✈ [Varna Airport | Летище Варна] Terminal 2 | Терминал 2 - Completed - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 8 votes, 5.00 average.
Old September 28th, 2012, 09:30 PM   #41
burgas1
Registered User

burgas1's Avatar

Likes (Received): 434

Quote:
Originally Posted by LuXoR40 View Post
Как 1 млн. пътника годишно? Повече от 2 пъти повече са! И за българските мащаби и развитието на бизнеса и туризма у нас хич не са малко.
Fraport Group
за 2010 летище Варна - 1 227 442
за 2011 летище Варна - 1 181 832

Тази година не мисля, че ще мине 1 500 000.

И двете летища са със силно изразена сезонна натовареност и това едва ли ще се промени в обозримо бъдеще.
Advertisement

Old September 28th, 2012, 09:44 PM   #42
VACHO
Registered User

Likes (Received): 735

Quote:
Originally Posted by LuXoR40 View Post
Как 1 млн. пътника годишно? Повече от 2 пъти повече са! И за българските мащаби и развитието на бизнеса и туризма у нас хич не са малко.
Ако тази година минем изобщо 1 млн., ще е добре (то и ремонт на пистата имаше, не че се е отразило много, но все пак). Работех лятото на летището и всички по-стари кадри ме уверяваха, че тази година е осезаемо по-слаба като брой пасажери от 2011.
VACHO no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2012, 11:33 PM   #43
Crazy_Dreamer
Registered User

Likes (Received): 511

Quote:
Originally Posted by VACHO View Post
Ако тази година минем изобщо 1 млн., ще е добре (то и ремонт на пистата имаше, не че се е отразило много, но все пак). Работех лятото на летището и всички по-стари кадри ме уверяваха, че тази година е осезаемо по-слаба като брой пасажери от 2011.
Летището е посрещнало едномилионния си пътник на 3-ти септември-ето и статията:

Quote:
Московчанка е едномилионният пътник на летище Варна

Лариса Назарова от Москва стана едномилионният пътник на летище Варна от началото на годината. Жената слезе първа от самолета на S7 Airlines с полет от руската столица по обяд в понеделник. "Много съм изненадана и развълнувана от това посрещане. За първи път идвам във Варна и в България, мои колеги отмаряха тук и ми препоръчаха вашите курорти. Сигурна съм, че ще си изкараме добре", разказа Лариса.

По професия тя е инженер. По време на соца имала приятел от Варна, с когото водели активна кореспонденция. По-късно връзката им прекъснала, но днес Лариса Назарова се надява да се срещнат на живо. Московчанката пристигна във Варна заедно със съпруга си Николай и сина си Алексей.

Огромен букет с цветя и ваучер за специални услуги в хотела в "Св. Св. Константин и Елена" получи като дар рускинята от ръководството на летище Варна. Късметлийката похапна торта и се запозна с един от старите български занаяти - тъкане на черги. За целта бе осигурен стан на пистата, а майсторка Галина Василева показа на живо уменията си пред гостите.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1529962
Според мен поне милион и триста,милион и четиристотин пътника би трябвало да посрещне летището до края на годината.Вие какво мислите по въпроса?
Crazy_Dreamer no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 12:19 AM   #44
tanashubav
Registered User

Likes (Received): 1979

Според мен тази година Варна ще е около 1,3 милиона. Като цяло нищо особено и далеч от върховите години. BTW, някой знае ли колко е абсолютния максимум?
tanashubav no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 06:05 PM   #45
tchak
Registered User

Likes (Received): 1005

Quote:
Originally Posted by tanashubav View Post
Според мен тази година Варна ще е около 1,3 милиона. Като цяло нищо особено и далеч от върховите години. BTW, някой знае ли колко е абсолютния максимум?
1,7 милиона, това е около 2007 година - това за последните 20 години. Не знам по време на соца, колко е бил рекорда, когато на ден имаше по 20 полета София-Варна.
tchak no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2012, 11:56 PM   #46
Shumenec
Registered User

Shumenec's Avatar

Likes (Received): 4910

20 полета ама с малки самолети и без такъв летен трафик.2007 е бил абсолютния максимум в историята на летището.
Shumenec no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2012, 02:29 PM   #47
VACHO
Registered User

1,7 млн. ? Дай източник!

Уикипедия казва:

Максимум от 1 546 925, постигнат през 2005 г.

http://en.wikipedia.org/wiki/Varna_Airport

Щом милионния пътник тази година е бил в началото на септември, едва ли ще минем 1,2 млн. до края на годината. С настъпването на октомври на практика се прекратяват всички чартърни полети, а колко да е бил трафика за септември - едва ли е бил повече от 60-70 хил.!
Old October 2nd, 2012, 12:44 AM   #48
Shumenec
Registered User

Shumenec's Avatar

Likes (Received): 4910

Явно наистина 2005та е пика.Според мен щом началото на септемри е достигната кота 1 милион според мен до края на годината ще са към 1 250 000 пътника.Все още се изпълняват полети от Москва Катовице Люкембург Дюселдорф Хановер Нюрнберг и т.н.Има все още 3 месеца до края на годината.Дори след края на сезона ще има полети от Домодедово Виена Лондон София които са редовни.
Shumenec no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2012, 11:44 AM   #49
fransiz
Registered User

Likes (Received): 416

Ами те ако пуснат евтини билети (примерно 40 лева в посока) София - Варна - София, вярвам че доста хора ще почнат да летят.
fransiz no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2012, 08:51 PM   #50
VACHO
Registered User

Quote:
Originally Posted by fransiz View Post
Ами те ако пуснат евтини билети (примерно 40 лева в посока) София - Варна - София, вярвам че доста хора ще почнат да летят.
Ами когато до преди няколко години имаше полети до София на Wizz Air , аз съм летял и за 30 лв в двете посоки и по мое мнение самолетите си бяха пълни, но не знам защо спряха тази линия.

Quote:
Originally Posted by Shumenec View Post
Има все още 3 месеца до края на годината.Дори след края на сезона ще има полети от Домодедово Виена Лондон София които са редовни.
До Лондон има ли редовна линия? На коя авиокомпания? Wizz?
Old October 2nd, 2012, 09:07 PM   #51
tchak
Registered User

Quote:
Originally Posted by VACHO View Post
Ами когато до преди няколко години имаше полети до София на Wizz Air , аз съм летял и за 30 лв в двете посоки и по мое мнение самолетите си бяха пълни, но не знам защо спряха тази линия.

До Лондон има ли редовна линия? На коя авиокомпания? Wizz?
Wizzair, два пъти седмично - сряда и неделя.
Old October 3rd, 2012, 02:03 PM   #52
djikata
Registered User

Likes (Received): 893

Quote:
До колкото знам свещеното трибуквие, на което е забранено да се споменава името, е причината. Много хора, които са готови да дадат пари за скъпите билети на Bulgaria Air, се бяха пренасочили към Wizz.
Но все пак не е честно и нормално трибуквието да има конкуренция. Добре, че ги спряха.
djikata no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2012, 05:33 PM   #53
DrINKO
Registered User

Likes (Received): 308

Thumbs down Искаме си WIZZ AIR

Така е. Жалко, че спряха WIZZ AIR, но как да не ги спрат след като летището е на ТИМ и BULGARIA AIR е тяхна а кой би се возил на българският превозвач при 2-3 пъти по скъпи билети?

Поредното доказателство, че групиривката дърпа Варна надолу и удря варненеца директно по джоба!!
DrINKO no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2012, 01:22 PM   #54
BATE JORKO
Registered User

BATE JORKO's Avatar

Likes (Received): 4489

БЕЗ ЕВТИНИ ПОЛЕТИ ОТ И ДО ВАРНА, НОВИЯТ ТЕРМИНАЛ С ПЪЛЕН КАПАЦИТЕТ ЧАК СЛЕД 5 ГОДИНИ

http://petel.bg/BEZ-EVTINI-POLETI-OT...GODINI-__23631
BATE JORKO no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2012, 04:19 PM   #55
iv4oo
levski forever

iv4oo's Avatar

Likes (Received): 18184

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=1930055

Quote:
Предстои рехабилитация на перонна пътека за рулиране на летище Варна
До 23 октомври приемат оферти за ремонта на перонна пътека за рулиране "Е" на летище Варна в участък между подход за МС5 и МС5А. Изпълнителят ще извърши строителни работи на писта за рулиране с дължина приблизително 350 м и на стоянки за самолети. Той е длъжен да предостави пълния обхват на работите по изпълнение на рехабилитацията. Дейностите следва да отговарят на изискванията, посочени в Анекс 14 на ИКАО, за отводняване, размери и характеристики на повърхността/настилката. Срокът за завършване на строителството не бива да прескочи 15.12.2012 г. Изпълнителят трябва да разполага със собствена асфалтова база и/или договор за доставка на необходимото количество, а също и със собствена лицензирана лаборатория и/или да има договор с такава. Възложител е "Фрапорт туин стар еъпрорт мениджмънт" АД, летище Варна.
iv4oo no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2012, 04:31 PM   #56
iv4oo
levski forever

iv4oo's Avatar

Likes (Received): 18184

До 31 октомври набират оферти за изграждането на нов път на летище Варна

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=1930054

Quote:
Строителство на път за достъп до сграда на отдел "Поддръжка" на летище Варна планират от аеропорта.
Новият път ще се намира в зона "въздух", която е с контролиран достъп, и ще свързва настоящия перон с изкуствена настилка със съоръженията на новоизградената сграда на поддръжката.
В сградата са разположени офиси, работилници, гаражи и складове, които ще обслужват наземната и транспортната техника на летището.

Прогнозният трафик е с интензивност около 52 превозни средства на денонощие, включително специфична наземна обслужваща техника, която ще се поддържа в гаражите.

Срокът за подаване на офертите в обявената от "Фрапорт" процедура за избор на изпълнител е до 31 октомври. Сред изискванията към участниците е да са вписани в централния професионален регистър на строителите за първа категория, втора група строежи, да имат минимум пет години опит в изпълнението на пътища и настилки на обекти първа категория съгласно ЗУТ и да са изпълнили поне пет такива проекта, да разполагат със собствена асфалтова база и лицензирана лаборатория или да имат сключени договори с такива.
Срокът за изпълнение не трябва да надвишава 90 календани дни, а гаранционният срок да не е по-малко от пет години, считано от датата на въвеждане в експлоатация на строежа. Критерият за възлагане е най-ниска цена.
iv4oo no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2012, 09:23 AM   #57
mediar
Digital.Creation

mediar's Avatar

Likes (Received): 5645

22 October 2012

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ GOOGLE PHOTOS ЗА ХОСТИНГ НА СНИМКИ!!!
mediar no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2012, 11:03 AM   #58
tchak
Registered User

Нещо много постно като сграда ми се вижда. Като архитектура пък е пълна нула. То май бившият хангар е 2 пъти по-висок.
Old October 23rd, 2012, 11:51 AM   #59
Capt.Vimes
Диване!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 19309

Много мизерно изглежда.
Old November 1st, 2012, 05:37 PM   #60
I3ida
Registered User

I3ida's Avatar

Likes (Received): 268