LOT - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 19th, 2005, 11:37 PM   #21
rafael
- -

Likes (Received): 21

@WuMike
Pan prezydent ma dużo do powiedzenia w każdej sprawie, co jest bardzo dobrze widoczne chociażby w sprawach Orlenu czy PZU. Oczywiście nie należy odbierać informacji o Airbusie jako 100% pewnej, bo taka zostanie podana dopiero na oficjalnej konferencji, ale uznaję że mój informator jest dość pewny.

Generalnie nie jestem wielkim przeciwnikiem przejęcia przez LH, gdyż linia w kwestii ekonomicznej raczej stracić nie powinna, ale tak jak wspomniałeś, na pewno spadła by jej ranga. Już teraz LOT w sojuszu Star Alliance pełni częściowo rolę linii dowozowej do większych partnerów. Po takim przejęciu ta rola stałaby się pewnie priorytetem, a rozwój dalszych połączeń realizowany byłby zapewne jedynie przez LH. Można by też zapomnieć o lotach atlantyckich i ewentualnym powrocie na trasy Azjatyckie. Na pewno ucierpiałoby też lotnisko na Okęciu.
Przykład zaradności CSA może nie jest najlepszy, gdyż w tych liniach duży udział ma Air France, ale jestem zdania, że jak już szukać takiego partnera dla LOTu, to właśnie gdzieś dalej niż w Niemczech. Uniknie się w ten sposób marginalizacji i służebności wobec większego, który walczy o ten sam rynek.
Do w pełni samodzielnego działania, potrzebny jest sprawny zarząd, a tutaj delikatnie mówiąc nie jest najlepiej. Niemniej są na świcie niewielkie linie, które dają doskonały przykład, jak powinno się w tym biznesie postępować i jak zdobywać nowe trasy i nowych pasażerów. Czas pokaże, która opcja zostanie wybrana, tylko niestety to również będzie decyzja polityczna (czyt. nie zdroworozsądkowa).

HYDROprofil.pl - hydrolog / hydrotechnik
rafael no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 20th, 2005, 01:44 AM   #22
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Dla mnie od poczatku pomysl wejscia do sojuszu Star'a byl bez sensu. LH, Austrian, SAS - konkurencja z kazdej strony praktycznie. Zupelnie bez sensu. Ciekawe, do jakiej roli zostanie zmarginalizowany hub w Zurychu?!? Wracajac do kwestii, 100 razy lepiej byloby byc w Sky Team, na przyklad kosztem CSA - to oczywiscie tylko gdybanie. No ale stalo sie...
Naprawde, nie chcialbym, zeby niemiecki przewoznik wzial w lapy LOT, ktory stalby sie chyba juz tylko regionalnym czlonkiem Star Alliance, tak jak np. Adria. Zreszta, reasumujac moje przemyslenia - coraz mniej wierze takze w powstanie porzadnego hub'u w naszym kraju. Skoro jednak LOT sam chcialby sobie kopac pod soba dolek, trudno. Nie mam na to zadnego wplywu.

Jaki jest moj stosunek wobec prezydenta zapewne juz wiecie, po moich dotychczasowych postach. Jesli jednak to on, a nie ekonomia bedzie czynnikiem decydujacym, napisze wtedy, ze jest ...... cd nastapi, lub nie

PS. Ja mam partnera dla LOT-u. Sa nimi Emirates
Old March 20th, 2005, 02:10 AM   #23
rafael
- -

Quote:
Originally Posted by WuMike
Dla mnie od poczatku pomysl wejscia do sojuszu Star'a byl bez sensu. LH, Austrian, SAS - konkurencja z kazdej strony praktycznie. Zupelnie bez sensu. Ciekawe, do jakiej roli zostanie zmarginalizowany hub w Zurychu?!? Wracajac do kwestii, 100 razy lepiej byloby byc w Sky Team, na przyklad kosztem CSA - to oczywiscie tylko gdybanie. No ale stalo sie...
Naprawde, nie chcialbym, zeby niemiecki przewoznik wzial w lapy LOT, ktory stalby sie chyba juz tylko regionalnym czlonkiem Star Alliance, tak jak np. Adria. Zreszta, reasumujac moje przemyslenia - coraz mniej wierze takze w powstanie porzadnego hub'u w naszym kraju. Skoro jednak LOT sam chcialby sobie kopac pod soba dolek, trudno. Nie mam na to zadnego wplywu.
Moim zdaniem chyba jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby sojusz One World. BA, AA, Cathay Pacific, Quantas czy Iberia to jest coś! W dodatku w tym rejonie europy jedynym przewoźnikiem tego sojuszu jest Finnair. Była by ogromna szansa na loty azjatyckie i bliskowschodnie, bo bylibyśmy najbardziej wysuniętym na wschód europejskim przewoźnikiem sojuszu oraz jedyną jego siłą w europie środkowej, wschodniej i południowej. Ta opcja byłaby na pewno silnie rozwojowa dla LOTu jak i samego Okęcia.
Gdyby BA przejęło LOT, na pewno bym się też nie obraził.

Quote:
Jaki jest moj stosunek wobec prezydenta zapewne juz wiecie, po moich dotychczasowych postach. Jesli jednak to on, a nie ekonomia bedzie czynnikiem decydujacym, napisze wtedy, ze jest ...... cd nastapi, lub nie
Tego, czy to na pewno on, raczej się nie dowiemy. Osoba, z którą rozmawiałem jednak zdecydowanie wypowiadała się o znaczącym wpływie pana K. Ponoć niewykluczone też, że on sam szykuje się na posadkę w radzie nadzorczej czy nawet w zarządzie.

Quote:
PS. Ja mam partnera dla LOT-u. Sa nimi Emirates
Też miałem taki pomysł, ale to jednak linia będąca w zupełnie innych warunkach niż LOT i nie wiem czy byłaby tu najlepsza. Aczkolwiek wielkich przeciwwskazań nie mam.

Ja wybrałbym złoty środek - płace z Air France, standard jak Emirates, siatka połączeń jak BA!

Last edited by rafael; March 20th, 2005 at 02:17 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Old March 20th, 2005, 03:11 AM   #24
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by rafael
Moim zdaniem chyba jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby sojusz One World. BA, AA, Cathay Pacific, Quantas czy Iberia to jest coś! W dodatku w tym rejonie europy jedynym przewoźnikiem tego sojuszu jest Finnair. Była by ogromna szansa na loty azjatyckie i bliskowschodnie, bo bylibyśmy najbardziej wysuniętym na wschód europejskim przewoźnikiem sojuszu oraz jedyną jego siłą w europie środkowej, wschodniej i południowej. Ta opcja byłaby na pewno silnie rozwojowa dla LOTu jak i samego Okęcia.
Gdyby BA przejęło LOT, na pewno bym się też nie obraził.
Yeap! One World to takze by bylo niezle rozwiazanie. Stwarzaloby duze szanse na rozwoj zarowno hub'u, jak i samego LOT'u.

Quote:
Tego, czy to na pewno on, raczej się nie dowiemy. Osoba, z którą rozmawiałem jednak zdecydowanie wypowiadała się o znaczącym wpływie pana K. Ponoć niewykluczone też, że on sam szykuje się na posadkę w radzie nadzorczej czy nawet w zarządzie.
Zartujesz z ta posadka, czy mowisz powaznie?? Niech koles uwaza, bo ja tez sie szykuje W dodatku nie falszuje swoich papierow

Quote:
Też miałem taki pomysł, ale to jednak linia będąca w zupełnie innych warunkach niż LOT i nie wiem czy byłaby tu najlepsza. Aczkolwiek wielkich przeciwwskazań nie mam.

Ja wybrałbym złoty środek - płace z Air France, standard jak Emirates, siatka połączeń jak BA!
Ja moge negocjowac z Arabami. Znam ich troche i wiem, ze da sie z nimi pertraktowac Moglbym nawet zostac glownym dyrektorem oddzialu Emirates na Polske

Btw, jak tam Embraerki? Leca juz z Brazylii, czy jeszcze nie?
Old March 20th, 2005, 03:39 AM   #25
rafael
- -

Quote:
Zartujesz z ta posadka, czy mowisz powaznie?? Niech koles uwaza, bo ja tez sie szykuje W dodatku nie falszuje swoich papierow
Byłem równie zaskoczony, ale podobno jest to całkiem możliwe. Jest pewne, że po zakończeniu prezydentury pan K. zacznie sobie szukać posadki. Jego notowania ostatnio mocno spadły, więc w sumie czemu nie miałby sobie zasiąść w radzie nadzorczej czy zarządzie jakiejś spółki.
Nie wiem, czy wiesz, kto był przewodniczącym rady nadzorczej, zanim został obecnym premierem? Zatem wszystko pozostałoby w jednym środowisku, chociaż kwalifikacje pana B. były zdecydowanie odpowiedniejsze.

Quote:
Btw, jak tam Embraerki? Leca juz z Brazylii, czy jeszcze nie?
Prawdę powiedziawszy nie wiem. Prace wstępne dla obsługi zaplanowałem na jutro (tzn. już dziś ), zatem jeśli nikt nie będzie dzwonił w sprawie przesunięcia terminu, to znaczy że raczej przyleciały. W pracy będę dopiero w poniedziałek i mam nadzieję, że samoloty już tam będą czekały.
Za przylot Embraerów 170 odpowiada główny inżynier eksploatacji tej floty.

Last edited by rafael; March 20th, 2005 at 03:50 AM.
Old March 20th, 2005, 04:12 AM   #26
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Ktory ladniejszy?

Ten?

Czy moze ten?

Kurka, pora spac
Old March 20th, 2005, 01:51 PM   #27
szalony_okon
arm aber sexy

szalony_okon's Avatar

Likes (Received): 5

@WuMike
szczerze mowiac Airbus mi sie bardziej podoba
Bo to mezalians byłby dla psa."

J. Tuwim
szalony_okon no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2005, 04:57 PM   #28
HG
Registered User

Likes (Received): 268

Quote:
Originally Posted by szalony_okon
@WuMike
szczerze mowiac Airbus mi sie bardziej podoba
tylo,ze A330 juz nie wchodzi w gre.
prosimy o A350
HG no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2005, 06:25 PM   #29
tomodrob
Registered User

Likes (Received): 1

Star Aliance i Lot z doświadczenia

Raz na miesiac latam z Helsinek do Polski lub do innych krajow naszego regionu Europy ale niestety moje doświadczenia z Lotem i to co sie z nim dzieje przerazaja mnie - zawsze byłem sympatykiem tej lini ale dzisiaj juz zostala tylko garstka bardzo miłych wspomnień. Naprawde coś musi sie tam zmienic bo jak przestane wogole latac ta linia przesiade sie do Lufthansy albo do SASa

Kiedyś jakośc obsługi była prawie idealna dobre posiłek podany estetycznie przez miłą elegancką obsługe w przestronnych dużych samolotach takich jak B 737 ktore jeszcze pare lat temu byly wiekszości w Locie. Ceny były wysokie ale relacja cenny do jakości była bardzo korzystna prznajmniej na lini HKI WAW

Dzis większość samolotów którymi lata lot to małe pierdki typu E145 w ktorym ledwo sie ktos miesci nie mowiac o bagazu podrecznym. Do tego typu samolotu wsiada się z autobusu. Co do jakości obsługi to ostatnion na trasie z kopenhagi podano nam kanapki tak jakby kupione w kiosku ruchu (trójkątne kanapki) z kubkami z napisem Nescafe, porazka totalna. Ja rozumiem oszczędności ale można robić jeszcze jakoś bardziej estetycznie i pomyslowo jak np robi to SAS. Jedyne to ze obsługa w Locie jest jeszcze miła i to zawsze lepiej miec serwis w własnym języku.

Wielu polskich pasazerowk tych ktorzy nie sa tak wyrozumiali jak ja dla Lotu przesiadło sie dawno już do fińskiej konkurencji na lini do warszawy zewzgledu na te zamałe samoloty wiec nawet jak jest teraz ten wiekszy E170 (ktory jest o niebo lepszy) to wielu pasazerów nie wróciło

Standard spadł liczba pasazerów cieżko mi to sprawdzić ale cenny aż tak nie spadły. Za LOT helsinki - Kraków czy gdańsk musze placić jak za zboze

Latam też z innymi przewoznikami zwlaszcza SAS - zreszta linia ktorej nie cierpie ale tam pewne standardy sa zachowane. Rozmiar tych samolotów oraz ich komfort jest większy aniżeli w E145 jedynie ten E170 jest jakąś iskierka nadzieji zwłaszcza że słyszę że zamieniają ona te mniejsze.

Wazne jest aby do tych samolotów wchodzić z rękawa (nie wiem czy jest to dodaktkowa odpłatności dla przewoznika)

Notorycznie SAS gubi moj bagaz w Kopenhadze ostatnio nie ma tam posiłku ale może kupić kanapki które sa przynajmniej w bardzo estetycznych opakowaniach. Jedno co widze to ze SAS zabiera Lotowi bardzo duzo pasazerów przewozac ich przez kopenhage np. Stockholm CPK Kraków / Gdańsk / Wawa

Niestety podobnie robi Lufthansa poprzez Monachium. Z tym że Lufthansa ma świetny serwis pokładowy eleganckie plastikowe kubki, elegancko ubrany personel pokładowy i przyzwoite lotnisko

A mi jest tylko bardoz przykro ze zamiast używać narodowego przewoznika przesiadam sie do jego konkurencji bo LOT relacja ceny do otrzymanego produktu nie dorównuje im. Kiedyś LOT przewyższał ich dziś jest bardzo źle mam nadzieje ze moze prywatyzacja coś zmieni
tomodrob no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2005, 07:35 PM   #30
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by HG
tylo,ze A330 juz nie wchodzi w gre.
prosimy o A350
A350 bedzie z wygladu niemal identyczny Zmienia sie materialy poszycia (wiecej kompozytow), silniki i pewnie nieco zmodernizuja skrzydlo. Ale golym, niewprawionym okiem mysle, ze roznicy sie nie zauwazy z daleka.

Quote:
Originally Posted by tomodrob
A mi jest tylko bardoz przykro ze zamiast używać narodowego przewoznika przesiadam sie do jego konkurencji bo LOT relacja ceny do otrzymanego produktu nie dorównuje im. Kiedyś LOT przewyższał ich dziś jest bardzo źle mam nadzieje ze moze prywatyzacja coś zmieni
No coz, masz racje. Zawsze wybiera sie oferte lepsza. Czasy, kiedy na trasach europejskich podawali tacki z calkiem smacznym zarciem minely, niestety, bezpowrotnie Nie tylko LOT oszczedza na catheringu - robia to wszystkie linie lotnicze. Mysle, ze takim sensownym rozwiazaniem byloby serwowanie odplatnego posilku. Nie wiem, do 20 zlotych na przyklad. Ja, ilekroc wsiade do samolotu, robie sie po 20 minutach glodny jak wilk A przeciez nie bede wozil ze soba kanapek w bagazu podrecznym i termosu

Kwestia samolotow to nastepna sprawa. Na szczescie 170-tek jest coraz wiecej ale to nie znaczy, ze calkiem zastapia male ERJ-145. Niestety... bo rzeczywiscie w nich ciasno.
Old March 25th, 2005, 01:53 PM   #31
s102

Likes (Received): 0

Co na to Mr Czyrak i LOT?

Air France KLM - samoloty Boeinga za 1,5 mld USD

Linie lotnicze Air France KLM mają zamówić siedem pasażerskich samolotów Boeing 777 za ok. 1,5 mld USD - podał francuski dziennik "La Tribune". Nowe samoloty mają począwszy od 2008 r. zastępować część europejskiej floty największych dotychczas boeingów 747.
s102 no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2005, 02:06 PM   #32
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Czyrak ani Szreder nic nam nie moga zrobic. To od naszego rzadu bedzie zalezalo, komu polizac, a komu nie. Jak Kwasniewski wmiesza sie w to wszystko, to bedzie niezla akcja...

A tak poza tym, to Air France KLM zamowili 7 sztuk 777 ale w wersji Cargo, czyli 777LRF! Tu jest link:
http://www.reuters.com/newsArticle.j...toryID=7999279
Old March 25th, 2005, 02:33 PM   #33
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 6267

Quote:
Czyrak ani Szreder nic nam nie moga zrobic. To od naszego rzadu bedzie zalezalo, komu polizac, a komu nie. Jak Kwasniewski wmiesza sie w to wszystko, to bedzie niezla akcja...

A tak poza tym, to Air France KLM zamowili 7 sztuk 777 ale w wersji Cargo, czyli 777LRF! Tu jest link:
http://www.reuters.com/newsArticle.j...toryID=7999279
oj moga nam zrobic i to duzo.Wystarczy zagrozic obcieciem budzetu UE dla nowych panstw czlonkowskich np. na tak potrzebna nam infrastrukture i lezymy niestety. Swoja droga chcialbym zobaczyc czerwona jak burak twarz Czyraka jak sie dowiedzial o zakupie KLM...
DonDiegoDeLaVega no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2005, 05:05 PM   #34
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Czy Ty naprawde myslisz, ze Czyrak&Szreder moga na swoje widzimisie obcinac komus budzet?? Nie przesadzaj. Ludzie, to jest kontrakt na kilka samolotow za ledwie kilkaset milionow dolarow, a Wy z tego robicie sprawe rangi miedzynarodowej! Jesli nikt z naszego podworka nie zamoczy paluchow, LOT wybierze to, co jest dla niego najlepsze - czytaj: najtansze.
Aha, nie rozpatruj KLM'u osobno. Decyzja zostala podjeta przez Air France KLM i to one zamowilo samoloty. Francuzi zreszta zamowili ostatnio duza ilosc pasazerskich B777-300ER i sa bardzo zadowoleni z tych maszyn. Baa, biora nastepne...
Old March 25th, 2005, 05:45 PM   #35
DonDiegoDeLaVega

Quote:
Czy Ty naprawde myslisz, ze Czyrak&Szreder moga na swoje widzimisie obcinac komus budzet?? Nie przesadzaj. Ludzie, to jest kontrakt na kilka samolotow za ledwie kilkaset milionow dolarow, a Wy z tego robicie sprawe rangi miedzynarodowej! Jesli nikt z naszego podworka nie zamoczy paluchow, LOT wybierze to, co jest dla niego najlepsze - czytaj: najtansze.
Aha, nie rozpatruj KLM'u osobno. Decyzja zostala podjeta przez Air France KLM i to one zamowilo samoloty. Francuzi zreszta zamowili ostatnio duza ilosc pasazerskich B777-300ER i sa bardzo zadowoleni z tych maszyn. Baa, biora nastepne...
Ja nie robie z tego sprawy rangi miedzynarodowej,ale doskonale o tym wiesz,ze rzady panstw wspieraja swoje koncerny.W ktoryms z ostatnich numerow Wprost byl nawet artykul a propos wyboru LOTu.W dobie olbrzymiej konkurencji kazdy-nawet najmniejszy kontrakt ma znaczenie.Poza tym nie chodzi tu nawet o pareset mln $ w ta czy w tamta-rzady Francji i Niemiec bacznie obserwuja nasz wybor,bo odzwierciedla on nasze sympatie i antypatie polityczne niestety.Kazdy duzy kontrakt wiaze sie z polityka i czasami najlepsze nie musi wygrac.Nasze stosunki nie sa najlepsze,kontrakt wygrany przez Lockheeda jeszcze je pogorszyl wiec na Zachodzie spodziewaja sie wyboru Airbusa. A wspomniani Czyrak&Szreder maja bardzo duzo do powiedzenia-moze nie z formalnej strony-ale to przeciez przywodcy najwiekszych krajow UE.Polska bez "plecow" i wsparcia innych moze im tylko podskoczyc...
Co do KLM to bardzo sie ciesze z ich decyzji-to znaczy,ze czasem jednak firmy maja wolne rece.Oby tak czesciej
Old March 25th, 2005, 06:14 PM   #36
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Wytlumacz mi prosze dlaczego Air France zamawia Boeinga 777-300ER, zamiast Airbusa A340-600HGW?? Przeciez powinni wziac "swoj" samolot, a nie "cudzy". Widac ludzie maja leb na karku i wykalkulowali, ze ten pierwszy bedzie dla nich lepszy! Proste, no nie?
Tak poza tym, kilka francuskich koncernow jest w scislej wspolpracy z Boeingiem. Im zalezy rowniez, aby przewoznicy kupowali samoloty amerykanskie, bo zarabiaja na tym kase!
W Polsce Airbus i Boeing zainwestowali, przepraszam za uzyte slowo, smieszne pieniadze, by ten fakt moglby byc karta przetargowa przy wyborze jednego, czy drugiego dostawcy.
A juz tak ogolniej, jesli Polacy byliby bardziej przedsiebiorczy, otwarci na swiat i mniej klotliwi, za kilka lat mielibysmy w Unii pozycje niepodwazalna - moze jeszcze nie jak Niemcy, czy Fracja ale zblizylibysmy sie mocno. A jakim narodem jestesmy - i bedziemy niestety - to widac wszedzie, nie tylko w TV i gazetach...
Old March 25th, 2005, 06:21 PM   #37
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3682

Quote:
Originally Posted by Piotrek///
Ja nie robie z tego sprawy rangi miedzynarodowej,ale doskonale o tym wiesz,ze rzady panstw wspieraja swoje koncerny.W ktoryms z ostatnich numerow Wprost byl nawet artykul a propos wyboru LOTu.W dobie olbrzymiej konkurencji kazdy-nawet najmniejszy kontrakt ma znaczenie.Poza tym nie chodzi tu nawet o pareset mln $ w ta czy w tamta-rzady Francji i Niemiec bacznie obserwuja nasz wybor,bo odzwierciedla on nasze sympatie i antypatie polityczne niestety.Kazdy duzy kontrakt wiaze sie z polityka i czasami najlepsze nie musi wygrac.Nasze stosunki nie sa najlepsze,kontrakt wygrany przez Lockheeda jeszcze je pogorszyl wiec na Zachodzie spodziewaja sie wyboru Airbusa. A wspomniani Czyrak&Szreder maja bardzo duzo do powiedzenia-moze nie z formalnej strony-ale to przeciez przywodcy najwiekszych krajow UE.Polska bez "plecow" i wsparcia innych moze im tylko podskoczyc...
Co do KLM to bardzo sie ciesze z ich decyzji-to znaczy,ze czasem jednak firmy maja wolne rece.Oby tak czesciej
Nie sądzę, żeby UE obcięła nam z tego powodu choćby 1 euro. 40 mln obdartusów szturmujących 15-tkę, to nie jest kusząca perspektywa dla tych panów. Tak samo jak zwijajaca się, a nie rozwijająca UE. Nie po to przyjmowano Polskę, żeby teraz robic z nas pariasów, ale żeby wzmocnić UE. Ci panowie nie są aż takimi durniami, żeby nie myśleć o długofalowych skutkach swoich decyzji, w innym razie Polska nie zostałaby wogóle przyjęta, a gospodarczo uzależniona byłaby tak czy inaczej.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2005, 06:32 PM   #38
DonDiegoDeLaVega

nie chce byc pesymista,ale jesli chodzi o inteligencje niektorych urzedasow z UE to juz nieraz mielismy okazje nasmiewac sie z ich bredni
Old March 25th, 2005, 07:06 PM   #39
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3682

Quote:
Originally Posted by Piotrek///
nie chce byc pesymista,ale jesli chodzi o inteligencje niektorych urzedasow z UE to juz nieraz mielismy okazje nasmiewac sie z ich bredni
- akurat urzędnicy unijni mają w głębokim poważaniu, czy kupimy airbusy czy boeingi
- poza tym o kształcie budżetu wciąż jeszcze decydują państwa, a nie Bruksela
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2005, 09:15 PM   #40
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4444

Fundusze unijne dla Polski nie zostana skrocone z powodu kontraktu na Boeingi, ale z tego powodu same sie skroca ... miedzy innymi z tego powodu. Przeciez to ile unia moze przeznaczyc na wyrownanie poziomu miedzy nowymi i starymi czlonkami zalezy tez od tego ile do tego budzetu wplywa. A gdy nowi czlonkowie wszystkie wielkie kontrakty decyduja na niekorzysc unijnych dostawcow to w ten sposob, choc nieco posrednio, sami sobie zakreca kurek z pieniedzmi ... z reszta raczej bedzie to impulsem dla platnikow netto, aby te pieniadze lepiej przeznaczyc na wspieranie wlasnej gospodarki niz na wspieranie panstw bezposredneij konkurencji.

Pzdr.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lot, lotnictwo

Thread Tools

Posting Rules