[Wrocław] Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika [funkcjonowanie, połączenia, statystyki] - Page 583 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 8th, 2019, 10:28 AM   #11641
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 523

No to na 400k trzeba bedzie poczekac... moze w przyszlym roku???
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 8th, 2019, 11:51 AM   #11642
tomato99
Registered User

Likes (Received): 712

Na ten moment nie występują, żadne podstawy żęby tak myśleć ;/
tomato99 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 11:57 AM   #11643
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1534

No i raczej małe szanse na 4 mln pax w 2020, choć nie zerowe, ale za 2019 rok 3,5 mln pax powinniśmy przebić, czyli niecałe +5% wystarczy
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 8th, 2019, 12:21 PM   #11644
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5375

kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 02:03 PM   #11645
mapa
Registered User

Likes (Received): 122

Jeśli wg zapowiedzi Prezesa (czy tak mówił?) 4 mln pax miało pęknąć w 2020 r. to przy tym co widzimy dzisiaj nie ma na to szans. Taki wynik byłby możliwy pewnie po zbazowaniu od S20 4 maszyny FR, 3 maszyny W6 i dodaniu jakiegoś legacy. Ale może źle coś liczę
mapa no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 02:21 PM   #11646
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 523

Zazwyczaj przewidywania Prezesa sie sprawdzaly, wiec moze Prezes cos wie, czego my nie wiemy... Moze pojawi sie 3 landryna, a moze 4 Franca, albo to i to... No i Qatar Airways )) Zartuje oczywiscie... Predzej Eazy albo Vueling u nas sie pojawi, moze w koncu British albo Finn... kto wie??? Jesli ktokolwiek, to wlasnie Prezes...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 02:22 PM   #11647
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 21110

x2
A czy on nie mówił rok temu "za 2 lub 3 lata", czyli 2020 lub 2021?

Marius_Leitdorf liked this post
Mkbewe no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 02:49 PM   #11648
mapa
Registered User

No właśnie tego szczegółu nie pamiętałem
No ale dzisiaj na razie należy się cieszyć z wejścia AA do KRK, to jest dopiero bomba, bo to może również oznaczać nadchodzący moment zniesienia wiz
Old August 8th, 2019, 05:55 PM   #11649
Ben Hooy
Registered User

Likes (Received): 13

Wynik bardzo słaby. Widać marazm i zastój. Chyba czas na zmiany "na górze". Właśnie Kraków dostał 5x a week ORD by AA. Brawo.
Ben Hooy no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 06:32 PM   #11650
coolik
Registered User

Likes (Received): 83

Ja tam panu Prezesowi daje jeszcze sporo kredytu zaufania. Dla mnie celem jest walczyć z Gdańskiem w ruchu regularnym. KRK jest poza zasięgiem jeszcze przez długo, więc cieszmy się, że są lotniska w PL, które tak dynamicznie rosną.

Marius_Leitdorf, FighterMan liked this post
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 07:19 PM   #11651
Marius_Leitdorf
Registered User

Likes (Received): 572

Dobrze mówi, wódki mu dać. Przypominam, że parę lat temu też były oskarżenia o marazm i wieszanie psów na zarządzie. Jak potem w krótkim czasie pojawili się Swiss, AF, KLM, trzeci Ryan i drugi Wizz, to nie przypominam sobie zbiorowych przeprosin pod adresem tegoż zarządu. Uważam, że prezes Kuś działa po cichu, ale skutecznie, a to przecież nie on decyduje o otwieraniu połączeń i na przykład uziemieniu MAXów. Jak za dwa, trzy lata będziemy dryfować na tym samym poziomie co teraz, to wtedy będzie czas na dywagacje o zmianach na górze. Ale nie sądzę, żeby taki scenariusz miał się spełnić.

Mkbewe, Derd, maciassPL liked this post
Marius_Leitdorf no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2019, 07:31 PM   #11652
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 21110

@Ben Hooy
Popatrz Pan na inne porty regionalne w 2019, Kraków jest wyjątkiem, stagnacja jest właściwie wszędzie. I to nie tylko dlatego, ze ma dobry zarząd (o ile w ogóle ma dobry zarząd).
Old August 9th, 2019, 09:39 AM   #11653
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 32754

Jakoś umknęło, że ponownie pojawił się najemca restauracji w strefie ogólnodostępnej. Ceny(jak na lotnisko) całkiem przyzwoite.

Czekamy na syfony z wodą pitną(posiada już WAW,KRK,KTW,POZ a GDN wkrótce je będzie miał).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 9th, 2019, 10:13 AM   #11654
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 17343

Te kierunki z grafiki prezentują kierunki z największym % wypełnieniem?
Czifo no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2019, 09:14 PM   #11655
coolik
Registered User

Przejrzałem rozkład W6 na S20 i OPO ani GOT nie wraca po przerwie zimowej. Może jeszcze dorzucą, ale wątpię. Szczególnie szkoda OPO, ale obecne godziny lotów były ciężkie.
Old August 12th, 2019, 10:29 PM   #11656
kiew
Registered User

kiew's Avatar

Likes (Received): 5978

Zależy jak na to patrzeć z tymi godzinami. Ciężki, ale za to pozwalały wycisnąć maksimum z wyjazd. W środę po pracy, na spokojnie na lotnisko i o 22 jesteś w Porto, jeszcze można nawet na miasto skoczyć i od rana jesteś na miejscu i można działać. Tak samo w drodze powrotnej, ostatni dzień można do końca wykorzystać, bo wylot o 22:45, więc z centrum wystarczy ruszyć o 20 i to z dużym zapasem. Ciasno się robi z przylotem o 3 w nocy, choć to jeszcze nie dramat, dramat się zrobił w moim przypadku jak lot był opóźniony ponad 3 godziny Tak że godziny niekonwencjonalne, ale miały swój urok i plusy.
kiew no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2019, 09:38 PM   #11657
coolik
Registered User

Taka ciekawostka z dziś. LH zaszalała dziś z MUC i nie dość, że kurs w południe na A320, to popołudniowy na A321 Chyba naprawdę im maszyn brakuje, albo jakaś duża grupa leciała.
Old August 14th, 2019, 08:23 AM   #11658
FighterMan
Registered User

Likes (Received): 74

Brak maszyn. Za każdym razem paxy spokojnie by się zmieściły w CR9
FighterMan no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2019, 03:37 AM   #11659
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1534

Chatbot „Port Lotniczy Wrocław” w finale prestiżowego konkursu

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...rsu--6596.html
Quote:
Dobry Wzór to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Służący podróżnym chatbot wrocławskiego lotniska znalazł się w elitarnym gronie finalistów tegorocznej edycji. Eksperci docenili innowacyjność, funkcjonalność i przyjazność tego rozwiązania.
Dobry Wzór istnieje od 1993 r. i jest pierwszą w Polsce nagrodą za najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Są oceniane na podstawie kryteriów wizualnych, użytkowych i ekonomicznych, a także innowacyjności, oryginalności i komfortu użytkowania. Chatbot „Port Lotniczy Wrocław”, uruchomiony na początku tego roku, znalazł się w gronie finalistów. Co o tym zdecydowało?

– Eksperci konkursu Dobry Wzór 2019 IWP docenili pomysł wykorzystania sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów podróżujących. Chatbot to doskonała koncepcja „przyjaciela podróży”, który udzieli wielu informacji i zmniejszy stres związany z wyjazdem. Ma przyjazną grafikę i przydatne funkcjonalności. Brawa dla wrocławskiego lotniska za innowacyjny pomysł! – mówi Katarzyna Rzehak, dyrektor konkursu Dobry Wzór.

Jak działa chatbot „Port Lotniczy Wrocław”? Jest przygotowany do pełnienia kilku ról, w tym wirtualnego asystenta pasażera i przewodnika po lotnisku. Wszystkie informacje, podpowiedzi i wskazówki są aktualizowane w czasie rzeczywistym i oczywiście dostępne przez urządzenia mobilne. W sumie chatbot odpowiada aż na kilkaset najczęściej zadawanych przez pasażerów pytań. Ułatwia też zaplanowanie podróży, ponieważ udostępnia wyszukiwarkę połączeń zintegrowaną z popularnym Skyscannerem. Do korzystania z chatbota wystarczy mieć na telefonie aplikację Messenger (wpisujemy: „Port Lotniczy Wrocław”).

– Fakt, że nasz chatbot został doceniony przez ekspertów, daje nam ogromną satysfakcję. Warto podkreślić, że otrzymuje też nadzwyczaj pozytywne opinie ze strony podróżnych. Bardzo nas cieszy, że tak dobrze wpisał się w ich oczekiwania. W planach rozwoju chatbota są już kolejne udogodnienia i funkcjonalności – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Chatbot, wraz z innymi finalistami konkursu, zostanie zaprezentowany na wystawie „Dobry Wzór 2019”, ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku.

Dodajmy, że w 2012 r. nagrodę w konkursie Dobry Wzór zdobył Felix – wóz wrocławskiej lotniskowej straży pożarnej. Port Lotniczy Wrocław jest pierwszym lotniskiem w Polsce korzystającym z chatbota. Takie rozwiązanie do tej pory wprowadziły tylko nieliczne lotniska w Europie.

fot. Wrocław Airport
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 10:48 AM   #11660
mapa
Registered User

Dzisiaj na tablicy odlotów widnieje AMS 2x. Szkoda, że to prawdopodobnie przez jakąś wczorajsza awarię samolotu (ktoś coś..?) wylot KL1272 został przesunięty na dzisiaj. Niemniej życzyłbym sobie w przyszłym roku takiego widoku na tablicy codziennie
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, euro 2012, lotnisko, połączenia, port lotniczy, terminal, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules