[Wrocław] Sky Tower i inne tematy [hydepark] - Page 633 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 97 votes, 4.30 average.
Old December 17th, 2017, 09:14 AM   #12641
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 25626

@Wrocer

Ok, ale lepszy żaden wieżowiec niż byle jaki.
Widać we Wrocławiu nadal jest za dużo wolnych działek, za niskie ceny ziemi i za niskie stawki wynajmu, być może mieszkańcy/potencjalni mieszkańcy Wrocławia są jeszcze za biedni, ewentualnie istnieją jeszcze jakieś inne czynniki natury ekonomicznej, przez co deweloperzy uznali, że jeszcze nie opłaca się budować u nas wysoko. Jeśli pamięć mnie nie myli Skytower (część mieszkalna i handlowa) nie były wielkimi sukcesami komercyjnymi. Obecny boom raczej się kończy, być może przy okazji kolejnego chętnych do budowania wysoko przybędzie, kto wie...
Mkbewe está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 17th, 2017, 10:44 AM   #12642
dziubu
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by Mkbewe View Post
@Wrocer

Ok, ale lepszy żaden wieżowiec niż byle jaki.
Widać we Wrocławiu nadal jest za dużo wolnych działek, za niskie ceny ziemi i za niskie stawki wynajmu, być może mieszkańcy/potencjalni mieszkańcy Wrocławia są jeszcze za biedni, ewentualnie istnieją jeszcze jakieś inne czynniki natury ekonomicznej, przez co deweloperzy uznali, że jeszcze nie opłaca się budować u nas wysoko. Jeśli pamięć mnie nie myli Skytower (część mieszkalna i handlowa) nie były wielkimi sukcesami komercyjnymi. Obecny boom raczej się kończy, być może przy okazji kolejnego chętnych do budowania wysoko przybędzie, kto wie...
Otóż to, za dużo jest jeszcze ruin po PKP w centrum miasta które idą za " psie pieniądze " pod 4 piętrowe klocki aby myśleć o wysokiej zabudowie. Prawdopodobnie możemy już zapomnieć o CP , jedyne fajne miejsce na wysoką zabudowę będzie kolejnym osiedlem mieszkaniowym ... Pytanie, gdzie ewentualnie mogą powstać kolejne wieżowce we Wrocławiu ?
dziubu no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:46 AM   #12643
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16404

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
- są fajne, bo mogą tworzyć ciekawe klastry, gdzie już przez samo ich nagromadzenie czujemy się inaczej niż gdziekolwiek; dobrze, jeśli takie skupisko drapaczy jest choć w miarę przemyślane, ale czyż takie "zbieraniny" wysokościowców, jak Manhattan czy Hong Kong nie mają swojej magii i specyficznego uroku ?
Byłeś w którymś z tych miast?

/OT
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 17th, 2017, 02:32 PM   #12644
macrose
Registered User

Likes (Received): 2277

@Wrocer
Nie wiem, dlaczego jesteś dla mnie niemiły. Ja po prostu wieżowców nie lubię. Nie ma w nich dla mnie nic ciekawego. Wolę zwartą zabudową kilkupiętrowców niż wysokie punktowce, które prawdziwie można podziwiać tylko na zretuszowanych zdjęciach. Już pomijam fakt mieszkania w takich budynkach. Mój kolega przez rok mieszkał w ST i będąc tam czułem się jak w akwarium. Wielka szybka, której nie możesz otworzyć, jedynie mały lufcik w sypialni, który się uchylał na przycisk. Gdybym miał tam spędzić więcej czasu to dostałbym depresji.
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 10:35 PM   #12645
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1539

takie samo wrażenie miałem w Cosmopolitanie. Okropne miejsce do życia, jak zamknięty rezerwat. Wieżowce są dobrym pomysłem na miasta, które mają niewiele do zaoferowania i tworzy się nimi jakiś wizerunek miasta. Wrocław natomiast jest pięknym miastem, jego moc stanowi przede wszystkim obecność wody w mieście w takiej ilości oraz dzielnice kamieniczne, które przetrwały wojnę. I o to należy głównie dbać- tworzyć zabudowę i przestrzenie nadrzeczne oraz remontować i uzupełniać zabudowę kamieniczną.

Jak dla mnie jedynym sensem wieżowców we Wrocławiu byłaby próba stonowania tego paskudnego kikuta Czarneckiego.
Old December 17th, 2017, 10:52 PM   #12646
pogaduchy
Registered User

pogaduchy's Avatar

Likes (Received): 319

Wcale nie. Kamienice są dobre dla miast które nie mają nic nowego do zaoferowania i XIX wiecznymi blokowiskami tworzy się "klimat" miasta, Łódź niech się chwali kamienicami, Wrocław ma rosnąć. Jedynym sensem istnienia kamienic we Wrocławiu była możliwość wywiezienia cegieł na odbudowę Warszawy, niestety już wszystko odbudowano i teraz stoją, i straszą.
pogaduchy no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:29 PM   #12647
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 49801

Quote:
Originally Posted by pogaduchy View Post
Wcale nie. Kamienice są dobre dla miast które nie mają nic nowego do zaoferowania i XIX wiecznymi blokowiskami tworzy się "klimat" miasta, Łódź niech się chwali kamienicami, Wrocław ma rosnąć. Jedynym sensem istnienia kamienic we Wrocławiu była możliwość wywiezienia cegieł na odbudowę Warszawy, niestety już wszystko odbudowano i teraz stoją, i straszą.
WTF???

Kamienice dobre tylko do rozbiorki??? Mam nadzieje ze to post napisany po pijaku a nie na trzezwo.
geogregor está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:31 PM   #12648
kumien
Registered User

kumien's Avatar

Likes (Received): 143

^
Po części prawda. Kamienice w piecami kaflowymi, łazienkami po jednej na piętro to XXI w.? Same kamienice mają super elewację, ale środek z funkcjonalnego punktu widzenia to porażka.

Wrocer liked this post
kumien no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:46 PM   #12649
Admc
Registered User

Likes (Received): 1695

Zawsze można zachować przednią elewacje a to co w środku wyburzyć i całkowicie przebudować tak żeby spełniało standardy XXI wieku.
Admc no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:48 PM   #12650
Estymator
Registered User

Likes (Received): 6255

del
Estymator no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2017, 11:49 PM   #12651
Estymator
Registered User

Likes (Received): 6255

Quote:
Originally Posted by kumien View Post
^
Po części prawda. Kamienice w piecami kaflowymi, łazienkami po jednej na piętro to XXI w.? Same kamienice mają super elewację, ale środek z funkcjonalnego punktu widzenia to porażka.
Powiedz to Niemcom, albo Austriakom.

Kamienice wymagają nakładów, to fakt, ale dokapitalizowane przewyższają pod wieloma względami inne typy mieszkań. We Wrocławiu nie ma żadnej strategii wobec kamienic - troszkę komunalnych się wyremontuje, troszkę wspólnot się wspomoże w remontach i to tyle.
Estymator no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 09:50 AM   #12652
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1539

Pierwsza lepsza kamienica znacznie przewyższa architektonicznie znaczą część chłamu, który współcześnie powstaje. A urbanistycznie nasze śrósmieście to majstersztyk. To jest kwintesencją Wrocławia: kamienice i rzeki. Wieżowce to stoją w pierwszej lepszej pipidówie w USA, czy w Azji. Mamy jeden wieżowiec, który kompletnie nic do miasta nie wniósł poza punktem widokowym. Pomyślcie ile za ten miliard złotych Czarnecki mógł wybudować wypełnień tkanki miejskiej takich jak przy Capitolu
Old December 18th, 2017, 10:06 AM   #12653
Admc
Registered User

Szczerze mówiąc śródmieście jest po prostu brzydkie, strach tam chodzić po zmroku. Nie ma tam praktycznie w ogóle zieleni, podwórka są rozjeżdżone samochodami. Z wielu kamienic odpada tynk, ich stan woła o pomstę do nieba. Nie dziwie się że mieszkańcy Wrocławia masowo wyprowadzają się za miasto.

Jakby tak wpakować w tą dzielnicę kilkaset milionów, zbudować parkingi piętrowe, posadzić drzewa na ulicach, wyremontować chodniki, wymienić oświetlenie ulic, uporządkować podwórka to wtedy można by było powiedzieć że ta dzielnica jest w porządku.

Wrocer liked this post
Old December 18th, 2017, 10:33 AM   #12654
macrose
Registered User

Likes (Received): 2277

Dodatkowo, niską zabudowę można podziwiać. Idziesz i na nią patrzysz, a wieżowce, poza wysokością, nic nie oferują dla oczu.
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 10:34 AM   #12655
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 38435

#Niedasie a Łódź robi program rewitalizacji za 1mld zł podczas gdy u nas ledwo za 70 mln ,ale jak mawiał sternik"jak się nie podoba można się przeprowadzić do Łodzi"

Ktoś podawał na forum , że ponad 40 aut na Nadodrzu jest źle zaparkowanych.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 10:38 AM   #12656
Domino_wrc
Registered User

Domino_wrc's Avatar

Likes (Received): 78

Kocham swoje ponad stuletnie 3,50 m w kamienicy, zwłaszcza po remoncie. Nigdy w życiu nie przeprowadziłbym się do "nowego" budownictwa. Tak już zostało napisane, trochę pieniędzy więcej na remontu plus podwórka, oświetlenie i mamy piękną i prawdziwą wielkomiejskość

G_s_G, jwojcie liked this post
Domino_wrc no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 10:53 AM   #12657
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 54844

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
#Niedasie a Łódź robi program rewitalizacji za 1mld zł podczas gdy u nas ledwo za 70 mln ,ale jak mawiał sternik"jak się nie podoba można się przeprowadzić do Łodzi"
Wiem że to trochę OT, ale to jest bardzo ciekawe. W Łodzi liczba mieszkańców spada od lat, ktoś gdzies wyliczył że w bodajże 2025/2030 Wrocław przegoni Łódź. Tak więc kto u nich będzie mieszkał w tych kamienicach? Bo sam remont dla remontu spoko, ale jak to będzie puste stało?
lulek89 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 11:08 AM   #12658
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 38435

Jak rok temu byłem na zjeździe forumowym to opowiadali sporo o tej rewitalizacji. Zdają sobie sprawę, że ludzi będzie ubywać, ale nie wszędzie wszystko robią, czasami będą wyburzać bo nie znajdą mieszkańców. Chodzi o poprawę warunków na miejscu(remonty kamienic, windy,ocieplenia, podłączenia CO. remontu ulic w otoczeniu,miniparki , woonerfy, gdzie wydawałoby by się będą protesty a sami mieszkańcy ich chcą i zgłaszają do BO i teraz porównaj jak wygląda to u nas a to my mamy przecież potencjał do rewitalizacji!)

W ten sposób, robiąc miasto dla ludzi można ściągnąć tych ludzi co wynoszą się na przedmieścia i hamować tempo spadku liczby ludności.

Łódź ma ogromne zaległości, ale mocno idą z rewitalizacją Śródmieścia. Współpracują z BGK, gdzie kamienice w dużo gorszym stanie niż nasze na trójkącie czy Nadodrzu, państwowy bank wyremontuje pod wynajem, miasto nic nie zapłaci a zyska w postaci odnowionej tkanki miejskiej. A u nas? Niewiele ponad rok temu sternik chciał jeszcze wyburzać pierzeję wzdłuż Pułaskiego i od tego czasu cisza w temacie.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2017, 12:32 PM   #12659
Admc
Registered User

Sternik stwierdził wspaniałomyślnie że nie wyburzy kamienic na Pułaskiego, bo po prostu nie ma kasy na przebudowę wiaduktu kolejowego kawałek obok

Sam osobiście uważam że wydzielenie torowiska tramwajowego jest potrzebne, kamienice należy w miarę możliwości zachować.
Old December 18th, 2017, 12:36 PM   #12660
Wrocek_fan
the city

Wrocek_fan's Avatar

Likes (Received): 2036

Wrocław wymyka się prostym schematom i definicjom i zapewne jest zarówno miastem kamienic, jak i miastem blokowisk, miastem gotyckich kościołów, miastem wszechobecnego ceglanego neogotyku, perełek baroku, miastem ikon architektury, ale jednocześnie przez swoje położenie w plątaninie odnóg Odry i jej dopływów jest miastem na skalę ogólnopolską wyjątkowym.
Co do wysokiej zabudowy, Wrocław nigdy nie był postrzegany jako miasto budowli o jednolitej wysokości. Norman Davies w Mikrokosmosie cytuje średniowieczną kronikę, która opisuje Wrocław jako miasto bardzo wielu wysokich wież, co zresztą doskonale widać na starych panoramach (takie śląskie San Gimigiano, tylko z wieżami kościelnymi a nie mieszkalnymi)
Również przedwojenna tradycja architektoniczna miasta to zabudowa o bardzo zróżnicowanej wysokości (wieżowiec Rumpa w Rynku, ze zdobieniami w stylu art deco), Poczta na Krasińskiego z pierwszym Wrocławskim wieżowcem w genialnym stylu ceglanego impresjonizmu, o planach Berga na 100 metrowe wieżowce w samym centrum nie wspominając.
Wrocław nigdy nie był Wiedniem czy Krakowem, gdzie jednolitość zabudowy była główną cnotą, nie był też Paryżem gdzie Haussmann, zglajszachtował cale centrum, co oczywiście wygląda imponująco i imperialnie, ale moim zdaniem na dłuższą mete staje się nudnawe i wolę dzielnice ręką Haussmanna nietknięte.
Dodajmy do tego wszystkiego hekatombę festung Breslau i chaotyczne powojenne plombowanie i mamy obraz miasta jedynego w swoim rodzaju, na pewno nie ugrzecznionego jednakową wysokością pierzei, na pewno nie banalnego. Jeśli miałbym, oczywiście zachowując proporcję, porównywać Wrocław do jakichś współczesnych metropolii, to w sposób naturalny nasuwa się zróżnicowana zabudowa centrum Londynu, gdzie obok siebie mamy wszystko i potężne wieżowce wyrastają wprost z XIX wiktoriańskich pierzei i nikogo nie dziwi dwupiętrowy zabytkowy pub obok potężnej szklanej wieży.
I szczerze mówiąc nie bardzo jest inne wyjście bo nieskazitelności centrum Wiednia czy Paryża nigdy nie osiągniemy, zabytkowa jednolitość zabudowy Krakowa czy Pragi też jest poza zasięgiem, a po wybudowaniu Sky Towera, żadna wysokość we Wrocławiu już nie zaszokuje (na co nas zresztą doskonale przygotował Max Berg).
A co do zamożności, czy zapotrzebowania, to skoro ponadstumetrowe wieże powstają obecnie w Gdańsku i Katowicach, miastach o niższym budżecie i niższym zapotrzebowaniu na powierzchnię biurową i jednocześnie zbliżonych cenach gruntu jak we Wrocławiu, to nie widzę żadnego powodu dla którego takie nie miały by powstać i u nas.

Eagle eye Smiechu, giim, Volfram liked this post
Wrocek_fan no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
sky, sky tower, skyscraper, tower, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules