[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 580 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 9th, 2019, 07:28 PM   #11581
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 32655

Podejscie dotyczasowe wladz portu:"panie,ale to kosztuje piniondze a my ni mozemy wtedy kasowac jak za zboze pasazerow,ta łekologia i bez plastyku psuje nam biznes".

Temat na pewno dalej sie bedzie pojawiac i moze media podchwyca pytajac prezesa lub prezydenta.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 10th, 2019, 10:48 AM   #11582
tomato99
Registered User

Likes (Received): 708

3% oznacza zapewne spadki albo w regularnych połączeniach albo w tanich liniach, biorąc pod uwagę chwalenie się czarterami. Podobna manipulacja danymi jak w POZ żeb przykryć spadki :P Pokazanie całego półrocza i schowanie czerwca na drugi plan. Fajnie że Air France itd. ale ostatnie dwa lata porównując do Kato i Krk to słabo to wygląda... i tak dodam od siebie w tym roku Islandie, ale zostanie mi już tylko Gruzja z tego co mnie interesuje ;/

Ben Hooy liked this post

Last edited by tomato99; July 10th, 2019 at 10:54 AM.
tomato99 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 10:53 AM   #11583
mlodyy1985
Registered User

KTW też słabiej wypadają bo już ruch tak dynamicznie nie rośnie. W zasadzie poza KRK w tym roku wszędzie są albo niewielkie wzrosty albo spadki(mniejsze lub większe).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Wrocer liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old July 10th, 2019, 10:56 AM   #11584
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 20939

x2
W porównaniu do KRK wszystko słabo wygląda, ale do innych portów regionalnych? Nie powiedziałbym, że źle, chociaż obecna stagnacja nie cieszy. Zobaczymy jaki będzie sezon letni za rok.

Wrocer liked this post
Mkbewe no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 11:06 AM   #11585
PMO72
Registered User

Likes (Received): 235

Ale przecież wszystko właściwie idzie zgodnie z planem i oczekiwaniami. Przecież az tylu nowości rok do roku nie ma, baza coraz większa wiec taki sam przyrost ilościowy daje mniejszy wzrost procentowy. Na jesień możemy się doczekać może i spadków. Coś tam zdaje się poodpadało.
PMO72 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 12:27 PM   #11586
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

W zimie będą spadki bo odpadają trasy wycięte przez FR, a w zamian dochodzi tylko Odessa plus ALC, no i KL, którego nie było w ub. roku. Więc jeśli będzie coś w okolicach 0 to będzie dobrze.
Prezes zapowiedział w którymś wywiadzie, że zamierzają siadać do negocjacji z FR i W6 niebawem, ale kiedy to nastąpi i co z tego wyniknie to się okaże. No i nadal cisza jeśli chodzi o nowe legacy..
mapa no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 12:35 PM   #11587
PMO72
Registered User

[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki]

No nawet jak zasiada i się dogadają to zanim będzie efekt w statystykach to minie co najmniej pol roku. Wiec tak czy inaczej to już 2020 rok. Albo i później. Co do legacy to oczekiwałbym zwiększenie częstotliwości CDG i AMS
Old July 10th, 2019, 01:08 PM   #11588
mapa
Registered User

Tak miałem na myśli już S20. I ja też oczekiwałbym zwiększenia AMS/CDG, ale również czegoś nowego
Old July 10th, 2019, 01:12 PM   #11589
PMO72
Registered User

Coś nowego byłoby fajne jakieś Helsinki/Finnair albo Madryt/Iberia, albo Ryga/Air Baltic, albo Kijów/UIA. To tak w mojej głowie chyba najbardziej prawdopodobne kierunki. W British Airways nie wierze za bardzo. Ofc zastaje jeszcze Doha/Qatar

Wrocer liked this post
Old July 10th, 2019, 02:24 PM   #11590
mapa
Registered User

Poza powyższymi jeszcze może TK
Old July 10th, 2019, 02:37 PM   #11591
Vermont
Registered User

Likes (Received): 496

QR zawsze na propsie 😄
Vermont no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 02:39 PM   #11592
kiew
Registered User

kiew's Avatar

Likes (Received): 5963

TK to chyba nie ma szans, żeby weszło. Chciało do KRK i GDN, ale LO ich blokowało na podstawie umowy dwustronnej z Turcją z lat 60'.

Niezmiennie następny naturalnym krokiem rozwoju powinna być linia z OW. Najlepiej Finnair do HEL albo BA do LGW (bo na LHR to nawet jak dostaniemy jakimś cudem slot to tak słaby jak KRK, a to znaczy zawsze loty międzykontytentalne z nocką na LHR).
kiew no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 04:57 PM   #11593
pozy
Registered User

Likes (Received): 861

Quote:
Originally Posted by Vermont View Post
A to wynik jeszcze bez QR! 😉
Quote:
QR zawsze na propsie 😄
A tobie kiedy się znudzi to trolowanie?

Sulej, maciassPL, michal90 liked this post
pozy no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 05:04 PM   #11594
PMO72
Registered User

[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki]

Po ostatniej karze RODO dla BA to myśle, ze trochę przychamuja z rozwojem. Finnair jest zdecydowanie realniejszy. TK jest totalnie nierealny z powodów politycznych przede wszystkim (umowa i ponoć TK tez za bardzo nie chce jej zmieniać) . Od Turkisha to już Apsik jest realniejszy, przynajmniej nie ma przeszkód prawnych.

Krakowiak277 liked this post

Last edited by PMO72; July 10th, 2019 at 06:55 PM.
Old July 10th, 2019, 06:37 PM   #11595
mlodyy1985
Registered User

Przepraszam, ale muszę: przyhamować i Turkish.

PMO72, solokhumbu liked this post
Old July 10th, 2019, 06:53 PM   #11596
PMO72
Registered User

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Przepraszam, ale muszę: przyhamować i Turkish.

Mea culpa... jak mogłem tak napisać
Old July 10th, 2019, 07:31 PM   #11597
Marius_Leitdorf
Registered User

Likes (Received): 570

My tu gadu gadu o wzroście częstotliwości, a tymczasem AF wycięło z systemu sobotnie loty zimą. Więc chwilowo loty AF/KLM mają być 12 razy tygodniowo, po dwa razy dziennie od niedzieli do piątku, obsługiwane przez E170 AF i E175 KLM. Mam nadzieję, że to tylko oznacza, że coś mieszają w systemie, ale generalnie nie podoba mi się to, zmiany miały iść w przeciwnym kierunku :P. A tak poważnie, jeśli faktycznie miałby ten rozkład tak wyglądać, to ja go nie rozumiem. Wiem, że CDG i AMS to oddzielne huby, ale przecież to ten sam sojusz - po kiego latać do nich tak małymi samolotami w odstępie 1,5h? Jak już nie chcą wstawić rotacji z nocowaniem, która w moim przekonaniu latałaby wypełniona na full, to niech przynajmniej jedną z nich przeniosą na późniejsze popołudnie...

Jeśli chodzi o negocjacje z FR i W6, to wyraźnie mówili, że będą negocjować przyszły sezon letni. I od wtedy też spodziewałbym się większych wzrostów.
Marius_Leitdorf no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 03:33 AM   #11598
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1527

Quote:
A to wynik jeszcze bez QR! 😉
Quote:
QR zawsze na propsie 😄
Quote:
Originally Posted by pozy View Post
Łagodny mod za szybko zdjął Vermontowi briga, a ten dalej jaja sobie robi - jak nie lubię ograniczania wolności słowa, tak tutaj zaczyna prosić się o bana...

Wracając do meritum, to nadzieja jeszcze w sporym zapaxowaniu tegorocznych czarterów (szczyt dopiero przed nami - lipiec, sierpień i też wrzesień w dużej mierze), bo pozostałe segmenty, to faktycznie mogą dać nowości wraz z dodatkowymi paxami już nie w tym roku, ale realnie w 2020.
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

Last edited by Wrocer; July 11th, 2019 at 03:52 AM.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 01:36 PM   #11599
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 13182

Quote:
Originally Posted by pozy View Post
Chyba jak znowu sobie odpocznie na miesiąc. Jeszcze jeden wpis i pewnie 625 wrzuci go na ruszt.
"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego"
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2019, 02:05 PM   #11600
PMO72
Registered User

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post

Wracając do meritum, to nadzieja jeszcze w sporym zapaxowaniu tegorocznych czarterów (szczyt dopiero przed nami - lipiec, sierpień i też wrzesień w dużej mierze).
Czartery tez dużo nie wniosą na plus. Raz, ze od lat w sezonie latają załadowane praktycznie po sam dach, dwa, ze jakoś nowości to za wiele nie ma (chyba tylko Portugalia jest nowowscia, nie wiem jak częstotliwość latania na dotychczasowych kierunkach). Nawet kilkunastoprocentowy wzrost czarterów to będzie wzrost o 2-5% w skali całego ruchu .

A granie cyferkami i podawanie tylko tych właściwych to nasz lotnisko uskutecznia od kilku lat już można pobawić się w matematykę i poszperać w starych danych i poobliczac. W każdym razie od stycznia do maja wzrost był 10,4% od stycznia do czerwca wzrost 9,6%. Czyli w czerwcu dynamika wzrostu mocno siadła.

Mkbewe liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules