[Powiat żniński] Inwestycje - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 12th, 2010, 09:39 PM   #101
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 14446

są pilniejsze sprawy niż basen
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 13th, 2010, 08:45 PM   #102
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Likes (Received): 2059

Quote:
Nowe nawierzchnie, nowe chodniki

Firmy remontowe wejdą na ulice: Pocztową, 1000-lecia, Spokojną i Brzegową.

Na ulicach Żnina kierowcy napotkają kolejne utrudnienie w ruchu. Ich powodem będą remonty dróg. Gmina Żnin rozstrzygnęła przetargi na remonty ulic Pocztowej, 1000-lecia, części Spokojnej, Składowej i Brzegowej.
Burmistrz Leszek Jakubowski zapowiada, że w niedługim czasie wykonawcy rozpoczną prace. Trwają już roboty przy budowie ulic Skrajnej, Majdanowej, Kazimierza Wielkiego, Opłotkowej, Łąkowej i Dąbrowskiego. Burmistrz dodaje, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na modernizację ulic w Brzyskorzystewku. Gmina ubiega się również o dofinansowanie z budżetu państwa na modernizację ulicy Przemysłowej w Żninie.
Ryszard Parjaska, odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim za drogi wyjaśnia, że umowa na wykonanie ulicy Pocztowej zostanie podpisana 13 maja. Wykonawca którym jest konsorcjum bydgoskie Kombud i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Assabre, ma 5 tygodni na wykonanie robót od czasu podpisania umowy. Wykonawca wymieni nawierzchnię i chodnik. Prace będą realizowane na odcinku od biblioteki w kierunku ulicy Kościuszki. Zadanie ma kosztować 315.098,55 zł.
Prace na ulicy Spokojnej będą realizowane od 15 czerwca do 30 lipca. W ramach inwestycji zostanie zmodernizowana nawierzchnia. Prace będą kosztować 99.344,05 zł. Wykona je Alstal Drogi z Mogilna.
17 maja zostanie podpisana umowa na remont ulicy 1000-lecia. Przetarg wygrało bydgoskie konsorcjum Kombud i Assabre. Na wykonanie zadania konsorcjum ma 5 tygodni od dnia podpisania umowy. W ramach inwestycji zostanie położona nowa nawierzchnia oraz chodniki. Prace będą kosztować gminę 214.851,88 zł.
Umowa na remont ulicy Składowej została zawarta 22 kwietnia. Realizacja zadania, które wykona konsorcjum składające się z firm Waldemara i Łukasza Kowalskich, ma zakończyć się do 30 lipca. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz chodniki. Zadanie ma kosztować 359.876,22 zł.
11 maja podpisano umowę na remont ulicy Brzegowej. Prace trwać będą 7 tygoni od dnia zawarcia umowy. Wykona je firma Stanisława Ziółkowskiego. W ramach inwestycji zostanie położona nowa nawierzchnia. Zadanie będzie kosztować 85.625,02 zł.
Ryszard Parjaska zaznacza, że remonty będą odbywać się bez większych zmian w organizacji ruchu. Kierowcy napotkają na znacze utrudnienia w ruchu na ulicach: 1000-lecia, Pocztowej, Spokojnej i Brzegowej. W przypadku modernizacji ulicy Składowej planowane są objazdy ulicami: Sportową, Leszka Białego i Jasną.
Źródło: Gazeta Pałuki
Old May 14th, 2010, 05:32 PM   #103
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Old May 15th, 2010, 10:03 AM   #104
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Zdjęcia budowy basenu w Barcinie z dnia 12.05.2010:

Old May 18th, 2010, 06:19 PM   #105
flankie1
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by ErrorMode View Post
Widocznie tak. Przeniose ten artykuł do tego tematu.
Quote:
Niemcy inwestują w Żninie

Niemiecka firma Fercon z Monachium zamierza zatrudnić blisko 100 pracowników. Wystąpiła już o pozwolenie na budowę i inwestycję zamierza zakończyć do końca września.

[...]
Co do tej S-5, nie dość że jej nie będzie na Euro to w dodatku blokuje rozwój Żnina.
a tak z ciekawości jaka firma to buduje jako GW? jakaś lokalna?
flankie1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2010, 08:07 PM   #106
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Nie było mnie trochę na forum i niose dobre wieści ze Żnina. Rozpoczęła się długo wyczekiwana rewaloryzacja starego miasta w stolicy Pałuk. Na pierwszy ogień poszedł deptak na ulicy 700-lecia.
Old May 29th, 2010, 08:20 PM   #107
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Old May 31st, 2010, 04:08 PM   #108
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Część 700-lecia zamknięta, porobili objazdy, oczywiście nic nie mówili o tym (powtórka zabawy z ubiegłego roku, kiedy co kilka dni zmieniali organizację ruchu). Byłem w środę to nawet dobrze znaki nie były poustawiane, wszyscy parkowali jak kiedyś, sam się zdziwiłem czemu mi ktoś pod prąd jedzie (nie było znaku, że teraz to dwukierunkowa). Na innej ulicy znowu znaki przeczyły sobie, najpierw "nakaz skrętu w prawo lub lewo" za chwilę "nakaz skrętu w lewo" (odległość 2,5m). Na 700-lecia od strony "Domu chleba" znak "nakaz skrętu w lewo" był ustawiony tak wysoko, że gałąź zasłaniała i wszyscy jechali prosto. W sobotę już znaki były.

Jeśli chodzi o astrobazę, to stary budynek wreszcie jest burzony, w sobotę górnego piętra nie było.
Old June 9th, 2010, 08:36 AM   #109
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Zdjęcia budowy basenu w Barcinie z dnia 08.06.2010:

Old June 9th, 2010, 09:56 PM   #110
kiwi_74
BANNED

700-set lecia cała rozryta. fajnie, może i reszta w centrum doczeka się remontu
kiwi_74 no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2010, 10:01 PM   #111
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Doczeka się, doczeka. Koniec rynku, fontann, drzewek itp. we wrześniu 2011.
Old June 9th, 2010, 10:02 PM   #112
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Cała to nie, tylko do Gąsawki
Widziałem dzisiaj, że parkingi koło Biblioteki wykładają kostką... nie miałem gdzie zaparkować i musiałem lecieć z parkingu koło Orlenu do LO
Old June 10th, 2010, 07:51 AM   #113
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Kurcze, ja akurat nie mogę śledzić robót w Żninie, bo mam nogę w gipsie. (Zawsze wtedy gdy się coś dzieje)

E: W dodatku planują przetworzenie ulic Zamkniętej i Ułańskiej dla ruchu samochodowego.
Old June 10th, 2010, 11:27 AM   #114
kiwi_74
BANNED

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Cała to nie, tylko do Gąsawki
Widziałem dzisiaj, że parkingi koło Biblioteki wykładają kostką... nie miałem gdzie zaparkować i musiałem lecieć z parkingu koło Orlenu do LO
jestem ciekaw z kim mialeś, masz biologię.
kiwi_74 no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2010, 01:07 PM   #115
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Miałem z p.Strzlecką, a przestałem mieć po drugiej klasie (rok temu)
Old June 10th, 2010, 02:34 PM   #116
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

W dzisiejszych "Pałukach" napisali co się robi w okolice Biblioteki. Na ulicy Pocztowej przeprowadzany jest remont nawierzchni, chodniki będą położone z kostki... dziennikarz zwraca uwagę, że to jedna z nielicznych ulic w centrum bez kanalizacji! Ale ta nie będzie robiona w najbliższym czasie, bo gmina nie ma pieniędzy.
Najgorsze są słowa burmistrza: "a co to za problem wyciąć asfalt i położyć kanalizację?". Moim zdaniem można poczekać rok(?) bez remontu, w centrum są gorsze drogi i położyć za jednym zamachem kanalizację, bo później (po "wycięciu asfaltu") droga będzie w takim samym stanie jak przed remontem... No ale ten pan za dużo napatrzył się na Bydgoszcz
Old June 18th, 2010, 02:55 PM   #117
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Quote:
Eldorado dla fachowców

Najdalej w październiku w Żninie rozpocznie pracę zakład naszpikowany nowoczesną elektroniką

Na placu budowy w tzw. dzielnicy przemysłowej, przy krajowej „piątce”, widać już szkielet przyszłej firmy. Zatrudnienie znajdzie tu około stu osób.

Firma Fercon (z niemieckim kapitałem), produkująca stal, głównie pojemniki dla przemysłu samochodowego i lotniczego, zdecydowała się na wybudowanie zakładu w Żninie ze względu na bardzo dogodną lokalizację. Zakład powstaje przy krajowej „piątce”, która prowadzi do Niemiec, w tzw. dzielnicy przemysłowej i nie ma obaw, że okoliczni mieszkańcy będą protestować. Do 30 czerwca trwać będzie nabór pracowników. Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są w każdy piątek, w jednych z biur Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie.

- Przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną i złożyłem potrzebne dokumenty. Liczę, że dostanę pracę w nowej firmie, bo znam się na obróbce metalu i spawaniu, a tacy fachowcy są właśnie poszukiwani - mówi Mateusz Berka. - W Żninie nie ma dużo zakładów pracy, gdzie specjalista z branży metalurgicznej może realizować się zawodowo. Jestem jednak ciekawy, ile będzie tam można zarobić, bo o tym nie było mowy.

- Niewiele osób pyta o zarobki - mówi Ewa Siwka, przedstawicielka firmy, która w każdy piątek prowadzi rekrutację pracowników. - Zgłasza się bardzo dużo osób, dlatego rozmowy kwalifikacyjne zdecydowałam się przedłużyć do 30 czerwca. Zatrudnimy od 80 do 100 osób. Na razie korzystamy z biura w Powiatowym Urzędzie Pracy, ale od 1 lipca na placu budowy zostaną ustawione kontenery, które do czasu zakończenia inwestycji posłużą nam za biuro.

Ewa Siwka informuje, że zakład będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia. Znajdą się w nim maszyny numeryczne do obróbki metali, malarnia proszkowa, wiele maszyn elektronicznych w tym dwa roboty spawalnicze. W najbliższej przyszłości właściciele planują rozwinąć produkcję.

W firmie znajdą pracę technolodzy i konstruktorzy, spawacze MIG MAG, TIG, gazowi, osoby z doświadczeniem i uprawnieniami ślusarza-montera, umiejętnością obsługi elektronarzędzi, znający się na rysunku technicznym. Na zatrudnienie w magazynie liczyć mogą osoby mające doświadczenie związane z gospodarką magazynową, posiadający umiejętność obsługi komputera i wózka widłowego, a także mający doświadczenie w branży metalowej. Zajęcie znajdą ekonomiści i sekretarka.
Źródło: www.express.bydgoski.pl
Old June 18th, 2010, 03:07 PM   #118
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

No to już wiadomo co się tam buduje
Jak na warunki żnińskie to duża inwestycja, zakładów pracy brakuje, a dziwnie cicho było o tym, właściwie nikt postronny nic nie wiedział co się buduje. Jakiś czas temu mówiło się o niemieckiej firmie produkującej skrzynio-palety, ciekawe czy coś z tego wyjdzie
Old June 18th, 2010, 03:14 PM   #119
Wiland
Registered User

Wiland's Avatar

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Jakiś czas temu mówiło się o niemieckiej firmie produkującej skrzynio-palety, ciekawe czy coś z tego wyjdzie
No to jest właśnie ta firma
W Barcinie już od jakiegoś czasu nie ma żurawia i trwają prace nad wymianą jezdni na 4 stycznia. Dodatkowo rozebrano cały dworzec PKS, gdzie powstanie TESCO
Instalują jeszcze jakiś piec na Lafarge, ale nie znam szczegółów inwestycji
Wiland no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2010, 03:16 PM   #120
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Most w Barcinie też ma być remontowany, a co do tej inwestycji to moim zdaniem ona wypali, bo w powiecie jest troche duże bezrobocie.
Advertisement

Reply

Tags
żnin, wielkopolska

Thread Tools

Posting Rules