Zmiana moderatora z Krakowa - Page 10 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Kraków

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 5th, 2019, 12:09 PM   #181
Jasq
In the brig

Likes (Received): 64693

A możesz zacytować słowa, które by wskazywały, że k% ma zakaz bycia moderatorem ?.
Jasq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 5th, 2019, 05:05 PM   #182
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 29471

Quote:
Originally Posted by Gunner PL View Post
(jest koncyliacyjny i wyważony w swoich wypowiedziach, długi staż, ze średnia kilku postów dziennie, także idealny kandydat na moda )
Tylko pamiętaj że władza deprawuje nawet tak iluzoryczna jak moderowanie na forum

625, skejl, Gatsby, ps-man liked this post
Wypalacz Rafał no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 05:24 PM   #183
frykow
Registered User

Likes (Received): 340

k%

A do kiedy to wesołe głosowanie będzie trwało?
frykow no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 05:45 PM   #184
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9139

Quote:
Originally Posted by frykow View Post

A do kiedy to wesołe głosowanie będzie trwało?
Aż się znudzicie, nie ma żadnego głosowania.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 07:23 PM   #185
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Likes (Received): 4390

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
Aż się znudzicie, nie ma żadnego głosowania.
ok, czyli nie mamy jednego moderatora, nowego też nie mamy
no chyba, że czegoś nie wiemy i już macie kandydata i po cichu go wprowadzicie na salony?

Jasq, Horpach liked this post
notdot no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 07:35 PM   #186
Jasq
In the brig

Z hukiem, po cichu już się nie uda.
Old June 5th, 2019, 09:19 PM   #187
Gatsby
perfidus acutus

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 19781

Quote:
Originally Posted by notdot View Post
ok, czyli nie mamy jednego moderatora, nowego też nie mamy
no chyba, że czegoś nie wiemy i już macie kandydata i po cichu go wprowadzicie na salony?
Skoro brniemy już w teorie spiskowe, a jednocześnie trwa cichy casting na Brutusa i wroga publicznego nr 1, to nie mogę przepuścić takiej okazji Myślę, że Wypalacz Rafal to bardzo dobra kandydatura i szkoda byłoby z niej nie skorzystać. Albo, co gorsza, spalić. Zwłaszcza, że chyba byłby skłonny...

A k% przecież zostaje z nami

Last edited by Gatsby; June 5th, 2019 at 09:55 PM.
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 09:40 PM   #188
k%
Man with the golden Zippo

k%'s Avatar

Likes (Received): 29012

jako czlowiek zawsze niepokorny jedyne kandydatury jakie zaakcepuje to Tomeyk, kiedys rozmawialismy

oraz Jasq, tak, wlasnie dlatego

o calej sytuacji moge sie jedynie wypowiedziec, ze jestem z niej dumny i dziekuje wam wszystkim za poparcie i mile slowa, a o ludziach odpowiedzialnych moge powiedziec, ze mam jedno zdanie i ciesze sie, ze z wielu przy okazji wyszlo kim sa naprawde

i niezaleznie kto nim zostanie to wspolczuje Ci bracie bo zobaczycie ile osob czyha na Krakow i Malopolske i jak sie trzeba uzerac, czego czesto nawet nie widac

wszystkie teksty o "swieceniu przykladem" przez moda i byciu ugodowym to tylko maska i bajera dla naiwnych, bez mocnego charakteru czasem ciezko obronic jakis watek.

Fajnie, ze przez te wszystkie lata udalo mi sie przepchnac kilka fajnych pomyslow i reform naszego ulubionego forum jak chocby wydzielenie miast (bo wielu innych modow i nie tylko mialo to gdzies) i ciesze sie, ze moglem wam dac wolnosc dyskusji w Malopolskich watkach bo wielu tez sie to bardzo nie podobalo

Czy zostane z wami nie wiem, pewnie przy pierwszej okazji za miesiac mnie dojada tak samo z byle powodu

Odchodze z nostalgia, ale nie ze smutkiem!

Dzieki wszystkim raz jeszcze i wypije za was zimne piwo

Last edited by k%; June 5th, 2019 at 09:55 PM.
k% no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 10:07 PM   #189
Gatsby
perfidus acutus

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 19781

You'll be remembered

SmartHunt liked this post
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 10:49 PM   #190
Yeapcoque
Registered User

Yeapcoque's Avatar

Likes (Received): 3935

Wypalacz odpada jak dla mnie, po tym co odstawiał w wątkach o Avii. Można coś lubić albo nie lubić ale po prostackim hejcie w wykonaniu tego forumowicza, mojego głosu nie dostanie (ale nie ma się co martwić, nie ma głosowania przecież).

Duży Modelarz - modelarski kanał Youtube
Yeapcoque no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 11:30 PM   #191
downhiller
Registered User

Likes (Received): 374

Quote:
tylko kto poza k%, pokażcie mi osobę która się udziela, jest obiektywna i nie jest zacietrzewiona w swoich poglądach?
dlatego zostaje przy k%
k% nie jest zacietrzewiony w poglądach? Żart?
Ja piszę rzadko, bardziej czytam, a jeśli coś pisze to raczej w kwestiach związanych z architekturą i urbanistyką. Tematy polityczne czy wszelkie inne mnie tu nie angażują, więc nie wiem, może k% był w nich świetny, ciężko mi powiedzieć.
Jednak to forum to przede wszystkim forum o arch i urb dla osób niekoniecznie z "branży". Dla mnie nowy mod powinien mieć więc "jakieś" pojęcie o architekturze bo to forum, które kiedyś miało (mam nadzieje że dalej ma dla niektórych) rolę edukacyjną i mod powinien czuwać, żeby nie pisano tu głupot.
Z tego powodu k% się nie sprawdzał jak dla mnie bo, pojęcie ma jak dla mnie małe.
Dlatego też może zmiana będzie dobra

Last edited by downhiller; June 5th, 2019 at 11:42 PM.
downhiller no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2019, 11:39 PM   #192
k%
Man with the golden Zippo

k%'s Avatar

Likes (Received): 29012

jak widać po ludziach którzy odważyli się wspomnieć o mnie swoim dobrym słowem i widząc, że często to konserwatyści gdzie mnie do konserwatysty daleko to chyba nie

paradoksalnie to lewica na tym forum zawsze miała ze mną największy problem i zgłaszali "obrazę uczuć" gdzie tylko się dało i mógłbym o tym całe eseje napisać co to się stało i przez kogo

ale to tylko dobrze, z tego wszystkiego wyjdzie jeszcze dużo dobrych rzeczy i wielu ludzi ma się okazję przekonać kto kim jest, choćby w samej Księdze
Old June 6th, 2019, 08:36 AM   #193
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Quote:
Originally Posted by downhiller View Post
k% nie jest zacietrzewiony w poglądach? Żart?
ale to przecież teraz pojawiły się głosy, że mod nie może dyskutować, nie może mieć swoich poglądów, nie może brać udziału w dyskusjach
stąd moje pytanie kto nie jest zacietrzewiony?
Old June 6th, 2019, 08:46 AM   #194
Jasq
In the brig

Nie jestem takim optymistą jeżeli chodzi o przyszłość SSC ale patrzę na to z punktu widzenia szeregowego . I wystarczył mi 1 miesiąc, że by się zorientować "who is who", również wśród modów.

k% - cały czas mam nadzieję, że napiszesz : "I'll be back"

Quote:
... stąd moje pytanie kto nie jest zacietrzewiony?
Znalezienie moda, który całkowicie stałby obok wszystkich dyskusji, jest niemożliwie - mają swoje poglądy na sprawy gospodarcze i wyraźnie się lokują po którejś stronie politycznej (w zasadzie po jednej ) - stąd ważne, żeby byli to po prostu ludzie uczciwi.
Old June 6th, 2019, 10:10 AM   #195
Pawel_S
Registered User

Likes (Received): 976

Ja widziałem taką definicję roli moderatora:

Moderator dyskusji lub moderator debaty to osoba, której rolą jest działanie jako neutralny uczestnik debaty lub dyskusji, dawanie wszystkim uczestnikom możliwości wypowiedzi i powstrzymanie ich przed odejściem od tematu debaty. Moderatorzy mogą zadawać pytania, które mają umożliwić uczestnikom debaty pełne rozwinięcie ich argumentów.

Tak jak Jasq napisał, każdy ma opinie. Moderator powinien umieć jednak sam się moderować i potrafić uczciwie spojrzeć na argumenty. Moderator powinien właściwie zareagować na repliki w stylu "argument X nie ważny, bo ona jest ruda / on jest blondynem / miał babcię z Francji".

W świetle powyższego, twierdzenie że "ktoś nie ma racji w temacie ekologii bo jest chory" wymaga moderacji . Takie stwierdzenie zabija dyskusję nad ekologią, wykoleja dyskusję, a To jest - moim zdaniem - największym problemem w tym kontekście.

Z drugiej strony, każdy może raz się pomylić. Jak dla mnie osobiście nie mam zdecydowanej opinii czy moderatorem zostanie Wypalacz Rafał, czy Gatsby, czy k%.
Pawel_S no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2019, 01:39 PM   #196
PretoriaNPG
Human Traffic

PretoriaNPG's Avatar

Likes (Received): 3698

Quote:
Originally Posted by k% View Post

paradoksalnie to lewica na tym forum zawsze miała ze mną największy problem i zgłaszali "obrazę uczuć" gdzie tylko się dało i mógłbym o tym całe eseje napisać co to się stało i przez kogo
Ja sobie wypraszam! chociaż w sumie lewicowy jestem tylko światopoglądowy, nie gospodarczo

Quote:
ale to przecież teraz pojawiły się głosy, że mod nie może dyskutować, nie może mieć swoich poglądów, nie może brać udziału w dyskusjach
stąd moje pytanie kto nie jest zacietrzewiony?
To jest właśnie ten casus z zeszłego roku "Czy sędzia może mieć prywatne zdanie".
W mojej opinii może bo sędzia poza sprawowaniem funkcji jest też obywatelem ze swoim zestawem obowiązków i praw.
PretoriaNPG no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2019, 02:36 PM   #197
Jasq
In the brig

Sędzia może mieć swoje prywatne zdanie na kolacji z żoną a nie na sali sądowej i gdziekolwiek indziej gdy sprawuje czy reprezentuje swój urząd. Mówienie, że sędzia krytykując czy popierając publicznie to czy owo był wtedy osoba prywatną, jest wg mnie z gruntu fałszywe. Zawód sędziego ma przywileje ale też to jedno ograniczenie - oczywiście nasza nadzwyczajna kasta tego nie przestrzega, co tylko potwierdza konieczność przeprowadzenia zmian.
Mod to jednak nie sędzia ale w momencie wkraczania w daną sprawę powinien odstawić na bok swoje sympatie, a jak bierze udział w jakiejś dyskusji to powinien być z automatu wykluczony z jej moderowania.

Pawel_S, Monarchi liked this post
Old June 6th, 2019, 04:41 PM   #198
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 29471

Quote:
Originally Posted by Gatsby View Post
Myślę, że Wypalacz Rafal to bardzo dobra kandydatura i szkoda byłoby z niej nie skorzystać. Albo, co gorsza, spalić. Zwłaszcza, że chyba byłby skłonny...
Prawdę powiedziawszy - bez entuzjazmu, napomknąłem o tej opcji w księdze skarg i wniosków by się podrażnić z Eurotramem

Quote:
Originally Posted by k% View Post
jako czlowiek zawsze niepokorny jedyne kandydatury jakie zaakcepuje to Tomeyk, kiedys rozmawialismy
O, własnie się zastanawiałem jak by tu rzucić Tomka na żer - fajnie że mnie wyręczyłeś

Tym bardziej że jako ojciec trójki dzieci miałby więcej cierpliwości do forumowych kłótni i spięć
Wypalacz Rafał no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2019, 10:19 PM   #199
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jasq View Post
Znalezienie moda, który całkowicie stałby obok wszystkich dyskusji, jest niemożliwie - mają swoje poglądy na sprawy gospodarcze i wyraźnie się lokują po którejś stronie politycznej (w zasadzie po jednej ) - stąd ważne, żeby byli to po prostu ludzie uczciwi.
oczywiście, masz rację
ale jeszcze raz powtórzę - takie wymagania padły po odwołaniu k%, to nie jest mój pomysł, tylko co poniektórych

Quote:
Originally Posted by PretoriaNPG View Post
To jest właśnie ten casus z zeszłego roku "Czy sędzia może mieć prywatne zdanie".
W mojej opinii może bo sędzia poza sprawowaniem funkcji jest też obywatelem ze swoim zestawem obowiązków i praw.
dlatego mod nie powinien sędziować w swojej sprawie, może wyrażać swoje opinie jako zwykły użytkownik a nie mod,
ale wielu userów na tym (i nie tylko tym) forum tego nie rozumie, że mod nie ma innego konta do wypowiedzi "prywatnych" a innego do "moderowania"

Monarchi, PretoriaNPG liked this post
notdot no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2019, 11:27 PM   #200
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15928

Głos oddaję niezmiennie na k%
Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany;
Świeciły się z daleka pobielane ściany,"

Pewnie Baba TV
Schemat: