[Wrocław] Sky Tower i inne tematy [hydepark] - Page 639 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 97 votes, 4.30 average.
Old December 19th, 2019, 01:45 AM   #12761
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16404

Zbuduj bunkier, żeby później musieć wabić światełkiem do środka

Quote:
Chcemy wykorzystać odpowiednio zaprogramowane sekwencje LED, by zwrócić uwagę przechodniów i kierowców mijających Sky Tower od strony ulicy Powstańców Śląskich. Pojawią się w podcieniach budynku, by przemieszczać się do wnętrza i płynąć w głąb Sky Kitchen, pociągając za sobą zaciekawionych wrocławian i turystów.
Jakie są szanse tych gastro projektów w SkyTower i Renomie i jak to się ma do tego, że podobny koncept na Wita Stwosza jednak nie wystartował?
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 19th, 2019, 12:54 PM   #12762
Luc du Lac
Registered User

Likes (Received): 3431

moim skromnym zdaniem - bez szans

przykład takiego działającego przybytku - Wroclavia, ale tam masz dworzecx2+kino+galeriahandlowa+miejsce przejściowe.

w ST nie ma nic z tych rzeczy. Byłem tam jesienią... smutno, pusto... obaczy się co tam się w końcu pobuduje w bzp. pobliżu.
na tą chwilę - ja bym tam postawił na biura ze znaczni skromniejszą strefa gastro.

Arkady mają znacznie większa szansę.
Luc du Lac está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 19th, 2019, 08:20 PM   #12763
orzeł
Registered User

orzeł's Avatar

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by Erni79 View Post
I jeszcze jedno - Develia powinna zastanowić się nad dobudowaniem biurowca pod który stoją fundamenty.
Najlepiej jakby wieżowiec w miejscu Poltegoru stanął sam, bez żagla i miał ze 120m. Jeśli rzeczywiście jest jeszcze techniczna możliwość wybudowania tego budynku, to myślę, że trzeba założyć Ruch Odbudowy Poltegoru! Ja jestem pomysłodawcą, a Ty Erni mógłbyś zostać prezesem tego Ruchu, albo Wrocer...

Wrocer liked this post
orzeł no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 19th, 2019, 10:18 PM   #12764
Erni79
Registered User

Erni79's Avatar

Location: Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław
Likes (Received): 4654

Quote:
Originally Posted by orzeł View Post
Quote:
Originally Posted by Erni79 View Post
I jeszcze jedno - Develia powinna zastanowić się nad dobudowaniem biurowca pod który stoją fundamenty.
Najlepiej jakby wieżowiec w miejscu Poltegoru stanął sam, bez żagla i miał ze 120m. Jeśli rzeczywiście jest jeszcze techniczna możliwość wybudowania tego budynku, to myślę, że trzeba założyć Ruch Odbudowy Poltegoru! Ja jestem pomysłodawcą, a Ty Erni mógłbyś zostać prezesem tego Ruchu, albo Wrocer...
Zatem jako prezes ROPu jutro wykonam telefon do Develii. W zimę sporządzimy plany, a na wiosnę ruszymy z frontem robót.
Erni79 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2019, 11:07 PM   #12765
rzet
Registered User

Likes (Received): 1087

To nie SimCity, zresztą nawet w klasycznym simcity 4 z 2003 roku było coś takiego jak "popyt" oraz algorytmy odzwierciedlające rzeczywistość tj:
1. Masz dużo działek typu X to jest mała gęstość
2. Wzrasta gęstość to stare działki z niską zabudową zamienia się w gęstą (patrz biznespark gdzie jest Global Logic)
3. Wieżowce powstają tylko w dużych miastach gdzie jest rozbudowany rynek który je potrafi wchłonąć, tj:
- silny region wokół miasta
- wyedukowani mieszkańcy
itd...

A przypominam to tylko gra...

Quote:
Tak. 367 miejsc podziemnych. Oprócz tego 57 na deptaku.
To jest smutne akurat, naziemne miejsca parkingowe w centrum obok tramwaju zamiast zieleni...
Zawsze jak chce się pocieszyć to patrzę na Oklahoma City:

https://www.google.com/maps/@35.4628.../data=!3m1!1e3
rzet no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:13 AM   #12766
gauomzei
Registered User

gauomzei's Avatar

Likes (Received): 5634

Quote:
Originally Posted by rzet View Post
Zawsze jak chce się pocieszyć to patrzę na Oklahoma City:

https://www.google.com/maps/@35.4628.../data=!3m1!1e3
O popacz, tam to mają jeszcze więcej wolnych działek pod zabudowę niż u nas, a mimo tego jak już budują to wysoko, to w czym Wrocław gorszy?
Projekt #2 WBO - Rowerowy Wrocław 2020 - projekt ogólnomiejski za 2 mln zł
Projekt #3 WBO - Drogi rowerowe na Sądowej - etap II - projekt osiedlowy za 750 tys. zł
gauomzei no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:27 AM   #12767
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2476

Quote:
Originally Posted by orzeł View Post
Nie, porażką jest to, że stoi taki jeden sam jak palec. Zupełnie inne wrażenie robi kilka wież obok siebie, nawet jak są 3 to już jest dobrze.
No dlatego porażką jest Sky Tower a nie MidPoint71.

radko1994 liked this post
pierwszyyeti no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 02:15 AM   #12768
radko1994
Ciekawy świata

radko1994's Avatar

Likes (Received): 1363

Ja mam połowę sprawnej taczki, więc mogę pożyczyć w razie potrzeby.
radko1994 no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:03 PM   #12769
krystianwro
Registered User

Likes (Received): 163

Quote:
Originally Posted by pierwszyyeti View Post
No dlatego porażką jest Sky Tower a nie MidPoint71.
Nie! Sky Tower porażką nie jest, od lat w tym miejscu był wieżowiec i dobrze, że dalej jest.

Wrocer liked this post
krystianwro no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:10 PM   #12770
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2476

Quote:
Originally Posted by krystianwro View Post
Nie! Sky Tower porażką nie jest, od lat w tym miejscu był wieżowiec i dobrze, że dalej jest.
Sky Tower ma dokładnie dwie zalety: 1) punkt widokowy; 2) umożliwia odnalezienie drogi nawet po pijaku.

Architektonicznie jest brzydki, urbanistycznie jest szkodliwy, a jego wymiary są - jak widać - ewidentnie że zawsze będzie wystawał o kilka długości. Przyziemie jest fatalne.

Spencer, Kuba.wro liked this post
pierwszyyeti no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:13 PM   #12771
pabloo06
Registered User

Likes (Received): 280

Też nie przepadam za galerią w Sky Tower, ale patrząc czysto obiektywnie największy ruch w tym momencie generuje tam 2 segmenty:
Sklepy codziennego użytku:
*Piotr i Paweł
*Rossmann
oraz miejsca sprzedające jedzeni/napoje
*Mcdonald
*Costa (czy jak to się tam nazywa)
*2 knajpy na parterze (ROAD AMERICAN RESTAURANT oraz Alkyki)
*Starbucks
*Kokofu sushi

Sklepów więcej raczej nie da się tam zmieścić, co najwyżej PiP zamieni się w Biedronkę czy innego Lidla, także jedyny sensowny krok to dalszy rozwój gastronomii. Budują się biura obok, bloków wokół nie brakuje i wbrew pozorom ta nowa strefa może być sukcesem. Muszą to tylko zrobić z głową i dołożyć coś czego jeszcze nie ma.

P.S Sam jak jeszcze mieszkałem na Zaporoskiej to miałem problem, żeby zjeść coś poza domem nie jadąc do centrum (szczególnie w weekend) Zostawało właśnie tylko Alyki, Road (gdzie stosunek ceny do jakości nie powala_, pizzeria na Kamiennej (słabe jedzenie) i Karczma Polska na Kruczej. Trochę słaby wybór.

Mkbewe liked this post

Last edited by pabloo06; December 20th, 2019 at 01:18 PM.
pabloo06 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 01:15 PM   #12772
krystianwro
Registered User

Likes (Received): 163

Quote:
Originally Posted by pierwszyyeti View Post
Sky Tower ma dokładnie dwie zalety: 1) punkt widokowy; 2) umożliwia odnalezienie drogi nawet po pijaku.

Architektonicznie jest brzydki, urbanistycznie jest szkodliwy, a jego wymiary są - jak widać - ewidentnie że zawsze będzie wystawał o kilka długości. Przyziemie jest fatalne.
Najładniejszy nie jest to fakt, ale i tak dobrze, że jest. Na początku XXI wieku nikomu nawet się nie śniło, że tak wysoki wieżowiec miałby szanse na powstanie we Wrocławiu. Dlatego dajmy sobie spokój z tymi intelektualnymi wywodami o szkodliwości skaja.

Ifo, miuoshk, alex_sbb, Wrocer liked this post
krystianwro no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 02:06 PM   #12773
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1539

Po prostu zniszczył panoramę miasta i zaburzył skalę. Takie 100m by się dobrze wpisywało w miasto, współgrałoby ze skalą miasta i z nowopowstającym budynkami. 100m dawałoby poczucie wysokiego budynku w kontekście do otoczenia. Np w Poznaniu powstają budynki 80-100m, które świetnie wpisują się w skale miasta i wyglądają równie monumentalnie jak ST.

A tak to mamy budynek, przy którym wszystko wydaje się małe, a jadąc np z Oleśnicy panorama miasta to właściwie Sky Tower. Wyglada to wręcz kuriozalnie i dyskredytuje resztę wysokiej zabudowy biurowej, mieszkalnej i sakralnej w mieście . Sytuacja jest teraz taka, że zeby to jakoś trochę lepiej wyglądało trzeba by postawić kilka wież 150m, a na to nie ma żadnych szans.
Władza jest właśnie w trakcie likwidacji Ślężańskiego Parku Krajobrazowego -> ogromnego skarbu dla wrocławian. Władza doprowadziła do upadku wyjątkowej Szkoły Jazzu we Wrocławiu. Pamiętajmy o tym przy urnach!

giim, pierwszyyeti, Elaks, Spencer, Kuba.wro liked this post
korver no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 02:09 PM   #12774
kumien
Registered User

kumien's Avatar

Likes (Received): 143

Jadąc z Oleśnicy widać Skajtka i wszystkie wieże kościołów. Bardziej panoramę psują kominy Koogeneracji niż dzieło życia Czarneckiego.

Wrocer, adiGTR liked this post
kumien no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 02:27 PM   #12775
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9138

Macie jakiś kompleks, że musicie w kółko pisać o Sky Tower w każdym innym wątku? Przeniesione.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2019, 03:49 PM   #12776
giim
Registered User

giim's Avatar

Likes (Received): 1323

Ale gdzie pisać w kółko o Sky Towerze jak nie w wątku o Sky Towerze?
Ale fakt, dyskusja opiera się o powszechnie znanych argumentach i nikt nic nowego nie wnosi, co wywołałoby refleksję typu "no, w sumie racja". Wrocław jest miastem, które powinno się rozwijać w sposób organiczny i stopniowo piąć się w górę na miarę zasadności rynkowej. A tu w szczycie bańki inwestycyjnej komuś się zamarzyło, że w ciągu dekady zrobimy tutaj, bez kozery, Manhattan. Rynek szybko zweryfikował wysokościowe zapędy, ale niektórym nadal się wydaje, że nam te wieżowce się po prostu należały.
Paradoksalnie, Sky Tower IMO zaszkodził budowie wieżowców we Wrocławiu, ponieważ był papierkiem lakmusowym dla innych inwestorów, że jednak rynek nie jest chłonny na takie inwestycje i lepiej budować szybko, nisko, ale bezpiecznie i z zyskiem, niż pakowac się w drogi projekt, w trakcie którego sytuacja na rynku może się załamać, a potem jeszcze mieć problemy z komercjalizacją i perspektywę, że inwestycja być może się nigdy nie zwróci. Gdyby Sky Tower powstał jako kompleks dwóch 100-120 metrowych wież, pewnie sam projekt dałoby się bezboleśnie zakończyć, nawet jeśli w etapach. Panorama miasta nie byłaby tak okaleczona, a sama skala bardziej by przystawała do aspiracji i możliwości lokalnego rynku. Tu nie Dubaj, żeby stawiać wieżowce po środku niczego nie zważając na koszty. Samo ego to za mało.
Old December 20th, 2019, 04:25 PM   #12777
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
Originally Posted by krystianwro View Post
dajmy sobie spokój z tymi intelektualnymi wywodami o szkodliwości skaja.
Ok. SkyTower jest **ujowy.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

Old December 21st, 2019, 04:15 AM   #12778
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1648

Bardzo "merytoryczny" głos w dyskusji, zajf - pogratulować poziomu

Originally Posted by orzeł :
Quote:
Nie wiem czy zachowałem dawne wpływy ale zanim powstał pierwszy projekt ST pozwoliłem sobie napisać do Develii (wtedy LC Corp) z apelem, by się nie bali ambitnych projektów i przywalili ponad 250 m (proponowałem symboliczne 255, żeby przebić te ćwierć kilometra), a przy okazji, by wreszcie zdetronizować wciąż najwyższy w kraju PKiN, no i niedługo potem upublicznili pierwszy projekt ST z wysokością 258m który oczywiście potem bezsensownie ścięli do obecnych 212

W każdym razie razem z Ernim79 i krystianemwro jest nas przynajmniej czterech, a po postach przy różnych okazjach widzę, że nawet więcej zwolenników prawdziwych wieżowców w tym mieście, a nie jakichś 55-metrowych atrap wysokościowych. W miejscu Poltegoru jak najbardziej powinien stać przynajmniej 100-metrowiec (Poltegor miał prawie tyle), bo przy dość istotnym skrzyżowaniu Wielkiej i Powstańców przydałaby się wyraźna dominanta zamiast tylko słabego podium, a do tego obecna wieża ST stoi, jak to kiedyś ktoś ujął, za przeproszeniem "od dupy strony" schowana gdzieś z tyłu

Być może popyt na biura utrzyma się lub wzrośnie za jakiś czas na tyle, że właściciele ST wreszcie dadzą sobie spokój z utrzymywaniem na siłę galerii i zredukują ją znacznie, nawet na parterze, budując "przy okazji" wysoki biurowiec w miejscu Poltegoru, zwłaszcza jeśli są gotowe ku temu fundamenty...

Na wysokich bliskich sąsiadów ST nie może liczyć niestety, ale już choćby na działce Epi/Koseli sprawa jest w toku i kto wie, co się za rok, dwa, pięć wydarzy
Jak coś, piszcie na priva.
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

Last edited by Wrocer; December 21st, 2019 at 04:29 AM.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2019, 11:09 AM   #12779
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
Bardzo "merytoryczny" głos w dyskusji, zajf - pogratulować poziomu
Nie przeczytałeś, a jeśli to bez zrozumienia, apelu na który odpowiedziałem, co nie?

Old December 22nd, 2019, 09:28 AM   #12780
capo_di_tutti_capi
A fe Silesia!

capo_di_tutti_capi's Avatar

Likes (Received): 1503

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
bla bla bla
Budujta!