[Koszalin] Galeria Nova - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin | Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 26th, 2014, 08:14 PM   #41
soon1987
Registered User

Likes (Received): 108

Fakt faktem, ale taka mniejsza (koszalińska) wersja Olivia Business Centre w tym miejscu, to też było by coś.
soon1987 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 26th, 2014, 09:15 PM   #42
pedro_kosz
Dzień dobry!

Likes (Received): 2111

Quote:
Originally Posted by soon1987 View Post
Fakt faktem, ale taka mniejsza (koszalińska) wersja Olivia Business Centre w tym miejscu, to też było by coś.
Znasz jakieś stutysięczne miasto znacznie oddalone od aglomeracji, gdzie powstał obiekt tego typu (oczywiście znacznie mniejszych rozmiarów)?

Jeżeli chodzi o Koszalin, to jedynie można liczyć na samorząd i budowę w stylu "Inkubatora przedsiębiorczości". Popatrz na zainteresowanie wynajmami w "Związkowcu" (Union Tower) - z 70% (lub więcej) procent lokali jest wolnych. To oznacza, że rynek nie jest zainteresowany przestrzenią biurową w tym mieście. I równocześnie budową nowych biurowców.
pedro_kosz no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2014, 12:01 AM   #43
soon1987
Registered User

Likes (Received): 108

Quote:
Originally Posted by pedro_kosz View Post
Znasz jakieś stutysięczne miasto znacznie oddalone od aglomeracji, gdzie powstał obiekt tego typu (oczywiście znacznie mniejszych rozmiarów)?

Jeżeli chodzi o Koszalin, to jedynie można liczyć na samorząd i budowę w stylu "Inkubatora przedsiębiorczości". Popatrz na zainteresowanie wynajmami w "Związkowcu" (Union Tower) - z 70% (lub więcej) procent lokali jest wolnych. To oznacza, że rynek nie jest zainteresowany przestrzenią biurową w tym mieście. I równocześnie budową nowych biurowców.

Ze znanych mi przykładów, mógłbym podać "Wejher Park" (ale po pierwsze, nie spełnia Twojego krytrium ogległości od aglomeracji, po drugie Wejherowo jest znacznie mniejsze,a po trzecie, to nie mam zamiaru się z Tobą licytować - więc EOT). Uważam, że działka z tak świetną lokalizacją w samym centrum stu tysięcznego miasta, ma być przeznaczona na kolejne ( zaznaczam - kolejne) centrum handlowe, to poprostu... Nie podoba mi się to

Moim zdaniem w Koszalinie wystarczą dwa centra handlowe, trzecie ( czy dodając centrum przy planowanej obwodnicy, czwarte - "Na Fali"), jest całkowicie zbędne. Czy jeżeli przyjdą kolejni - chętni inwestorzy, miasto powinno budować piąte, szóste i kolejne centra? Kiedy powinno powiedzieć: dość? ( I tak żyjemy w małym mieście). Teren, o znakomitej lokalizacji, mógłby być przeznaczony na co innego ( w końcu na dzień dzisiejszy mamy aż dwa centra handlowe).
Dla przykładu: ostatnio byłem w Koninie, mniejsze od Koszalina miasto ok 75tyś. Z tego co dane mi było zasięgnąć informacji, mają tylko jedno centrum handlowe, niedaleko autostrady.

Wiem, że nie jest to hydepark na temat nasycenia rynku w Koszalinie co do liczebności centr handlowych w przeliczeniu na m2 ( czy mieszkańca), więc Pedro - masz rację. Niech inwestor decyduje.Z mojej strony EOT.
soon1987 no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2014, 11:12 AM   #44
pedro_kosz
Dzień dobry!

Likes (Received): 2111

Quote:
Ze znanych mi przykładów, mógłbym podać "Wejher Park" (ale po pierwsze, nie spełnia Twojego krytrium ogległości od aglomeracji, po drugie Wejherowo jest znacznie mniejsze,a po trzecie, to nie mam zamiaru się z Tobą licytować - więc EOT)
Wejherowo jest przede wszystkim częścią aglomeracji, gdzie mieszka 1 milion osób. Widzisz różnicę?
Quote:
Czy jeżeli przyjdą kolejni - chętni inwestorzy, miasto powinno budować piąte, szóste i kolejne centra? Kiedy powinno powiedzieć: dość? ( I tak żyjemy w małym mieście).
Od kiedy miasto buduje centra handlowe ? Już mówiłem - zostawcie te problemy inwestorom.

Jednak Ty również masz trochę racji. Nie chodzi tutaj o przesycenie powierzchnią handlową, tylko o wymaganą infrastrukturę i sprawną komunikację. Jeżeli chodzi o "Novę", to wszystkie te zagadnienia mamy zapewnione, a podłączenie się pod bieżącą infrastrukturę drogową odbyłoby się na koszt inwestora.
Quote:
Dla przykładu: ostatnio byłem w Koninie, mniejsze od Koszalina miasto ok 75tyś. Z tego co dane mi było zasięgnąć informacji, mają tylko jedno centrum handlowe, niedaleko autostrady.
Stosujesz złą skalę porównawczą - Koszalin ma ok. 110 tysięcy mieszkańców plus "algomeracyjkę" wartą z 15 tysięcy mieszkańców. To o wiele więcej, niż Konin.
pedro_kosz no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2014, 12:21 PM   #45
falkonetti
Registered User

Likes (Received): 566

Quote:
Do 2015 roku Echo planuje zrealizować 13 projektów handlowych o powierzchni ok. 415.000 mkw. 11 z nich zostanie zrealizowanych w Polsce: w Słupsku, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Łomży, Bełchatowie, Wrocławiu, Kaliszu, Jeleniej Górze, Katowicach i Kielcach, a 2 zagranicą: w Budapeszcie i rumuńskim Brasov.
źródło:
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...SK%2F422338443

"pożywiom ,.uwidziom )
falkonetti no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2014, 12:29 PM   #46
andre3b
Registered User

Likes (Received): 232

Artykuł jest z 2010 roku :-)

Przestańcie się w końcu podniecać tą "inwestycją' ! Echo to firma niepoważna. Ile to już lat ściemniają z Galerią Echo ? Osiem ? To samo z Koszalinem, z rozbudową Galaxy w Szczecinie, itp. Dopóki teren jest własnością ( wieczysta dzierżawa) tej firmy nic tam nie powstanie.

falkonetti liked this post
andre3b no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2016, 10:18 PM   #47
bart_z
Registered User

bart_z's Avatar

Likes (Received): 33

Quote:
Koszalin: Nici z centrum handlowego przy komisariacie

Nici z powstania centrum handlowo-usługowego z parkingiem podziemnym przy ulicy Krakusa i Wandy. Spółka Echo Investment sprzedaje teren.

W Zachodniopomorskiem firma, która zajmuje się działalnością deweloperską, znana była z powstania popularnego centrum Galaxy w Szczecinie. Teraz nie tylko w Koszalinie swoje niezabudowane nieruchomości wystawiła na sprzedaż.

Niezrealizowane przez firmę, centrum handlowo-rozrywkowe w Koszalinie miało nosić nazwę Galeria Nova ze 110 sklepami wewnątrz. Według nieoficjalnych informacji, planowane przedsięwzięcia na 4-hektarowym terenie miały inwestora kosztować do ćwierć miliona złotych. Skończyło się na zapowiedziach. Nova nie powstanie pod tym szyldem.

Nie tylko te grunty spółka oferuje do zbycia, bo również zakupione nieruchomości w Słupsku oraz w węgierskiej stolicy Budapeszcie i rumuńskim Brasowie. Echo Investment w marcu br. sprzedał już niezabudowane tereny w Lublinie. Spółka wyceniła wszystkie te nieruchomości na 143 mln zł. Chce je zbyć na rynku do marca 2017 roku.

http://koszalininfo.pl/index.php/wia...y-komisariacie
Panowie z Echo się poddali, i dobrze się stało. Może w ich miejsce znajdzie się ktoś poważniejszy i niekonieczne z planami na centrum handlowe.
bart_z no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, galeria, koszalin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules