[Ruse|Русе] Bikeways|Велоалеи (14 km) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-Central | Северен централен регион

North-Central | Северен централен регион Ruse, Pleven, Veliko Turnovo, Gabrovo, Lovech | Русе, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 13th, 2015, 04:08 PM   #101
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

Likes (Received): 8500

ЧАСТ 3

В близост до ул. Изгрев, отново имаме двупосочна велоалея.

Ето го и кръстовището с ул. Изгрев.

Тук добре.

Дали тук вечер велоалеята не става паркинг?

И стигаме до най-интересната част от велоалеята. За жалост нещата не са добре...

Този наклон е толкова сериозен, че направо се задъхах като го изкачвах пеша. Не знам кой изобщо ще тръгне да се опитва да изкачи това с велосипед.

Още една гледка, този път нагоре.

ПРОДЪЛЖАВА ЧАСТ 4 ПОСЛЕДНА
bgdimitrov no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 13th, 2015, 04:25 PM   #102
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

ЧАСТ 4

Вече след баира в посока Родина. Много хубаво широко трасе, може да стане хубав паркинг за някой обаче ако не се вземат мерки.

Тук нещата са супер.

Така велоалеята прекосява улицата.

Още едно леко опасно място за велосипедистите.

Вместо да копаят толкова много в този участък, трябваше да направят изкоп горе за да няма такъв луд наклон. Поне се е получило добре.

Наистина не мога да разбера защо толкова дълбоко копаха тук?

И така стигаме до бул. България където започва споделен участък на тротоара за преминаване през подлеза. Строителството не е напреднало достатъчно все още за снимки.

Имам добри впечатления от новите велоалеи с изключение на голямото изкачване където не знам дали изобщо е използваемо. На няколко места също имаше дефекти в асфалта, но това беше на ул. Филип Станиславов и изпълнителя на проекта в Чародейка (не на велоалеите) ще трябва да отстрани проблемите. Също е важно да се отбележи, че строителството не е приключило, в някои участъци остава да се асфалтира, липсва маркировка, няма ги все още повдигнатите велопътеки на местата където такива са предвидени и т.н. За по-добър успех в бъдеще вероятно ще е добра идея велопътеките да са отделени на пътното платно, а не върху тротоарите.

КРАЙ.

Last edited by bgdimitrov; December 13th, 2015 at 04:43 PM.
Old December 13th, 2015, 04:48 PM   #103
deutscherI
Registered User

deutscherI's Avatar

Likes (Received): 9297

Блоковете в тази част на Русе са си обаче доста гето-видни
deutscherI no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2015, 05:43 PM   #104
skrzzz
Registered User

skrzzz's Avatar

Likes (Received): 440

Quote:
Originally Posted by deutscherI View Post
То си е чисто гето там

deutscherI liked this post
skrzzz no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2015, 06:56 PM   #105
neolp
Moderator

neolp's Avatar

Likes (Received): 82661

Според мен,ако велоалеите бяха с червен асвалт,щяха да изглеждат по-добре.Някак си груби ми изглеждат.
Old December 13th, 2015, 07:24 PM   #106
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12069

Quote:
С едно саниране могат да станат "китка" за по 20 дни всеки.
Трябва обаче да има повече самоинициатива у гражданите.

Quote:
Originally Posted by neolp View Post
Според мен,ако велоалеите бяха с червен асвалт,щяха да изглеждат по-добре.Някак си груби ми изглеждат.
На мен пък червения асфалт не ми допада много.
Той е подходящ за централните градски части, където има павета и плочки.
В предградията бих заложил на класически асфалт.

deutscherI, OrthodoxBG liked this post
ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2015, 11:36 PM   #107
edin moment
Registered User

Likes (Received): 79

Не съм много съгласен. Червеният асфалт отличава велоалеята от пътното платно и от тротоара и има психологически ефект върху шофьорите и пешеходците, че това не е "тяхното място". Това би довело до по-малко инциденти между велосипедистите и другите видове участници в движението, както и до по-малко паркирали върху велоалеите. Освен това, естетически е по-издържано. Поне според мен.
edin moment no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 02:28 AM   #108
aubergine72
Registered User

aubergine72's Avatar

Quote:
Originally Posted by skrzzz View Post
То си е чисто гето там
Чак пък. Живеят съвсем нормални хора там и вътре апартаментите са прилично обзаведено. Външно са ужасни, но както някой каза по-горе, нужна им е санация.
aubergine72 no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 08:53 AM   #109
archibal
Registered User

Likes (Received): 1319

Страхотен фоторепортаж, но за мен тези велоалеи са на принципа "На баир лозе"
archibal no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 09:54 AM   #110
bobsons
Registered User

bobsons's Avatar

Likes (Received): 1212

Quote:
Originally Posted by archibal View Post
Страхотен фоторепортаж, но за мен тези велоалеи са на принципа "На баир лозе"
А ти как предлагаш, да се преодолее подобна денивелация, чрез асансьор за велосипедисти или пък ескалатор? Аз лично видях един участък от 20-30 метра, който е наистина стръмен и би затруднил един неспортуващ човек, но като цяло трасето го намирам за добро. Освен това българите като цяло сме с доста ниска двигателна култура и не си падаме особено по физически натоварвания с цел здравословен начин на живот, сиреч спорт. За мен това е по-големият проблем в случая, за решаването на който трябва да се води целенасочена политика, което мисля, че засега в Русе донякъде е налице, с изграждането на площадки за фитнес на открито, велоалеи, спортни зали, както и намерението за строеж на басейн с олимпийски размери, игрища за футбол и други спортове със свободен достъп в кварталите.
bobsons no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 10:01 AM   #111
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

Там наистина наклона е много голям, аз лично не бих се заел да го изкачвам с велосипед. Вероятно алтернативите са две. Първата възмоност е да се започне изкчаването на баира още преди достигането му, като се използва изкоп през хълма. Малко по-скъпо ще излезе, но не е невъзможно! Другата възможност е някакъв споделен вариант на движение за ул. Изгрев, но това е един много опасен тесен участък, а колите се движат доста бързо.
Old December 14th, 2015, 02:57 PM   #112
angeloff
Registered User

Likes (Received): 354

Да сложат легнал полицай да намалят скоростта, или да сложат дебел полицай да размахва палката, ако летят. Има достатъчно елементарни решения.

Продължавам да се притеснявам дали няма всякакви чобани да паркират и да се разхождат върху велоалеите, пречейки на велосипедистите.
angeloff no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 05:26 PM   #113
OrthodoxBG
Registered User

Likes (Received): 4974

Quote:
Originally Posted by angeloff View Post
Продължавам да се притеснявам дали няма всякакви чобани да паркират и да се разхождат върху велоалеите, пречейки на велосипедистите.
Хич не се и притеснявай - то паркирането и разхождането (пешеходно и кучешко) са си гарантирани. При масово разпространения и дълбоко вкоренен в наше време нагло-просташки манталитет няма и надежда това да се промени скоро (освен при солени и категорично неизбежни санкции, разбира се, но и това не ми изглежда реалистично).

Заснето на велоалеята покрай бул. Липник вчера...

ВОДА, deutscherI liked this post

Last edited by OrthodoxBG; December 14th, 2015 at 05:49 PM.
OrthodoxBG no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2015, 08:08 PM   #114
angeloff
Registered User

Какви хубави гуми има, ще е срамота някой да му ги среже и там да си остане, като толкова му харесва
Old December 14th, 2015, 08:22 PM   #115
OrthodoxBG
Registered User

А, това може да го направи друг шофьор в борбата за паркомясто, но велосипедист - съмнявам се...
Old December 14th, 2015, 08:37 PM   #116
bgdimitrov
Registered User

bgdimitrov's Avatar

По Липник в близост до Олимпа паркирането ще се промени като колите ще паркират по дължина. Но проекта не е напреднал достатъчно. Обаче до Кауфланд в Дружба както минава велоалеята по проект ако няма колчета ще стане паркинг не 100 ами 200 процента.
Old December 15th, 2015, 07:38 AM   #117
OrthodoxBG
Registered User

Quote:
Quote:
Originally Posted by aubergine72 View Post
Чак пък. Живеят съвсем нормални хора там и вътре апартаментите са прилично обзаведено. Външно са ужасни, но както някой каза по-горе, нужна им е санация.
Преди време търсих по служебен въпрос един мой клиент в Чародейка, като имах само адрес, но никога не бях ходил на мястото. Намерих блока и входа, а по-нататък разчитах да го открия по пощенската кутия. Бях обаче неприятно изненадан да видя, че повечето кутии са без табелки с имена, а поне половината са й съвсем разбити и без вратички! Пък и обстановката във входа като цяло си беше доста мизерничка - мръсно, стените издраскани, стъклото на входната врата счупено... Имах наистина чувството, че съм попаднал в гето! За мен това беше малък шок, защото съм свикнал с обстановката в моя блок Ропотамо - една от първите многоетажни жилищни сгради в Русе, чиито обитатели по традиция вече 50 години си поддържат общите части на входовете чисти и в добър, бих казал "уютен" вид. Обстановката в "чародейския" блок беше много различна и даже донякъде ми подейства потискащо. Почудих се как тези хора търпят жизнената им среда да е с такъв облик. По същото време във входа влезе един възрастен мъж и аз го запитах за търсения човек, като му подхвърлих, че от съсипаните пощенски кутии нищо не може да се разбере. Човекът поклати тъжно глава и отговори: "А бе то тук при нас е малко Бангладеш, ама..." С което по своему потвърди и усещането на самите обитатели на Чародейка, че живеят в гето-подобна среда.

За да се промени това в положителна посока, отговорност има и Общината - за благоустрояването на външната среда (пространството извън блоковете), и живеещите там - за поддържането в добър вид на жилищата си и общите части на тези сгради. Но Общината май не си дава много зор в това отношение, а и хората като че ли са се примирили и приспособили към обкръжаващата ги мизерийка, устроили са в задоволителен вид вътрешността на панелните си кутийки и така си върви...

P.S. И простете за офтопика, но, както се казва, думата дума отваря.

Last edited by OrthodoxBG; December 15th, 2015 at 07:50 AM.
Old December 15th, 2015, 04:59 PM   #118
angeloff
Registered User

Чародейка е гето, защото хората, живеещи там, са с гето-мислене.
А не защото квартала е в края на града.

skrzzz liked this post
Old December 16th, 2015, 05:41 PM   #119
Dr1nata
Registered User

Dr1nata's Avatar

Likes (Received): 1119

Изпълнителят на веломрежата поема ангажимент за възстановяване на щетите вследствие на строежа в Парка на възрожденците и др. места
в линка има звуков файл

Quote:
Изпълнителят на веломрежата поема ангажимент за възстановяване на щетите вследствие на строежа в Парка на възрожденците и др. места. Това съобщи днес главният архитект в Община Русе Живка Бучуковска в отговор на питане на общинския съветник Мариета Волф.
Надявах се това да се случи, защото разделителната между царете на места е тотално съсипана

geost liked this post
Dr1nata no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2015, 01:26 AM   #120
kaloyanski
Патрон

kaloyanski's Avatar

Likes (Received): 2630

Много лошо "засраха пейзажа" с това строителство по градинките, дано наистина поправят нанесените щети.
kaloyanski está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules