Next Varna Mayor Profile | Профил на следващия кмет на Варна - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 18th, 2019, 01:00 AM   #61
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Likes (Received): 1769

бул. Левски е скъпа и глупава градостроителна грешка. Има място в града и за скоростни магистрали, но не по този тъп начин.

На градска магистрала не трябва да има градски транспорт и пешеходци през подлези и надлези. Градска магистрала трябва да бъде или под нивото на земя или над земята.

В момента по тази магистрала бягат хора, който не искат да ходят до подлези и надлези, а пътници на градски транспорт нямат никакъв удобен начин за да пресекат я. Всичко това создава опасни ситуации и дестимулиране на използване на други, по-ефектини начини за предвижване в града.
Mitko_Varna no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 18th, 2019, 01:12 AM   #62
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 48529

Quote:
Originally Posted by Mitko_Varna View Post
бул. Левски е скъпа и глупава градостроителна грешка. Има място в града и за скоростни магистрали, но не по този тъп начин.

На градска магистрала не трябва да има градски транспорт и пешеходци през подлези и надлези. Градска магистрала трябва да бъде или под нивото на земя или над земята.

В момента по тази магистрала бягат хора, който не искат да ходят до подлези и надлези, а пътници на градски транспорт нямат никакъв удобен начин за да пресекат я. Всичко това создава опасни ситуации и дестимулиране на използване на други, по-ефектини начини за предвижване в града.
Абсолютно съгласенъ - булeвардъ 3,5 км подъ нивото на земѣта. Струва нѣкакви смешни 250-300 милиона, които имаме въ касата на Общината. Нали прибираме 50% отъ ДДФЛ на гражданитѣ и часть отъ корпоративния данъкъ на фирмитѣ. Да се чуди човѣкъ, защо не го направиха подъ земѣта.

Infam0uS liked this post
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 01:19 AM   #63
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

В момента няма смъсл да говорим за цена, защото тази магистрала ще принесе за града повече вреди, отколкото полза. Т.е. би било по-добре просто да изхвърляме тези пари и не строим нищо подобно.
Пари има, акъл няма.
Old September 18th, 2019, 02:06 AM   #64
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Likes (Received): 7519

Quote:

Често даваш за пример градове в Западна Европа,обаче не казваш най-важното,че твоите сънародници руснаците не са ги освободили през 1944-45 година.По заповед на твоите сънародници беше избит елита на България.Професии като ландшафтен архитект дори не се развиха.

През 1956 година Унгария пожела градовете им да са уредени като тези в Западна Европа.По заповед на твоите сънародници съветските танковете влязоха и ги смазаха.

През 1968 година Чехословакия пожела същото.Твоите сънародници заповядаха да влязат танковете и Чехословакия беше премазана.

Разберете изверги,където влезете трева не никне.Сега българските градове приличат на гета защото такива кратуни като твоята са били "освободителите".
Old September 18th, 2019, 02:16 AM   #65
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Ти сериозно ли? Лично аз каква изобщо имам връзка с тези събития? Никой не избира място къде ще бъде роден, този процес е случаен. В история на всяка държава има лоши неща.
А сега представи че съм от немски произход, значи веднага ставам нацист?

Last edited by Mitko_Varna; September 18th, 2019 at 02:28 AM.
Old September 18th, 2019, 02:25 AM   #66
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Quote:
Ти сериозно ли? Лично аз каква изобщо имам връзка с тези събития? Никой не избира място къде ще бъде роден, този процес е случаен. В история на всяка държава има лоши неща.

Просто ти подсказвам защо българските градове не са уредени като тези в Западна Европа и защо приличат на гета.

Infam0uS liked this post
burgas 25 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 02:29 AM   #67
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Пак ли търсим виновни? А сега погледни на Полша.

Last edited by Mitko_Varna; September 18th, 2019 at 02:34 AM.
Old September 18th, 2019, 08:42 AM   #68
language
Registered User

language's Avatar

Likes (Received): 25089

Ясно се вижда загубеното време през 90-те години. Поляците, които скъсаха с комунизма от ден първи дръпнаха нагоре. Ние се чудихме сега с Русия ли сме, комунизма наистина ли свърши, какво ще правим. И за това не можем да наваксаме изоставането. Допълваме и Югоембаргото, факта, че не граничим с Германия и Швеция а с Турция и Румъния и нещата стават ясни.
И все пак за да се върнем на темата то не е вярно, че всичко е само до парите. Неща като чистота, осветление, зелени площи могат да бъдат наред и сега. Но не са, защото града се управлява зле.
Улиците и тротоарите няма да могат да се ремонтират изведнъж, но дупките могат да изчезнат за няколко месеца. Тротоарите могат да бъдат ремонтирани поне там, където плочките са криви. И това може да стане за месеци. Но не става, защото града се управлява зле.
Old September 18th, 2019, 08:57 AM   #69
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Likes (Received): 2724

Quote:
Originally Posted by burgas 25 View Post
Често даваш за пример градове в Западна Европа,обаче не казваш най-важното,че твоите сънародници руснаците не са ги освободили през 1944-45 година.По заповед на твоите сънародници беше избит елита на България.Професии като ландшафтен архитект дори не се развиха.

През 1956 година Унгария пожела градовете им да са уредени като тези в Западна Европа.По заповед на твоите сънародници съветските танковете влязоха и ги смазаха.

През 1968 година Чехословакия пожела същото.Твоите сънародници заповядаха да влязат танковете и Чехословакия беше премазана.

Разберете изверги,където влезете трева не никне.Сега българските градове приличат на гета защото такива кратуни като твоята са били "освободителите".

Моля, прави си политическата пропаганда в бургаската секция. Митко не е внук на Сталин, нито е строил панелени жилища из България. На никого не пречи, човека има право да си коментира какво му харесва и какво не, не е обидил никого и тъй като живее в града и плаща данъци има същото право да си изкаже мнението.
А ти като цяло си един лицемер, който в секциите „Туризъм“ и „Регионално развитие“ се хвалеше колко богати руснаци купували жилища в бургаските хрусчовки.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Sm1rfa no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 01:45 PM   #70
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 10357

Митко като е толкова ербап, да извади 500 млн. лева и да си го направи булеварда по скандинавски стил. България има малка икономика, а общините ни са бедни, за да си позволим мащабни инфраструктурни проекти без държавна помощ. Статистиката на ССТ е красноречива - бюджетът на Варна се е увеличил двойно спрямо 2013 и то едва през последните 1-2 години има що-годе нормални постъпления.

А Русия има немалка вина за сегашното състояние на държавите от Източна Европа. Държавата ни и до ден днешен губи страшно много пари от присъствието на Лукойл на българския пазар.

burgas 25, Prase_meze liked this post

Last edited by Infam0uS; September 18th, 2019 at 02:06 PM.
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 04:34 PM   #71
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
Съ изграждането на вѫтрешния градски рингъ (бул. "Лѣвски") Варна бе спасена отъ транспортенъ инфарктъ. First things first. Сѣга е време да се прѣобразятъ кварталитѣ. Кое наричашъ мегаломанщина? Булѣвардътъ се строи за бѫдещитѣ 50-70 години. Негово продължение по-кѫсно ще бѫде втория мостъ надъ езерото и развитието на града на южния брѣгъ. Варна скоро ще има население отъ 400 хил. и се нуждае отъ нови квартали. Това, че ви заслѣпяватъ съ стиропоръ и паркингчета въ разни други "успешни" градове, не е причина да отричаме огромната крачка напредъ, която направи градската инфраструктура прѣзъ тази година.
Като кажеш А, кажи и Б т.е. цитирай ме правилно, написал съм, че мегаломанските проекти са хубави като идея и в повечето случаи ми харесват и като изпълнение, но в определено повече гледаме картинки само на тез проекти - библиотека, стадион, съдебна палата, яхтено пристанище, кей навътре в морето и т.н. Кое от тези неща ги има? Отделно, да кажем, че ги има, не е ли малко странно при положение, че нямаш плочки и паркет по пода у вас да строиш триетажна луксозна вила? Не ми дреме толкова за санирането, но за градската среда - да. Трябват хубави тротоари и достъпни паркове за всички (с адкватни размери).
За тази година доколкото помня имаше 17 млн лева за малки улички, обаче реална работа на виждам (в Левски асфалтираха една пряка на ул. Дубровник, около 30 метра от улицата). Ноември ли ще ги почват?

П.П. За булеварда съм писал само положителни неща, нямам идея защо реши, че той ми тежи.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Old September 18th, 2019, 06:27 PM   #72
MaLyKoLiU
Кольо

MaLyKoLiU's Avatar

Likes (Received): 1676

Quote:
Originally Posted by Sm1rfa View Post
Като кажеш А, кажи и Б т.е. цитирай ме правилно, написал съм, че мегаломанските проекти са хубави като идея и в повечето случаи ми харесват и като изпълнение, но в определено повече гледаме картинки само на тез проекти - библиотека, стадион, съдебна палата, яхтено пристанище, кей навътре в морето и т.н. Кое от тези неща ги има? Отделно, да кажем, че ги има, не е ли малко странно при положение, че нямаш плочки и паркет по пода у вас да строиш триетажна луксозна вила? Не ми дреме толкова за санирането, но за градската среда - да. Трябват хубави тротоари и достъпни паркове за всички (с адкватни размери).
За тази година доколкото помня имаше 17 млн лева за малки улички, обаче реална работа на виждам (в Левски асфалтираха една пряка на ул. Дубровник, около 30 метра от улицата). Ноември ли ще ги почват?

П.П. За булеварда съм писал само положителни неща, нямам идея защо реши, че той ми тежи.
4ти микрорайон на Владиславово е изцяло обновен. Това включва изграждане на паркоместа, преасфалтиране изцяло на абсолютно всички улици, изграждане на тротоари, понеже преди нямаше почти никакви там и т.н.
Не знам колко милиона са пръснати там, но е направено не малко.
До колкото знам сега следва Кайсиева Градина.

Sm1rfa, brusarski liked this post
MaLyKoLiU no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 08:36 PM   #73
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 16605

Quote:
Originally Posted by MaLyKoLiU View Post
До колкото знам сега следва Кайсиева Градина.

T_CH, ivn98 liked this post
TERZIev no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 09:37 PM   #74
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Това звучи супер.
Old September 18th, 2019, 09:37 PM   #75
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

дел
Old September 18th, 2019, 10:15 PM   #76
VACHO
Registered User

Likes (Received): 735

Quote:
Originally Posted by burgas 25 View Post

Потресаващо ниво на интелект и култура имаш. С какво ти е виновен човекът?

kykyyy, Sm1rfa liked this post
VACHO no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 01:26 AM   #77
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Quote:
Originally Posted by VACHO View Post
Потресаващо ниво на интелект и култура имаш. С какво ти е виновен човекът?

Потресаващо е когато стана аварията в Чернобил и съветските боклуци мълчаха 2 седмици за това.Бременни жени и дечица поеха огромни дози заразено радиактивно мляко.Това е потресаващо.

Потресаващо е когато се изгради булевард "Левски",който решава много от проблемите на града свързани с трафика и съветската глава ви обяснява колко сте се прекарали с изграждането му.Това е потресаващо.

Потресаващо е когато му показвате снимки от градове в Западна Европа с преминаващи през тях магистрали и руснака ви обяснява,че не трябва да вярвате на очите си.

Infam0uS, brusarski, vikez, victor2k liked this post
burgas 25 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:04 AM   #78
Stojkica
Registered User

Likes (Received): 634

https://offnews.bg/politika/varnenet...id-711468.html

Quote:
49-годишният Цветан Атанасов обяви днес кандидатурата си за кмет на Варна в присъствието на восъчна фигура на Владимир Путин.

Атанасов е издигнат от партия "Български социалдемократи". В града е популярен като създател и собственик на "Ретро музей" с предмети от бита, автомобили, мотоциклети от времето на социализма.

Аз харесвам политиката на г-н Путин. И това е една препратка към руския народ, към руските туристи, които да видят, че има кандидат, има град и има хора, които не се отричат, заяви Цветан Атанасов до восъчната фигура на руския президент.

Кандидатът за кмет твърди, че през последните години руските туристи са си тръгнали от Варна и от това страдали туризмът и икономиката на града.
Stojkica no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:05 AM   #79
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 10357

При руснаците има една особеност и тя е, че нямат всестранно развито критично мислене. Или с две думи - щом нещо е написано или казано от някаква известна личност, значи не може да бъде оспорвано.

Quote:
“Russian education does not seem to facilitate personal or professional development of a child, but rather holds an ambition of bluntly transitioning the facts written in a Soviet textbook into a student’s head…The complete absence of critical thinking is probably the most obvious problem in Russian schools. We are taught what to think, not how to think, which is exactly the opposite of what education should be about.” – Ulia, graduated from high school in 2015.

“Trying to teach you how to think critically is a rare thing, even if a teacher is a young enlightened person, he/she cannot do anything with that due to the staff and curriculum. Trying to make some real sense is a straight path to being fired. So, yeah, the educational system is outdated, it doesn't do its work as it did in the USSR, times have changed.” – Denis, taught biology to Russian students in Grades 5 and 9.

What are teachers like in Russia?
“The last but not the least – the attitude. The teacher is always right. They can easily call a student an idiot, an imbecile, an incompetent nobody – that is common practice. The children are shown that they can be treated like shit by the more powerful others and do nothing about it. Of course, there are great teachers with true love for education and children, but they are more likely to be an exception rather than the norm. Education is our past, present, and most importantly, our future. It demands a drastic transition.” – Ulia, graduated from high school in 2015.
Затова не се учудвайте, ако съществуват подобни теми във форума.

brusarski, burgas 25 liked this post
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:09 AM   #80
language
Registered User

language's Avatar

Likes (Received): 25089

Руснаците обичат да ги управлява някой с твърда ръка. Личността там няма никакво значение. Но това тук е темат за следващия кмет на Варна. И дотолкова доколкото това е избор с предизвестен резултат то всякакви други теми са добре дошли.
language no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules