[Wrocław] Sky Tower i inne tematy [hydepark] - Page 636 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 97 votes, 4.30 average.
Old February 12th, 2019, 11:26 PM   #12701
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 25654

x3
Może i tak, ale czy biura w Skytowerze wynajmują się za większe stawki czynszu niż u najbliższej konkurencji w dużo niższych budynkach?
Advertisement

Old February 13th, 2019, 12:33 AM   #12702
olmsted
Registered User

Likes (Received): 890

Quote:
Originally Posted by Mkbewe View Post
x3
Może i tak, ale czy biura w Skytowerze wynajmują się za większe stawki czynszu niż u najbliższej konkurencji w dużo niższych budynkach?

Nie. Przeciętne wrocławskie czynsze. Sky Tower jako budynek biurowy ma beznadziejny floorplan.

mamik liked this post
olmsted no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2019, 10:09 AM   #12703
kolar1
Registered User

kolar1's Avatar

Likes (Received): 1062

Quote:
Originally Posted by olmsted View Post
Nie. Przeciętne wrocławskie czynsze. Sky Tower jako budynek biurowy ma beznadziejny floorplan.
Do dzisiaj nie rozumiem, jak można zrobić korytarz wzdłuż elewacji z widokiem na miasto.
Old February 13th, 2019, 11:08 AM   #12704
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9138

Wyrzucenie śmieci jest tu trudniejsze, niż na grodzonym osiedlu.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2019, 11:10 AM   #12705
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 54850

Wiesz, teoretycznie kupując apartament w ST nie ty wyrzucasz śmieci tylko sprzątaczka...
lulek89 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2019, 11:18 AM   #12706
625
Administrator

625's Avatar

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Wiesz, teoretycznie kupując apartament w ST nie ty wyrzucasz śmieci tylko sprzątaczka...
Sęk w tym, że dyrektor dużego banku, nowojorczyk, wyrzucał sam. I nie mógł zrozumieć, dlaczego sam musi też odwozić swoich gości, bo kilkoro drzwi po drodze jest na kartę nawet w drodze na zewnątrz.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!

lulek89, Pittero liked this post
Old February 13th, 2019, 11:44 AM   #12707
Wrocek_fan
the city

Wrocek_fan's Avatar

Likes (Received): 2037

No ale czemu wy się dziwicie...?
Skoro budynek był pierwotnie projektowany jako typowy apartamentowiec, przy czym apartamenty miały być bardziej lokatą kapitału dla bogatych, niż mieszkaniami dla młodych rodzin, a jest użytkowany jako biurowiec, gdzie standartem są duże open space'y, to to nie może dobrze funkcjonować. Błędne zalożenie wstępne odbija się czkawką na dzisiejszym użytkowaniu.
Za podobne pieniądze można bylo postawić dwie konkretne wieże biurowe (bez żadnej galerii, ew. jakieś wypasione delikatesy na parterze (np. epi bis) i dzisiaj calość pewnie świetnie by funkcjonowała.
Old February 13th, 2019, 12:02 PM   #12708
Mkbewe
Registered User

Mi tam bardziej chodzi o to, ze raczej pod względem finansowym ST nie był sukcesem, mimo podjęcia sensownych działań ratunkowych (ograniczenie skali inwestycji, więcej biur kosztem mieszkań). Z tego co wiadomo:
- apartamenty w cholerę drogie, sprzedawały się raczej słabo, a na pewno powoli
- część biurowa poszła całkiem nieźle, ale za stawki takie jak u konkurencji, gdzie koszt budowy był zapewne znacznie niższy
- część handlowa też średnio się udała, zwłaszcza na wyższych poziomach
Old February 13th, 2019, 12:39 PM   #12709
625
Administrator

625's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wrocek_fan View Post
No ale czemu wy się dziwicie...?
Skoro budynek był pierwotnie projektowany jako typowy apartamentowiec
Nie, z oszczędności LC projekt robiło biuro Walas, które wcześniej projektowało hale biurowe i produkcyjne. Stąd te wejścia na 3 karty i inne absurdy.
Old February 13th, 2019, 12:50 PM   #12710
gauomzei
Registered User

gauomzei's Avatar

Likes (Received): 5637

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
Sęk w tym, że dyrektor dużego banku, nowojorczyk, wyrzucał sam. I nie mógł zrozumieć, dlaczego sam musi też odwozić swoich gości, bo kilkoro drzwi po drodze jest na kartę nawet w drodze na zewnątrz.
Właśnie sobie wyobraziłem, jak zamawiam pizzę i muszę po nią zapitalać 50 pięter w te i nazad bo dostawca nie byłby w stanie sam wjechać i zjechać z nią . A co jak będzie jakaś awaria czy prądu braknie, zanim wbiegłbym z nią po schodach byłaby już zimna, i nie mógłbym opierniczyć za to dostawcy. W takim razie przykro mi, ale jestem zmuszony wykreślić apartament w ST z listy rzeczy, które kupię jak zostanę milionerem .
Projekt #2 WBO - Rowerowy Wrocław 2020 - projekt ogólnomiejski za 2 mln zł
Projekt #3 WBO - Drogi rowerowe na Sądowej - etap II - projekt osiedlowy za 750 tys. zł
gauomzei no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2019, 02:43 PM   #12711
Mkbewe
Registered User

x2
Coś +- takiego? od 3:20
Old February 13th, 2019, 03:18 PM   #12712
art_n
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by gauomzei View Post
Właśnie sobie wyobraziłem, jak zamawiam pizzę i muszę po nią zapitalać 50 pięter w te i nazad bo dostawca nie byłby w stanie sam wjechać i zjechać z nią . A co jak będzie jakaś awaria czy prądu braknie, zanim wbiegłbym z nią po schodach byłaby już zimna, i nie mógłbym opierniczyć za to dostawcy. W takim razie przykro mi, ale jestem zmuszony wykreślić apartament w ST z listy rzeczy, które kupię jak zostanę milionerem .

Uspokoję Cię, nie jest tak źle . Kilka lat temu dostarczałem tam pizzę i portier był w stanie wysłać moją windę na odpowiednie piętro (oczywiście po potwierdzeniu przez domofon z zainteresowanym).
Jednak w drugą stronę nie działało to już tak dobrze i musiałem pukać ponownie do drzwi aby klient raczył przyłożyć kartę i wysłać moją windę z powrotem na dół. Ale jak już będziesz kupował to chyba ta część Cię mniej interesuje

Pittero liked this post
art_n no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2019, 08:44 PM   #12713
dmichalak
Registered User

Likes (Received): 298

Quote:
Pocieszyć cie ze na 50 pietrze na korytarzu do apartamentów za miliony tez daje?
Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Drugą wątpliwą przyjemnością byli niektórzy wynajmujący apartamenty na krótki okres, zdarzali się mocno trunkowi dostający mimo kontroli dostępu do części biurowej i tam szukający szczęścia albo atakująca koleżanki z pracy szalona kobieta, z którą nie mogła sobie poradzić ochrona. Spore wrażenie zrobił na mnie np. niezbyt przyjaźnie nastawiony koleś o aparycji gruzińskiego mafiozo posługujący się nieznanym mi językiem i wyraźnie wkurzony, że go nie rozumiem. Na szczęście zmieniłem pracę, a w Promenadach Zita nie ma takich atrakcji
dmichalak no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 07:47 PM   #12714
giim
Registered User

giim's Avatar

Likes (Received): 1323

Kojarzę wywiad, w którym LC mówił, że ST nigdy nie był mierzony na zysk czy nawet bilans, ale jako projekt prestiżowy, wręcz fanaberia. Wiadomo, że we Wrocławiu nie było, nie ma i prawdopodobnie w najbliższym 50-leciu nie będzie rynku by budować takie wieżowce. Widać to zresztą po tym, że mimo koniunktury na rynku biurowym, jakoś te wieżowce nie chcą rosnąć. LC chwalił się, jaki to dar sprezentował Wrocławiowi, a tak szczerze, to wolałbym by sobie go jednak zabrał. Ani to w panoramie miasta nie wygląda dobrze ani sam w sobie nie jest szczególnie piękny, zwłaszcza te paskudne panele wentylacyjne.
giim no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 08:04 PM   #12715
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 38502

Czyli, że LC faktycznie miał małego beniza?

Za ten 1 mld mógł ciąg kamienic próbując odbudować przedwojenny układ itd. jakieś biurowiec itp. gdzie wartość architektoniczna byłaby znacznie większa, no ale musztarda po obiedzie.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 08:09 PM   #12716
andreass
Registered User

andreass's Avatar

Likes (Received): 1218

Na otwarciu cytował nawet JFK-eja...

https://www.radiowroclaw.pl/articles...jeszcze-wiecej
andreass no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 09:01 PM   #12717
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 54850

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Czyli, że LC faktycznie miał małego beniza?

Za ten 1 mld mógł ciąg kamienic próbując odbudować przedwojenny układ itd. jakieś biurowiec itp. gdzie wartość architektoniczna byłaby znacznie większa, no ale musztarda po obiedzie.
No sorry, w ogóle nie wczuwasz się w takie osoby.

Taki LC leci na spotkanie swoim jetem do funfla na kawkę do London City i gadają tam przy 20 letniej whisky robionej przez dziewice na torfowiskach w północno-zachodniej szkocji i zajadają sushi z chronionego błękitnego tuńczyka i wtem:
"A wiesz Johnny, postawiłem sobie 212 metrowy skyscraper u siebie w mieście i wszycy na niego teraz muszą patrzeć!"
"wow, to o 12 metrów większy niż ostatni wieżowiec Pierra z La Defense! Masz gest!".

A kamienice? W dupie ma te kamienice, tam mieszka patola.
lulek89 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 09:05 PM   #12718
Erni79
Registered User

Erni79's Avatar

Location: Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław
Likes (Received): 4654

Odlecieliście już totalnie. We Wrocławiu konserwatorzy zabytków, architekci i urzędnicy nie chcą nawet odbudowywać zabytków na Starym Mieście, a wy majaczycie o tym by biznesmen odbudowywał kamienice w środku blokowiska.

Last edited by Erni79; February 14th, 2019 at 09:11 PM.
Erni79 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 11:07 AM   #12719
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16404

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Jak już sobie teoretyzujemy na temat co by było gdyby...

1. Przede wszystkim mógł zatrudnić dobrą pracownię architektoniczną, która mogłaby podpowiedzieć lepsze rozwiązania. Oprócz tego co można zobaczyć z zewnątrz, czyli "średniej" urody budynek to jeszcze czytamy o bardzo przeciętnych rozwiązaniach wewnątrz.

2. Uparcie wrócę do MPZP. Gdyby BRW zamiast walić dwa placki dla całego CP wymusiło zachowanie przedwojennej siatki ulic (nawet w postaci pieszych traktów, nawet krytych szklanym dachem) to najprawdopodobniej dałoby się ST etapować, bo Krucza przecięłaby teren.
Na północ od Szczęśliwej podzielony ciągami Lwowskiej i Lubuskiej można by sprzedać na trzech przetargach co zwiększyłoby szanse na to, że zamiast łąki powierzchnie biurowe czy mieszkalne generowałyby wpływy do budżetu.

Quote:
Taki LC leci na spotkanie swoim jetem do funfla na kawkę do London City i gadają tam przy 20 letniej whisky robionej przez dziewice na torfowiskach w północno-zachodniej szkocji i zajadają sushi z chronionego błękitnego tuńczyka i wtem:
"A wiesz Johnny, tego łiskacza to pijemy bo zaoszczędziłem na architekcie przy moim sztandarowym projekcie. "
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal

krzysztovw liked this post
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 07:59 PM   #12720
waldemar7
Registered User

Likes (Received): 466

Ciekawe że można by przyjąć, że to miejsce jest po prostu przeklęte i pechowe ;-) Poltegor też zaczęto budować w najgorszym kryzysie gospodarczym i budowano 14 lat ;-) A w końcu rozebrano, bo był przestarzały technologicznie i wręcz niebezpieczny bo ze słabych materiałów, nie można było założyć klimatyzacji itd. przynajmniej takie powody wtedy były mówione na mieście. Czy to prawda czy naprawdę Leszek ściął żeby postawić coś dłuższego i żeby mu urosło? ;-)

Ciekawe też czy to prawda że LC ma biuro w Arkadach z widokiem na SkyTower i się jara jak codziennie go widzi? p-) Żeby nie użyć niecenzuralnych słów co robi ;-)
waldemar7 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
sky, sky tower, skyscraper, tower, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules