[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 484 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 5th, 2017, 11:11 PM   #9661
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 523

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Ja się spodziewam czegoś emigranckiego, może w Hiszpanii czy we Włoszech+ zwiększenie oferowania + druga maszyna. Razem solidne 3 mln paxów w 2018
Z Włoch to chyba już tylko Bari zostało nieobstawione. Hiszpania daje większe możliwości, np. Walencja, Sevilla, Bilbao no i oczywiście zostaje Barcelona. Ale największą Terra Novą byłaby Francja. Lyon, Nicea, Bordeux, Grenoble, Marsylia, Toulusa, Lille... Wszystkie te kierunki brałbym w dym... Oby tylko nie skończyło się na dmuchaniu balonika...

mapa liked this post
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 5th, 2017, 11:23 PM   #9662
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4759

Quote:
Ja się spodziewam czegoś emigranckiego, może w Hiszpanii czy we Włoszech+ zwiększenie oferowania + druga maszyna. Razem solidne 3 mln paxów w 2018
Aż tylu Włochów i Hiszpanów będzie emigrować do Polszy?

JohnDeere, mateusz.el, pogaduchy liked this post
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 12:21 AM   #9663
luciu_t
Patriot

luciu_t's Avatar

Likes (Received): 165

Quote:
Ale 3 mln od Wizza?
Bo 3mln we WRO mogą być nawet w tym roku...

JohnDeere liked this post
luciu_t no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 6th, 2017, 04:02 AM   #9664
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Raczej chyba nie... ale bedzie blisko
Old September 6th, 2017, 08:36 AM   #9665
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 32695

Nie będzie 3mln. Będzie koło 2.9mln.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

JohnDeere, [email protected]@n liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 09:23 AM   #9666
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

Ja też życzyłbym sobie coś z trójki F/E/I, a może KUT by się pojawiło? A może w końcu coś typu TLL/RIX ? Ale pewnie spełznie na 1 połączeniu do Ukrainy i potwierdzeniu Agadiru....
mapa no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 09:57 AM   #9667
luciu_t
Patriot

luciu_t's Avatar

Do tych możliwych tras dorzuciłbym jeszcze DWC.

Ale tyle już możliwych kierunków wymieniliśmy. Zastanówmy się może, które połączenia by nas najbardziej zaskoczyły. Chodzi mi o takie, które są teoretycznie możliwe, czyli odrzucamy zbyt duże odległości, miejsca objęte wojną itp. Chodzi o teoretycznie możliwe, ale praktycznie nie lub bardzo mało prawdopodobne. O takie miejsca, które spowodowałyby konieczność pełzania pod biurkiem w poszukiwaniu szczęki

Moja lista jest taka:
1)WAW
2)LUZ
3)ZRH
4)PRG
5)FNC
6)TIA
7)FCO
Old September 6th, 2017, 09:58 AM   #9668
Marius_Leitdorf
Registered User

Likes (Received): 570

Jest wstępny rozkład W6 na lato! Na szybko: Reykjavik x3, Eindhoven x6, Luton przynajmniej w niektóre dni dwa razy... Będę zaraz próbował to spisać i, jeżeli nikt mnie nie ubiegnie, wrzucę tutaj, ale myślę, że druga maszyna jest już pewna.

Poza tym, FR wrzucił wstępny rozkład na lato (bez WAW) - na pierwszy rzut oka zmiany są niewielkie, ale wszystkie zimowe nowości zostają.

Last edited by Marius_Leitdorf; September 6th, 2017 at 10:04 AM.
Marius_Leitdorf no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 10:49 AM   #9669
[email protected]@n
driver&rider&hiker

R@di@n's Avatar

Likes (Received): 928

IEV znowu 3xW, a Lwów do wakacji 2xW, DSA zostaje 2xW, ale myślę że jutro coś nowego ogłoszą no i 2 landryna będzie.

"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli."
- JPII
R@di@n no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 11:35 AM   #9670
Marius_Leitdorf
Registered User

Panie i Panowie, rozkład na lato wygląda tak:

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem, ale powinno być w miarę OK. W dolnej linijce od czerwca Lwów jest zamiast tego, co było wcześniej (czyli będzie 1/3/5 zamiast 2/6), a Eindhoven jest dodatkowo (będzie x7). Coś jeszcze muszą pozmieniać, bo nowy Lwów gryzie się z Kijowem i Eindhoven, a w trzecią maszynę to ja nie wierzę . Nie ma jeszcze wgranego Agadiru, ale nawet z nim mamy dość miejsca na około 10 nowych rotacji. Chwilowo plan przewiduje 35 rotacji "dla nas" od kwietnia, 37 od czerwca (plus Agadir i co tam jeszcze ogłoszą jutro). Jest nieźle

Last edited by mateusz.el; September 6th, 2017 at 01:03 PM. Reason: wstawienie grafiki
Old September 6th, 2017, 12:17 PM   #9671
Maseran
Obserwator rzeczywistości

Likes (Received): 53

W sierpniu niecałe 306 tys. pasażerów :-) Najlepszy sierpień w historii, a od początku roku utrzymujemy stabilny ok. 20% wzrost w stosunku do 2016 :-)

lulek89, ciemnojuzjest, luciu_t liked this post
Maseran no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 12:57 PM   #9672
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5357

dokładnie we WRO w sierpniu - 305 789 pasażerów czyli +21,8%
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 01:33 PM   #9673
luciu_t
Patriot

luciu_t's Avatar

Czyli do 3 mln w pozostałych miesiącach port musiałby obsłużyć średnio 270191,5 pasażerów.
Old September 6th, 2017, 01:35 PM   #9674
tomato99
Registered User

Likes (Received): 709

Też sobie to liczyłem, i spoglądając na statystki z zeszłego roku, we Wrześniu jest to realne, natomiast im dalej w las tym gorzej. Co nie zmienia faktu że rok możemy zakończyć przed Modlinem( do lipca strata 95k, więc ciężki temat ale nie niemożliwy, bo lipiec był +45k dla nas, sierpień też pewnie podgonimy. W 2016 lotnisko miało 2 859 191 pasażerów a % wzrost w tym roku to 0,8 więc będzie ciekawie), a przyszły zacząć od kwartału z wyższą ilością pasażerów od Kato ( w okresie letnim z naszymi czarterami nie ma szans na rywalizacje, w kwietniu jeszcze może być zbliżony wynik) i może luty 2018 będzie ostatnim miesiącem z >200k.

Last edited by tomato99; September 6th, 2017 at 01:47 PM.
tomato99 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2017, 03:33 PM   #9675
luciu_t
Patriot

luciu_t's Avatar

Quote:
Originally Posted by tomato99 View Post

Też sobie to liczyłem, i spoglądając na statystki z zeszłego roku, we Wrześniu jest to realne, natomiast im dalej w las tym gorzej. Co nie zmienia faktu że rok możemy zakończyć przed Modlinem( do lipca strata 95k, więc ciężki temat ale nie niemożliwy, bo lipiec był +45k dla nas, sierpień też pewnie podgonimy. W 2016 lotnisko miało 2 859 191 pasażerów a % wzrost w tym roku to 0,8 więc będzie ciekawie), a przyszły zacząć od kwartału z wyższą ilością pasażerów od Kato ( w okresie letnim z naszymi czarterami nie ma szans na rywalizacje, w kwietniu jeszcze może być zbliżony wynik) i może luty 2018 będzie ostatnim miesiącem z >200k.
Ale nie zapominaj, że od listopada jest góra nowych połączeń. Poza tym w tym roku mamy większe oferowanie od Wizza, no i czartery jednak lepiej niż w zeszłym roku. Też mi się wydaje, że trochę zabraknie, ale to może być naprawdę niewiele, tzn. mniej niż 50 tys.

A co do miesięcy poniżej 200k, to na pewno już takich nie będzie. Chyba marzec'17 był ostatnim.
Old September 6th, 2017, 04:18 PM   #9676
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Od listopada FR dorzuca 8 nowych kierunków - z tego co pamiętam... Do tego Swiss i pewnie ze 2-3 nowe kierunki poza Agadirem od W6. Do 3mln będzie naprawdę b. blisko, a kto wie, może faktycznie te trzy bańki na koniec roku pękną ???

luciu_t liked this post
Old September 6th, 2017, 04:20 PM   #9677
Marius_Leitdorf
Registered User

Myślę, że nowości od Wizzair będą dopiero od lata. Inna sprawa, że zwiększają oferowanie o 30% w stosunku do poprzedniej zimy (Ryanair o 27%)

Last edited by Marius_Leitdorf; September 6th, 2017 at 04:43 PM.
Old September 6th, 2017, 04:47 PM   #9678
luciu_t
Patriot

luciu_t's Avatar

Jak się patrzy na ten rozkład, to wydaje się, że powinno być od 4 do 6 nowych połączeń.
Old September 6th, 2017, 04:56 PM   #9679
Marius_Leitdorf
Registered User

Mówisz o tym rozkładzie letnim, który wrzuciłem? Zgadzam się, ale pamiętajmy, że nasza landryna może latać jeszcze dla innych portów (dużo pasujących do tego luk nie ma, ale jakieś sie znajdą, plus pewne zmiany w rozkładzie są jeszcze nieuniknione). A może ktoś by się chciał pobawić w typowanie możliwych kierunków na podstawie czasu dostępnych dziur?
Old September 6th, 2017, 07:58 PM   #9680
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

O ktorej w ogole sie tej konferencji spodziewac?
mapa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules