми приятел кандидатства за учител миналата година,а другият редовно пита автомобилните фирми в Пловдив какви условия му предлагат,ама никоя и не се доближава до условията в София.
Ако Фолксваген направят завод близо до Пловдив сигурно ще се махне от София,щото изобщо не му понася живота там.А и други са ми казвали,че не им харесва животът в София,ама другаде няма как да получат такива заплати.

the gryphon liked this post

Last edited by Chanko; July 11th, 2019 at 11:27 PM.
Old July 11th, 2019, 11:15 PM   #1489
Ilianski
area51 stormer

Ilianski's Avatar

Наскоро един приятел софиянец си разшири дейността в Пловдив и си мислеше, че ще може да си намери хора като плаща с 30% по-малко отколкото в София. След като не можа да си намери свестни хора, увеличи заплатите на нивото на софийските и тогава с 300 зора успя да си намери кажи-речи читави хора.

Сега наистина в някои определени сфери е по-добре да си в София. От едни пловдивски телефонисти бях чул, че началниците от София винаги им давали по-гадната работа.
Old July 11th, 2019, 11:27 PM   #1490
Milenskiq_
Registered User

Quote:
Хахаха.И защо ми е да лъжа?Аз харесвам много повече Пловдив в сравнение със София както град и пловдивчани в сравнение със софиянци.Които в голямата си част са надути пуяци(да ме прощават софиянците във форума).Голяма част от живота ми е свързана с Пловдив-там съм роден,там завърших висшето си образование,двете ми деца са родени в Пловдив,имам приятели и роднини там.Сестра ми също живееше в Пловдив,преди да емигрира.
И братовчедка ми в момента й предлагат работа за 800 лв в Пловдив,единият ми приятел кандидатства за учител миналата година,а другият редовно пита автомобилните фирми в Пловдив какви условия му предлагат,ама никоя и не се доближава до условията в София.
Ако Фолксваген направят завод близо до Пловдив сигурно ще се махне от София,щото изобщо не му понася живота там.А и други са ми казвали,че не им харесва животът в София,ама другаде няма как да получат такива заплати.
Аз неказвам, че лъжеш, просто ти е стара информацията! Аз пък специално за автомобилните фирми имам друго инфо, но както и да е, пак повтарям говоря като цяло за една и съща позиция! Най-лесния начин да се види по обявите за работа от една и съща компания!
П.С. Последните няколко години нивото на Пловдив се вдигна доста във всяко отношени, дори по приходящи и прираст на населението се изравни със София, като преди това разликата беше голяма, както и в другите показатели!
Old July 11th, 2019, 11:41 PM   #1491
Chanko
Registered User

Quote:
Quote:
Хахаха.И защо ми е да лъжа?Аз харесвам много повече Пловдив в сравнение със София както град и пловдивчани в сравнение със софиянци.Които в голямата си част са надути пуяци(да ме прощават софиянците във форума).Голяма част от живота ми е свързана с Пловдив-там съм роден,там завърших висшето си образование,двете ми деца са родени в Пловдив,имам приятели и роднини там.Сестра ми също живееше в Пловдив,преди да емигрира.
Аз неказвам, че лъжеш, просто ти е стара информацията! [IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/wink.gif[/IMG] Аз пък специално за автомобилните фирми имам друго инфо, но както и да е, пак повтарям говоря като цяло за една и съща позиция! Най-лесния начин да се види по обявите за работа от една и съща компания!
П.С. Последните няколко години нивото на Пловдив се вдигна доста във всяко отношени, дори по приходящи и прираст на населението се изравни със София, като преди това разликата беше голяма, както и в другите показатели!
Ситуацията напомня на тази между България и Гърция.Гърция уж е в криза,ама гъркини не идват да мият задниците на български старци,а българки ходят да го правят на гръцки старци.Та и с Пловдив и София така-когато софиянци почнат да мигрират в Пловдив,а не обратното,ще повярвам ,че ситуацията по отношение на заплатите е равностойна(щото имотите са по-евтини в Пловдив, а не всички софиянци имат собствени жилища).
А за прираста-недей да забравяш,че процентно циганите от Столипиново,Шекера и Аджисан махала са повече спрямо тези от Факултето,Христо Ботев,Захарна фабрика.Коефициента на плодовитост в градовете на област Пловдив е 1,53,а на тези в София 1,26.Ама българките в Пловдив не раждат повече от българките в София.
Old July 11th, 2019, 11:54 PM   #1492
Ilianski
area51 stormer

Ilianski's Avatar

http://www.nsi.bg/bg/content/3070/%D...B8%D1%82%D0%B5

Никой от познатите ми от Пловдив не иска и да чуе за София, всеки предпочита чужбина. Ако се сравнява само Община Пловдив със София-град, а не цялата Област Пловдив, откъдето все пак има хора отиващи в София, то разликата заселени-изселени ще е в полза на Пловдив. Софиянци в Пловдив, често с прякор "шопа" , не са никак малко.

Infam0uS, burgas 25, Milenskiq_ liked this post

Last edited by Ilianski; July 12th, 2019 at 12:12 AM.
Old July 12th, 2019, 12:02 AM   #1493
Sm1rfa
Registered User

Sm1rfa's Avatar

Likes (Received): 1833

Добре, с кол центровете и Лидл признавам, че съм сгрешил. Просто не съм навътре в тези сектори и нямам чак толкова информация - каквото чуя от медии и приятели.
Племената и Миленски са прави в случая.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.

Milenskiq_ liked this post
Sm1rfa no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2019, 01:02 AM   #1494
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Likes (Received): 6536

Real Estates и ремонтирани междублокови пространства във Варна и Бургас
и всеки сам да прецени кой град повече прилича на провинция.

Фронтален сблъсък

Ремонтирани междублокови пространства във Варна

Ремонтирани междублокови пространства в Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас
burgas 25 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2019, 01:03 AM   #1495
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас

Варна

Бургас
Old July 12th, 2019, 01:12 AM   #1496
SevenSlavicTribes
Registered User

Доживяхъ нѣкакъвъ бургаски тролъ да нарича Варна провинция...
Добре, че Боко Тиквата имъ даде пари за стиропоръ да си вдигнатъ малко самочувствието тѣзи комплѣксари. Сами никога нищо нѣмаше да саниратъ.

ivn98, T_CH liked this post
Old July 12th, 2019, 01:26 AM   #1497
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Quote:
Originally Posted by bojko84 View Post
Дискусия не може да се води, когато всеки скача да защитава мястото, където живее и го приема лично. Какво толкова, че Бургас има по-провинциално усещане от Варна и Пловдив? Това не е задължително лошо и има хора, които харесват точно това усещане и заради това живеят там.

До Славика.Всъщност отговарям на този коментар на bojko84 за който Бургас имал по-провинциално усещане от Варна и Пловдив?

Не съм наричал Варна провинция.Просто всеки сам да прецени дали Бургас изглежда провинция сравнен с Варна.
Old July 12th, 2019, 01:29 AM   #1498
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
.
Доживяхъ нѣкакъвъ бургаски тролъ да нарича Варна провинция...
Добре, че Боко Тиквата имъ даде пари за стиропоръ да си вдигнатъ малко самочувствието тѣзи комплѣксари. Сами никога нищо нѣмаше да саниратъ.
Доживях варненски трол да сравнява Бургас с Хасково.

Абстрахирай се от санираните блокове.Все едно ги няма.Гледай само как са ремонтирани междублоковите пространства.

Last edited by burgas 25; July 12th, 2019 at 01:51 AM.
Old July 12th, 2019, 02:05 AM   #1499
SevenSlavicTribes
Registered User

Quote:
Originally Posted by burgas 25 View Post
Доживях варненски трол да сравнява Бургас с Хасково.

Абстрахирай се от санираните блокове.Все едно ги няма.Гледай само как са ремонтирани междублоковите пространства.
Вѫздухътъ въ Хасково не мирише на мазутъ.

Old July 12th, 2019, 05:14 AM   #1500
edinotvas
Registered User

edinotvas's Avatar

Likes (Received): 88

^ Абе вие двамата малко се дърлите един друг в бургаския форум, та сега и тука почнахте да си мерите стиропора, пейките и миризмите. Една плюнка народ сме на фона на останалите държави, кво толкова има делите не знам. Я вземете сравнете градовете с Батуми или Одеса, та да видим те къде са и къде сме ние.

bojko84, idaneg, Ivo5, cloudbg, gogu.ca, mon4o liked this post
edinotvas no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules