[LK 273] Wrocław - Zielona Góra - Szczecin (Nadodrzanka, CE-59) - Page 93 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 13th, 2014, 09:59 PM   #1841
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 4843

Dokładnie te specyfikacje to sporo różnych dokumentów dlatego ich ddoanie zajmie pewnie kilka dni. Sam jestem ciekaw co i jak tam obmyślono (np. czy w Czernej dalej będzie post. odgałęźny). Xzielaku część tego terenu to Twoje rewiry także mam nadzieję, że jak już rozpoczną się prace to będziesz nas rozpieszczał fotorelacjami.

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 14th, 2014, 11:04 AM   #1842
Gagusiek
Registered User

Likes (Received): 689

No no no po tym remoncie odrzanka będzie w coraz lepszej kondycji , jedynie Głogów - Rudna Gwizdanów będzie tragiczny . Ciekawe czy jak zakonczy się remont ujrzymy jakieś nowe relacje lub wiecej pociągów przyśpieszonych/pośpiesznych czy dalej będziemy rozkoszować turbokiblai na full plastikach
Gagusiek no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2014, 11:37 AM   #1843
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

To w dużej mierze zależeć będzie od PKP IC. Ja szczerze wątpię żeby doszło do eksplozji dużej ilości relacji, dobrze będzie jak EC Wawel wróci i TLK Pirat będzie pociągiem całorocznym. Brakuje szybkiego dziennego połączenia między Szczecinem a Wrocławiem lub nawet dalej.

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
Sponsored Links
Advertisement

Old January 14th, 2014, 12:00 PM   #1844
Gagusiek
Registered User

Likes (Received): 689

Ja zdaje sobie sprawę że tu nie będzie kursowało po 15 par pośpiesznych . Ale tak jak piszesz Wawel , Pirat i Ślązak to juz mamy jakąś ofertę segmentu pociągów pośpiesznych bo to 3 pray czyli 6 pośpiechów na dobę . Ale pożyjemy zobaczymy.

Żal mi jedynie Karmazyna i Pioniera mogli przekwalfikować na IR i postoje w większych miejscowościach
Gagusiek no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2014, 01:44 PM   #1845
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Kto wie, może PR o ile przetrwają bo z nimi to nie jest wszystko takie pewne wykorzystają lepsze parametry szlaku i ewentualny brak zainteresowania ze strony IC (o ile takowy będzie miał miejsce) i coś wytrasują.

Old January 14th, 2014, 03:50 PM   #1846
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Pojawił się kolejny przetarg tym razem „Wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 273 w torze nr 2 na st. Zielona Góra oraz w torze nr 1 i 2 na st. Czerwieńsk Towarowy w ramach zadania pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów - Zielona Góra - Rzepin - Dolna Odra””

https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet...2729&expired=0

Siwzu na razie brak

Old January 15th, 2014, 09:49 AM   #1847
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 921

Z wykazu zamknięć wynika, że z większych robót zaplanowano jeszcze na sierpień-listopad Czerwieńsk Tow. - Bytnica (tor 1) i na czerwiec-wrzesień Chojna - Krzywin Gryfiński.
Zamknięty jest tor 2 między Czerwieńskami, ruch dwukierunkowy po w końcu wyremontowanej i oddanej jedynce.
Na przyszły rok w planach oba tory Wróblin Głogowski - Głogów. A o 1 w ZG cisza...
rsk no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2014, 11:52 AM   #1848
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Spokojnie nie mogą przeciez całej stacji rozgrzebać na raz. Nie wiem czy dojdzie to do skutku ale planowano na ten rok roboty na peronie 1 (przetarg jak na razie nie został rozpisany, ale być może wkrótce się pojawi, mam nadzieję) to prace potrwają jakiś czas, oprócz tego roboty na torze nr 2, do tego zamknięcia w innych częściach 273 gdzieś muszą upchnąć ten ruch więc pewnie tor nr 1 wraz z peronem 2 zostawią sobie na 2015 rok.

Old January 15th, 2014, 01:07 PM   #1849
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 921

Zauważ, że ja własnie pisałem o tym że nawet na 2015 nie jest planowany tor 1.
rsk no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2014, 01:19 PM   #1850
Slim_92
Registered User

Likes (Received): 128

Nie patrz na ten harmonogram. Zauważ że nie ma w nim zamknięcia toru nr 2 na odcinku Nowa Sól-Bytom a przecież pojawił się przetarg. Przed nowym rokiem większości tych odcinków na które mamy przetargi nie było w harmonogramie.
A czy przypadkiem peron nr 1 w ZG nie będzie robiony teraz wraz z modernizacją toru nr 2?
Slim_92 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2014, 02:24 PM   #1851
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Quote:
Originally Posted by rsk View Post
Zauważ, że ja własnie pisałem o tym że nawet na 2015 nie jest planowany tor 1.
Racja sorry ja widocznie jeszcze ciągle jestem w 2013 roku

Mam nadzieję, że rozgrzebka stacji ZG potrwa góra 2 lata tj 2014 i 2015. Jak będzie zobaczymy.

Old January 15th, 2014, 11:33 PM   #1852
xzielak
Registered User

Likes (Received): 824

Już jest SIWZ odnośnie

Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na linii kolejowej nr 273 w torze nr 1 na odcinku Czerwieńsk Towarowy – Bytnica w ramach zadania pn.: ,,Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin - Dolna Odra”

SIWZ --> https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet...eIdentity=2722
xzielak no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2014, 11:37 PM   #1853
xzielak
Registered User

SIWZ odnośnie Nowa Sól - Wróblin Głogowski

https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet...eIdentity=2725

Podpowiem, że jest szansa na 140km/h na pewnym odcinku
Old January 16th, 2014, 12:42 AM   #1854
mateuuu
td2.info.pl <- zapraszam

mateuuu's Avatar

Likes (Received): 770

Quote:
Originally Posted by xzielak View Post
Podpowiem, że jest szansa na 140km/h na pewnym odcinku
Znowu nie zrobia przechylek odpowiednich i zostanie 100 km/h tak jak od Nowej Soli do Zielonej Góry :P
mateuuu no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2014, 12:51 AM   #1855
xzielak
Registered User

O odcinku którym piszesz, jest murowane jak nic, że będzie 120km/h
Old January 16th, 2014, 01:12 PM   #1856
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Tak na gorąco pojawił się SIWZ odnośnie toru nr 2 na stacji Zielona Góra i odcinka Czerwieńsk - Czerwieńsk Towarowy.

Przeglądając tą dokumentację wydaje mi się, że zrobili błąd w projekcie wykonawczym, gdzie w części opisowej jest mowa o likwidacji częściowej toru nr 4 z wbudowaniem kozłów oporowych na obu końcach likwidowanej części, tymczasem rysunek dołączony do projektu wykonawczego ma narysowane kozły i częściową likwidację toru nr 3 (co jest zresztą logiczne, bo tor nr 4 leży przy peronie nr 1 i jego częściowa likwidacja jeszcze bardziej ograniczyłaby przepustowość stacji).

Z odcinka Wróblin Głogowski - Bytom Odrzański widzę, że planują wymianę urządzeń srk na przejazdach, roboty na obiektach inżynieryjnych na stacji w Bytomiu pojawi się wyspowy peron, który zastąpi perony 1 i 2 (jednokrawędziowe) i będzie on zadaszony wiatą.

Old January 18th, 2014, 06:51 PM   #1857
xzielak
Registered User

Witam wszystkich serdecznie

W obiektywie jeszcze stary Bytom Odrzański przed kompleksową przebudową bądź modernizacją stacji. Jak nam SIWZ podpowiada, będzie nowy dwu krawędziowy peron o długości 200m. Obecnie jest pierwszy peron od strony budynku stacyjnego i drugi na międzytorzu. A nowy peron będzie od strony Nowej Soli. A więc dziś pozwoliłem przejechać sfotografować. Mam nadzieję że zdjęcia spodobają się.

Głowica wschodnia Bytomia Odrzańskiego:

Nastawnia dysponująca?

Widok od strony Głogowa

Gdzie ten standard kolorystyki tablic z nazwami miejscowości?

Krawędź peronu drugiego

Semafory, kierunek Głogów

Intensywnie używany peron

W tym miejscu gdzie widzimy zaniżoną krawędź peronową, będzie wejście na nowy peron wyspowy.

W oddali rampa i magazyn towarowy oraz waga kolejowa.

CDN.

kysiek666 liked this post
Old January 18th, 2014, 07:00 PM   #1858
xzielak
Registered User

Widok z rampy

Nieużywany tor 3

Magazyn towarowy w stanie zawalenia, do rozbiórki

W tym miejscu będzie peron wyspowy

Stara waga, do rozbiórki

CDN.

kysiek666 liked this post
Old January 18th, 2014, 07:08 PM   #1859
xzielak
Registered User

Przezorny zawsze ubezpieczony

W stronę Zielonej Góry

W stronę Głogowa

Nastawnia wykonawcza

Głowica zachodnia

CDN.

polischmen, kysiek666 liked this post
Old January 18th, 2014, 07:19 PM   #1860
xzielak
Registered User

Widok w kierunku stacji od strony Nowej Soli

Stary kozioł

Miejsce nieistniejącego dziś toru 5

No i na koniec oczywiście deserek dla wszystkich

EN57-963 na kursie 67409 rel. Wrocław Gł. - Zielona Góra.

[

Za chwilę GRATIS!

kysiek666, kolmatej, Kuba MK liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
dolnośląskie, głogów, kostrzyn, lubuskie, szczecin, wrocław, zachodniopomorskie, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules