[Kraków] Urbanistyka i Zrównoważony Transport - fakty i wizje - Page 313 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Kraków

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 19 votes, 5.00 average.
Old January 19th, 2017, 03:51 PM   #6241
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 42215

Quote:
Originally Posted by Dziad Smietnikowy View Post
No dobrze, niech będzie że to wyłącznie wina właściciela, że student nie chce umowy bo coś tam.

Pytanie ilu jest takich co to wolą taniej a bez papierka. Raczej nie z woli właściciela. Albo wynajmuje jeden a mieszka pięciu.
Ale moment, moment.
Sytuacja jest dość prosta: jest usługodawca (wynajmujący), jest klient (najemca). Usługodawca sprzedaje jakieś dobro, o jakichś cechach. Jedną z nich jest dostępność miejsca do parkowania. Jeśli wynajmuje mieszkanie piątce studentów, każdy z samochodem to czyja to jest odpowiedzialność? Studentów? Mają takie dobro do kupienia to kupują. Moja i Twoja? Z jakiego powodu mamy robić wynajmującym zrzutkę na parkingi dla najemców? Parkingi, które musiałyby być darmowe, bo przecież w żadnym innym wypadku nie ściągniemy samochodów studentów z osiedla. TO jest sytuacja jak z Cocomo na Kazimierzu. Gdzie najpierw wspólnota, nieprzymuszona wynajęła przez pośrednika lokal na klub ze striptizem, a teraz krzyczy najgłośniej SKANDAL! JAK MIASTO MOGŁO DO TEGO DOPUŚCIĆ, NIECH MIASTO COŚ Z TYM ZROBI!!!!

To oczywiście jest tylko odprysk szerszego problemu z parkowaniem, który sprowadza się do tego, że tą niezwykle kosztowną usługę w Polsce uznano za zasadniczo darmową dla wszystkich wszędzie. Wprowadzając jedynie ograniczenia w niektórych miejscach (SPP), jednocześnie z biegiem lat je coraz bardziej kastrując (zamrożenie opłat, zakaz SPP w weekendy, w Krakowie - tanie abonamenty komercyjne). Stąd też oczekiwanie, że tzw. miasto DA miejsce parkingowe nie tylko mieszkańcowi ale także przedsiębiorcy. W tym przedsiębiorcy wynajmującego mieszkania, bo przecież znaczny odsetek mieszkań na wynajem w Krakowie to biznesy. To jest na dłuższą metę nie do utrzymania. Nie stać nas, po prostu. Paradoksem zresztą jest, że sprzeciw budzi zapewnianie mieszkań (dobra podstawowego) tym których na to nie stać, a powszechnym oczekiwaniem jest zapewnianie miejsca parkingowego.

Jest też i kwestia polityki transportowej miasta.
Po pierwsze, tak jak od wielu lat piszę, polityka dwóch prędkości jaką uprawia miasto, czyli ograniczanie ruchu samochodowego w centrum i puszczenie na żywioł poza II obwodnicą nie działa. Można to było przewidzieć i na podstawie klasycznej teorii systemów (system nie może mieć sztucznej granicy, nie wynikającej z jego struktury) i na podstawie trendów rozwojowych ostatnich dekad (gwałtowne tworzenie się nowych centrów rozwoju, poza historycznym centrum z dużymi ograniczeniami konserwatorskimi), jak i polityką przestrzenną (dogęszczanie obszarów między II i III obwodnicą, nowe, wielkie inwestycje publiczne, na czele z III Kampusem UJ czy halą sportową za II obwodnicą). Tymczasem miasto nadal brnie w masywną rozbudowę infrastruktury drogowej poza ścisłym centrum, choć jak na dłoni dziś widać, że problem z transportem indywidualnym jest co najmniej do III obwodnicy.
Jednocześnie system transport publicznego do podróży innych niż osiedle->centrum się nie nadaje - z wyjątkiem listka figowego pt. KST linia 50. A nie nadaje się bo miasto pomimo deklaracji policentryczności wciąż buduje go tak jakby miał obsługiwać relacje do centrum i nic więcej. Rozbudowywane są kolejne "wąsy" na peryferiach i dopinane do niewydolnej i...bardzo rzadkiej sieci istniejącej.
Tymczasem realne rozwiązania pogrzebano w wygodnej,niekończącej się opowieści o metrze. Oraz braku środków, bo te są wydawane na...masywną rozbudowę infrastruktury drogowej poza centrum.
Dlatego takie inwestycje jak przebudowa I obwodnicy, choć potrzebne, to de facto są kolejny listkiem figowym. Odwracając uwagę od narastających problemów poza ścisłym centrum.

Drugi problem to to, że coraz lepiej widać, że w niezbyt bogatym mieście samo posiadanie samochodu generuje problemy. Nawet jeśli się nim nie jeździ. I to jest następny problem do rozwiązania, także w kontekście abonamentów mieszkańca. To jest kwestia mentalności. Wyraźnie widać, że debata w kwestii parkowania i korków idzie w kierunku wskazywania winnych. To zawsze są ONI: studenci, mieszkańcy podkrakowskich miejscowości, turyści, pracownicy biur etc., którzy nam zabierają i korkują. W kontrze do NAS, "mieszkańców", którzy mają prawo. I jak się już ONYCH pozbędziemy, wsadzimy w tramwaje, SKA i park and rajdy to będziemy mogli MY do woli jeździć i posiadać nawet i trzy samochody na rodzinę. Tylko oczywiście te tramwaje i reszta za bardzo nie mogą kolidować z NASZYMI prawami. Np. być budowane kosztem infrastruktury drogowej, bo ta się NAM należy jak psu buda (vide Kalwaryjska czy bus-pas na Pilotów).

Po prostu - nikt nie chce z własnej wygody zrezygnować, chce by rezygnowali i płacili inni.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 19th, 2017, 04:02 PM   #6242
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Dziad Smietnikowy's Avatar

Likes (Received): 3488

Aleś się rozpisał, a ja na prochach nie wiem czy wszystko rozumiem ;-) W każdym razie dla mnie problem "ich" i "nas" jest jeszcze jeden - samochód zarejestrowany poza KR daje zyski innej gminie, zaś właściciel, mimo użytkowania go w KR płaci na przykład mniej za ubezpieczenie. Po kalkulacji przez ubezpieczalnię wychodzi, że aut KR jest tyle i tyle, więc im trzeba podnieść rok później o kolejne parę złotych składkę tłumacząc wysoką szkodowością rejonu w którym pojazd się porusza.

Skoro ja utrzymuję jako właściciel mieszkania, pojazdu darmozjadów z ZIKiT a goście nie, to czemu mamy być równi?

Inna sprawa, że ja bym prawdę mówiąc zlikwidował w ogóle SPP. Niech sobie stoją gdzie chcą i jak chcą, byle w miejscach wyznaczonych i tyle. Nie mamy przydziałów, nie każdy dziś musi mieszkać w centrum i tam parkować.

Quote:
Originally Posted by Daimon View Post
A propos biurowcow, to chyba najwiekszym problemem jest smiesznie mala liczba miejsc parkingowych w stosunku do ludzi tam pracujacych. Gdyby jeszcze KZ byla rzeczywiscie wydolna, to mozna sobie robic 300 miejsca na 2k ludzi. A tak - mamy co mamy.
Jakoś Avia może mieć wynajęty autobus na Życzkowskiego. Da się?
Old January 19th, 2017, 04:10 PM   #6243
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Quote:
W każdym razie dla mnie problem "ich" i "nas" jest jeszcze jeden - samochód zarejestrowany poza KR daje zyski innej gminie
Samochód zarejestrowany w dowolnej gminie nie przynosi zysków żadnej gminie*. W Polsce wszystkie podatki związane z posiadaniem i użytkowaniem samochodu są powiązane z kupnem paliwa. I gmina w tych podatkach nie ma udziału. Podobnie jak w opłatach związanych z ubezpieczeniami.

*skądinąd zabawne, że w Polsce można wprowadzić lokalny podatek od psa, ale od samochodu już nie.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
Sponsored Links
Advertisement

Old January 19th, 2017, 04:21 PM   #6244
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Ale za wydanie DR, wydanie tablic już tak ]:->
Old January 19th, 2017, 04:21 PM   #6245
Daimon
Registered User

Likes (Received): 155

Quote:
Jakoś Avia może mieć wynajęty autobus na Życzkowskiego. Da się?
Oczywiście, że się da. Pytanie kto za to zapłaci. Z pracy w Capie nie zrezygnowałem dlatego, że zasypywali nas codziennie banknotami 100 złotowymi
Daimon no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2017, 04:23 PM   #6246
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Quote:
Originally Posted by Daimon View Post
Oczywiście, że się da. Pytanie kto za to zapłaci. Z pracy w Capie nie zrezygnowałem dlatego, że zasypywali nas codziennie banknotami 100 złotowymi
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile płacą w biurowcach, nie moja branża zupełnie :P
Old January 19th, 2017, 04:37 PM   #6247
kozl
Registered User

Likes (Received): 2904

Quote:
Kwartowa z tego co wiem ma zakaz ruchu przynajmniej pod wieżowcem :P
Jakim wierzowcem?

Quote:
Oni też nie pracują tylko w godzinach 7-16 bo Quattro pracuje 24/dobę.

Quote:
Pracownicy w zasadzie są mniejszym problemem od studentów, ja sam mam w okolicy co najmniej 10 samochodów, które stoją tu od po wakacjach nie tknięte, na blachach z kosmosu. Po co to trzymać?
Uważaj. To nie zawsze muszą być studenci. Ja mam sąsiadów "KB" i bardziej egzotycznych też. Na pewno nie studiują i nie nadużywają auta.

Quote:
Co do Pilotów - ZIKiT zapowiada BUS-pas, a tymczasem pomontował bezkolizyjne lewoskręty - niegospodarność?
Bezradni zablokowali bus pasy więc zikit jakoś ratuje sytuację
Quote:
Dobrego Pasterza dopiero po otwarciu Serenady klęknie... i nawet jak później dobudują estakadę z Bora, nic się nie zmieni, tam już będzie jeden wielki kocioł.
Estakada ma być podobno przed otwarciem serenady

Quote:
SKA i P&R - myślę że ma to jakieś szanse, czy to w Batowicach czy na Piastów, tylko jakby ciśnienie do tego małe... tempo marne.
Nikt tego systemu nie traktuje poważnie. A powinien być budowany i to z założeniem zjazdów na niego z IV obwodnicy. i naprawdę szybkim transportem do celów podróży.

Ale u nas jak słusznie zauważył @behemot zakłada sie że chyba wszyscy jadą do rynku na piwo i pod to się organizuje całą KZ.

W przypadku Biurowców przy IIIobw nikt nigdy nie pomyślał poważnie o tym że należy je skomunikować KZ z przedmieściami i z innymi dzielnicami. Po prostu w głowach rajców problem kilkunastu tyś ludzi jadących do pracy nie istniał chyba
A w skali KRK mówimy o grubo ponad 100k przyjezdnych pracowników

W tym wszystkim mamy parkingi na 100 aut i rozwiązanie SPP do granic...
No po prostu jaja.
kozl no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2017, 04:44 PM   #6248
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Quote:
Originally Posted by kozl View Post
Jakim wierzowcem?
A nie wiem co mi sie uroiło że tam są wysokie bloki, może przez to że wysoko. Chodzi mi o bloki 22 24 26. Przed 22 stoi z tego co pamiętam zakaz ruchu spółdzielniany/wspólnotowy jakaś tablica teren prywatny i tak dalej :P

Quote:
Uważaj. To nie zawsze muszą być studenci. Ja mam sąsiadów "KB" i bardziej egzotycznych też. Na pewno nie studiują i nie nadużywają auta.
Odholować.

Quote:
Bezradni zablokowali bus pasy więc zikit jakoś ratuje sytuację
Właśnie najpierw były lewoskręty, później wojna o buspasy. A te lewoskręty w zasadzie szkodzą a nie pomagają.

Quote:
Estakada ma być podobno przed otwarciem serenady
Miała być, ale poślizg, problemy z dokumentacją i tak dalej... póki co zaczęli dopiero przekładkę mediów.
Old January 19th, 2017, 05:12 PM   #6249
kozl
Registered User

Quote:
A nie wiem co mi sie uroiło że tam są wysokie bloki, może przez to że wysoko. Chodzi mi o bloki 22 24 26. Przed 22 stoi z tego co pamiętam zakaz ruchu spółdzielniany/wspólnotowy jakaś tablica teren prywatny i tak dalej :P
To jest niskie nie ma nawet wind Nie kojarzę jakie tam są znaki
Jak jadę to jako techniczny
3a i 3 są wysokie 11 pięter i mieszkania (kurniki? ) dla pracowników cap na poddaszu

Quote:
Odholować.
Ale czemu? Płacą czynsz może nawet są właścicielami mieszkań...
A że na co któryś weekend jadą do domów? ale tu mieszkają i wychowują dzieci które chodzą do szkoły na osiedlu.
To jest pewien problem systemowy.

Quote:
Właśnie najpierw były lewoskręty, później wojna o buspasy. A te lewoskręty w zasadzie szkodzą a nie pomagają.
Nie wojna o bus pasy była dużo przed lewoskrętami.
A same lewoskręty...
Cóż unikam tej ulicy w szczycie ale jak na ten moment mam wrażenie że jest lepiej w przeciwieństwie do NH gdzie analogiczne rozwiązanie robi korki

Quote:
Miała być, ale poślizg, problemy z dokumentacją i tak dalej... póki co zaczęli dopiero przekładkę mediów.
Bo ta estakada powinna powstać jako warunek rozpoczęcia budowy tego potworka tam...
Nie powinni im odebrać tego do momentu zakończenia prac drogowych bo infr tam ruchu nie przyjmie.
Old January 19th, 2017, 06:16 PM   #6250
Gatsby
perfidus acutus

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 19716

Quote:
KRÓLEWSKA DO PRZEBUDOWY. ZAMIAST KOŚCIUSZKI I ZWIERZYNIECKIEJ

Zamiast remontu ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej, będzie przyspieszona mordenizacja ulicy Królewskiej. W stan likwidacji przeszła firma, która miała stworzyć dla urzędników projekt przebudowy dwóch ulic.
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kro...iej_18497.html
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2017, 07:34 PM   #6251
kozl
Registered User

mam tylko nadzieję ze nikt nie wpadnie na genialny pomysł żeby wsadzić tam ddrki na chodniki...To by zniszczyło kolejną fajną aleję w KRK
Old January 19th, 2017, 09:09 PM   #6252
Lysy
little idiot

Lysy's Avatar

Likes (Received): 632

Quote:
Originally Posted by Gatsby View Post
Najważniejsza i najlepsza duża ulica powojennego Krakowa po zachodniej stronie miasta. "Przyspieszona modernizacja" nie brzmi najlepiej.
Old January 19th, 2017, 09:10 PM   #6253
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

I przejście pod Jubilatem się poszło...
Podpisano - Behemot.

Bolonia
Old January 19th, 2017, 09:46 PM   #6254
jaszczur90
Registered User

jaszczur90's Avatar

Likes (Received): 3650

Taki był audyt ostatnio do przebudowy Królewskiej, Podchorążych , Bronowickiej .

http://rowery.zikit.pl/audyt/przebud...ka-w-krakowie/

DDR jest przedłużone od Podchorążych ( od strony wschodniej ) i kończy się na ulicy Nowowiejskiej. Dalej chyba już po jezdni .
Old January 19th, 2017, 10:01 PM   #6255
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Quote:
Nie wojna o bus pasy była dużo przed lewoskrętami.
A same lewoskręty...
Cóż unikam tej ulicy w szczycie ale jak na ten moment mam wrażenie że jest lepiej w przeciwieństwie do NH gdzie analogiczne rozwiązanie robi korki

Nie mówię o całym temacie bus-pasów, tylko o tym jak to nagle niedasię bo zikit zrobił lewoskręty więc to bez sensu bla bla bla. Ostatnia akcja bezradnych.

Ale mogłem coś pomieszać. Nie najlepiej się czuję, mrozy dokuczyły.

A w temacie przyspieszenia Królewskiej i odsunięcia Kościuszki - aha... czyli kolejne 2 sezony letnie z pompowaniem tysięcy ton wody w torowiska i wypłukiwaniem tlenku żelaza zmieszanego z kurzem. Bosko.
Old January 19th, 2017, 10:21 PM   #6256
MEminey
Registered User

Likes (Received): 914

Quote:
Inna sprawa, że ja bym prawdę mówiąc zlikwidował w ogóle SPP. Niech sobie stoją gdzie chcą i jak chcą, byle w miejscach wyznaczonych i tyle. Nie mamy przydziałów, nie każdy dziś musi mieszkać w centrum i tam parkować.
Moim zdaniem najwiekszym problemem SPP jest finansowy apartheid, gdzie tzw. "mieszkancy" placa za miesiac parkowania mniej, niz kosztuje dzienny bilet mpk, podczas, gdy "cala reszta" placi normalne, wysokie stawki.
Pozniej czytamy w gazetach jak Jozek sie zali, ze on placi 10 zl abonamentu (placi wiec wymaga - sic!) i nie moze znalezc miejsca pod blokiem dla swojego 20-letniego diesela, dlatego zastawia chodnik i sciezke rowerowa. Biedactwo.
Co tam, ze miejsce, ktore zajmuje znacznie przekrasza koszt jego samochodu. Jest "mieszkancem" to moze!
W efekcie mamy cala mase abonamentow (czesc na lewo) na samochody w strefie. Suma sumarum aut jakos specjalnie nie ubywa, ale wszystkie sa swoje.
Problem, kiedy ktos z zewnatrz przyjedzie i chce faktycznie zaplacic i zaparkowac (np zeby przewiezc cos duzego, z czym do tramwaju sie nie wcisnie) i musi kluczyc jak glupi, bo miejsca wolnego nie znajdzie.

I najlepszy dowcip. Samochody porostawiane wszedzie. Na ulicach, na chodnikach, na skwerach etc. Tylko nie na wewnetrznych podworkach. One sa wolne od aut
MEminey no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2017, 11:00 PM   #6257
Dziad Smietnikowy
odzysk-handel-konsumpcja

Nooo abonamenty mieszkańców to inna bajka jeszcze. Tak samo inwalidki. No ale im więcej obostrzeń, tym więcej nadużyć. Szkoda słów. Według mnie miasto zamiast w obsługę SPP powinno zainwestować siły i środki w egzekucje zapisów PoRD... wtedy by się dopiero działo.
Old January 20th, 2017, 09:12 AM   #6258
kozl
Registered User

Quote:
Originally Posted by jaszczur90 View Post
Taki był audyt ostatnio do przebudowy Królewskiej, Podchorążych , Bronowickiej .

http://rowery.zikit.pl/audyt/przebud...ka-w-krakowie/

DDR jest przedłużone od Podchorążych ( od strony wschodniej ) i kończy się na ulicy Nowowiejskiej. Dalej chyba już po jezdni .

To się nie kwalifikuje do niczego.
To jest jakiś urojony absurd chorych umysłów.
Co i komu tam rowery na jezdni przeszkadzają?
Ruch jest co najmniej średni. Za to ruch pieszy jest olbrzymi i na obecnym chodniku jest wygodnie na wypierdku mamuta który zostawią bedzie tragiczny.
Do tego dojdzie szereg niebezpiecznych przejazdów rowerowych (przypominam że to najniebezpieczniejsze dla rowerzystów miejsce)

Z szybkiej wygodnej i bezpiecznej ulicy zrobią syf...
A że pośpiech jest przy projektowaniu to pewnie będzie błąd na błędzie.

Quote:
Originally Posted by MEminey View Post
Moim zdaniem najwiekszym problemem SPP jest finansowy apartheid, gdzie tzw. "mieszkancy" placa za miesiac parkowania mniej, niz kosztuje dzienny bilet mpk, podczas, gdy "cala reszta" placi normalne, wysokie stawki
Już walkowalismy ten temat na tym forum...
Odsyłam do Amsterdamu...

Problemem nie jest wysokość tej opłaty a to że nie mamy wydzielenia miejsc dla mieszkańców i dla przyjezdnych oraz dla KG
Oraz to że mamy nieograniczoną ilośc abonamentów.
I ilość abonamentów to mniejszy problem ale to że nie ma zasady iż rozdajemy abonamenty sprawiedliwie czyli jeden na MIESZKANIE i jeśli na koniec zostaną jakieś wolne i mieszkańcy innych podstref nie dostaną (bo w ich podstrefach zabrakło) to ewentualnie losujemy kolejne. A potem kolejka oczekujących i finał zabawy w 30 abonamentów.
I co ciekawe wątpię żeby to sądy mogły obalić.
Każdy by dostał a to ze mieszkaniec Batorego na Królewskiej to naprawdę mniejszy kłopot (wątpię żeby był taki rozrzut)

Quote:
Pozniej czytamy w gazetach jak Jozek sie zali, ze on placi 10 zl abonamentu (placi wiec wymaga - sic!) i nie moze znalezc miejsca pod blokiem dla swojego 20-letniego diesela, dlatego zastawia chodnik i sciezke rowerowa. Biedactwo.
Od tego nie są abonamenty a lawety.

Quote:
Co tam, ze miejsce, ktore zajmuje znacznie przekrasza koszt jego samochodu.
Jak se kupi ferrari to będzie mógł stać ?
Nie będzie w oczka bodło?
Quote:
W efekcie mamy cala mase abonamentow (czesc na lewo)
No to może walczmy nie z abonamentami tylko na lewo?
Ale nie lepiej walnąć cenę dla mieszkańca po 1500 i łudzić się że nie będą sobie na lewo cwaniaczki załatwiać...
Jednym słowem bo nie wiem czy wiesz co proponujesz.
Chcesz zrobić więcej miejsca dla cwaniaków kosztem mieszkańców.
BRAWO!

Quote:
Suma sumarum aut jakos specjalnie nie ubywa, ale wszystkie sa swoje.
A masz jakieś dane o ilości samochodów?

Quote:
Problem, kiedy ktos z zewnatrz przyjedzie i chce faktycznie zaplacic i zaparkowac (np zeby przewiezc cos duzego, z czym do tramwaju sie nie wcisnie) i musi kluczyc jak glupi, bo miejsca wolnego nie znajdzie.
Nie no.... W SPP jest tak kolosalny problem z zaparkowaniem....
Poza kilkoma miejscami najczęściej w pobliżu jakichś krytycznych punktów jest to najzwyczajniej problem urojony. Owszem czasem nie zaparkujesz pod bramą tylko ulicę dalej ale to chyba nie jest problem.
A do wożenia ciężkich rzeczy powinny byc miejsca na każdej ulicy od tego z silnym ograniczeniem czasowym.

Quote:
I najlepszy dowcip. Samochody porostawiane wszedzie. Na ulicach, na chodnikach, na skwerach etc. Tylko nie na wewnetrznych podworkach. One sa wolne od aut
A to tak mówisz z bo mówisz czy bywasz na tych podwórkach?
Bo ja czasami na nich parkuje i jakoś nie widzę tych wolnych podwórek... No chyba ze mówisz o tych bez wjazdów...
Old January 20th, 2017, 10:32 AM   #6259
MEminey
Registered User

Likes (Received): 914

Nie wiem po co znowu odsylasz mnie do Amsterdamu, ktorego najwyrazniej nie znasz.
Uprzedzajac kolejne takie wycieczki, spedzilem ponad pol roku w Holandii, wiec niejako z autopsji wiem, jak ten kraj wyglada.
I nie mam pojecia, gdzie Ty widziales w Amsterdamie miejsca zarezerwowane dla mieszkancow. Te miejsca, gdzie jest tabliczka z rejestracja sa dla niepelnosprawnych.

Dalej, z jakiej racji mieszkancy maja dostac 1 abonament na mieszkanie? Retorycznie zapytam, kto za to zaplaci?
I piszac o abonamentach na lewo mowilem o osobach, ktore nie sa mieszkancami, sa domeldowywane by miec znizkowy abonament. Takich ludzi jest mnostwo.
Nie chce mi sie szukac, wiec pierwsze z google:
Quote:
Byliśmy przygotowani na wprowadzenie poszerzonej strefy od 1 lutego, ale tylko w ostatnim miesiącu liczba zameldowanych na tym terenie mieszkańców wzrosła o 11 tys., z 24,5 tys. do 35 tys.
http://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow...ca,392725.html

Quote:
Poza kilkoma miejscami najczęściej w pobliżu jakichś krytycznych punktów jest to najzwyczajniej problem urojony.
Alez oczywiscie!
Skoro Ty czegos nie widzisz, to znaczy, ze nie istnieje
MEminey no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2017, 11:18 AM   #6260
ToWoT1
Registered User

Likes (Received): 263

W Wiedniu sa miejsca postojowe dla posiadaczy abonamentu w danej dzielnicy:

ToWoT1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply