[Sofia Tech Park|София Тех Парк] News & Construction - Page 8 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 5th, 2012, 01:54 PM   #141
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Likes (Received): 11267

Вече ме разсмя. Аз те цитирах по-горе и се вижда с просто око кое твое невежество ме възмути.

По отношение на БПС и "инвестицията" на президента те просто бяха първите, които се сетиха, че трябва да има офиси с определени стандарти. Просто някви фирми, които бяха по апартаменти и стари преустроени административни сгради решиха, че трябва да се преместят. Не президента, а самите фирми осигуряват работните места. И си плащат за това удоволствие. Така че, мисията "10 000 работни места" е мисия на самите "давещи се", не на Роската. От тогава насам има ужасно много административни площи, в които работят десетки пъти повече хора.
Avus no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 5th, 2012, 02:11 PM   #142
Фelix
Registered User

Фelix's Avatar

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Вече ме разсмя. Аз те цитирах по-горе и се вижда с просто око кое твое невежество ме възмути.

По отношение на БПС и "инвестицията" на президента те просто бяха първите, които се сетиха, че трябва да има офиси с определени стандарти. Просто някви фирми, които бяха по апартаменти и стари преустроени административни сгради решиха, че трябва да се преместят. Не президента, а самите фирми осигуряват работните места. И си плащат за това удоволствие. Така че, мисията "10 000 работни места" е мисия на самите "давещи се", не на Роската. От тогава насам има ужасно много административни площи, в които работят десетки пъти повече хора.
Ти продължаваш да не разбираш, че аз не споря за това какво е Индустриален парк / Бизнес парк. Аз споря, че новият проект за 4ти километър е Технопарк.

В първото ми мнение нито съм имал за цел да бъда изчерпателен, нито да дам пълно описание на индустриален парк, нито да анализирам Роската и давещите се. Просто има разлика между индустриален парк и технопарк и това, което ще се строи там, е именно технопарк.

Затова изказването "по заглавие е технопарк, но всъщност е индустриален парк" не е вярно. Колкото и още инфо да дадеш за това какво точно е индустриален парк, проектът просто е за технопарк.
Фelix no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 02:13 PM   #143
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Фelix View Post
Аз споря, че новият проект за 4ти километър е Технопарк.
А защо спориш, след като повечето знаят, че е точно това?
Sponsored Links
Advertisement

Old July 5th, 2012, 02:18 PM   #144
Фelix
Registered User

Фelix's Avatar

Quote:
А защо спориш, след като повечето знаят, че е точно това?
-->
Quote:
Originally Posted by enterfornone View Post
Техно му е заглавието. Индустриален парк си е. А в темата - филологическа дискусия
Old July 5th, 2012, 02:25 PM   #145
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Фelix View Post

Индустриалният парк е комплекс от офиси или както бихме го нарекли - бизнес парк с установени фирми и наематели на помещения.
Не обичам да се повтарям. Спирам, щото не искам модовете да ми шокат канчето.
Old July 5th, 2012, 02:29 PM   #146
Фelix
Registered User

Фelix's Avatar

Quote:
Не обичам да се повтарям. Спирам, щото не искам модовете да ми шокат канчето.
Не разбирам какво не разбра

enterfornone каза, че нещото, което се нарича Технопарк е всъщност индустриален парк.

Аз му отговорих, че има разлика между технологичен парк и индустриален парк без да съм изчерпателен по отношение на дефиницията и на двете.

Идваш ти и ми търсиш махнà за това какво точно е индустриален парк.

Old July 6th, 2012, 12:32 PM   #147
enterfornone
Registered User

Likes (Received): 602

Аз само исках да кажа, че вместо обсъждания на проекта има филологическа дискусия. Вие отговорихте с нова страница езикова дискусия.
Като няма какво да се каже за проекта, защо темата се пълни с несвързани неща? Силиций, силикон, техно-мехно...
Old August 27th, 2012, 12:08 AM   #148
Ulpia-Serdica
Registered User

Likes (Received): 7661

Току-що прочетох, че Carnegie Mellon University ще отвори кампус в Руанда с възможност да се следва Master of Science in Information Technology. Пречината е че Източна Африка (най-вече Кения и Руанда) има доста бързо развиващ се ИКТ сектор. Кампусът също ще има бизнес инкубатор.

Руандско правителство е само взело инициативата този проект да стане реалност. Според мен, компанията "Индустриални зони" – "София Тех Парк" трябва да вземе инициативата да предложи на един от голямите Американски или Западни Европейски университети да отвори кампус в София Тех Парк.

Last edited by Ulpia-Serdica; August 27th, 2012 at 12:16 AM.
Ulpia-Serdica no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2012, 05:50 AM   #149
Lozenec
Registered User

Lozenec's Avatar

Likes (Received): 1415

Това е много добра идея и трябва да се предложи на Плевнелиев мисля. Той може да се захване с реализацията на такъв проект според мен.
Lozenec no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2012, 12:50 PM   #150
VP98
Registered User

Likes (Received): 8

Започнал ли е строежа на 1 етап???
VP98 no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2012, 08:54 PM   #151
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 10220

Няма как да започне строежа на нещо, за което има само идейни концепции, но не и проект, камо ли пък да е провеждан конкурс за избор на строител.
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2012, 08:27 PM   #152
gan_yo
Registered User

gan_yo's Avatar

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by Chilio View Post
Няма как да започне строежа на нещо, за което има само идейни концепции, но не и проект, камо ли пък да е провеждан конкурс за избор на строител.
Вчера минавах по Цариградско и видях, че някои от прозорците бяха изтърбушени от старата сграда. За първи път се загледах в нея, та може и аз да съм си въобразил, но може да са преминали поне към подготовката на терена.
Old September 19th, 2012, 06:04 PM   #153
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12049

Quote:
Пращат производствата на 4-и километър

Промишлените производства трябва да се концентрират в източната част на града – 4-и, 7-и, 11-и км на бул. "Цариградско шосе". Това предвижда Планът за интегрирано градско развитие и възстановяване на София, който ще бъде гласуван утре от местния парламент. След одобрението му ще бъде внесен в регионалното министерство. Планът е нужен, за да може да се определят зоните за развитие на града – икономически, социални и обществени и да се кандидатства за европари през 2014-2020 г.

Конкретните проекти за кандидатстване ще се правят тепърва. На 4-и км е планирано изграждането на София тех парк. В района обаче трябва да се развият проекти, но не само общински, а и частни, както и с публично-частно партньорство. "Никой няма илюзии, че ще се финансират с европари частни проекти", каза Диков.

Планът предвижда и подобряване условията за живеещите е североизточната част на града - кварталите "Хаджи Димитър", "Сухата река", "Васил Левски", "Левски В", "Левски Г", "Христо Ботев". Предлага се подновяване на инфраструктурата – да се ремонтират улици, да се смени окабеляването и т.н. Според проучване, направено от екипа, изготвил плана за развитие на София, сред 400 столичани, те подкрепят инвестициите в тези квартали.

Част от тях са и с най-неблагоприятни климатични условия в столицата. В "Обеля", "Модерно предградие", "Захарна фабрика", "Банишора", "Хаджи Димитър", "Сухата река", "Васил Левски", "Враждебна" и около аерогарата през зимата температурите са с 3.6 градуса по-ниски от средната за града. През лятото тенденцията е обратната. Термометрите сочат с 3.8 градуса повече.

"След 2014 г. целият център на София ще бъде преобразен. Ще има съвсем ново озеленяване, настилки, афишни колони, стълбове за осветление и истински зони за паркиране, а не като сегашните – очертани с боя", обясни главният архитект на столицата.

Доизграждане на Източната и напълно нова Западна тангента на София също е включено в плана за интегрирано градско развитие на София. Източната е от "Искърско шосе" до Северната скоростна тангента, а западната – от бул. "Сливница" до "Ломско шосе". С разширяването им се очаква повече шофьори да избират тези трасета, а не да влизат в центъра на София с колите си. Планирано е и бул. "Тодор Каблешков" да бъде разширен, както и да бъде изграден третият метродиаметър от "Овча купел" до бул. "Ботевградско шосе". То ще се прави с пари от "Регионално развитие", а не от програма "Транспорт".

19 септември 2012 - в. Монитор
http://www.comfort.bg/bg/%D0%BD%D0%B...view/6174.html
ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2012, 06:53 PM   #154
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Кой ли ги чете тези глупости вече... аз след 2014 се надявам само на едно - този шут Диков да си е събрал крушите. Наслушали сме се на това какво щяло да бъде.
Old September 19th, 2012, 07:55 PM   #155
difian
Registered User

difian's Avatar

Likes (Received): 7884

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post
Кой ли ги чете тези глупости вече... аз след 2014 се надявам само на едно - този шут Диков да си е събрал крушите. Наслушали сме се на това какво щяло да бъде.
По тази логика шут на кметицата, премиера и т.н. по веригата. Длъжността на Диков не отговаря за намирането на финансови ресурси и инвеститорска дейност, а за планирането! А и длъжността му не е мандатна.
difian no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2012, 09:40 PM   #156
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Кметицата е карта номер 1 в списъка, направо Асо Пика, то е повече от ясно. Но Диков не се търпи, а и може да бъде сменен във всеки един момент. Честно казано с всички издънки в последните 6 години не мога да разбера защо още седи.
Old October 1st, 2012, 11:05 PM   #157
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12049

Sofia Tech Park

First stage of the project: 07.2013 - 12.2015

•Funding - Competitiveness Operational Program - EUR 50 M;
•The park will include offices, a technology centre and a museum;
•Area - 67,5 acres;
•Distance to the hotel - 2 km.

Източник
ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2012, 02:15 PM   #158
Ulpia-Serdica
Registered User

Likes (Received): 7661

Quote:
Bulgaria Invites Indian Companies to Its Future Tech Park

Bulgarian Economy and Energy Minister Delyan Dobrev is to invite Indian companies to work in the country's first hi-tech park, the Ministry's press office has announced.

Dobrev is to take part in the 17th session of the Bulgarian-Indian Intergovernmental Joint Commission for Economic, Scientific and Technical Cooperation that starts in New Delhi on Monday.

The Minister's main target is to attract Indian investments to Bulgaria.

Bulgaria's first hi-tech park, Sofia Tech Park, is expected to be functional in 2015.

In May, Bulgarian President Rosen Plevneliev stated that giants like Google, Hewlett Packard and Cisco will help Bulgaria develop the concept of Sofia Tech Park and the subsequent implementation of the project.
http://www.novinite.com/view_news.php?id=144143
Ulpia-Serdica no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2012, 09:36 PM   #159
Фelix
Registered User

Фelix's Avatar

В сферата на IT технологиите можем само да спечелим от присъствието на евентуални индийски фирми.
Old October 15th, 2012, 10:17 PM   #160
gstoychev
Registered User

gstoychev's Avatar

Likes (Received): 1124

Я това е интересно. Би ли ми дал няколко линка към индийски фирми. Благодаря!
gstoychev no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules