[Bratislava] Eurovea I+II 46 f (168 m) - Page 56 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 146 votes, 4.95 average.
Old March 18th, 2008, 08:55 PM   #1101
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Jéééééééééééééééééééj.

Nádherný model, fakt sa mi to moc moc páči.
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 18th, 2008, 08:56 PM   #1102
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Jedina chyba,ze nie su farebne.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 09:27 PM   #1103
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Az teraz som videl tie fotose, lebo mi to tu dva dni pisalo nejaky error ale..
Pripadaju tie vzorove byty niekomu z vas luxusne? Lebo tak si planujem zariadit akurat svoj novy byt len za par mega, a to sa radim skor do skromnejsich obcanov narokmi. Tym samozrejme nechcem komentovat zbytocnosti ako telka v kupelni ktoru si majitel nikdy jak bude rok dlhy zarucene nepusti, ale toto mal byt luxus? Come on boys!
Advertisement

Old March 18th, 2008, 09:54 PM   #1104
milan11

Likes (Received): 2

Luxus-neluxus.
Kazdych 5 metrov na ulici, kazda druha strana v novinach, najdrahsie vysielacie casy v televizii ta maju presvedcit, ze tvojich sto milionov je investovanych skutocne dobre.
A to najma v tychto tazkych casoch realitnej bubliny.
A ked po desiatich rokoch utichne hrmot kladiv, odmontuju sa zeriavy, odidu posledny robotnici, tak vtedy sa pozries z okna a zistis, ze si obklopeny tisickami bytov v betonovej dzungli a to mas mat pocit, ze tvoj byt ma ovela vyssiu hodnotu a ty si na tom este aj velmi dobre zarobil.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 11:11 PM   #1105
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
myslim ze par ludi bude plakat ak bude chciet za 5 rokov predat byt zo ziskom a miesto 100 mega ho ledva streli za 50
LOL

...ludia na terasach pri dunaji nebudu moct v pokoji dopit svoju kavu, lebo budu pocut neutichajuce nareky ludi z bytov nad nimi!

...a par zufalcov sa vrhne zo svojich penthousov priamo do dunaja!

vazne tych ludi, co maju na to, aby si tam kupili byt lutujem

ale teraz vazne: ludia, ktori si tam kupia byt tam mozno naozaj chcu byvat. tym padom nebudu mat dovod na predaj - ani v obdobi rastu ani v obdobi poklesu...

a ak to kupuju ako investiciu, urcite do toho nedavaju svoje posledne $$$...tym padom o5 nebudu mat dovod predavat pri poklese

zaver: ak tu aj vznika realitna bublina, ludi v penthousoch to nemusi absolutne trapit. ti su uz davno za vodou. a od r. 2010 aj nad vodou

Quote:
inak bol by som opatrny s uveritelnostou tych cervenych bodov, moze to byt marketingovy o.eb. ako zvycajne byva
...nuz moze, ale kym som tam bol, tak tam jedna nalepka pribudla. ale je mozne, ze ju tam nalepili kvoli mne aby urobili dojemmm ze jo

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Velmi priemerny interier, co sa tyka materialov.
...nuz ak je toto velmi priemerny interier, tak ty asi zijes v palaci vazne by som sa pozrel do bytov a domov tych, co oznacuju tento interier za priemerny. bud by som sa nahlas smial alebo by mi padla sanka who knows

velmi priemerny...whatever

Quote:
Inac, myslim si, ze ta suma pre tento druh bytov na tomto mieste je teda riadne nadsadena. Podla mna, ak sa uskutocni ta planovana vystavba v okoli, toto bude prave oblast Bratislavy, ktora zazije najstrmsi pad cien - ak beriem do uvahy cenu bytov v Eurovei a na zaklade nej pravdepodobnu tiez vysoku cenu bytov v ostatnych buducich okolitych projektoch.
najstrmsi pad cien?

este raz - ta vystavba tam bude az o niekolko rokov...momentalne eurovea (snad okrem riverparku) nema konkurenciu. az o par rokov ta konkurencia pride, ceny uz budu zas niekde inde...kto pri luxusnych bytoch ocakava, ze budu na polovicnej urovni tych dnesnych je riadne naivny

pri panelakoch by sa to stat mohlo. napriklad keby sa v petrzalke zrutil prvy panelak...alebo by v ruzinove nejakym starym obytnym domom odpadli balkony...v idealnom pripade bez obeti na zivotoch...aj ked v opacnom pripade by korekcia mohla byt este dramatickejsia cierny humor brrr

ale ocakavat klesanie cien bytov pri novej vystavbe a pri luxusnom segmente? aby ste neboli sklamani boys!

Quote:
450 000-ova Bratislava nie je dostatocne velkym trhom na tieto a trochu nizsie ceny v Eurovei a v okolitych projektoch.
...tato veta mi pripomenula ten uz pomaly klasicky vyrok, ze slovensky trh neunesie 3 mobilnych operatorov neunesie ze? [a to pomaly prichadza dalsi]

ak by aj BA nebola dostatocne velkym trhom, co je imho hlupost, treba to vidiet v sirsich suvislostiach...

...minuly rok predsa padli hranice a o necely rok tu mame euro...tak si k tym 450 000 ludom pridaj este 3 nuly

Quote:
Myslim si totiz, ze trh v Ba sa ubera podobnym smerom

http://reality.etrend.sk/129341/byva...venske-reality
z clanku: "Celkovo sa ceny vo všetkých segmentoch nehnuteľností zvýšili v období 2001 – 2006 päťnásobne. No začiatkom vlaňajšieho roka prišla katastrofa a realitný favorit Pobaltia dostal poriadny úder. Za šesť mesiacov ceny v Lotyšsku klesli o 14%. V Estónsku o 6%, v Litve sa stabilizovali."

...takze po 500% naraste prisiel pokles o 14 resp 6 resp 0 % nuz co k tomu dodat - jednym slovom KATASTROFA

LOL

ak sa nahodou na slovensku vytvara realitna bublina, vznika pravdepodobne len v bratislave...aj to je diskutabilne...

podla niektorych ukazovatelov tu bublina je [cena priemerneho bytu prekrocila 5nasobok priemerneho rocneho platu]

podla inych vsak nie [vynos z prenajmu je stale nad kritickou hranicou (aj ked neustale klesa)...podiel hypotek na HDP je stale len smiesnych 10%]

ak by napriklad po prijati eura doslo k istej korekcii, urcite to nebudu vypredaje...je naivne ocakavat, ze ceny bytov klesnu o 50 % (to sa nestava ani pri najvacsich realitnych bublinach)

a urcite by som neocakaval, ze pokles sa bude dotykat luxusneho segmentu skor starych plesnivych barabizni a petrzalskych panelakov [tam by podla mna cena mala ist HLBOKO pod 5 priemernych rocnych platov...]

Quote:
no ale drahe materialy neospravedlnuju, ze pocit zo vzoroveho bytu (teda aspon z neho) je znacne stiesneny, pre mna teda nevyhovujuci a uplne nehodny svojich 30mega
...s tymto suhlasim...aj ja som mal stiesneny pocit. ale mozno len preto, ze som len zvyknuty na nas velikansky dom

Quote:
Originally Posted by default View Post
Pripadaju tie vzorove byty niekomu z vas luxusne?
hmmm definuj mi slovo luxus a odpoviem Ti

telka v kupelke je luxus? v tom pripade ano!

ak su luxusom pozlatene klucky dveri, wc oblozene zafirmi a sluzobnik s ovievadlom namiesto klimatizacie - tak luxusne nie su

kazdopadne su nadpriemerne

Quote:
A to najma v tychto tazkych casoch realitnej bubliny.
slovensko preziva tazke casy realitnej bubliny. ludia na uliciach umieraju od hladu a nemaju co do ust vlozit, lebo vsetci sa zucastnili velkeho dobrodruzstva zvaneho slovenska realitna bublina!

o5 vazne: ako sa prejavuje ta realitna bublina o ktorej pises?

Quote:
A ked po desiatich rokoch utichne hrmot kladiv, odmontuju sa zeriavy, odidu posledny robotnici, tak vtedy sa pozries z okna a zistis, ze si obklopeny tisickami bytov v betonovej dzungli a to mas mat pocit, ze tvoj byt ma ovela vyssiu hodnotu a ty si na tom este aj velmi dobre zarobil.
to uz ale nepises o eurovee ci hej?
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 11:21 PM   #1106
Nido
Registered User

Likes (Received): 59

a co by malo byt okolo v centre mesta? dazdovy prales? vacsina bytov je predsa riesena tak ze maju vyhlad na rieku.
a neviem co sa tu stale drzite tych 100 milionov, v tej jednej budove je kolko tych bytov za taku cenu? ten jeden co ma terasu dvakrat vacsiu ako niekto iny dvojizbak?
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 11:24 PM   #1107
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Heh Carbonkide, mozno trosku off, ale ja sa cim dalej tym viac cudujem, co ta vedie minat tolko energie a casu na obhajobu tak stroskotaniahodnej zalezitosti ako je mini-pidi bratislavsky realitny trh aj s jeho kratulilinkou hist(e)oriou a volatilitou ako diva svina.
Old March 18th, 2008, 11:26 PM   #1108
milan11

Vyborne.
A ak mi este vysvetlis, ako sa to tu predtym spominalo, myslim, ze z jedneho clanku z Trendu, ze cena najluxusnejsich bytov v Mnichove je maximalne 3 700 euro/m2 a ak mi este najdes jeden byt v Dubline s cenou okolo 4 miliony euro,(pozor, hovorim o byte, nie o dome) a presvedcis ma, ze v Nemecku a Irsku je rovnaka zivotna uroven a kupyschopnost ako u nas, a v Irsku ceny nehnutelnosti stale stupaju, v tom pripade predam sam seba za otroka a idem si kupit jeden z bytov v Eurovei
Old March 18th, 2008, 11:46 PM   #1109
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Quote:
Heh Carbonkide, mozno trosku off, ale ja sa cim dalej tym viac cudujem, co ta vedie minat tolko energie a casu na obhajobu tak stroskotaniahodnej zalezitosti ako je mini-pidi bratislavsky realitny trh aj s jeho kratulilinkou hist(e)oriou a volatilitou ako diva svina.
by som s*al na to, keby sme nemali celozivotne uspory v realitnych fondoch!!!

[jasne ze kecam ]

co ma k tomu vedie? cira zvedavost...som len zvedavy ako to cele dopadne

a mozno ma k tomu vedie nieco celkom ine! ale nepoviem vam co, lebo mi pokazite moj buduci biznis

Quote:
Vyborne.
A ak mi este vysvetlis, ako sa to tu predtym spominalo, myslim, ze z jedneho clanku z Trendu, ze cena najluxusnejsich bytov v Mnichove je maximalne 3 700 euro/m2 a ak mi este najdes jeden byt v Dubline s cenou okolo 4 miliony euro,(pozor, hovorim o byte, nie o dome) a presvedcis ma, ze v Nemecku a Irsku je rovnaka zivotna uroven a kupyschopnost ako u nas, a v Irsku ceny nehnutelnosti stale stupaju, v tom pripade predam sam seba za otroka a idem si kupit jeden z bytov v Eurovei
ak mi vysvetlis ako suvisi luxusny byt v mnichove alebo byt v dubline s bratislavskymi panelakmi resp novou vystavbou, tak sa pridem pozriet na ten byt resp na to ako otrocis
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 11:49 PM   #1110
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Nido View Post
a neviem co sa tu stale drzite tych 100 milionov, v tej jednej budove je kolko tych bytov za taku cenu? ten jeden co ma terasu dvakrat vacsiu ako niekto iny dvojizbak?
je mně jasný, že tohle nedopadne dobře, ale řekněte mi, který blb by si koupil v Bratislavě byt za 100 miliónů. pokud možno upřímě..
Old March 19th, 2008, 12:02 AM   #1111
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

carbonkid. naozaj si myslis ze 38 m byt za 9 mega nezavana trosku cenovou bublinou? Netvrdim ze sa to nepreda (uz sa asi predalo) ale dovolim si povedat ze to nie je dobra kupa. A fakt neverim ze ten byt bude o 5 rokov stat viac penazi.

btw: kamarat si teraz prenajal byt na hviezdoslavovom namesti. priamo v centre mesta. je to okolo 50m. stoji 14tis / mesacne.
prenajme si to niekto v eurovei za viac?
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 12:09 AM   #1112
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
je mně jasný, že tohle nedopadne dobře, ale řekněte mi, který blb by si koupil v Bratislavě byt za 100 miliónů. pokud možno upřímě..

Neviem co naznacujes.Proste niekto kto chce byvat v BA,a ma 100 milionov.
Nie vsetko je o historickej Prahe.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 12:10 AM   #1113
milan11

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
a mozno ma k tomu vedie nieco celkom ine!
Carbonkid priznaj sa!
Ty si plateny agent Ballymoru!
Inac, teraz to myslim uprimne, ale byt na ich mieste, normalne uvazujem s nejakou proviziou pre teba
Old March 19th, 2008, 12:32 AM   #1114
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
carbonkid. naozaj si myslis ze 38 m byt za 9 mega nezavana trosku cenovou bublinou? Netvrdim ze sa to nepreda (uz sa asi predalo) ale dovolim si povedat ze to nie je dobra kupa. A fakt neverim ze ten byt bude o 5 rokov stat viac penazi.

btw: kamarat si teraz prenajal byt na hviezdoslavovom namesti. priamo v centre mesta. je to okolo 50m. stoji 14tis / mesacne.
prenajme si to niekto v eurovei za viac?
v rozadole stal pred troma rokmi 27tis mesacne. ide o adresu, charakter, zariadenie...
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 12:46 AM   #1115
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
v rozadole stal pred troma rokmi 27tis mesacne. ide o adresu, charakter, zariadenie...
O "adresu" ci "charakter" ide ludom, ktori nezvladaju svoje ego. Zariadenie ci dostupnost kazdodennych cielov su uz racionalnejsie kriteria pri hladani prenajmu. V Rozadole to bolo svojho casu aj za 1300€. Dnes? Ledva 800€, a to neratam masivnu kurzovu stratu.
Aj tak si nemyslim ze v Eurovei bude niekto prenajimat, pretoze rentabilita by tu investiciu potopila. To bude byvanie pre splnenie si sna majitela. Ci bude prijemny, ukaze cas, i ked si myslim ze za tu cenu je to len navonana zdochlina.
Old March 19th, 2008, 12:50 AM   #1116
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Môj názor na ceny bytov v EUROVEI je nasledovný:

Podľa mňa, Slovensko (či presnejšie povedané, moja milovaná Bratislava) sa momentálne nachádza na maxime toho, že sa na niečo musíme hrať. Verím, že sme už tesne pred maximom.

Hráme sa strašne na západ, všetkými tými anglickými názvami projektov (Millenium Tower, Astoria Palace, Panorama City, Twin City) ... a pritom táto architektúra je skvelá, ale len keď to porovnáme v rámci Slovenska.

Aj tieto ceny bytov v Eurovei, či v Riečnom parku. Je to zase len o tom, aby sme sa hrali na niečo. Na prestíž. To mi príde úbohé, ale na druhej strane to chápem tak, že čím skôr prejdeme týmto stavom, tým lepšie.

A čo sa týka toho, že za 9 milióna sa dá kúpiť 39m2 byt, to je podľa mňa nie prestíž, ale obyčajné úbohé ukazovanie sa. Pretože bývať v 39m2 je podľa mňa o hubu. Za také peniaze sa dá postaviť nadštandardný domček s pekným pozemkom niekde pri Bratislave, čo môže byť určite lepšia forma prestíže, keď už o to ide.

Tieto ceny sú určite nadnesené aj kvoli prevahe dopytu nad ponukou (viď. ceny obyčajných panelákových bytov na neútešných sídliskách). Ale aspoň začíname vidieť, o čom to je, na čo sa hráme.

Old March 19th, 2008, 12:54 AM   #1117
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
Blb, ktorý sa chce ukázať, že je tak bohatý, že si môže dovoliť takto používať peniaze. Môžno, že bude raz v televízore.

Za tie peniaze sa dá postaviť taká vilka, že dovidenia a dopočutia. A porovnávať vilku s bytom sa hádam ani nedá, nech je byt akokoľvek pekný.

Černoch, ma si svojím podpichnutím nenaštval. Veď tak nám treba. Ale zase prosím pochop, že toto je naša cesta, ako sa veci učíme.
Old March 19th, 2008, 01:04 AM   #1118
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
O "adresu" ci "charakter" ide ludom, ktori nezvladaju svoje ego. Zariadenie ci dostupnost kazdodennych cielov su uz racionalnejsie kriteria pri hladani prenajmu. V Rozadole to bolo svojho casu aj za 1300€. Dnes? Ledva 800€, a to neratam masivnu kurzovu stratu.
Aj tak si nemyslim ze v Eurovei bude niekto prenajimat, pretoze rentabilita by tu investiciu potopila. To bude byvanie pre splnenie si sna majitela. Ci bude prijemny, ukaze cas, i ked si myslim ze za tu cenu je to len navonana zdochlina.
Keby sme na to pozerali takto, tak je ukazovatelom ega - ci skor aj libida - aj Riverpark, Slovany, Tri veze...
Su adresy a lokality, o ktore ma zaujem konkretna cielova skupina, ktora vsak ma aj urcitu uroven narokov, a pri ktorej som sa este nestretla s tym, ze by vzali prvu ponukanu formu - to sa tyka aj standardu a vybavenia bytov. Standard je len ukazovatel, v akej cenovej kategorii sa mozu pohybovat.
Co sa tyka inych veci, novostavby na cene obvykle neklesaju, maximalne stagnuju. a ked sa niecomu spravi intenzivna propagacia, namota sa dost ludi. Aj ked osobne by som si takyto typ bytu nekupila. Nefandim eurovee kvoli zvlastnemu sposobu usporiadania dispozicie bytov, a tiez ked niekto ponuka 9 milionovy "atelier", zakonite by mu malo nalezat aspon to parkovacie miesto. Kedze ho k nemu nepredavaju, znamena to, ze parkovacich miest tam urcite nie je dostatok, a nakoniec budu parkovat - tak ako na vizualizaciach, aj na namesti pred divadlom.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 01:11 AM   #1119
IvanB
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
z clanku: "Celkovo sa ceny vo všetkých segmentoch nehnuteľností zvýšili v období 2001 – 2006 päťnásobne. No začiatkom vlaňajšieho roka prišla katastrofa a realitný favorit Pobaltia dostal poriadny úder. Za šesť mesiacov ceny v Lotyšsku klesli o 14%. V Estónsku o 6%, v Litve sa stabilizovali."

...takze po 500% naraste prisiel pokles o 14 resp 6 resp 0 % nuz co k tomu dodat - jednym slovom KATASTROFA

LOL

Quote:
Majitelia bytov v niektorých nových projektoch ich začali ponúkať aj o štvrtinu lacnejšie ako ich nakúpili od developerov. Zatiaľ čo v decembri 2006 sa na trhu uskutočnilo viac ako 38-tisíc transakcií, v októbri 2007 tu bolo už len zhruba 16-tisíc. To je úroveň z roku 2001.
actually, much more interesting is this part. i don want to say that it's case of Eurovea, but other projects like Koleso,III Towers etc ..some people/investors will cry
IvanB no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 01:11 AM   #1120
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Smile glassvea

17.03.2008

eurovea 1st phase

eurovea 2nd phase

Advertisement

Reply