[Bydgoszcz] Gastronomia, kluby, puby, życie nocne - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 29th, 2008, 01:56 AM   #21
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 109

No Kebaby w Bydgoszczy mamy dobre a to za sprawą Doner Kebab "Istanbul" które jest w Białych Błotach k. Bydgoszczy ;-) Ale nie ma to jak prawdziwy kebab z baraniny którego miałem okazje zjeść pare razy w Berlinie...Szkoda, że w polsce nie ma kebabów z tego mięsa...
Advertisement

Old May 29th, 2008, 11:44 AM   #22
beretissimus2046
Registered User

Likes (Received): 17

Kebaby rzeczywiscie macie niezle. Ale ja chcialem "szczegolnie polecic" jeden z barow na dworcu. O ile dobrze pamietam znajduje sie on w tunelu zaraz na przeciwko zejscia z 3 peronu. Kiedys musialem sie dosc szybko przesiasc z pociagu na pociag wiec nie mialem czasu szuklac nic lepszego. Otoz podaja tam niezwykle w smaku hamburgery wypchane kiszona kapusta Zwrocilem paniom grzecznie uwage, ze to kompletnie nie smakuje jak hamburger, bardzo sie zdziwily Zabralem sie stamtad i moj jedyny posilek jaki mialem tego dnia zjesc wyladowal w koszu.
beretissimus2046 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 12:04 PM   #23
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 219

Quote:
Originally Posted by supposed junkie View Post
Dolce Vita po zmianie szefa kuchni niestety się popsuła.
Byłem tam raz czy dwa po zmianie i wydaje mi się, że jest ok. Więc nawet, jeśli miałoby być gorzej, niż dawniej, to i tak czołówka bydgoska.

Ethanak siedzi cicho, to przed nim poruszę temat Werandy. Po początkowych trudnościach (słabe jedzenie, słaba obsługa), nagle zrobili się chyba najlepszą restauracją w mieście. Zdecydowanie polecam.

No i Sowa (ten na parterze i trochę ten w piwnicy, na piętrze nie byłem)... O ile jedzenie jest już raczej zjadliwe (czego na początku nie można było powiedzieć), to obsługa jest dalej bardziej niż tragiczna. Warto zjeść żurek (tak samo, jak warto (było?) zjeść zupę leśną w Tradycji). Pizzę lepiej jeść w poblickiej Dolce Vita, z makaronami różnie bywa (po makaronie zmieszanym z jajecznicą, wszystko na zimno po 50 minutach czekania, nazwanym carbonara, mam obawy przed próbowaniem kolejnych).
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 29th, 2008, 12:55 PM   #24
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Niesprawiedliwie oceniasz Sowę, obsługa jest sympatyczna, tylko czas realizacji zamówień bardzo słaby. Za to jedzenie, byłem na górze i na parterze, dobre, chociaż na parterze podano mi zbyt chłodne, co mnie zbulwersowało

Weranda, nie rozpływałbym się tak nad nimi.

Co sądzicie o Gallery? IMO, obsługa miła, pomocna, przyjmą każde zamówienie, tempo niezłe, jedzenie bardzo dobre, niestety wystrój lokalu, zapach w nim psuja absolutnie cały efekt. Śmierdzi odświeżaczem powietrza z toalet w całej restauracji, do tego żadnego okna, stęchłe powietrze, trącący myszką wystrój, kiczowaty wręcz. Mogłaby byc naprawdę fajna restauracja, to co najważniejsze zapewniają, jednak klimat lokalu odstręcza
Old May 29th, 2008, 01:46 PM   #25
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3634

Quote:
Originally Posted by schabzkoscia View Post
Niesprawiedliwie oceniasz Sowę, obsługa jest sympatyczna, tylko czas realizacji zamówień bardzo słaby. Za to jedzenie, byłem na górze i na parterze, dobre, chociaż na parterze podano mi zbyt chłodne, co mnie zbulwersowało
Twoje biedne delikatne podniebienie ucierpiało. Poproś szefa o miesiąc urlopu - na pewno zrozumie.

Ps A żarcie z kotka w "Chińskiej patelni" jesz aż uszy się trzęsą :P
Old May 29th, 2008, 01:53 PM   #26
a_weirdo
łowca hotdogów

Przedostatni raz, gdy byłem w Sowy, miła pani kelnerka po przyjęciu zamówienia od połowy osób, powiedziała, że resztę przyjmie później, bo ludzie czekają. Może to i sympatyczne, ale ja głodny byłem. O tym, że zamówienie szarlotki z bitą śmietaną ale bez lodów jest niemożliwe (jest z lodami i już, nawety jeśli chce się za te lody zapłacić i ich nie dostać) też nie świadczy dobrze o obsłudze. A czas oczekiwania jest wręcz skandaliczny, szczególnie, że często dania są gotowe i tylko się chłodzą czekając na łaskawego kelnera.

Rozpływać się nad Werandą nie mam zamiaru.

W Gallery nie jadłem. Wszystko mnie do nich zniechęca, począwszy od wyglądu na zdjęciach, przez opinię Ethanaka, recenzję Makłowicza (a może Bikonta), poziom innego lokalu tego samogo właściciela, przez obawy, czy nie mają związków z pobliską "kawiarnią", na dziwnych związkach z UM skończywszy. Ale może kiedyś...

PS. Najlepszego Jurku.
Old May 29th, 2008, 02:52 PM   #27
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Quote:
Originally Posted by beretissimus2046 View Post
Kebaby rzeczywiscie macie niezle. Ale ja chcialem "szczegolnie polecic" jeden z barow na dworcu. O ile dobrze pamietam znajduje sie on w tunelu zaraz na przeciwko zejscia z 3 peronu. Kiedys musialem sie dosc szybko przesiasc z pociagu na pociag wiec nie mialem czasu szuklac nic lepszego. Otoz podaja tam niezwykle w smaku hamburgery wypchane kiszona kapusta Zwrocilem paniom grzecznie uwage, ze to kompletnie nie smakuje jak hamburger, bardzo sie zdziwily Zabralem sie stamtad i moj jedyny posilek jaki mialem tego dnia zjesc wyladowal w koszu.
Znam ten "lokal". Miałem okazję zjeść tam hotdoga z kiszoną kapustą i rozcieńczanym keczupem. No ale to w końcu dworcowa knajpa i nie można zbyt wiele oczekiwać...

A co do Sowy, to muszę powiedzieć, że po otwarciu sklepu w Gdyni, robi furorę u znajomych i w mojej rodzinie (wypieki są na prawdę spoko).
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 03:12 PM   #28
filuk

Likes (Received): 0

co do gallery mam takie samo zdanie.oprocz tego co opisał kolega wyżej jest to dodatkowo lokal upodobany przez towarzystwo podejrzanej proweniencji heheh złote łancuchy i te klimaty.
sowa u mnie bardzo traci.zaczyna to przypominac fast food.co restauracji u góry - byłem.jest piekna.przepiekna.mój wymarzony wystrój.piekne drewniane drzwi.tapety w pasy.menu.niestety.miesci sie na dwóch kartkach.nie wiem.moze tam powinno byc w wykwintnych miejscach ( a chyba do takiego to miejsce aspiruje) ale mnie do zniecheciło i gosci musiałem zaprosic na dół ( a tam stoliki z okruszkami jak w mcdonaldzie)
nie przestane tam chodzic , bo to jednak najlepsze miejsce to tzw "lansu" hehe ale raczej na kawkę.obsługa jest raczej słaba.nie potrafie powiedziec co dokładnie ale raczej słaba.
pisalismy o tym ,ze w oregano obłsuga sie uczy.moim zdaniem u sowy także więc moze sie wyrobia.nie kazdy i od razu jest rasowym kelnerem.
filuk no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 03:15 PM   #29
filuk

Quote:
Originally Posted by Exar Kun View Post
Znam ten "lokal". Miałem okazję zjeść tam hotdoga z kiszoną kapustą i rozcieńczanym keczupem. No ale to w końcu dworcowa knajpa i nie można zbyt wiele oczekiwać...

A co do Sowy, to muszę powiedzieć, że po otwarciu sklepu w Gdyni, robi furorę u znajomych i w mojej rodzinie (wypieki są na prawdę spoko).
wypieki oka ale my raczej tutaj "obmawiamy" restaurację bo to dla niego debiut w tej branży.
co do wypieków to u mnie widac juz też zmeczenie materiału i zaopatruje sie coraz czesciej u konkurencji np sernik kupuje w staropolskiej.zeby ktosa nie odczytał źle, ja jestem bardzo na TAK jesli chodzi o Sowę natomiast nie gloryfikowałbym kazdego jego przedsięwzięcia i troche krytyki tez sie przyda.
Old May 29th, 2008, 03:20 PM   #30
a_weirdo
łowca hotdogów

Sowa władował kupę kasy w restauracje, tam raczej nie ma przypadków. Jeśli obsługa jest nędzna, to znaczy, że tak miało być. Marka jest taka, że i tak lokal jest praktycznie pełen.

PS. Debiut w dziedzinie restauracji to była tzw. Winiarnia. Zaczął z problemami, ale w końcu się rozkręcił.
Old May 29th, 2008, 03:22 PM   #31
beretissimus2046
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Exar Kun View Post
Ja wcale nie oczekiwalem wiele ale to cos co mi zaoferowali nie bylo podobne do niczego co kiedykolwiek mialem okazje w zyciu jesc A ten "lokal" znalem z widzenia od wielu lat bo kilka razy w roku bywam w Bydgoszczy. Panie z obslugi byly naprawde sympatyczne i mi sie az zal ich zrobilo. Moze userzy z Bydzi cos na to poradza??

Mam duzo rodziny w kuj-pom i najlepsze jest to, ze jakis czas przed tym wydarzeniem slyszalem w rodzinie opowiesci o legendarnym lokalu na dworcu ktory serwuje hamburgery z kiszona kapusta. Jednak zupelnie bezwiednie tam trafilem hehe.
beretissimus2046 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 04:03 PM   #32
filuk

Quote:
Originally Posted by a_weirdo View Post
Sowa władował kupę kasy w restauracje, tam raczej nie ma przypadków. Jeśli obsługa jest nędzna, to znaczy, że tak miało być. Marka jest taka, że i tak lokal jest praktycznie pełen.

PS. Debiut w dziedzinie restauracji to była tzw. Winiarnia. Zaczął z problemami, ale w końcu się rozkręcił.

no nie zakładałbym ,ze Sowa zakładał ,że ma byc kiepska obsługa....
Old May 29th, 2008, 04:07 PM   #33
a_weirdo
łowca hotdogów

Mógł zakładać, że nie ma co inwestować w dobrą obsługę, bo i tak większość klientów tego nie zauważy, bądź nie zniechęci ich to do odwiedzania jego lokali. Praktycznie cały czas siedzi u niego sporo ludzi, więc chyba miał rację.
Old May 29th, 2008, 04:07 PM   #34
filuk

Quote:
Originally Posted by MartBDG View Post
No Kebaby w Bydgoszczy mamy dobre a to za sprawą Doner Kebab "Istanbul" które jest w Białych Błotach k. Bydgoszczy ;-) Ale nie ma to jak prawdziwy kebab z baraniny którego miałem okazje zjeść pare razy w Berlinie...Szkoda, że w polsce nie ma kebabów z tego mięsa...
Kebap ( bo wydaje mi sie ,że tak poprawnie to powinno byc pisane) odwiedzam tylko jeden tzn ten przy astorii.od niepamietnych czasów tam był zawsze najlepszy poziom ( nie wiem jak jest w innych bo nie bywałem) ALE pod warunkiem ,ze jest ta jedna pracownica , która jest tam od kilku lat , inaczej pojawiaja sie problemy z obsługą-a to zapomna dac herbatki gratisowej , a to pomyla sosy,a to mięso wepchną tak ,że streczy na wierzchu i sie wysypuje zanim zaczniesz jesc.
Old May 29th, 2008, 04:09 PM   #35
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Demonizujecie Gallery. Urzędnicy to nie jest podejrzana proweniencja

Co sądzicie o Chińskiej Patelni Dla mnie bomba, lubię jeść te śmieci u nich, jak wspomniał Dawid
Old May 29th, 2008, 04:20 PM   #36
filuk

hahaha nie miałem na mysli urzędników.złota na twojej szyi nie zauwazyłem.choc...no tak.twój szef nosi czasami łancuch prawda?
co do smieci- ja też bywa ,ze jem , jak kazdy, jedni sie do tego przyznaja inni nie-szczególnie jak jestem w podróży po PL to czasami w nocy jest to jedyna alternatywa, poza tym wiem jak smakuje i wiem ,ze sie nie zatruję,natomaist chinska patelnia odpada-moim zdaniem jedzenie nie moze sobie leżeć na takiej furze tak po prostu tak ad hoc-tak odkryte.chinskie jadam od lat tylko w jednym miejscu tj u Quana na Jagiellonskiej lub czasami w galerii.

ps. Dawid ma chyba zły okres.nie odpisuje na maile.na gg.telefony milczą.jakas depresja.
Old May 29th, 2008, 04:25 PM   #37
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Quote:
Originally Posted by filuk View Post
hahaha nie miałem na mysli urzędników.złota na twojej szyi nie zauwazyłem.choc...no tak.twój szef nosi czasami łancuch prawda?
co do smieci- ja też bywa ,ze jem , jak kazdy, jedni sie do tego przyznaja inni nie-szczególnie jak jestem w podróży po PL to czasami w nocy jest to jedyna alternatywa, poza tym wiem jak smakuje i wiem ,ze sie nie zatruję,natomaist chinska patelnia odpada-moim zdaniem jedzenie nie moze sobie leżeć na takiej furze tak po prostu tak ad hoc-tak odkryte.chinskie jadam od lat tylko w jednym miejscu tj u Quana na Jagiellonskiej lub czasami w galerii.
W GP jeszcze gorzej niż w Chińskiej Patelni, na pewno mniej świeże, bo w sosie
A KD nosi łańcuch, ale z nieszlachetnego metalu, nie ma mowy o żadnym złocie
Old May 29th, 2008, 04:33 PM   #38
filuk

to się cieszę.to się nazywa zdaje sie "tanie państwo".
ale widze watek się rozwija.
Old May 29th, 2008, 06:55 PM   #39
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 109

Do Gallery wpadam czasami jak mam ochotę napić sie z przyjaciółmi Jacka Danielsa ;-) Nie wiem więc jak sprawa wygląda z menu...a co do łancuchów...tyle razy tam byłem i nigdy "podejrzanych typków" tam nie spotkałem.
Old May 29th, 2008, 07:26 PM   #40
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3634

Był ktoś w tej restauracji obok Rywala - między Rossmannem, a Butikiem.

Reply

Tags
bydgoszcz, gastronomía

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules