[Biała Podlaska] Lotnisko - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 28th, 2011, 10:59 AM   #121
1971azs
BANNED

Likes (Received): 0

Biala Niunia dawaj wszystko co masz ,moze masz cos starego za wojska to tez dawaj tutaj.
1971azs no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 28th, 2011, 12:24 PM   #122
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
No widzisz, bardzo prawdopodobne Nie miałem czym posłuchać a z pewnej wysokości one wszystkie wydają się bardzo podobne Czyj to samolot?
To samolot Pana Jurgisa Redutko. Jest on również właścicielem odrzutowego TS-11 'Iskra', ale hangaruje go w Modlinie. W Białej przechowuje tylko radiohełmy do tego samolotu
Zdjęcia z przyjemnością moge wrzucić tylko, że to wątek o inwestycji Cargo Hub...
Może stworzyć oddzielny wątek dot. infrastruktury lotniska i jego przeszłości...pomyślę. Zdjęcia dodam najwcześniej po majówce, bo mam je na innym kompie, który został w Warszawie
BIALA NIUNIA no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2011, 01:38 PM   #123
1971azs
BANNED

Wyjechałem na lotnisko około 11 godz koło skrzydeł minał mnie samochod z napisem Urzedu Lotnictwa Cywilnego pojechał pod dawny sztab tam juz byli inni pare samochodow stało i ludzie w gajerach pojechałem ma koniec Łomaskiej na lotnisko .Na lotnisku po małym pasie jezdzi szczota taka co po ulicach czysci widziałam pare samochodow jezdziło po pasach i jeszcze 2 robotnikow drogowych na pomaranczowo chodziło po małym pasie .Wracajac około 11.50 godz od sztabu wyjechały 3 samochody w 1 Pan Trudzik w 2 pan Kozłowski poznałem tylko jego a 3 było 2 Chinczykow pojechali tak wygladało ze do ratusza .
Sponsored Links
Advertisement

Old April 28th, 2011, 02:35 PM   #124
Suahili
Registered User

Quote:
Originally Posted by 1971azs View Post
Wyjechałem na lotnisko około 11 godz koło skrzydeł minał mnie samochod z napisem Urzedu Lotnictwa Cywilnego pojechał pod dawny sztab tam juz byli inni pare samochodow stało i ludzie w gajerach pojechałem ma koniec Łomaskiej na lotnisko .Na lotnisku po małym pasie jezdzi szczota taka co po ulicach czysci widziałam pare samochodow jezdziło po pasach i jeszcze 2 robotnikow drogowych na pomaranczowo chodziło po małym pasie .Wracajac około 11.50 godz od sztabu wyjechały 3 samochody w 1 Pan Trudzik w 2 pan Kozłowski poznałem tylko jego a 3 było 2 Chinczykow pojechali tak wygladało ze do ratusza .
O coś tam robią jednak...
Suahili no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2011, 02:54 PM   #125
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Chyba się tam dziś wybiorę I dopytam co i jak
Old April 28th, 2011, 03:15 PM   #126
1971azs
BANNED

Mysle ze mozna powiedziec ze od 28 kwietnia 2011 r zaczeły sie prace na lotnisku.
Old April 28th, 2011, 04:53 PM   #127
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Właśnie wróciłem z lotniska. Ochroniarz z biura przepustek powiedział, że dziś było dużo ruchu na lotnisku, potwierdził to co wcześniej napisał kolega 1971azs, tak wiec nie będę powtarzał
Co do samych prac na pasie...muszę was trochę rozczarować. Owszem był on oczyszczany ale strasznie prowizorycznie i niedokładnie. Ze szczelin nie została wyrwana trawa, przy krawędziach nadal jest sporo szkła i ziemi, wieksze zanieczyszczenia typu gałęzie, nadpalone deski po ognisku zostały pominięte. Mam nadzieję, że ekipy jeszcze się tu pojawią, bo jest sporo do zrobienia. Osobiście uważam, że to czyszczenie było wykonane głównie "pod publikę", aby prasa i media w końcu napisały, że na lotnisku ruszyły prace...Obym się mylił!!! Chciałbym jutro również przeczytać newsa, że prace związane z czyszczeniem pasa nadal trwają!

1) Na pierwszy rzut oka, pas został oczyszczony...

2) Jednak chyba nie całkiem...

3) Na końcu pasa znajdują się odwierty wykonane w celu badań wytrzymałościowych nawierzchni.

4) Jedyna w pełni czysta rzecz na pasie...
Old April 28th, 2011, 05:41 PM   #128
Suahili
Registered User

BIALA NIUNIA : A nie wiesz czegoś więcej ?? jak tam po wizycie gości z Azji ? a Ci z dubaju byli czy nie ? .
Old April 28th, 2011, 06:52 PM   #129
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Suahili View Post
BIALA NIUNIA : A nie wiesz czegoś więcej ?? jak tam po wizycie gości z Azji ? a Ci z dubaju byli czy nie ? .
Dzisiaj byli zainteresowani inwestycją Chińczycy, ale nie wiem co zostało ustalone. Postaram się w poniedziałek porozmawiać z Panem J. Trudzikiem i zapytam jaka była ich reakcja odnośnie planów inwestycyjnych i gruntów jakie widzieli. Co do gości z Dubaju, to nie mam na chwilę obecną informacji czy się wogóle w Białej pojawili. Dzisiaj ochroniarz nic mi na ten temat nie powiedział, ale tylko dlatego, że 26 i 27 kwietnia nie pełnił dyżuru przy wjeździe. Jak będę miał jakieś informacje - natychmiast napiszę
Old April 28th, 2011, 08:11 PM   #130
mario.bp
BANNED

Chłopcy kochani, garnitury na lotnisku o niczym jeszcze nie świadczą. Przekonam się jak zobaczę tam koparki, spychacze, i inne maszyny ..........
mario.bp no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2011, 11:14 AM   #131
Suahili
Registered User

Quote:
Originally Posted by mario.bp View Post
Chłopcy kochani, garnitury na lotnisku o niczym jeszcze nie świadczą. Przekonam się jak zobaczę tam koparki, spychacze, i inne maszyny ..........
Nie wiem do kogo piszesz ''chłopcy''' ja nie mam 18 lat a tym bardziej 16stu . Żeby były koparki itp to muszą być wcześniej garnitury a na pewno nie lecieli z Chin tak sobie żeby popatrzeć tylko chcą coś tam zrobić . Co jak co ale na świecie obecnie tylko Chińscy biznesmeni mają spora gotówkę i kupują / inwestują w co się tylko da a Polska na tle europy wygląda bardzo atrakcyjnie więc mam nadzieje że im się ''spodobał '' teren i ogólnie mniejsce na inwestycje i będą zainteresowani inwestowaniem . W końcu jesteśmy w UE pensje są niskie szczególnie na wschodzie kraju a potencjalni klienci tacy jak Rosja , Ukraina , Białoruś i cała UE mogą skusić to tego można tam gdzieś pociągiem podjechać i przeładować np towar i tym sposobem rozwieść po europie znacznie taniej niż tir-em przy obecnych różnego rodzaju wydatkach .
Old April 29th, 2011, 02:09 PM   #132
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Zobaczymy co się z tego urodzi. Bardzo dobrze, że spółka szuka zainteresowanych budową za granicą, bo polscy inwestorzy nie mają pieniędzy na tego typu inwestycje, a do tego najzwyczajniej w świecie boją się inwestować w coś tak dużego.
Old April 29th, 2011, 02:27 PM   #133
1971azs
BANNED

W poniedzałek testy ladowiska maja lodowac samoloty
Old April 29th, 2011, 02:35 PM   #134
1971azs
BANNED

Mały pas jest czyszczony z trawy recznie ma byc szczota .Lotnisko bedzie lepiej chronione beda tabliczki zakazu wejscia .Za portem na wschod bedzie tor motocrosowy .Biuro na Łomaskiej 79 ktos tam dzisaj cos robił .
Old April 29th, 2011, 02:45 PM   #135
Wierzba18
Registered User

Wierzba18's Avatar

Likes (Received): 16

Aż miło takie informacje czytać czyli można powiedzieć że coś ruszyło??

a wiadomo co ma lądować?? awionetka czy może coś większego ??
Wierzba18 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2011, 03:04 PM   #136
1971azs
BANNED

To bedzie cos wiekszego od An 2 to beda testy na wytrzymałosc pasa a widzac te wiercenia to jestem spokojny bo jest tego betonu i asfaltu tam ze 30 cm.
Old April 29th, 2011, 03:33 PM   #137
Suahili
Registered User

Quote:
Originally Posted by 1971azs View Post
W poniedzałek testy ladowiska maja lodowac samoloty
A skąd to wiesz?? masz jakieś jeszcze informacje ?? .
Old April 29th, 2011, 04:01 PM   #138
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Robią coś dzisiaj? Bo nie chce mi się specjalnie jechać znowu na lotnisko. Wczoraj byłem 2 razy, dziś rano w sztabie, ale na pasy nie jechałem, choć teraz żałuję. Bardzo się cieszę, że coś rusza, powoli, ale rusza !
Old April 29th, 2011, 05:00 PM   #139
damianSN
Registered User

Likes (Received): 1193

Dziś nad miastem pojawił się ten sam samolot, co ostatnio (Pana Jurgisa Redutko) i prawdopodobnie lądował na lotnisku, dodatkowo był też jakiś drugi samolot, podobnych rozmiarów, który krążył nad miastem...nie znam się na samolotach, więc nazw ich nie podam
damianSN no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2011, 05:11 PM   #140
BIALA NIUNIA
EPBP - reaktywacja!

BIALA NIUNIA's Avatar

Quote:
Originally Posted by damianSN View Post
Dziś nad miastem pojawił się ten sam samolot, co ostatnio (Pana Jurgisa Redutko) i prawdopodobnie lądował na lotnisku, dodatkowo był też jakiś drugi samolot, podobnych rozmiarów, który krążył nad miastem...nie znam się na samolotach, więc nazw ich nie podam
Również widziałem ten samolot W hangarze w Białej są 3 samoloty gotowe do lotów + jeden naprawiany od dłuższego czasu...

Założyłem wątek o byłych jednostkach wojskowych i lotnisku w Białej Podlaskiej. Wątek ruszy 'pełną parą' po majówce, ponieważ większość materiałów związanych z lotniskiem mam na drugim komputerze Jednak już dziś zachęcam zainteresowanych do odwiedzania strony: LOTNISKO EPBP (dawniej i dziś)
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
biała podlaska, lotnisko, lubelskie

Thread Tools

Posting Rules