Wizz Air - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 28th, 2009, 12:27 AM   #21
EJet
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
Fleet size:
FR: 193 (+122 orders)
W6: 24 (+108 orders)
Destinations:
FR: 143
W6: 32
Passengers (2008):
FR: 57.7M
W6: 5.8M

Ano istotnie

Osobiście lubię W6, bo jako jedyni latają z Cork do Poznania
Nie w ilości siła, tylko w jakości.
EJet no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 6th, 2009, 10:55 AM   #22
kajetanek
Registered User

kajetanek's Avatar

W środę lecę z Gdańska do Hamburga, zapłaciłem za bilet aż 50zł z opłatami lecę tylko z podręcznym, niezła alternatywa dla autobusu który w w jedną stronę kosztuje 184zł i się tłucze z 12godzin z mojego miasta do Hamburga.
Zobaczymy jak to będzie lecę po raz pierwszy

— George Bernard Shaw
kajetanek no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2009, 12:40 PM   #23
marax0
Canonier

marax0's Avatar

Likes (Received): 288

no wychodzi to lepiej czasowo ale swoje w drodze na lotnisko, na lotnisku tez trzeba spedzic - i nie dolatujesz do centrum na ogol

mimo wszystko na pewno szybciej
marax0 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 6th, 2009, 01:15 PM   #24
Kaczorm
Registered User

Likes (Received): 555

Quote:
Originally Posted by kajetanek View Post
W środę lecę z Gdańska do Hamburga, zapłaciłem za bilet aż 50zł z opłatami lecę tylko z podręcznym, niezła alternatywa dla autobusu który w w jedną stronę kosztuje 184zł i się tłucze z 12godzin z mojego miasta do Hamburga.
Na pewno będzie dobrze. W6 to solidna firma.
Kaczorm no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2009, 02:23 PM   #25
michal.j
Registered User

michal.j's Avatar

Likes (Received): 348

Quote:
Właściwie to lecisz do Lubeki, transport do Hamburga wyniesie Cię prawie tyle co bilet, 9E;-) Mają tam najśmieszniejszą halę odlotów jaką w życiu widziałem - coś niby biały namiot z drewnianą podłogą
michal.j no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2009, 02:38 PM   #26
marax0
Canonier

marax0's Avatar

Likes (Received): 288

to pewnei i u siebie taka na Euro bedziesz mial szanse zobaczyc /;p

My pewnie tez
marax0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2009, 05:21 PM   #27
6985
malarz pokojowy

6985's Avatar

Likes (Received): 175

Jestem psychofanem Wizza i czekam z niecierpliowścią na nowe (właściwie jakiekolwiek) połączenia z Wrocka (choć na razie chyba marne szanse).
6985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2009, 09:16 PM   #28
andere
Registered User

andere's Avatar

Jak na tanią linię Wizz jest całkiem niezły, na pewno lepszy od Ryanaira, jednak ostatnio trochę się zawiodłem: otóż we wszystkich moich poprzednich lotach z Wizzem (było to już jakiś czas temu) siedzenia miały normalny rozstaw, tak że spokojnie można było się zmieścić, jednak podczas ostatniego lotu samolot, który podstawili miał siedzenia tak ciasno poupychane, że ciężko się było wcisnąć, na szczęście lot nie był długi, więc jakoś dało rade znieść te niewygody. Widać Wizz też idzie w kierunku oszczędności kosztem pasażerów, na szczęście nie jest to jeszcze tak absurdalne jak w Ryanie i mam nadzieje, że to tego poziomu się nie zniżą. Osobiście wolę nawet troszkę więcej zapłacić, ale nie trzymać kolan pod brodą.
andere no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2009, 11:19 PM   #29
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 554

No chyba nie bardzo. Musiało Ci się zdawać. Wszystkie Arbuzy W!ZZa mają taki sam interior. Może brzuchol urósł?
Old July 8th, 2009, 06:29 PM   #30
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Odniosę się jeszcze krótko do planów rozwoju W!ZZa w PL... Cieszy rozwój innych baz poza KTW POZnan* liczy na 2gi samolot w okolicy lutego/marca 2010 Cieszy to dodaktowo mocno bo widać, że mocarna FRanca zaczęła się bać i chowa ogon pod siebie :P

PS:Ma ktoś harmonogram dostaw bryk dla W!ZZ na 2009/10?
Old July 8th, 2009, 10:47 PM   #31
andere
Registered User

andere's Avatar

Quote:
Originally Posted by WZZ048 View Post
No chyba nie bardzo. Musiało Ci się zdawać. Wszystkie Arbuzy W!ZZa mają taki sam interior. Może brzuchol urósł?
Głowy sobie za to uciąć nie dam, tym bardziej że poprzednio leciałem już dość dawno, ale nie zmienia to faktu, że podczas ostatniego lotu było naprawdę ciasno
Edit: brzucha może dużego jeszcze nie mam za to 190cm wzrostu, wiec to tez robi swoje
andere no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 12:15 AM   #32
Solos
Registered User

Solos's Avatar

Likes (Received): 624

Gdańsk będzie pod koniec przyszłego roku drugą największą bazą węgierskich tanich linii Wizz Air. Wczoraj ogłosił nowe połączenia do Mediolanu oraz Eindhoven, a to jeszcze nie koniec

Wizz Air obecny jest w Gdańsku od 2006 r. i lata na 14 trasach. W tym roku przewieźć ma 866 tys. pasażerów. Jednak już rok później ich liczba ma się zwiększyć o 50 proc., do 1,3 mln. Będzie to możliwe dzięki skierowaniu na gdańskie lotnisko kolejnego - już trzeciego - samolotu tych linii.
- To jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w naszej siatce połączeń i ciągle widzimy w nim ogromy potencjał, którego nie mają już np. Warszawa, Katowice czy Bukareszt - mówi John Stephenson, wiceprezes Wizz Air.

Nowy samolot - airbus A320 - przyleci do nas w grudniu prosto z fabryki w Tuluzie. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie nowych połączeń i zwiększenie częstotliwości na już istniejących. I tak od 17 grudnia polecimy dwa razy w tygodniu (środa, niedziela) do Mediolanu oraz trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota) do Eidhoven. Najtańsze bilety na tych trasach można kupić już od 89 zł. Jednocześnie na sześciu trasach do Dortmundu, Hamburga, Glasgow, Londynu, Oslo oraz Sztokholmu zwiększona zostanie częstotliwość lotów. W sumie od połowy grudnia Wizz Air dołoży 14 dodatkowych połączeń. A to jeszcze nie koniec.

- Dzięki trzeciemu samolotowi w gdańskiej bazie mamy jeszcze miejsce na dwa nowe połączenia. Obecnie prowadzimy rozmowy z portami lotniczymi i w ciągu najbliższych kilku tygodni powinniśmy ogłosić nowe trasy - zapowiada Stephenson.

Czemu akurat na gdańskim lotnisku Wizz Air rozwija się tak dynamicznie?

- Doskonale współpracuje nam się z władzami portu lotniczego, bo mamy podobne cele - chcemy się rozwijać. Dzięki temu już w przyszłym roku będzie to nasza druga największa baza. Chciałbym, aby współpraca z innymi lotniskami, z których operujemy, układała nam się równie dobrze - tłumaczy Stephenson.

Nowy samolot to nie tylko więcej połączeń i pasażerów. To też nowi pracownicy potrzebni do jego obsługi. Obecnie Wizz Air zatrudnia 64 osoby lokalnej załogi i już niedługo rozpocznie rekrutację nowych pilotów oraz stewardes.

Autor: Michał Jamroż 2009-07-08,
Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Solos no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 01:52 AM   #33
duty off

Quote:
Odniosę się jeszcze krótko do planów rozwoju W!ZZa w PL... Cieszy rozwój innych baz poza KTW POZnan* liczy na 2gi samolot w okolicy lutego/marca 2010 Cieszy to dodaktowo mocno bo widać, że mocarna FRanca zaczęła się bać i chowa ogon pod siebie :P

PS:Ma ktoś harmonogram dostaw bryk dla W!ZZ na 2009/10?
KTW jak narazie osiągnęły taki punkt w którym ewentualny rozwój musiałby dotyczyć kierunków wschodnich (dalszy rozwój siatki w Ukrainie i... Moskwa ) no i może paru kierunków południowo/zachodnich do których należy np. Neapol, Walencja gdzie Wizz już lata z Budapesztu lub z Pragi. Chciało by sie powiedzieć... przecież jest jeszcze tyle możliwości i kierunków, ale trzeba na to spojrzeć nieco bardziej realistycznie... na południu mamy większą konkurencję niż jest na północy PL (tylko GDN) i centrum PL (praktycznie tylko WAW i POZ, bo LCJ jak narazie jest troche w tyle).

Co do harmonogramu dostaw to zna go pewnie tylko grupka ludzi w siedzibe Wizza w Budapeszcie i airbus w Tuluzie
Z tego co wiem to Wizz miał dostać w tym roku tylko 3 samoloty ale ze względu na kryzys kilka linii zrezygnowało/przesunęło dostawy na później i Wizz z tego skorzystał.. podobno w tym roku mają dostać jeszcze parę maszyn (min. jedna do GDN).

Co do nowych kierunków z Katowic to czekam na Wenecje i Memmingen (miasteczko niecałe 100km od Monachium)
duty off no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 01:27 PM   #34
kajetanek
Registered User

kajetanek's Avatar

Lot bardzo szybki Wystartówalismy , wznieslismy sie na wysokosc rejsowa i zaraz od razu mowili ze ladujemy Stewardesy ladne i mile A miejsca na nogi, racja troche malo jak dla mnie a mam 180cm, a fotele wygodne Wiec moge polecic i w tej cenie ciezko by bylo znalezc cos konkurencyjnego. Zaplacilem 50 zl i mialem tylko bagaz podreczny

— George Bernard Shaw
kajetanek no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 01:34 PM   #35
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14119

Quote:
A może wcześniej zawsze trafiał na miejsce przy wyjściu awaryjnym? Teraz za taką przyjemność trzeba zapłacić
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 04:08 PM   #36
ExGliwice
Registered User

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by duty off View Post
Co do nowych kierunków z Katowic to czekam na Wenecje i Memmingen (miasteczko niecałe 100km od Monachium)
a ja na połączenie wewn.. np. KTW-GDN choćby sezonowo
ExGliwice no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2009, 11:39 PM   #37
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
A może wcześniej zawsze trafiał na miejsce przy wyjściu awaryjnym? Teraz za taką przyjemność trzeba zapłacić
To zależy...jak te miejsca są wolne to "długą nogę" masz za free
Old July 11th, 2009, 10:28 PM   #38
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 42502

Quote:
Lot bardzo szybki Wystartówalismy , wznieslismy sie na wysokosc rejsowa i zaraz od razu mowili ze ladujemy Stewardesy ladne i mile A miejsca na nogi, racja troche malo jak dla mnie a mam 180cm, a fotele wygodne Wiec moge polecic i w tej cenie ciezko by bylo znalezc cos konkurencyjnego. Zaplacilem 50 zl i mialem tylko bagaz podreczny
Lecieliśmy paczką ze znajomymi (łącznie ok 120 osób ) z Katowic do Mediolanu i też nie za dużo czasu było aby nacieszyć się lotem - zdążyłem zjeść zaserwowane kanapeczki i wypić kawę i na rozglądanie się zostało raptem z kwadrans . Co do foteli to ja nie narzekałem - wzrost 170cm jest chyba optymalnym w takim przypadku, hehehe
Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2009, 10:05 PM   #39
ExGliwice
Registered User

Likes (Received): 73

Wizz Air nowe destynacje:

Z Gdańska do Eindhoven (od 17 grudnia)
Z Gdańska do Mediolanu Bergamo (od 20 grudnia)

z Katowic do Memmingen/Monachium Zachód (od 22 września)
z Katowic do Wenecja Treviso (od 29 września)

z Poznania do Bourgas

z Warszawy do Forli/Bolonii
ExGliwice no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2009, 10:01 PM   #40
kalle_sg
Noted opinion haver

kalle_sg's Avatar

Likes (Received): 6836

Sezon ogórkowy w pełni, to i artykuły o problemach dawno znanych.

Quote:
Kraków/Katowice: czy wiecie, dokąd lecicie?
Bartosz Piłat
2009-07-26, ostatnia aktualizacja 2009-07-27 13:19

Czy możliwe, aby ktoś, kto wybiera się w podróż samolotem, nie wiedział na pewno, z jakiego miasta ma wystartować albo do jakiego doleci? Możliwe - zwłaszcza jeśli jest się klientem linii Wizzair i korzysta z lotnisk w podkrakowskich Balicach lub śląskich Pyrzowicach.

Tak, tak, to nie żarty! W ciągu roku zarząd Portu Lotniczego w Balicach dostaje kilkadziesiąt skarg od pasażerów znanego węgierskiego przewoźnika, którym pomyliły się oba porty lotnicze.

Problem bierze się z tego, że Wizzair zarówno na internetowej mapie swoich połączeń europejskich, jak i w formularzu rezerwacyjnym jako miejsce odlotu lub przylotu uparcie wpisuje... "Katowice/Kraków".

- W większości skargi składają turyści z zagranicy, którzy spóźnili się na samolot, myląc port w Balicach z lotniskiem w Pyrzowicach. Zdarzają się też jednak Polacy. Ostatnio mieliśmy taki przypadek z panią z Koszalina, której z powodu takiej pomyłki przepadł przelot do Paryża - mówi Justyna Zajączkowska z biura prasowego krakowskiego portu. - Ilu jest takich, którzy lądują w Pyrzowicach i dopiero wtedy orientują się, że od Krakowa dzieli ich jeszcze 100 kilometrów, tego nie wiemy. Oni skarg nie składają - dodaje.

Na bilecie elektronicznym znajduje się oczywiście precyzyjne oznakowanie lotnisk w Pyrzowicach i Balicach, odpowiednio literkami KTW i KRK, ale mało który z pasażerów zwraca na te oznakowania uwagę. Tak więc ktoś niezorientowany zupełnie w geografii Polski łatwo może przeoczyć, że chodzi o dwa całkiem inne lotniska.

O kłopotliwym sposobie na reklamę połączeń Wizzair z południem Polski wie dobrze jeden z krakowskich właścicieli hosteli. - Pewnego razu przyszło do mnie dwóch klientów, którzy spali w moim hostelu. Chcieli zamówić transport na lotnisko w Krakowie. Powiedziałem, że mogą się spokojnie pakować, bo dojazd zajmie nam nie więcej niż 20 minut - opowiada hotelarz. - Po krótkiej wymianie zdań okazało się jednak, że odlot mają z lotniska Katowice/Kraków. To byli Amerykanie, więc "Katowice" potraktowali jak nazwisko patrona. Mieli szczęście, udało się wsadzić ich w samolot odlatujący z Pyrzowic, ale złamałem przy tym chyba wszystkie możliwe przepisy drogowe - wspomina. Przyznaje też, że nie był specjalnie zaskoczony, bo takie sytuacje zdarzały mu się już wcześniej. Wszystkie dotyczyły zagranicznych turystów. - Czekam zgodnie z umową w Balicach w holu. Dzwoni telefon: "Gdzie pan jest? Czekamy w holu i czekamy" - usłyszał pretensje. - Odpowiadam, że ja też jestem w holu, ale już wiem, że czeka mnie półtorej godziny jazdy na Śląsk...

Natasa Kazmer, dyrektorka ds. komunikacji i public affairs w Wizzair bagatelizuje problem. - Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że pasażerowie mylą lotniska. 5,2 mln pasażerów skorzystało z naszych lotów z Pyrzowic. Podczas całego procesu rezerwacji jasno ich informujemy, że lot odbywa się na katowickie lotnisko - zapewnia, zapominając o internetowym formularzu rezerwacji.

Jak łatwo się domyślić, Wizzair użycie nazwy "Katowice/Kraków" tłumaczy polityką marketingową. - Polacy, którzy wylatują z Katowic, dokładnie wiedzą, gdzie znajduje się lotnisko. Chcemy jednak zachęcić również zagranicznych pasażerów do odwiedzenia południowej Polski - mówi Kazmer. - Taką zasadę stosujemy także przy nazywaniu innych europejskich lotnisk, np. Londyn/Luton, Mediolan/Bergamo czy Sztokholm/Skavsta - uzupełnia.

- Skoro przykładem ma być Mediolan/Bergamo, to zamiast Katowice/Kraków Wizzair powinien używać nazwy Katowice/Pyrzowice - ripostuje Zajączkowska. - Będziemy się zastanawiać, jak wpłynąć na Wizzair, by zmienił swoje oznaczenia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby zaczęli latać z Krakowa - śmieje się.

To ostatnie nie jest wcale wykluczone. Wizzair odebrał niedawno swój 26. samolot. Jeszcze w tym roku flota przewoźnika ma się powiększyć o kolejne 10 maszyn. - Będziemy otwierać nowe trasy, na których te samoloty będą latać. Prowadzimy negocjacje w tej sprawie z wieloma lotniskami w Polsce. Również z portem krakowskim. Ale jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach - zdradza Kazmer.
Źródło: GW Katowice.
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules