[Katowice] Inwestycje hotelowe - Page 138 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old January 20th, 2020, 01:11 PM   #2741
ormi
Registered User

Likes (Received): 4573

Quote:
Originally Posted by mayers View Post
A co było pierwsze jajko czy kura?
Śmieszy i drażni mnie taka argumentacja, która ma dowieść że nowsze jest lepsze.
Przepraszam, ale pomyśl zanim coś napiszesz
Logiczne to?
To inwestor sprzed ponad wieku miał przewidzieć, ze sąsiad zamieni w przyszłości swoją tradycyjną kamienicę z ciasną piwnicą na taką supergłęboką z kilku poziomami dla pomieszczenia jakichś maszyn piekielnych hałasujących i smrodzących po ulicach?
Mało tego, to jego dzisiejsi spadkobiercy mają być odpowiedzialni za beztroskie poczynania sąsiada?

Tak więc ułatwiasz mi zadanie i przepraszam za plagiat :
Przepraszam, ale pomyśl zanim coś napiszesz.
ormi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 20th, 2020, 03:40 PM   #2742
kiedy.przyjedzie
Registered User

Likes (Received): 2360

W każdym razie już wiemy, dlaczego śródmieście jest tak niechętnie remontowane/zabudowywane nowymi budowlami. Te co stoją są niewystarczająco zbadane pod kątem inżynierskim i ciężko je zbadać inwazyjnie przed kupnem a nowe nie warto budować bo kto wie co się znajduje pod ziemią i w sąsiedztwie. Same koszta i ryzyko. Tak dla przykładu nie znamy powodu dlaczego Śląskie Kamienice sprzedają budynek przy Placu Wolności. 18 mln i pozostają spekulacje. Chyba tylko całe kwartały wchodzą w ramy bezpiecznej inwestycji ale trudno też wtedy relokować mieszkańców. Koło się zamyka i mamy co mamy.
kiedy.przyjedzie no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 04:01 PM   #2743
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31963

RMF podchwycił temat rozpadającej się kamienicy w centrum.
Advertisement

Old January 20th, 2020, 05:21 PM   #2744
Lahcim nitup
Registered User

Lahcim nitup's Avatar

Likes (Received): 17569

katowice24.info: Przy budowie w centrum Katowic pękają sąsiednie kamienice

Quote:
Poważny problem na budowie budynku mieszkalno-użytkowego na rogu ulic Warszawskiej i Mielęckiego. Z powodu prac pęka sąsiednia kamienica, z której trzeba było wyprowadzić część lokatorów. Pęknięcia pojawiły się też na budynku z drugiej strony, w którym dodatkowo doszło do innych zniszczeń. Inwestor zapowiada, że szkody naprawi, choć nie jest przekonany, czy nie są one przypadkiem spowodowane mocnym tąpnięciem sprzed kilku dni.
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 05:52 PM   #2745
Buster90
Registered User

Likes (Received): 22192

W Łodzi wali się co tydzień jakaś kamienica sama z siebie, a w Katowicach ledwo pękła jedna i już afera na cały kraj

Lahcim nitup liked this post
Buster90 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 06:29 PM   #2746
mayers
LHC

mayers's Avatar

Likes (Received): 4807

Ta kamienica nie nadaje się do zamieszkania i wina za to ponosi osoba która zburzyla podpory granicznej ściany brocznej.
Quote:
Originally Posted by ormi View Post
Logiczne to?
To inwestor sprzed ponad wieku miał przewidzieć, ze sąsiad zamieni w przyszłości swoją tradycyjną kamienicę z ciasną piwnicą na taką supergłęboką z kilku poziomami dla pomieszczenia jakichś maszyn piekielnych hałasujących i smrodzących po ulicach?
Mało tego, to jego dzisiejsi spadkobiercy mają być odpowiedzialni za beztroskie poczynania sąsiada?

Tak więc ułatwiasz mi zadanie i przepraszam za plagiat :
Przepraszam, ale pomyśl zanim coś napiszesz.
Nie rozumiem Twojego wpisu ale postaram się wytłumaczyć.
W obecnej sytuacji nowy inwestor powinien na swój koszt zburzyć całą kamienicę i ja odbudować. Mieszkancom na czas budowy zapewnic lokale zastepcze.Wielokrotnie byłem świadkiem jak pozostawia się ścianę frontowa a niejako zaplecze jest odbudowaywane całkowicie jako szkielet żelbetowy. U nas w PL najlepiej coś zburzyć a mieszkancow wykwaterowac do lokali zastępczych oczywiście na koszt miasta i niech sami dochodzą sprawiedliwości w sądzie.....
Inwestor z firmy kogucik zapragnął być hotelarzem i wszyscy mają mu się kłaniac w pas bo oto zbawca zagospodaruje te nieładnie dziury.
Jest taki film rosyjski pt. "Dureń". Polecam

Kodi_, Buster90 liked this post
mayers no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 07:03 PM   #2747
kiedy.przyjedzie
Registered User

Likes (Received): 2360

Jesteście pewni, że inwestor w tym maczał palce? Że nie jest to wina wykonawcy? Łatwo kogoś oskarżyć, ale nie sądzę by osoba chcąca coś zbudować podejmowała decyzję w sprawie "burzenia podpór granicznej ściany bocznej". Możliwe, że inwestor zapłacił i liczył że fachowa firma mu to postawi zgodnie ze sztuką. A tu proszę, wieszanie psów na nim w mediach.
kiedy.przyjedzie no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 07:09 PM   #2748
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

To już chyba wykażą odpowiednie ekspertyzy. Powinno wyjść czarno na białym jaki jest powód.
Old January 20th, 2020, 07:53 PM   #2749
balthasar
Registered User

Likes (Received): 1320

Wydaje mi się, że pęknięcie w tej kamienicy na Stawowej, przy której budowano H&M, były jeszcze większe. Nie wiem jak sobie z tym poradzili, ale kamienica nadal stoi.
balthasar no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 07:57 PM   #2750
mayers
LHC

mayers's Avatar

Quote:
Originally Posted by kiedy.przyjedzie View Post
Jesteście pewni, że inwestor w tym maczał palce? Że nie jest to wina wykonawcy? Łatwo kogoś oskarżyć, ale nie sądzę by osoba chcąca coś zbudować podejmowała decyzję w sprawie "burzenia podpór granicznej ściany bocznej". Możliwe, że inwestor zapłacił i liczył że fachowa firma mu to postawi zgodnie ze sztuką. A tu proszę, wieszanie psów na nim w mediach.
Przepraszam. Masz rację. Wina leży po stronie GW ale zgodnie z prawem w przypadku takiej awarii odpowiedzialność ponosi inwestor. A z relacj mieszkancow wynika że ten pan wycofał swoja pomoc po nagłośnienie sprawy.
Old January 20th, 2020, 10:15 PM   #2751
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by balthasar View Post
Wydaje mi się, że pęknięcie w tej kamienicy na Stawowej, przy której budowano H&M, były jeszcze większe. Nie wiem jak sobie z tym poradzili, ale kamienica nadal stoi.
Dobrze by było, żeby się skończyło jak w tym przypadku, który wspominasz
Old January 20th, 2020, 10:53 PM   #2752
Lahcim nitup
Registered User

Lahcim nitup's Avatar

Likes (Received): 17569

katowice.naszemiasto.pl: Waląca się kamienica w Katowicach. Inwestor, który buduje hotel wynajmie mieszkanie dla ewakuowanej rodziny z psami ZDJĘCIA

Quote:
Inwestor zlecający prace obok kamienicy, która ucierpiała podczas budowy nowego hotelu w Katowicach, wyciągnął rękę do poszkodowanych. Wynajmie mieszkanie dla rodziny z trzema psami i pokryje wszelkie koszty. - Udało nam się zorganizować spotkanie, na którym wszystkie strony się dogadały - mówi Ewa Lipka z Urzędu Miasta w Katowicach.
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 11:08 PM   #2753
ormi
Registered User

Quote:
Ta kamienica nie nadaje się do zamieszkania i wina za to ponosi osoba która zburzyla podpory granicznej ściany brocznej.

Nie rozumiem Twojego wpisu ale postaram się wytłumaczyć.
W obecnej sytuacji nowy inwestor powinien na swój koszt zburzyć całą kamienicę i ja odbudować. Mieszkancom na czas budowy zapewnic lokale zastepcze.Wielokrotnie byłem świadkiem jak pozostawia się ścianę frontowa a niejako zaplecze jest odbudowaywane całkowicie jako szkielet żelbetowy. U nas w PL najlepiej coś zburzyć a mieszkancow wykwaterowac do lokali zastępczych oczywiście na koszt miasta i niech sami dochodzą sprawiedliwości w sądzie.....
Inwestor z firmy kogucik zapragnął być hotelarzem i wszyscy mają mu się kłaniac w pas bo oto zbawca zagospodaruje te nieładnie dziury.
Jest taki film rosyjski pt. "Dureń". Polecam
Oczywiście nie możesz rozumieć mojego wpisu, bo to ja Twój post zrozumiałem opatrznie, a więc całkowicie mylnie.
Wydawało mi się, że bronisz inwestora. Moja wina.
Teraz widzę, że przecież podchodzimy podobnie do tej sprawy - to inwestor-wykonawca robót są winni zaistniałej sytuacji.

Tak więc pozostaje mi tylko przeprosić Cię.

Kodi_, Buster90 liked this post
Old January 21st, 2020, 02:17 PM   #2754
mayers
LHC

mayers's Avatar

nie ma sprawy ormi. Zawsze z Tobą dyskusje są merytoryczne więc staram się rozumieć Twoją argumentację

ps. mam nadzieję że kamienica zostanie uratowana. Jest jeszcze jedna możliwość, która przychodzi mi do głowy. Iniekcje z betonu (polimery) przy fundamencie i podniesienie siłownikami całej ściany. Jest to możliwe pod warunkiem że nie złamał się strop.

Proszę

Old January 21st, 2020, 03:27 PM   #2755
ormi
Registered User

Quote:
ps. mam nadzieję że kamienica zostanie uratowana. Jest jeszcze jedna możliwość, która przychodzi mi do głowy. Iniekcje z betonu (polimery) przy fundamencie i podniesienie siłownikami całej ściany. Jest to możliwe pod warunkiem że nie złamał się strop.
Wzmacnianie fundamentów iniekcjami z pewnością tak, ale byłbym bardzo ostrożny co do lokalnego stosowania siłowników - mogłoby to być tylko ryzyko powiększenia strefy spękań murów.
Siłowniki mogą być stosowane przy odcięciu całości fundamentów obiektu od gruntu tylko do jego prostowania, a nie do lokalnego zamykania szczelin powstałych w murach.

Przypuszczam, że w powstałej sytuacji najbardziej radykalnym zabezpieczeniem budynków w sąsiedztwie byłoby..... możliwie szybkie zbudowanie kamienicy narożnej przy częściowym tylko zakresie robót ochronnych u sąsiadów.

Szkody w sąsiedztwie najbardziej skutecznie i ekonomicznie będzie można zlikwidować prostymi zabiegami kosmetycznymi, ale dopiero po zakończeniu głównych robót budowlanych.

Oby wszystkim starczyło tam takiej cierpliwości.

forwiser, NDSCh liked this post
Old January 21st, 2020, 03:44 PM   #2756
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Dokładnie, jeśli już co to prostować można bez problemu całość, a nie "częściowo".
Old January 21st, 2020, 07:46 PM   #2757
Chudy1210
Zakaz Fotografowania

Chudy1210's Avatar

Likes (Received): 4299

Aż się wybrałem zobaczyć, jak wygląda sytuacja przy Mielęckiego. Rzutem na taśmę dostałem się do kamienicy, przez którą można wyjść na podwórze, zagrodzone przez budowę.

Obok widać pęknięcie w ścianie, nie wygląda to za ciekawie.

Ale co zdumiało mnie najbardziej, to był pracujący żuraw. Okazało się, że walącą się część kamienicy podpierają stalową belką.

Z tej perspektywy mało było widać. Trzeba więc było wznieść się wyżej... i nie, nie przy użyciu drona.

Ależ tam dziursko wykopali! Nie wiedziałem, że tam też sięgnie ta budowa, a widok takiej dziury naprawdę mnie zaskoczył. Robotnicy dzielnie spawali konstrukcję zabezpieczającą.

To podwórko było klimatyczne

Na koniec jeszcze rzut oka z ulicy Warszawskiej. Pęknięcie wygląda źle.

Wspomniana konstrukcja zabezpieczająca.

Działam również w GOPgear.

Fotografia, kopalnie, industrial, Śląsk, koleje, urbex. To o mnie.
Chudy1210 no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 08:08 PM   #2758
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

To jest chyba jedne z pierwszych zdjęć pokazujące tą dziurę. Również nie sądziłem, że aż tak wgryźli się w ziemię.

kiedy.przyjedzie liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 09:42 PM   #2759
mayers
LHC

mayers's Avatar

Quote:
Originally Posted by Chudy1210 View Post

Pytanie zasadnicze czy poziom -1 został w całości opalowany. Na zdjęciu widać tylko jedna stronę?
Jeżeli nie to ewidentny błąd projektu.
Old January 25th, 2020, 12:39 PM   #2760
cilip
Registered User

Likes (Received): 567

Quote:
Ależ tam dziursko wykopali! Nie wiedziałem, że tam też sięgnie ta budowa, a widok takiej dziury naprawdę mnie zaskoczył. Robotnicy dzielnie spawali konstrukcję zabezpieczającą.

Co oni planują w tej dziurze zrobić?
cilip no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
hotel, katowice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules