[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 574 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 10th, 2019, 10:36 AM   #11461
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

Co do tych okołopoludniowych godzin EW, AF, KL to wydaje mi się, że są 2 strony medalu. Dla turystów one mogą być w miarę ok bo nie trzeba się rano zawijać na lotnisko, a przesiadki też się łapie, szczególnie popołudniowo-wieczorne, natomiast gorzej dla biznesu gdzie najchętniej wylatuje się z rana i wraca tego samego dnia wieczorem albo następnego dnia wieczorem (piszę to np. z mojej perspektywy). W tej chwili jestem skazany na LO/LH (z jednej strony OK bo można sobie dobijać segmenty w M&M), ale z drugiej ceny są z reguły wysokie i taki poranny KL/AF byłby niezłą alternatywą. Mam nadzieję, że to się ziści od sezonu 2020. I właściwie bardziej liczę na KL chyba. A linia lotnicza też jeśli widzi dobre wypełnienie na trasach w ciągu dnia to pewnie jest bardziej skora do wrzucenia 2 rotacji.
Z ciekawostek - w środę wracałem z MUC popołudniowym lotem - i był overbooking. Nawet się zastanawiałem czy się nie szarpnąć na te 250 EUR, ale perspektywa 7 kolejnych godzin na lotnisku w oczekiwaniu na wieczorny lot trochu mnie odstręczała
mapa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 10th, 2019, 11:06 AM   #11462
coolik
Registered User

Likes (Received): 83

Te loty w połowie dnia AF/KL to nadają się tylko do latania długodystansowego i jeśli linie taki mają cel to spoko - ich decyzja. Niestety ja latam sporo po Europie i jak chce złożyć jakiś lot AF albo KL, to zazwyczaj ląduje na miejscu w okolicach północy, a żeby wrócić to muszę sie załapać na poranny lot czyli kolo 6 do AMS/CDG. IMHO zupełnie antybiznesowo
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2019, 03:34 PM   #11463
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5373

za fb
Quote:
Zobaczcie, jakie kierunki z wrocławskiego lotniska podróżni wybierali najczęściej w kwietniu.

W maju z kolei polecamy naszą nowość - Amsterdam!
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 10th, 2019, 05:05 PM   #11464
PMO72
Registered User

Likes (Received): 235

Czy był ajuż Informacja prasowa?

Port Lotniczy Wrocław: rekordowe kierunki południowe

W kwietniu, pierwszym miesiącu sezonu letniego, z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 271 tys. pasażerów. Na wielu trasach południowych w samolotach zajętych jest ok. 95% miejsc. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już blisko 1 mln podróżnych.

W kwietniu 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało o 6,4% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Największy udział w ruchu miały tanie linie, które przewiozły łącznie ponad 190 tys. podróżnych. – Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95% miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93%, na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a sezon letni dopiero się rozpoczął – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.Bardzo dużą popularnością cieszą się także wszystkie połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża Beauvais czy Eindhoven.

Stabilnie rozwija się również segment sieciowych połączeń międzynarodowych – w kwietniu przewoźnicy odnotowali wzrost o blisko 9%. Pod względem liczby pasażerów na czele znajdują się tu tradycyjnie Frankfurt i Monachium (obie trasy są obsługiwane przez Lufthansę). Warto zwrócić uwagę na fakt, że niezmiennie dużą popularnością cieszy się też połączenie na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w maju ubiegłego roku. Przypomnijmy, że 6 maja ruszyło nowe połączenie sieciowe Wrocław-Amsterdam, uruchomione przez flagowe linie holenderskie KLM. Samoloty na tej trasie latają codziennie. Przewoźnik dysponuje rozbudowaną globalną siatką, a amsterdamskie lotnisko Schiphol jest jednym z największych portów przesiadkowych na świecie.
Wyraźnie przybywa podróżnych na kierunkach krajowych. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik PLL LOT odnotował 13% pasażerów więcej niż w kwietniu przed rokiem. Z kolei na trasie do Gdańska, obsługiwanej przez linie Ryanair, liczba podróżnych wzrosła o ponad 17%.

Rozkręca się już letni sezon wyjazdów również z biurami podróży. W kwietniu z ich oferty skorzystało blisko 18% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużą popularnością cieszą się w tym roku kierunki tureckie, jak również, już tradycyjnie, greckie, hiszpańskie czy bułgarskie. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve. To najbardziej na południe położony region Portugalii. Pierwsza wycieczka do Algarve ruszy w czerwcu. W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.
Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9% więcej niż przed rokiem. Warto podkreślić, że we wszystkich segmentach ruchu przewoźnicy odnotowują wyraźny i systematyczny wzrost liczby podróżnych.

Mkbewe liked this post
PMO72 no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2019, 10:18 PM   #11465
FighterMan
Registered User

Likes (Received): 73

Średni LF za pierwsze 6 dni operacji KLM:

przylot 86%
wylot 73%

Ben Hooy, Estymator, Mkbewe, mapa liked this post
FighterMan está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 12:22 PM   #11466
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 21099

Prośba o interpretację tych wyników dla takich laików jak ja. Zgodnie z oczekiwaniami, dobrze, źle?
Old May 12th, 2019, 02:16 PM   #11467
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 8325

Quote:
Originally Posted by mapa View Post
To w zamian poprosimy Iberie lub Vueling do Madrytu. Nikt się nie obrazi
Dokładnie, Iberia > MAD oznacza wyższy standard w niskiej cenie i lądowanie na Barajas 4.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 06:25 PM   #11468
mapa
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mkbewe View Post

Prośba o interpretację tych wyników dla takich laików jak ja. Zgodnie z oczekiwaniami, dobrze, źle?
Myśle, ze to dobry prognostyk na przyszłość, to połączenie powinno się rozwijać i w niedalekiej przyszłości osiągać LF na poziomie AF czyli 80-90%.
Ja empirycznie sprawdzę to za niecały miesiąc

Mkbewe liked this post
Old May 12th, 2019, 09:51 PM   #11469
goofacz
Registered User

Likes (Received): 12

Robi się ciasno na lotach LH do FRA/MUC, ostatnio dwa razy miałem do wyboru bilet w biznes klasie albo inna data. Ogólnie te loty są mocno "nabite", ciekawe kiedy zaczną latać większe samoloty.
goofacz no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 10:26 PM   #11470
coolik
Registered User

Generalnie LF wydaje mi się, że rośnie dość wyraźnie. Taki DUS rok temu latał średnio obłożony. Ostatnio jak leciałem to było kilka miejsc wolnych. Jak szukałęm biletu na wtorek z powrotem w środę, to trzeba wybulić ponad 3k, a BIZ jest za 3,6k Znaczy się, że się chyba sprzedaje.
Ciekawe jak ZRH i CPH się sprzedaje, bo to też mega popularne nie było
Old May 12th, 2019, 10:31 PM   #11471
goofacz
Registered User

Likes (Received): 12

Do ZRH latałem kilka razy (ostatni raz w lutym) i zawsze było dużo ludzi, nawet w niedzielę.
goofacz no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 11:07 PM   #11472
FighterMan
Registered User

Likes (Received): 73

Co do SK- niestety połączenie od 3 lat stoi w miejscu. Nie zwiększą częstotliwości, ale też nie zejdą nieco z taryfami- poprostu latają, ze średnim lf ok 65% na rejs Połączenie głównie dla przylatujących do WRO skandynawów.

Natomiast co do ZRH by LX: w poniedziałek i piątek bardzo często CS300 jest zapełniony po brzegi. Nieco skromniej w środy; ale też średni lf powyżej 50%. W zimie- niedzielna rotacja też latała bardzo przyzwoicie wypełniona (jak dobrze wiemy w przypadku lotów sieciowych wypełnienie nie raz nic nie mówi o rentowności połączenia, natomiast stanowi jakiś wskaźnik popytu)
FighterMan está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 12th, 2019, 11:08 PM   #11473
mapa
Registered User

No przydałyby się większe maszyny do FRA/MUC, przynajmniej raz dziennie mogliby dać Arbuza, tak jak ma to miejsce do KRK np.
Old May 13th, 2019, 02:05 PM   #11474
Tom206
Registered User

Tom206's Avatar

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by FighterMan View Post
Średni LF za pierwsze 6 dni operacji KLM:

przylot 86%
wylot 73%
Lot do AMS we wtorek, ostatnie kilka rzędów pustych, można było nogi wyprostować. Strefa Vip, praktycznie pusta.
Lot do WRO w piatek już pełne obłożenie, tylko w strefa Vip pusto, jedna czy dwie osoby.
Ogólnie lot bardzo komfortowy, rzędy dwumiejscowe i znacznie więcej miejsca między siedzeniami. Drobny poczęstunek w cenie biletu, a cena biletu w dwie strony to tylko 400zł.
Czekałem na to połączenie ponad 15lat, były w między czasie różne zapowiedzi, ale nigdy nie udało się załatwić do końca tego połączenia. Zawsze trzeba było wybierać alternatywę- Eindhoven, która była i tak korzystniejsza niż podróż autem 10h. Teraz podróż door-to-door trwała 3h, dlatego zaczynam już wybierać kolejne terminy i z wyprzedzeniem rezerwować bilety, żeby połączenie utrzymało się jak najdłużej

mlodyy1985, mapa, Derd, JohnDeere, Mkbewe liked this post
Tom206 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2019, 03:46 PM   #11475
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 523

Wracajac do SK... To strzalem w kolano oddanym przez SAS byla likwidacja wieczornej rotacji. Pozostala jedna w godzinach poludniowych i to bez lata, co jest takim ni przypiol ni przylatal... raz jestem a raz mnie ni ma... Stad chodzi to jak chodzi, chyba tylko sila rozpedu...

Z drugiej strony kiedys ARN publikowala raport z ktorego wynikalo, ze WRO jest jednym z najbardziej oczekiwanych polaczen przez wskazany port... SK wydawaloby sie byc naturalnym kandydatem, ale biorac pod uwage ich podejscie do CPH raczej na to bym nie liczyl...
JohnDeere está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 13th, 2019, 07:30 PM   #11476
coolik
Registered User

Hmmm, to ARN to mnie trochę dziwi, bo jak kiedyś leciałem z NYO Wizzem, to obłożenie było na poziomie 50% jak nie mniej. Wiem, że NYO i ARN to jednak jest różnica, ale nie widzę za bardzo szans na codzienną rotację.
Old May 13th, 2019, 08:32 PM   #11477
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Jesli dobrze pamietam to 2 kata temu zbadano zapotrzebowanie w ARN na WRO i wyszlo, ze jest to 11500 paxow wylotowych z ARN na rok, czyli wychodziloby cos ok 140-150 rotacji dla CJR900, czyli potencjalu tam jest na ok 3 rotacje tygodniowo... tak spod grubego palca liczac
Old May 14th, 2019, 07:27 AM   #11478
datmar
Registered User

Likes (Received): 517

A coś więcej wiadomo, jak badano to zapotrzebowanie? Przynajmniej raz w roku, a mógłbym częściej, latam do Sztokholmu (sentyment mam) i najgorsze w całej podróży to lot do i z Skavsty (z powodu oddalenia od miasta plus godzin przelotów, które często są tragiczne, przede wszystkim powroty do Wrocławia z samego rana, co oznacza w praktyce z dojazdem na lotnisko zrywanie się w środku nocy). Arlandę bym brał z pocałowaniem ręki (oczywiście jeśli cena nie byłaby kosmicznie wysoka).
datmar no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2019, 04:20 PM   #11479
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5373

Quote:
Originally Posted by TadeuszBerza71 View Post
Cytując oficjalną stronę Portu Lotniczego we Wrocławiu:

"Ponad 271 tysięcy podróżnych skorzystało w kwietniu z usług wrocławskiego lotniska"

"W kwietniu z wrocławskiego lotniska skorzystało o 6,4% osób więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku"

"Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9% więcej niż przed rokiem"
Podano już co to znaczy ponad 271 tysięcy.

w kwietniu odprawiono 271 414 pasażerów, +6,4%
a w okresie 4 miesięcy 963 853 pasażerów, +11,9%

JohnDeere, Tomeyk liked this post
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2019, 12:32 AM   #11480
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Dziwna sprawa... niby AMS hula od prawie dwoch tygodni, a nie hest wyswietlane na wirtualnej tablicy przylotow i odlotow Portu... czy tak samo jest na lotnisku? Te tablice co sa w Porcie sa jakos zsynchronizowane z www???
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules