[Bydgoszcz] Gastronomia, kluby, puby, życie nocne - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 29th, 2008, 09:26 PM   #41
filuk

Likes (Received): 0

ja nie.i nikogo takiego nie znam.
filuk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 29th, 2008, 10:36 PM   #42
INTENSE
www.studioimagine.pl

INTENSE's Avatar

Likes (Received): 6

Przewija sie cały czas temat "nowego" Sowy. Chciałem wtrącić trzy grosze od siebie. Wpadłem tam na szybką (w założeniu) kawę + cos słodkiego do tego. Musiałem czekać absurdalnie długo a w dodatku miałem okazje zauważyć, że panuje tam wyjątkowo nieznośny hałas. Jest wprost nie do wytrzymania! Poza podszkoleniem obsługi to pierwsza rzecz do poprawy.
Old May 29th, 2008, 11:31 PM   #43
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Mi się ten hałas bardzo podoba, jest sympatycznie gwarno Jak w podobnego typu restauracyjkach europejskich

Jadł ktoś z Was w Zetce na Gdańskiej? Byłem tam raz. Wielką katorgą jest już przejście przez pstrokaty parter, potem do ciemnego lochu Najgorsze, że w lochu bardzo brzydko pachnie, śmierdzi wręcz. Do tego urządzone bez gustu. Nic nie zjadłem, odstraszyli mnie. Ktoś się odważył?

BTW Dawid, jaka to restauracja? Wygląda przyzwoicie? Waldek, Dawid idziemy ?

Old May 29th, 2008, 11:46 PM   #44
Mosee
Registered User

Mosee's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by schabzkoscia View Post
Jadł ktoś z Was w Zetce na Gdańskiej?
Do lochu nie zdarzyło mi się schodzić, jedynie kawa i lody... Lody były super, takie jak u Sowy jakieś dwa lata temu (może się myle, ale zdawalo mi sie ze byly lepsze niz teraz) co do kawy, to specjalnym smakoszem nie jestem, wiec sie nie wypowiadam.
Wystrój faktycznie "pstrokacizna", ale obsluga za to szybka i sprawna... I nawet kelnerka nie rozlała mojej kawy... (Sowa w FP )
Jak na moje stoliki, przynajmiej w kawiarni sa odrobinke za blisko siebie, nie ma wiec mowy o zadnej prywatnosci.

PS. Chyba za czesto odwiedzam lokale pewnej sieci dla "lansu"...
Mosee no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 11:50 PM   #45
INTENSE
www.studioimagine.pl

INTENSE's Avatar

Likes (Received): 6

Zetka? Oj, nigdy... I mam nadzieję, że nie bede nigdy zmuszony... Od samego początku odstrasza mnie wystrój. Jeśli w tej okolicy to zawsze IQ. (Tak filuk, wiem, wiem... )
Old May 30th, 2008, 12:13 AM   #46
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 19658

Quote:
Jadł ktoś z Was w Zetce na Gdańskiej
Całkiem dobre jedzenie

Quote:
Originally Posted by Mosee View Post
Lody były super, takie jak u Sowy jakieś dwa lata temu (może się myle, ale zdawalo mi sie ze byly lepsze niz teraz)
Dokładnie, kiedyś to był wybór, a teraz chyba 3 czy 4 wersje deseru lodowego i koniec

Last edited by Michał Ch.; May 30th, 2008 at 05:44 AM.
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2008, 12:13 AM   #47
filuk

sam biegałem do IQ jak otworzyli to non stop.ale to juz przerabialismy.co do zetki byłem w cukierni raz i odstraszyły mnie skutecznie szklane stoliczki , nie jestem pewien czy nawet jednego uszkodzilismy zbytnio pochylajac sie do siebie z kolegą ( nie nie,,,,to nie to co myslicie prosiaczki! )
schab: o tej restauracji tylko słyszałem, wiem ,ze mieli duze ambicje ale któż ich nie ma?
podobno udziałowcami sa "upadli" cukiernicy z Fordony herbu" Jagoda"
Old May 30th, 2008, 12:15 AM   #48
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Jestem wierny lodom w przejściu do Parku Kazimierza Wielkiego, jeśli już o tym mowa

BTW To najlepszy wątek od dawna na tym forum Miło, spokojnie, sympatycznie, bez waśni i niepotrzebnych nerwów. Wiwat restauratorzy!
Old May 30th, 2008, 01:19 AM   #49
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3634

Quote:
Originally Posted by Michał Ch. View Post

Dokładnie, kiedyś to był wybór, a teraz chyba 3 czy 4 wersje deseru lodowego i konie
Z kopytami?

Ps Idziemy! (Chociaż trzeba uważać, bo teraz my płacimy :P )
Old May 30th, 2008, 10:08 AM   #50
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 219

Quote:
Mi się ten hałas bardzo podoba, jest sympatycznie gwarno. Jak w podobnego typu restauracyjkach europejskich.
W jakim kraju konkretnie?

Quote:
Jadł ktoś z Was w Zetce na Gdańskiej?
Tak. Ja jadłem raz lub dwa niedługo po otwarciu. Jak na mnie słaba podróba Mostowej 5 Sowy. Bez rewelacji, ale nie wspominam też by było aż tak źle, jak piszesz. U góry nie byłem. Podobno pracuje tam jakiś człowiek, który kawę potrafi zrobić i rozety strzela w mistrzowski sposób. Chciałem się nawet przejść, zobaczyć, czy chociaż tam nie gwałcą kawy przed podaniem, ale jakoś samozaparcia nie starczyło.

IQ mam trochę podobny problem do Sowy - niby wszystko fajnie i ładnie, ale obsługa wiele psuje. Dochodzi jeszcze drobiazg, że obsługa w typowej kawiarni powinna sobie radzić z robieniem kaw lepiej niż ja, a z tym jest ciężko.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2008, 05:58 PM   #51
volkhen
Registered User

Jesli o mnie chodzi to za czesto w restauracjach nie bywam z braku czasu itd. Raz się trafil Manekin. Nalesniki tam sa ok choc poki co sprobowalem dopiero ze dwa. Ceny tez calkiem calkiem. U Sowy bylem jak byl grecki tydzien i bylo sympatycznie. Tak jak Łukasz pisał gwar jest tam niezly. Mnie to sie podoba. Gdzie sa ludzie tam jest glosno od razu przypomnialy mi sie chinskie przepelnione restauracje z wykrzykujacymi chinczykami

Gdzie jest ta "Chinska patelnia"? Z ciekawosci sie wybiore i zobacze czy to ma cos wspolnego z chinskim jedzeniem - patrz nizej

Plotery solwentowe

Bydgoszcz na starej fotografii - Zapraszam do współtworzenia strony!
volkhen no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2008, 07:50 PM   #52
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

To nie ma absolutnie nic wspólnego z chińskim jedzeniem Masz trzy w Bydgoszczy, na Wojska Polskiego, Długiej i Placu Weysenhoffa. Typowy fast-food, ale ja lubię

Co do Manekina. Zdecydowanie mój typ, jeśli mowa o naleśnikach w Bydgoszczy. Mają też niezła brokułową
Old May 30th, 2008, 07:57 PM   #53
filuk

ja wbrew moze niektórym opiniom lubię Manekina.choc w zasadzie jem tam tylko sałatke z oscypkiem.nie bije po kieszeni a np sałatki duzo lepsze niż np u Sowy.
nie wiem czy poruszalismy Oranzerię ale spedziłem tam prawie cała zimę.ale chodze tam raczej "pobyć" i popatrzeć bo zastrzezen sporo.zaczynając od obsługi , wieczne problemy ,ze czekolada sie skonczyła, albo do herbaty malinowej w karcie figuruje jeszcze ,ze powinni dac troche konfitury a raz dadza a raz nie , dwa razy pomylono sałatki jakie zamawiałem,.
zauwazyłem ,ze jak sie zrażę to potem ciezko ,zebym sie ponownie przekonał.
np w Ogniem I Mieczem , które jest bardzo chwalone z tego co wiem byłem raz.tuz po otwarciu.na jedzenie czekałem około 45 minut i oboje z zoną dostalismy wszystko mocno przyprawione kminkiem -nie powinno tak sie robic bo nie każdy kminek lubi.Do dzis tam nie bylem.
To samo sie tyczy tego tam Soplicowa czy Soplicy w Myślęcinku na górce.bywałem tam nons stop na chłodniku i schabowym z kapustą.Az pewnego razu nie dosc ze zmieniła sie obsługa kelnerska , która mi odpowiadała to na bank zmienił sie kucharz.Schabowego zaczęto podawać z zasmażaną kapustą ( jak dotychczas) ale to nie była juz dawna kapusta tylko cos w rodzaju bigosu! do dzis tam nie wróciłem.
w Kurkumie byłem raz na lunchu i mi smakowało.( wiem schab ,ze nie lubisz ale to było wyrywkowe danie z karty jakis tatar z 3 rybek.
Old May 30th, 2008, 08:16 PM   #54
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by filuk View Post
.np w Ogniem I Mieczem , które jest bardzo chwalone z tego co wiem byłem raz.tuz po otwarciu.na jedzenie czekałem około 45 minut i oboje z zoną dostalismy wszystko mocno przyprawione kminkiem -nie powinno tak sie robic bo nie każdy kminek lubi.Do dzis tam nie bylem.
Heh, no to faktycznie musiałeś mieć pecha

Quote:
Originally Posted by filuk View Post
Schabowego zaczęto podawać z zasmażaną kapustą ( jak dotychczas) ale to nie była juz dawna kapusta tylko cos w rodzaju bigosu! do dzis tam nie wróciłem.
A może to kość była :P ?
Old June 1st, 2008, 03:13 PM   #55
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 812

Witam - strasznie się cieszę że powstał ten wątek...
Na początek myślę że problem z obsługą dotyczy wszystkich lokali - w przypadku IQ obsługa całkowicie ten lokal położyła.Ale z tym należy się chyba pogodzić.
Może na początek IQ właśnie - na początku byłem zachwycony i nadal będę im wiele wybaczał.Jedzenie mieli świetne , nie było problemów z drinkami.Mają takie sałatki z polędwiczkami albo z wątróbkami w sosie balsamicznym.Moj kolega twierdzi że jadł tam najlepszą Carbonarę w życiu - urzekło go żółtko jajka dodane na samym końcu , koleżanka uważa że jest to świetna knajpa do kótrej gdańskie się nie umywają (opinia sprzed 1,5 roku).Byłem tam wczoraj na tej ich imprezie klubowej - całkiem sporo ludzi się pojawiło , koncert Dustplastic opóźniony o jakieś 2,5 h .Mojito - brak , Caipirinha - brak .Drink w zastępstwie - niezbyt smaczny.Ale atmosfera była niezła , muzyka też poza tym na imprezie klubowej z prawdziwego zdarzenia byłem ostatni raz jakie1,5 roku temu.Tak normalniezdecydowanie za długo się czeka na zamówienie nie wspominając o złożeniu zamówienia.Mimo wszystko knajpa jest godna polecenia - no i mają jedną z najlepszej pizzy w mieście...
Old June 1st, 2008, 03:20 PM   #56
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Jadąc dalej - Mexico City.
Co prawda ostatnio przy składaniu zamówienia pani myślała że żartuję i zamiast zimnej przystawki , gorącej przystawki , zupy , dania głównego i drugiego dania głównego przyniosła mi tylko zamówioną Coronę to i tak lubię to miejsce.Lubię generalnie pikantne potrawy a tam można zjeść mocno pikantne rzeczy - zupa diabelska - niezła.Generalnie jednak jest to raczej bar niż restauracja - jedzenie jest smaczne ale nie wystrzałowe i żadna potrawa nas raczej nie zaskoczy.Kuchnia oczywiście wzorowana na meksykańską.Miałem nadzieję że będzie to coś w stylu meksykańskiej (El Aguila??) na Sielance ale Mexico ma mniejsze ambicje.Jednak jest smacznie , szybko (pod warunkiem że zrozumiemy sie z kelnerką) i pikantnie - idealne na lunch.
Old June 1st, 2008, 03:39 PM   #57
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Weranda...
Dla mnie obecnie number one w Bydgoszczy.Najlepsza obsługa w białych rękawiczkach(choć opinie na ten temat słyszałem różne) , wykwintne dania , ciekawe i zaskakujące potrawy i desery , oryginalny wystrój i malownicza lokalizacja.Jadłem w zasadzie wszystko co mają w karcie oprócz steków z Kobe Stek na kamieniu niezły choć odstręcza mnie zapach spalonego mięsa który towarzyszy tej potrawie.Jagnięcina niezła , przepyszna golonka w miodzie - faktycznie rozpływa się w ustach , raki są niezłe ,carpaccio z truflami... Świetne desery - mrożone tiramisu , torcik Campari (to jest deser fenomenalny - z bezą , gorzkim Campari i słodkimi truskawkami...) i deser molekularny - kucharz przynosi stoliczek , ciekły azot w termosie , i wybrane przetarte specjały - tartą czekoladę , mus malinowy itd. Robi lody przy stoliku mieszając zawartość miseczek z ciekłym azotem .Mnóstwo oparów ścielących się po stole i pyszne lody.Dodatkowy bonus to w przypadku zajęcia miejsca na piętrze przy oknie w dobrą pogodę widok na park - otwierane są wtedy całe połacie okien (w zasadzie to są składane) i ma się wrażenie jakby park był ogródkiem werandy na której sobie właśnie zajadamy jakieś smakowitości...
Old June 1st, 2008, 05:41 PM   #58
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by ethanak View Post
no i mają jedną z najlepszej pizzy w mieście...
A gdzie jest najlepsza ?
Old June 1st, 2008, 05:50 PM   #59
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 219

Najlepsza jest w Dolce Pizzerii.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2008, 07:35 PM   #60
filuk

no może i tak jest.bywałem tam zeszłego lata praktycznie codziennie bo jest dobra kawa.az do momentu kiedy juz byłem zmeczony kolejnym pokoleniom kelnerek , które sie tam przewineły , a niektóre nie rozumiały co sie do nich mówi.kilka razy musiałem interweniować u szefa.konczyło sie to jakimis bonusami, deserami za free ale przeciez nie o to chodzi.nie wiem jak jest teraz ale licze ,ze nie leci juz z głosników eros ramazotti bo praktycznie tak było codziennie.rzadko bo rzadko pojawiam sie na tam na lasagne , choc po ostatnim razie wydaje mi sie ,ze zmniejszyli porcje i chyba juz tam nie zamówie tego dania.
tak wogóle po wypowiedziach wiekszosci z nas widze ,ze dramatem wiekszosci restauracji jest obsługa.na dodatek wiecznie zmieniająca sie.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, gastronomía

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules