[Slavonski Brod] - Johann Lucas von Hildebrandt's unknown last work under reconstruction - Page 25 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja > Otkazani i projekti na čekanju

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 15th, 2010, 01:17 AM   #481
Rovinjac
HRVATINA!

Rovinjac's Avatar

Likes (Received): 1928

Uložiti love i onda dozvoliti da to propada...

Oluja nad olujama!

Rovinj moj grad!

[Rovinj] - construction update
Rovinjac no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 15th, 2010, 01:21 AM   #482
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Najgore je to što crkva već mjesecima stoji tako, a grad ništa ne poduzima. Nije problem u tome da grad nema novca da kupi i postavi dvije rine nego u tome da ih je očito baš briga.
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2010, 09:39 AM   #483
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

ako vidite na prvoj stranici dok je još crkva bila u izgradnji, mramor je stavljan drito na beton bez izolacije (barem koliko ja primjećujem), tako da nije ni čudo što propada.
Advertisement

Old September 16th, 2010, 01:34 PM   #484
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 2589

Kamen se i stavlja tako, pa i ne propada zbog toga, nego zato štp su rine ukradene, a nisu zamijenjene novima. Ali zapravo ne propada upće, jer to je poznati kamen bihacit kome ne smeta ni voda. Trebat će ga samo malo očistiti.
P.C.Dolabella no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2010, 01:38 PM   #485
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Ajd hvala Bogu, sad mi je laknulo. PCD svaka ti čast, stvarno si znalac.
Old September 16th, 2010, 10:28 PM   #486
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Svi kapiteli su već ugrađeni u unutrašnjost crkve!
Old September 17th, 2010, 01:29 AM   #487
BANNED

Likes (Received): 424

A još kada bi se osvjedočili
***** no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2010, 12:51 PM   #488
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

U Večernjaku od prošlog tjedna ima članak o crkvi Svete Ane u kojoj direktor Šprajc-THD-a kaže da bi radovi trebali biti gotovi do kraja listopada (bez oltara)

Evo jednog podsjetnika od 26.5.2009. iz gradskog glasnika:

"Izgradnja crkve Svete Ane je završena (kad je riječ o grubim vanjskim radovima) te slijedi projektiranje oltara, čime bi ta građevina bila u potpunosti dovršena i počelo bi njeno privođenje svrsi. Crkva će osim statusa spomenika imati i funkciju vjerskog objekta,a želja je da prije svega bude u funkciji studentima i Hrvatskoj vojsci. Naime, već su obavljeni određeni dogovori kako bi crkva dobila i svog kapelana, a povremeno bi dolazio i vojni kapelan. Istovremeno se planira projektiranje i nastavak uređenja i drugih dijelova tvrđave, a prvi na redu su opkopi kako bi se ta cjelina zaokružila. S idejom da se u tvrđavi uredi muzej Vojne krajine ići će se prema Ministarstvu, a s ciljem privlačenja što većeg broja građana planira se otvoriti restoran."
Old October 6th, 2010, 09:02 PM   #489
SemperF1
Registered User

SemperF1's Avatar

Likes (Received): 1

Wow..... Restoran je po meni predobra ideja za poslovne ručkove i mini sastanke...
A i za izaći s djevojkom/ženom isto... Samo nek se napravi.
SemperF1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2010, 10:09 PM   #490
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Pa restoran bi vjerovatno bio u sklopu hotela, ali za hotel se sad tek planira izrada studije ekonomske isplativosti. U svakom slučaju jednog dana kad se to sve skupa sagradi i rekonstruira vjerujem da će šetnja po krovu kavalira biti spektakularan doživljaj (ako to ikad doživimo ovim tempom).
Old October 18th, 2010, 11:29 PM   #491
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Krečenje unutrašnjosti crkve je gotovo, ali radovi na postavljanju podnih kamenih ploča još uvijek nisu počeli. Danas na gradilištu crkve nisam vidio radnike.
Old November 9th, 2010, 11:31 PM   #492
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Evo jedan kratki tekst iz službenog dokumenta "Izvješće o radu gradonačelnika lipanj" koji se odnosi na izgradnju crkve Svete Ane:

Kapela Sv. Ane

Nakon vanjskog uređenja Kapele Sv. Ane, u prvoj polovici 2010. godine, izvedeni su radovi unutarnjeg uređenja – izvedba stropa kapele, žbukanja, izvedba profilacija i štukatura. Za drugu polovicu 2010. godine u planu je postavljanje poda, kako bi ova jedinstvena građevina bila u potpunosti završena.

Radovi na krečenju unutrašnjosti crkve su gotovi. Ugovorom između grada i izvođača radova nije ugovoreno postavljanje poda od kamenih ploča tako da se iz ovog gore napisanog može očekivati potpisivanje anexa ugovora kojim bi se obuhvatio i pod. Danas na gradilištu nije bilo radnika pa je crkva zaključana. Sjeveroistočni prozor je razbijen pa evo fotografije unutrašnjosti snimljene kroz njega:

Old November 9th, 2010, 11:45 PM   #493
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Nadam se da nije namjerno.
Old December 12th, 2010, 12:59 AM   #494
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Na crkvi se ništa ne radi, a još uvijek nije napravljen ni aneks ugovora o popločavanju poda kamenom. U gradskom proračunu za 2011. godinu za crkvu Svete Ane je planirano 285 000 kuna. Konačnom dovršenju radova na crkvi se uopće ne nazire kraj, a o popločenju Oružnog trga te o postavljanju javne rasvjete možemo samo sanjati uz ovakvu gradsku upravu.
Old December 24th, 2010, 09:21 PM   #495
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Autor: Walker, portal Ptičica

5.9.2010.

7.12.2010.

Old January 26th, 2011, 05:41 PM   #496
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4735

Tvđava kao samoposluga

SLAVONSKI BROD- Dovršenim kriminalističkim istraživanjem nad dvojicom maloljetnika, policijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod su jučer razriješili kazneno djelo krađe iz prosinca prošle godine. Utvrdili su da su 14-godišnjak i 16-godišnjak, 18. prosinca u vremenu od 18 do 22 sata u Slavonskom Brodu, sa kapele Sv. Ane unutar Gradske tvrđave, otuđili oko četiri metra bakrene rine, koju su potom prodali u Stanici za otkup sekundarnih sirovina.

Prema odštetnom zahtjevu materijalna šteta se cijeni na iznos oko tri tisuće kuna. U suradnji sa državnim odvjetništvom protiv dvojice mlađih maloljetnika slijede kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu za mladež i izvješće Centru za socijalnu skrb u Slavonskom Brodu.

http://www.sbiportal.hr/slavonski-br...jest/5273.html
Miki86 no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2011, 06:02 PM   #497
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

mići cigići
Old February 25th, 2011, 12:05 AM   #498
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Gradonačelnik o crkvi Svete Ane:"Kapela je u cijelosti izgrađena, a potpuni dovršetak unutarnjeg uređenja očekuje se do kraja ožujka." http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/...d/default.aspx
Old March 24th, 2011, 10:48 PM   #499
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Dovršeno je popločavanje poda crkve kamenom. Evo jedne fotografije od gospodina Uzelca:

Old March 24th, 2011, 11:39 PM   #500
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4735

Izgleda veliko iznutra.
Miki86 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags