[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 582 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 22nd, 2019, 09:50 PM   #11621
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 32672

Remont DS w IEV .Co do horrendalnie drogiej wody moze media podchwyca temat dlaczego nie ma syfonow i dlaczego generuje sie tyle plastyku a mialo byc eco miasto.Zyspki przyslonily im dzialania?
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 22nd, 2019, 10:14 PM   #11622
Krakowiak277
Registered User

Likes (Received): 81

Loty do KBP będą wykonywane w dniach 2-12 września. W tym czasie w IEV będzie remont pasa startowego.
Krakowiak277 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2019, 11:50 PM   #11623
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1527

Z innej beczki - muszę w pewnym zakresie uderzyć się w piersi i napisać tu, że jednak są loty z WRO do Chorwacji, oczywiście nie low costy, ani tym bardziej legacy, ale właśnie ze zdziwieniem odkryłem, że można sobie kupić wakacje w rejonie np. Dubrownika czy Splitu, bo tam (do DBV) lata z WRO LOT (jakkolwiek przez WAW ), a Lufa do SPU też z jakimś międzylądowaniem, bo raczej 4-6 godz. z WRO do SPU się nie leci
Nie miałem czasu już dłużej grzebać w ofercie Neckermana, ale nie zdziwi mnie, jak są z WRO też czartery do Zadaru czy Rijeki
Aha, np. ten DBV z WRO, to aż do 1 listopada jest w ofercie tour operatora - ostatni powrót do WRO
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

kuba-gda liked this post

Last edited by Wrocer; July 23rd, 2019 at 12:03 AM.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 23rd, 2019, 09:03 AM   #11624
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

Tak Wrocer, ale na podobnej zasadzie, to możesz również sobie kupić wycieczkę np. do Chin czy w inny zakątek świata u wiodącego tour operatora, oczywiście z wylotem z WRO, z tymże lecisz na ten przykład LH czy innym legacy. Jakiś czas temu widziałem nawet na lotnisku taką grupę ok. 15 osób
mapa no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2019, 10:40 PM   #11625
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

I takie grupy ładnie nabijają nam dodatkowe paxy

Dla mnie ważne jest, że mogę lecieć z WRO do Chorwacji na w 100% zorganizowane wakacje, skoro nie ma połączeń low costowych, jak POZ-ZAD, a że też wolałbym bezpośrednio, nie przez WAW, to swoją drogą... Z dwojga złego wolę tak, niż znacznie dłuższą czasowo i znacznie mniej wygodną podróż tłukąc się autem do WAW, KTW czy POZ. W poprzednich latach nie było nawet takich połączeń i pozostawało tylko dojeżdżać do tych 3 w/w lotnisk lub dodatkowo bulić za dolot do WAW by LOT we własnym zakresie, albo kombinować z FR i "teleportacją" z WMI na WAW - dodatkowe "atrakcje"
Z porównania cen wczasów zagranicznych widzę, że nic się nie zmieniło w porównaniu do lat poprzednich, a więc te doloty do WAW i potem powrót WAW-WRO są w cenie. Zatem kosztowo nic nie tracę, a tylko przelot mam dłuższy niż bezpośredni. Nadal jednak liczę na jaskółkę w postaci choćby tego ZAD czy SPU od low costów w 2020
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

Last edited by Wrocer; July 23rd, 2019 at 11:49 PM.
Old July 24th, 2019, 03:00 AM   #11626
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Sorry za wyjątkowo post pod postem, ale całkiem z innej, ważnej dla wielu beczki. Tak wygląda najnowsze poidełko darmowej wody pitnej w terminalu KTW - czy i kiedy doczekamy się przynajmniej jednego takiego punktu we WRO ? Bylibyśmy dopiero 6-tym portem z takim udogodnieniem (po WAW, KRK, POZ, GDN i KTW):

Co ciekawe, zgodnie z info na fb KTW, takich poidełek jest tam więcej:
Quote:
W halach odlotów terminali pasażerskich A i B pojawiły się kraniki z bezpłatną wodą pitną. Od września 2018 roku takie same fontanny znajdują się też w terminalu C.

.

sosnak, kuba-gda liked this post

Last edited by Wrocer; July 24th, 2019 at 03:14 AM.
Old July 24th, 2019, 08:40 AM   #11627
mapa
Registered User

Powiem nawet więcej - jeśli takich poidełek u nas nie będzie na airside to będzie skandal i żal po prostu. No chyba, że założenie jest takie iż mamy być jedyni w swoim rodzaju, więc u nas nie zainstalują...

Wrocer liked this post
Old July 24th, 2019, 10:50 AM   #11628
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5357

Za p.com podsumowanie oferowania w II kwartale 2019

Quote:
W II kwartale br. oferowanie na lotnisku we Wrocławiu wyniosło 961 tys. miejsc i było o 5 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Warto jednak dodać, że w przypadku tego lotniska OAG Schedules Analyser nie wykazuje wszystkich wykonanych połączeń czarterowych. Z usług portu skorzystało w tym czasie 955 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 6,6 proc. Ze względu na niekompletne dane dotyczące połączeń czarterowych wyliczenie średniego obłożenia jest niemożliwe.

Port lotniczy we Wrocławiu notuje wzrosty zarówno w segmencie budżetowym i przewoźników tradycyjnych. Coraz silniejszą pozycję na lotnisku ma grupa Air France-KLM. LOT przegrywa w starciu z grupą Lufthansy, która ograniczyła swoją podaż. Ryanair i Wizz Air rozwijają się w równym tempie, ale to irlandzki przewoźnik jest na dominującej pozycji.

Numerem jeden na lotnisku był Ryanair z prawie 45 proc. udziałem rynkowym, jego podaż urosła o 3,4 proc. Ponad dwukrotnie mniejszy udział ma Wizz Air - 22,1 proc., oferta przewoźnika urosła prawie tyle samo, co u konkurencji, bo o 3,3 proc. Niemiecka Lufthansa zajęła trzecie miejsce z udziałem rynkowym na poziomie 11,6 proc. oraz o prawie 5 proc. niższą podażą.

To już kolejne lotnisko regionalne, na którym LOT jest jedno miejsce za niemieckim konkurentem. Polski przewoźnik zwiększył ofertę o 3,6 proc. i odpowiadał za 10,5 proc. wszystkich miejsc. Wysokie wzrosty podaży odnotowały też następujące linie: Travel Service - 41,5 proc., Onur Air - 186 proc., Air France - 209 proc. oraz Swiss - 10 proc. Nowym przewoźnikiem na lotnisku był KLM, który odpowiadał za 1 proc. wszystkich miejsc.

Spadki oferowania dotyczyły linii: SAS - ponad 1 proc., Eurowings - 38 proc. oraz Bulgaria Air - 36,4 proc.

Wrocer liked this post
kuba-gda está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 27th, 2019, 11:51 AM   #11629
tomato99
Registered User

Likes (Received): 708

Z czego wynika różnica w cenach biletów pomiędzy takimi KAT, a WRO? sprawdziłem kilka kierunków i w Kato są nieporównywalnie lepsze promocje/oferty na loty. Rozumiem różnicę w cenie np. do Gruzji, lotnisko jest trochę bliżej i może to jest powód, ale na Islandie różnice 100-200zł? Nie jest to jakaś kolosalna kwota, niemniej mnie zastanawia.
tomato99 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 27th, 2019, 12:23 PM   #11630
truhl
Registered User

truhl's Avatar

Likes (Received): 1136

Quote:
Originally Posted by tomato99 View Post
Z czego wynika różnica w cenach biletów pomiędzy takimi KAT, a WRO? sprawdziłem kilka kierunków i w Kato są nieporównywalnie lepsze promocje/oferty na loty. Rozumiem różnicę w cenie np. do Gruzji, lotnisko jest trochę bliżej i może to jest powód, ale na Islandie różnice 100-200zł? Nie jest to jakaś kolosalna kwota, niemniej mnie zastanawia.
Z opłat lotniskowych, cen paliw dostępnych na lotnisku, czasu wpięcia w rotację, kosztów pracy załogi, kosztów noclegów załogi, kosztów sprzątania samolotu, stopnia zainteresowania przez pasażerów. (im mniej wolnych miejsc pozostało do sprzedania, tym bilety są droższe), stopnia wykupu usług dodatkowych przez pasażerów.

tomato99, Mkbewe liked this post
truhl no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 01:53 PM   #11631
michal5
Registered User

Likes (Received): 1086

Od 1 listopada Wizz poleci z WRO do Odessy, loty w poniedziałki i piątki
Old August 6th, 2019, 02:13 PM   #11632
mapa
Registered User

W końcu coś nowego od W6. Loty już są załadowane do systemu
WRO 16:55 ODS 20:00
ODS 20:30 WRO 21:30
Old August 6th, 2019, 02:24 PM   #11633
Marius_Leitdorf
Registered User

Likes (Received): 570

Przy okazji przesunęli Doncaster na środy i niedziele. Generalnie to jest to oczywista wojenka z Ryanem, ale moim zdaniem jest to też pokazanie, że sobie naszego lotniska nie odpuszczają. Chwilowo na zimę Wizz ma zaplanowane 38 rotacji od nas - najwięcej w historii. Ciekawi mnie jednak, co będzie, gdy przyjdzie lato? Czy odessa zajmie miejsce Goteborga, tak jak Charków wskoczył za Bazyleę, czy może wykombinują coś innego? Do tego poznańskie Birmingham też jest obsługiwane przez nasz samolot, a nie ma jak tego zmieścić w siatce letniej bez cięć - lub trzeciego samolotu .
Marius_Leitdorf no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 02:34 PM   #11634
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 521

Quote:
Originally Posted by Marius_Leitdorf View Post
Przy okazji przesunęli Doncaster na środy i niedziele. Generalnie to jest to oczywista wojenka z Ryanem, ale moim zdaniem jest to też pokazanie, że sobie naszego lotniska nie odpuszczają. Chwilowo na zimę Wizz ma zaplanowane 38 rotacji od nas - najwięcej w historii. Ciekawi mnie jednak, co będzie, gdy przyjdzie lato? Czy odessa zajmie miejsce Goteborga, tak jak Charków wskoczył za Bazyleę, czy może wykombinują coś innego? Do tego poznańskie Birmingham też jest obsługiwane przez nasz samolot, a nie ma jak tego zmieścić w siatce letniej bez cięć - lub trzeciego samolotu .
Pytanie czy u nas to bedzie wojenka na wyniszczenie czy na eskalacje jak w Krakowie... 3 landryna bylaby znamiennym znakiem o co w tym chodzi. Tak jak i Franca z czwarta maszyna przed przylotem 3 landryny...

Marius_Leitdorf liked this post
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 03:05 PM   #11635
mapa
Registered User

No właśnie, ciekawe w którym kierunku to pójdzie. Generalnie z jednej strony FR ma duże zamówienie na Maxy, które gdzieś trzeba będzie wstawiać, z drugiej nie wiadomo kiedy w ogóle one będą dopuszczone. Sytuację może chcieć wykorzystać W6 poprzez wstawienie 3 samolotu. Z drugiej strony widać jakieś cięcia w FR (vide WMI od zimy) i pytanie czy dotkną one inne lotniska (chociaż my to już odczuliśmy wcześniej). Ja mimo wszystko wierzę w 4 maszynę od S20..
Old August 6th, 2019, 08:30 PM   #11636
coolik
Registered User

Likes (Received): 83

A mi się wydaje, że to nic nie zmieni i nie wywoła żadnej reakcji ze strony FR. Mamy już Oslo, które lata nawet w tych samych godzinach i sytuacja się powtarza co roku. Poza tym FR brakuje trochę maszyn, więc nie bardzo ma jak zareagować, jedynie osłabiając swoją pozycję w innych miejscach. Ja tam wolę jakby nie walczyli, tylko stabilnie rośli.

Krakowiak277 liked this post
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2019, 10:18 PM   #11637
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Jesli rywalizacja (zwana tez czasem "walka") mialaby owocowac zwiekszaniem polaczen/oferowania, to ja bardzo chetnie widzialbym taka "walke" we WRO

Najdalej w piatek wyniki za lipiec i ciekawe czy uda sie juz tym razem przebic po raz pierwszy w historii 400 kilo pax, bo jak juz, to tylko w lipcu lub sierpniu. Moze byc ciezko, bo musialby byc prawie 2x wiekszy wzrost procentowy niz w czerwcu...
Old August 8th, 2019, 07:23 AM   #11638
[email protected]@n
driver&rider&hiker

R@di@n's Avatar

Likes (Received): 928

W!zz udostępnił już wstępny rozkład na S'20. Mam nadzieję, że na razie niepełny, bo jeszcze nie ma OPO i GOT (które nota bene zostało przycięte tylko do połowy września). Reszta póki co bez zmian co do liczby rotacji. W niektórych wypadkach pozmieniały się dni.

"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli."
- JPII
R@di@n está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 09:47 AM   #11639
TadeuszBerza71
Registered User

TadeuszBerza71's Avatar

Likes (Received): 1249

Dane z oficjalnej strony Portu Lotniczego:

"W lipcu port obsłużył blisko 388 tys. pasażerów"

"W lipcu 2019 lotnisko odnotowało dodatkowo najlepszy miesiąc w swojej historii, obsługując 3,4% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem"

"od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad 2 mln pasażerów, czyli o 8,4% więcej niż przed rokiem"

Mkbewe, Cani liked this post
TadeuszBerza71 no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 10:21 AM   #11640
coolik
Registered User

Likes (Received): 83

Pełny news ze strony portu (http://airport.wroclaw.pl):
Quote:
W lipcu port obsłużył blisko 388 tys. pasażerów. To nowy rekord wrocławskiego lotniska. Od początku roku skorzystało z niego już ponad 2 mln podróżnych. Uwagę zwracają świetne wyniki przewoźników sieciowych.

Na lipiec przypada szczyt ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław. Dlatego jest to też zwykle najlepszy miesiąc w roku. W lipcu 2019 lotnisko odnotowało dodatkowo najlepszy miesiąc w swojej historii, obsługując 3,4% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

– Wzrost procentowy pokazuje stabilny rozwój. Znaczenie ma fakt, że porównujemy się tu do poprzedniego roku, kiedy podróżni mieli już do dyspozycji rozbudowaną, bogatą i różnorodną siatkę połączeń, a na zdecydowanej większości kierunków niskosztowych w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc. Widać wyraźnie, że weszliśmy w nowy etap, mówiąc obrazowo: patrzymy w górę, opierając się na solidnych fundamentach – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Dodajmy, że od początku tego roku lotnisko obsłużyło już ponad 2 mln pasażerów, czyli o 8,4% więcej niż przed rokiem.

Gdzie największy potencjał?
Największy potencjał rozwoju ma w tej chwili segment połączeń sieciowych. Przekonuje o tym bardzo duże zainteresowanie rejsami na trasie Wrocław-Amsterdam (kierunek obsługiwany przez holenderskie linie KLM od maja 2019 roku). Samoloty na tej trasie latają codziennie.
– Zgodnie z naszymi przewidywaniami połączenie do Amsterdamu wpisało się w oczekiwania pasażerów równie dobrze co połączenie na główne lotnisko Paryża. Co ciekawe, ogromną popularnością cieszy się też inne połączenie do Holandii – loty z Wizz Airem do Eindhoven, notujące wypełnienie na poziomie ok. 96% – dodaje Dariusz Kuś.

Łącznie, w lipcu 2019 przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych obsłużyli o ponad 15% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Już tradycyjnie najwięcej podróżnych korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium (oba Lufthansy). Uwagę zwraca fakt, że na trasie Wrocław-Zurych (linie Swiss) przybyło aż 30% pasażerów.

Tanie linie przewiozły w lipcu blisko 202 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska – w tym segmencie, w skali miesiąca, jest to również rekord. Niezmiennie utrzymuje się spore zainteresowanie kierunkami południowymi, tj. lotami do Hiszpanii, Włoch, Portugalii, na Kretę (Chania) lub Maltę, do Aten lub czarnogórskiej Podgoricy. Jednak bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się też inne kierunki, w tym na Wyspy Brytyjskie, a także Eindhoven, Paryż Beauvais czy Bruksela Charleroi. Spektakularnie rozwijają się kierunki wschodnie. W ofercie linii Ryanair jest Kijów Boryspol, a od jesieni dojdzie jeszcze Odessa. Natomiast Wizz Air proponuje obecnie trzy połączenia wschodnie: Kijów Żuliany, Lwów i Charków. Właśnie ogłosił, że jesienią jego ofertę również poszerzą loty do Odessy.

- Liczymy na to, że kierunek ten podobnie jak ubiegłoroczna jesienna nowość – loty do Charkowa, będzie cieszyć się ogromnym powodzeniem – mówi Dariusz Kuś.

Systematycznie przybywa podróżnych w ruchu krajowym. Na trasie do Gdańska przewoźnik Ryanair odnotował ponad 16% pasażerów więcej niż w lipcu przed rokiem.

Stabilnie rozwija się ruch czarterowy – w lipcu z oferty biur podróży skorzystało już blisko 110 tys. podróżnych. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria, podróżni mają też do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, najbardziej na południe położony region Portugalii. Ofertę wakacyjnych wyjazdów z oferty biur podróży w tamten region Europy uzupełnia atlantycka wyspa „wiecznej wiosny” Madera zapowiadająca się na przebój tego lata.

W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.

Mkbewe, mapa, krzysztovw liked this post

Last edited by coolik; August 8th, 2019 at 10:26 AM.
coolik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules