Lufthansa - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 30th, 2017, 12:18 PM   #121
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5934

"wstań z kolan" tak jak inni wstają i przestań latać do Zurychu.

Tom68relo liked this post
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 30th, 2017, 12:19 PM   #122
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 600

Nie wiem co Ci zrobili w Zurichu ale proszę skończ z tymi dzikimi krajami bo merytorycznie to nic nie wnosi
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2017, 06:08 PM   #123
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1073

Bardzo nie chcecie w to uwierzyć, że linie lotnicze segregują pasażerów na lepszych i gorszych wg kierunków podróży
Zrobię wam fotorelacje z porównaniem warunków odprawy "białych" oraz tych, którzy jadą do "trzeciego świata Europy wschodniej", jeśli będę mieć jeszcze przyjemność tamtędy podróżować.

Last edited by KY8; May 30th, 2017 at 08:27 PM.
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 30th, 2017, 08:46 PM   #124
scomin
Registered User

scomin's Avatar

Likes (Received): 1128

Głupszych postów na tym forum chyba nie czytałem...

Co prawda skompromitowałeś się wystarczająco ale jako, że brniesz dalej przygotowałem zestawienie dzisiejszych lotów z ZRH do WAW, BUD i KRK wraz z numerem gate z jakiego obsługiwany był lot oraz listę innych kierunków z tych samych gate. Sarajewo o którym pisałeś wcześniej nie jest kierunkiem Schengen, więc nie byłoby obsługiwane w tej samej części lotniska co Warszawa czy Budapeszt. Dyskryminacji poniżej nie widać.

Jeśli natomiast chodzi o check-in to strefa w której odbywa się odprawa zależy od linii lotniczej, a nie kierunku lotu. Odprawa na loty wykonywane przez LOT odbywa się w strefie 2, podobnie jak na loty Qatar Airways, Air France, British Airways, Iberia, KLM czy Turkish Airlines. Swiss ma stanowiska odpraw w strefach 1 i 3, podobnie jak Lufthansa, Croatia i Austrian. Dostępne są również automaty do samodzielnej odprawy. Nie ma strefy w której odprawiane byłyby loty wyłącznie do jednej części Europy, więc w tym zakresie również nie ma mowy o "segregacji".

Zestawienie na podstawie:
https://www.zurich-airport.com/passe...res/departures

Plany lotniska:
https://www.zurich-airport.com/passe...-en/site-plans

Kraków Airport z pokładu samolotu: 2016, 2017

Cani, StaryOliwianin, olekorlo, fotel_prl liked this post
scomin no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2017, 09:44 PM   #125
KY8
User

KY8's Avatar

Ten o 10.25 to PLL Lot, a on jest zawsze spod rękawa. Cena też jest zawsze wyższa. Swiss o 17.15 jest (chyba przypadkiem) z innego - cywilizowanego terminala. Zapewne to wyjątek nie reguła. Pozostają te o 7.10, 7.30 i 12.05. A52 oraz A55 to ten uwłaczający standardom kurnik, z którego ja miałem przyjemność korzystać. Pozostałe dzisiajsze loty stamtąd - jak Stuttgart - to kurduple pokroju DASH-8, które nie mają możliwości zmieszczenia się pod rękaw. Albo również trzeci świat jak Lublana. A81 to co prawda dobry terminal, ale ten lot stamtąd to wyjątek, dwa albo trzy razy z niego korzystałem i zawsze był z A5x. Nie wydaje mi się abyś coś udowodnił...

Może też ja mam tam po prostu pecha, nie wykluczam tego, ale zawsze trafiałem na loty do Warszawy z A5x na sporych maszynach, do których autobus kursował po 3-4 razy. Przejazd tam i z powrotem trwał z 10 minut. Obok wtedy była druga podobna kolejka do lotu do innego demoludu gdzie na powierzchni ~200 mkw stało kilkaset osób w ogromnych kolejkach. Temperatura wynosiła ze 30 stopni i nawet sprawnego kibla tam nie było. Na dworcu PKS w mieście powiatowym jest lepszy standard...

Chodziło mi tylko o bramki, w Zurychu miałem jedynie przesiadki, nigdy nie leciem bezpośrednio stamtąd.

Last edited by KY8; May 30th, 2017 at 09:53 PM.
Old May 30th, 2017, 10:10 PM   #126
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 600

widzę że boarding co najmniej 777 następowal skoro autobus musiał 4 rundy z pasażerami robić... szkoda gadac
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2017, 10:29 PM   #127
Cani
Browarnik Tomek

Cani's Avatar

Likes (Received): 908

Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
W Zurychu mają nawet specjalny ciasny i syfiasty budynek na uboczu terminalna dla gorszych ludzi.
Quote:
Zrobię wam fotorelacje z porównaniem warunków odprawy "białych" oraz tych, którzy jadą do "trzeciego świata Europy wschodniej"
Quote:
Cena też jest zawsze wyższa. Swiss o 17.15 jest (chyba przypadkiem) z innego - cywilizowanego terminala. Zapewne to wyjątek nie reguła. Pozostają te o 7.10, 7.30 i 12.05. A52 oraz A55 to ten uwłaczający standardom kurnik, z którego ja miałem przyjemność korzystać.
Stary, jedno muszę Ci przyznać, czytając Ciebie leję ze śmiechu, łzy mi lecą Powinieneś zacząć pisać jakieś andergrandowe komiksy, nowele lub coś w tym stylu. Zarobisz majątek
Old May 30th, 2017, 10:53 PM   #128
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Originally Posted by and_zol View Post
widzę że boarding co najmniej 777 następowal skoro autobus musiał 4 rundy z pasażerami robić... szkoda gadac
Ostatnio to był wspomniany przeze mnie CS100, ze 130 miejsc miał. Oczywiście full. Było kilku emerytów na wózkach to już połowa jednego kursu, poza tym nie brali do busa pasażerów pod korek, przez co kursów było wiele i staliśmy tam bardzo długo. Boarding zaczął się 45 minut przed planowanym startem a sam samolot wystartował z 15 minut po czasie.

Aby podróżować.
Old May 30th, 2017, 11:06 PM   #129
desmo
Registered User

desmo's Avatar

Likes (Received): 856

Ostatnio w HEL po przylocie z KIX musiałem użyć autobusu (333). W tym samym czasie, 787 JAL też był obsługiwany autobusem. Aż dziw, że nikt nie popełnił seppuku od tak podłego traktowania
desmo no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2017, 11:20 PM   #130
KY8
User

KY8's Avatar

Czym innym są jednostkowe problemy z przepełnieniem, a czym innym celowe i notoryczne wysyłanie pasażerów z Europy wschodniej (zapewne jako "mniej wymagających") do najpaskudniejszego i najmniej wygodnego skrzydła całego lotniska, gdzie nie ma nawet takiego luksusu jak krzesło, a kibel jest wiecznie "gesperrt".
Old May 31st, 2017, 12:11 AM   #131
scomin
Registered User

scomin's Avatar

Likes (Received): 1128

Quote:
(...) celowe i notoryczne wysyłanie pasażerów z Europy wschodniej (zapewne jako "mniej wymagających") do najpaskudniejszego i najmniej wygodnego skrzydła całego lotniska (...)
Ostatni dzisiejszy lot do WAW również z "dobrego" gate A81. Czyli na 6 lotów z ZRH do WAW tylko 1 był obsługiwany ze znienawidzonych przez Ciebie gate'ów A5x. W przypadku lotów do BUD i PRG - żaden. Z "najpaskudniejszego skrzydła lotniska" obsługiwano głównie loty do Europy Zachodniej, a nie jak wcześniej twierdziłeś "tylko Warszawę, Budapeszt, Sarajewo itp metropolie". Wczoraj zresztą było podobnie.

Quote:
Nie wydaje mi się abyś coś udowodnił...
Udowodniłem, że to nie z lotniskiem ZRH jest problem...

Kraków Airport z pokładu samolotu: 2016, 2017

Packie, fotel_prl liked this post
scomin no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 09:40 AM   #132
StaryOliwianin
Cyklista i wegetarianin

StaryOliwianin's Avatar

Likes (Received): 5394

Chłop się marnuje. Powinien zostać ekspertem jakiejś sejmowej komisji śledczej.

olekorlo liked this post
StaryOliwianin no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 11:16 AM   #133
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 18317

Nie ma szans, komisje sejmowe obradują w mieście którego nazwy się nie wymawia.
Czifo está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 02:05 PM   #134
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 3137

Niestety kolega nie przyjmuje argumentów. Zacznij latac LOTem to Ci nawet te Twoje odpadna
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 05:34 PM   #135
StaryOliwianin
Cyklista i wegetarianin

StaryOliwianin's Avatar

Likes (Received): 5394

Kto, ja? Ależ ja latam LOT-em. Bez entuzjazmu ale czasem trzeba.

Ja po prostu nie wróżę im przyszłości bez dalszej pomocy publicznej po pierwszej większej turbulencji na rynku lotniczym.
Old May 31st, 2017, 07:05 PM   #136
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 3137

Quote:
Originally Posted by StaryOliwianin View Post

Kto, ja? Ależ ja latam LOT-em. Bez entuzjazmu ale czasem trzeba.

Ja po prostu nie wróżę im przyszłości bez dalszej pomocy publicznej po pierwszej większej turbulencji na rynku lotniczym.
nie, kolega ktory narzeka ze Swiss z terminal ktory mu nie odpowiada operuje do WAW. Sam napisał ze LO lata z 'lepszego'

A co do problemów przy spowolnieniu niestety sie zgadzam, dotknie to nie tylko LO ale cały nasz budzet
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 11:14 PM   #137
KY8
User

KY8's Avatar

Na LOT "nie stać" mojej firmy, gdyż jest to przeważnie najdroższy przewoźnik. Ja sam chyba wolałbym dopłacić, ale nie być traktowany jak bydło.
Old June 2nd, 2017, 06:37 PM   #138
paw.woj
Registered User

Likes (Received): 228

First class z transform limuzyną polecam, ewentualnie skytaxi - wtedy będziesz gość z 1-go świata!
paw.woj no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 10:54 AM   #139
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 18317

Eurowings startuje dziś z kolejnym (po Orlando, Miami i Seattle) połączeniem z Kolonii do USA. Loty do Las Vegas będą odbywać się w poniedziałki i piątki i będą obsługiwane A330.
Czifo está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 11:09 AM   #140
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

Likes (Received): 1916

Z powodu konfliktu na linii LH - Fraport, niemiecki przewoznik przenosi kilka swoich A-380 na lotnisko w Monachium.
Na razie jest to piec maszyn tego typu.
Od konca marca 2018 te samoloty beda wykonywac rejsy z bawarskiej stolicy do
LA, Hongkongu oraz Pekinu.
Powodem sa drogie oplaty jakie narzuca lotnisko FRA.

http://www.n-tv.de/wirtschaft/Luftha...e19887790.html
Tom68relo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules