[Kołobrzeg] Na budowie - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin | Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 1st, 2006, 07:11 PM   #1
ziMer
Registered User

Likes (Received): 557

[Kołobrzeg] Na budowie

Otwieram nowy temat na forum , którego wydaje mi się nie było a bynajmniej przydał by się w tym dziale. Obecnie przedstawie wam 11 projektów i ich realizacje, jeżeli ktoś bedzie miał jakieś nowinki, informacje dotyczące budowy lub nowych planow budowy w Kołobrzegu i obrzeżach miasta to zachecam go bardzo do rozszezanie tego tematu ;D

1. Obiekt: Zespół Mieszkaniowy ZIELONE TARASY - etap II
inwesor: "PRO-SAN" M. Jagiełka i M. Wiszniewski s.c.
termin zakończenia: 30.09.2006 r.

Zakończono budowe: I etap - 30.09.2005r.
Zakończenie budowy: II etap - 15.10.2006r.
Zakończenie budowy: III etap - Lipiec 2007r.

2. Obiekt: Centrum Rekreacyjne w Kołobrzegu, w tym hala i tory łucznicze z zapleczem

inwestor: Gmina Miejska Kołobrzeg
termin zakończenia: 30.09.2006 r.

Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego
Projekt nr Z/2.32/I/1.4/44/04

3. Obiekt: Zespół Mieszkaniowy "Osiedle Europejskie"
inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane "PRO-BUD" Sp. z o.o.
termin zakończenia: 30.08.2006 r.

Front budynku od strony północnej

Widok od stronyod strony wschodniej

Widok od strony od strony wschodniej

Widok od strony południowej

Front budynku strony wschodniej

Inwestycja na nowo budowanym Osiedlu Europejskim zlokalizowanym w cichej i spokojnej dzielnicy Kołobrzegu

4. Rozbudowa sanatorium "ARKA-MEGA"
inwestor: "ARKA-MEGA"
realizacja:"MITEX" www.mitex.com.pl
wartość inwestycji: 38mln zł

zdjecia niedługo! jak sie wypogodzi ;D

5. Obiekt: Osiedle ''JANTAR''
Inwestor: "KOMBINAT BUDOWLANY" w Kołobrzegu

Osiedle zlokalizowane jest w kolobrzegu w tzw. Dzielnicy Zachodniej
Okolica ta posiada typowo wypoczynkowy, nadmorski charakter.
Doskonałe miejsce do zamieszkania i wypoczynku

z góry

6. Obiekt: "Pod Platanami"
Budynek mieszkalny trzy piętrowy, o ciekawej architekturze zewnętrznej. Położony na działce o powierzchni 0,2267 ha. Mieszkania o powierzchni od 33m2 do 67m2 będą miały możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza, do wszystkich lokali zostały zaprojektowane balkony o pow. ok. 5,5m2. W przyziemiu obiektu zaprojektowano 30 garaży, każdy o pow. 17,54m2.

7. Obiekt: "Rezydencja Spacerowa"

Inwestor: "Kornas"

Rezydencja Spacerowa to gwarancja spokoju, wypoczynku wśród zieleni oraz komfortowych warunków mieszkania.
Wyjątkową zaletą lokalizacji Rezydencji jest jej położenie w sercu starego Parku Nadmorskiego przy ul. Spacerowej w Kołobrzegu.
Z okien mieszkań rozciągają się malownicze widoki na Morze Bałtyckie, Port Jachtowy oraz panoramę miasta.

8. Obiekt: Apartamet "Diva"

Nowoczesny, ośmiokondygnacyjny kompleks, pełniący funkcje sanatoryjno-hotelowe, powstaje w niewielkiej odległości od brzegu Bałtyku. Wystarczy dwuminutowy spacer, żeby znaleźć się na plaży. Położenie obiektu, wśród zieleni strefy uzdrowiskowej Kołobrzegu, z dala od zgiełku wielkomiejskiego życia, gwarantuje spokojny wypoczynek. Właścicielem luksusowego apartamentu możesz zostać już od kwietnia 2006 roku.

9. Obiekt: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu - przebudowa kina KALMAR

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa istniejącego kina Kalmar z przeznaczeniem na Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Inwestycja składa się z modernizowanego budynku (budynek A) mieszczącego główną salę koncertowo - teatralną wraz z częścią socjalno - techniczną i projektowanego w formie dobudowy, budynku zawierającego funkcje uzupełniające Regionalnego Centrum Kultury. (budynek B)

Powierzchnia zabudowy 1 399,88 m2;
Powierzchnia użytkowa 2 885,09 m2
Kubatura ok. 17 000,00 m3
Autorzy projektu: MELLON ARCHITEKCI Miłosz Raczyński i Marek Sietnicki S.C. , SZCZECIN, UL. Narutowicza 2/3, TEL /091/ 488 05 00, www.mellon.pl

10. Obiekt: 2 Domy na Osiedlu Europejskim

Inwestor: "Zimar"

Foty z budowy z dnia 01-04-2006r

11. Obiekt: Budowa pensjonatu apartamentowego w Kołobrzegu

inwestor:
"AQUARIUS" Dariusz Strojny
wykonawca:
Przedsiębiorstwo budowlane "PRO-BUD"
termin zakończenia:
05.2007 r.

12. "W Dźwirzynie powstaje nowy, pięciogwiazdkowy hotel Paradise - inwestorem jest Hotel System Dźwirzyno. Według inwestora będzie on najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym obiektem spa w Polsce. Budowa hotelu, o wartości 24 625 000 zł netto, rozpoczęła się na początku kwietnia 2006 r. a zakończy sie w czerwcu 2007"

"Sieć Hotel System jest pierwszą polską siecią składającą się obecnie z trzech hoteli: dwóch w Krakowie, jednego w Poznaniu, a także powstającego obiektu we Wrocławiu, którego otwarcie planuje się na początek maja 2006 roku. W trakcje realizacji są dwa kolejne: pięciogwiazdkowy hotel SPA w Dźwirzynie przy ul. Wyzwolenia oraz czterogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy. Docelowo hotele mają pojawić się we wszystkich głównych miastach Polski - szczególnie tych, które stanowią lokalne centra biznesu."

Źródła:
http://www.kom-bud.pl
http://www.kornas.com.pl
http://www.pro-bud.pl
http://www.kołobrzeg.pl
http://www.zimar.net.pl

Fotorelacje zaczne robić jak zakupie sobie (lub pozycze od kogoś) aparat cyfrowy czyli już niedługo ;D Inwesycji w Kołobrzegu jest naprawde dużo wiec troche tego z czasem będzie ;D
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 1st, 2006, 07:21 PM   #2
kaliszanin177

Likes (Received): 2

a gdzie Galeria Hosso?))

Tylko pogratulować Kołobrzegowi
Tak 3mać
kaliszanin177 no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2006, 07:22 PM   #3
mateq
mod emerytowany

Świetnie, a teraz ziMer możesz się przejść pod amfiteatr i powiedzieć czy już rozpoczęła się rozbudowa, związana z moim (i PB) przyjazdem w to miejsce w lipcu
mateq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 1st, 2006, 07:27 PM   #4
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Likes (Received): 1

O kurka wodna, o Kalmarze nie wiedziałem, niezły projekt. Czyżby wreszcie miało się coś z mim dziać, wiesz coś na ten temat?
Co do inwestycji nr 5 stoją już te 4 budynki (góra mapki). Rezydencja Spacerowa (nr7) już też gotowa. A Hotel System będzie chyba budowany na bazie wcześniej istniejącego ośrodka, tak mi się obiło o uszy.

PS Może jak będę na wakacje w Kołobrzegu (teraz nie bywam zbyt często) to wrzucę coś od siebie. Puki co życzę częstych apdejtów

Edit: Kaliszanin, Galeria Hosso stoi już pół roku.
radekmysza no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2006, 07:30 PM   #5
kaliszanin177

lol i jeszcze to
taki wysoki budynek... i to w Kołobrzegu)) tylko pozazdrościć
Old May 1st, 2006, 07:34 PM   #6
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

^Jest parę wyższych Chyba nigdy nie byłeś w Kołobrzegu, zapraszamy
Old May 1st, 2006, 07:37 PM   #7
kaliszanin177

nie o to mi chodzi... chodzi o to że w PL teraz jest" moda" na 3, 4 i 5 piętrowe budynki... a takie 7, 8 i wyższe budują się tylko w dużych miastach... a tu taki Zonk..
taki budynek w Kołobrzegu

Byłem w Kołobrzegu i naprawdę było super!! Fajnie się bawiłem..

Warto przyjechać!
Old May 1st, 2006, 07:40 PM   #8
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1938

Projekty oznaczone numerami #5 i #9 mi się podobają

ps. bardzo ciekawy wątek, liczę na częste updaty
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2006, 08:20 PM   #9
Tim999
K9 XXX

Tim999's Avatar

Likes (Received): 617

Fajny wątek.W Krakowie też jest osiedle europejskie (w budowie) ale w przeciwieństwie do tego w Kołobrzegu ma charakter molocha.
Tim999 no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2006, 09:03 PM   #10
aaaaaa1
Michal

Quote:
Originally Posted by kaliszanin177
lol i jeszcze to
taki wysoki budynek... i to w Kołobrzegu)) tylko pozazdrościć
chyba nie ma czego - zwykłe paskudne blokowisko i w dodatku jeszcze brzydsze od gierkowskich punktowców, siódemka też nigdy tam nie powinna powstać

Żeby nie było tak że tylko krytykuję. Musze przyznać, że kołobrzeg jak na takie małe miasto ma naprawdę wielkomiejski charakter i bardzo dużo się tutaj buduje. Jednak mam nieodparte wrażenie, że stać was na zdecydowanie lepsze projekty (oczywiście kilka mi się bardzo podoba) niż te 7 i 8. Czy nie lepsze są 4-5 kamienice i nawiązujące do nich budyneczki?
Kiedyś wydawało mi się, że macie bardzo przedsiębiorczych, rozsądnych i znających potrzeby miasta włodarzy/planistów - a skalą budownictwa - kopara mi opadła - jakbyście w ciągu 10 lat naprawili większoćś tego co zostało zepsute po II wojnie św, jednak jak dziś patrzę na te nowe projekty (z wyjatkiem 9 ,10 i toru łuczniczego) to entuzjazm jakby opadł
Nie zniszczcie togo co macie
aaaaaa1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2006, 09:10 PM   #11
ziMer
Registered User

Quote:
Originally Posted by kaliszanin177
a gdzie Galeria Hosso?))
juz dawno wybudowali ale żadna rewelacja ;D za mało miejsca w środku ;D

Quote:
Originally Posted by mateq
Świetnie, a teraz ziMer możesz się przejść pod amfiteatr i powiedzieć czy już rozpoczęła się rozbudowa, związana z moim (i PB) przyjazdem w to miejsce w lipcu
chyba jeszcze nie ;D ale droge i chodniki zaczeli wkoncu robic ;D
Old May 1st, 2006, 09:27 PM   #12
ziMer
Registered User

Quote:
Originally Posted by aaaaaa1
chyba nie ma czego - zwykłe paskudne blokowisko i w dodatku jeszcze brzydsze od gierkowskich punktowców, siódemka też nigdy tam nie powinna powstać

Żeby nie było tak że tylko krytykuję. Musze przyznać, że kołobrzeg jak na takie małe miasto ma naprawdę wielkomiejski charakter i bardzo dużo się tutaj buduje. Jednak mam nieodparte wrażenie, że stać was na zdecydowanie lepsze projekty (oczywiście kilka mi się bardzo podoba) niż te 7 i 8. Czy nie lepsze są 4-5 kamienice i nawiązujące do nich budyneczki?
Kiedyś wydawało mi się, że macie bardzo przedsiębiorczych, rozsądnych i znających potrzeby miasta włodarzy/planistów - a skalą budownictwa - kopara mi opadła - jakbyście w ciągu 10 lat naprawili większoćś tego co zostało zepsute po II wojnie św, jednak jak dziś patrzę na te nowe projekty (z wyjatkiem 9 ,10 i toru łuczniczego) to entuzjazm jakby opadł
aaaaaaaa1 Kołobrzeg przez 2 wojne został w 89% zniszczony, wiec tutaj nie ma jakich budynków powojennych remontowac. Mozna powiedziec ze miasto powstało i powstaje od poczatku na nowo, jest tu wiele przebrzydłych PRL-owskich blokowisk na jedym z nich niestety mieszkam ale tego juz sie nie cofnie. Oczywiscie niewszystkie projekty moga sie tobie podobać ale miasto stara sie jak może by zachwycić swoja uroda i przyciagnać turystów. Jest duzo innych inwestycji w miescie tylko daj mi czas aż się pogoda dobra wyłagodzi i wybiore sie z aparatem na spacerek po Kg.
Old May 2nd, 2006, 02:08 AM   #13
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Quote:
Originally Posted by aaaaaa1

Naprawdę słabo znasz Kołobrzeg. Te brzydsze od gierkowskich punktowców powstają w dzielnicy uzdrowiskowej, tam większość budynków ma podobny charakter i tam jest dobre dla nich miejsce. Zobacz na tę fotkę, co byś tam wstawił? 3-pietrową kamienicę? Przecież to nie centrum 50 metrów od Starówki. Oczywiście, projekt mógłby być lepszy, to fakt.
A co do odbudowy centrum, właśnie tzw Nowej Starówki, bo o to chyba ci chodzi, to cieszę się, że ci się podoba. Szkoda że mi, mieszkańcowi tego miasta chyba o wiele mniej. Nie o taką naprawę tego co zniszczono w czasie wojny mi chodziło.
Old May 2nd, 2006, 10:31 AM   #14
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Likes (Received): 352

to centrum kultury to naprawde dobry projekt.
earth intruder no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 10:44 AM   #15
Mroberto
Wrocławski konserwatysta

Mroberto's Avatar

Likes (Received): 60

Piękna architektura, duzo inwestycji. W końcu to miasto będzie kolorowe i śliczne, jak tam ostatnio byłme ładnych pare lat temy to najładniejsze budynki jakie tam były to nowo wybudowane kamienice za hala, obok kościoła. Nie liczac zabytków których garstak została.
Mroberto no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 11:26 AM   #16
aaaaaa1
Michal

Quote:
Originally Posted by radekmysza
Naprawdę słabo znasz Kołobrzeg. Te brzydsze od gierkowskich punktowców powstają w dzielnicy uzdrowiskowej, tam większość budynków ma podobny charakter i tam jest dobre dla nich miejsce. Zobacz na tę fotkę, co byś tam wstawił? 3-pietrową kamienicę? Przecież to nie centrum 50 metrów od Starówki. Oczywiście, projekt mógłby być lepszy, to fakt.
A co do odbudowy centrum, właśnie tzw Nowej Starówki, bo o to chyba ci chodzi, to cieszę się, że ci się podoba. Szkoda że mi, mieszkańcowi tego miasta chyba o wiele mniej. Nie o taką naprawę tego co zniszczono w czasie wojny mi chodziło.
wiem dokładnie o co Ci chodzi i nie zgadzam się zupełnie jeżeli chodzi o sposób zabudowy linii brzegowej - to było modne 20/30 lat temu i w tej chwili wiele krajów od tego odchodzi. Francuzi sobie zabetonowali lazurowe wybrzeże a hiszpanie costa brave i teraz chyba nie są tym zachwyceni. A jakby tak pociągnąć takie ładne kamieniczki do morza...
aaaaaa1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 11:32 AM   #17
MAR_tm

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by maciek
to centrum kultury to naprawde dobry projekt.
tak, także mi bardzi przypadł do gustu, ale czy to jest zapowiedź, czy budowa już trwa ?
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 11:59 AM   #18
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Chciałbym się mylić, ale to pewnie jak zwykle szumne zapowiedzi. Kalmar już od kilku lat stoi pusty popadając w ruinę. Miastu zależało na pozyskaniu srodków z Unii na jego przebudowę, ale zawsze w zachodniopomorskiem znajdowały się inne ważniejsze rzeczy niż jakiś tam ośrodek kultury w Kołobrzegu, niespełna 50-cio tyś miasteczku. A że bez sali teatralnej? Nie ma jej od czasu zamknięcia Kalmara, dzieci jeżdżą ogladać kukiełki do Koszalina lub Szczecina a starsza widownia nigdzie nie oglada, a więc przynajmniej chwilowo przestała istnieć.
Szczerze powiedziawszy te rendery mnie też zdziwiły, czyżby miasto samo zabrało się za tą inwestycję, albo projekt awansował z listy rezerwowej do środków unijnych? Ktoś coś wie?
Old May 2nd, 2006, 12:08 PM   #19
ziMer
Registered User

ja ten projekt znalazlem na oficjalnej stronie kolobrzegu w najwazniejszych inwestycjach miasta, wiec moim zdaniem miasto cos planuje z ta budowla
Old May 2nd, 2006, 12:18 PM   #20
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

7 i 8 - kiepska architektura, w dodatku spóźniona o dobrych 10 lat. Pozostałe projekty pozytywne, dobre i b. dobre (chociaż niektóre wizualizacje by mogły być lepszej jakości).
Najbardziej mi się podoba centrum kultury i osiedle Jantar.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bałtyk, kołobrzeg, morze, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules