[Warmińsko-Mazurskie] Port lotniczy Olsztyn Mazury (Szymany) - Page 154 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 25th, 2019, 05:52 PM   #3061
Cani
Browarnik Tomek

Cani's Avatar

Likes (Received): 908

Kurcze, widocznie komuś się pomyliło i zamiast Krakowa, wrzucili Warszawę. Ehh, a już miałem nadzieję
Advertisement

Old October 14th, 2019, 11:36 AM   #3062
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 5932

W SZY ponownie dobre wyniki:

13 863 pasażerów obsłużono we wrześniu, wzrost +14,1%
113 867 pasażerów obsłużono od początku roku, wzrost +25,0%

Sezon W19/20 tez będzie dobry
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2019, 06:06 PM   #3063
Madboy1990
Registered User

Madboy1990's Avatar

Likes (Received): 88

Dzisiaj o 16:55 pierwszy lot z Bremy Wizzaira do Szyman ciekawe jak wygląda wypełnienie inauguracyjnego lotu.
Madboy1990 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2019, 09:38 PM   #3064
krzynio
Registered User

Likes (Received): 800

Dzisiejsze wypełnienie bardzo słabe, poniżej 50% z Bremy i jeszcze gorzej z Olsztyna. Kolejne loty mają już lepsze bookingi. Czas pokaże czy połączenie się rozkręci.
Niedługo startuje Kolonia (duża konkurencja dla Dortmund), tu będzie ciekawa rywalizacja jak na takie małe lotnisko jakim są SZY.
Od sezonu letniego loty z CGN będą mieć zmienione godziny na popołudnie.

Taka ciekawostka w sierpniu z połączeń SZY do Londynu (LTN i STN) skorzystało nieco powyżej 11tys. pax (dotychasowy rekord), czyli np. więcej niż z Łodzi czy Szczecina do STN.

dwiegruszki, bialy_cien liked this post
krzynio no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2019, 02:15 PM   #3065
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 34837

FP portu:
Quote:
Aby zapewnić większy komfort podróży pasażerom korzystającym z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury uruchomiliśmy dodatkowy Gate nr 3
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Cani liked this post
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 29th, 2019, 05:44 PM   #3066
kuba-gda
Registered User

Oferowanie na W19 za p.com

Ładny wzrost oferowania
Quote:
2. Szymany
Mazurskie lotnisko rozwija się najszybciej ze wszystkich małych portów regionalnych w Polsce. W sezonie zimowym odnotuje prawie 60-proc. wzrost oferowania do poziomu 101 tys. miejsc, głównie dzięki dwóm największym lowcostom w kraju. Dominujący w porcie Wizz Air będzie odpowiadał za ponad 60 proc. wszystkich foteli i zwiększy swoją podaż o prawie 70 proc. Na drugim miejscu jest Ryanair z 28-proc. wzrostem i mniejszym o prawie 8 p.p. udziałem rynkowym wynoszącym prawie 32,8 proc. Ze względu na niską bazę porównawczą 5 tys. dodatkowych miejsc oferowanych przez LOT wygeneruje aż 347-proc. wzrost, przez co udział rynkowy polskiego przewoźnika wzrośnie do prawie 7 proc.

Szymany zajmują drugie miejsce w rankingu wzrostów i 12. w rankingu oferowania. Co ciekawe port w Olsztynie wyprzedził pod kątem łącznej zdolności przewozowej łódzkie lotnisko. W przyszłości można się spodziewać rozwoju oferty linii budżetowych zwłaszcza na rynek niemiecki. LOT z kolei na razie nie oferuje połączenia transferowego do Warszawy, a jedynie trasy P2P do Krakowa i Lwowa. Przez co Szczytno na razie nie posiada połączenia stricte przesiadkowego, co może zmienić się w przyszłości.

dwiegruszki liked this post
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2019, 08:58 AM   #3067
Madboy1990
Registered User

Madboy1990's Avatar

Dzisiaj inauguracyjny lot do Kolonii Krzyniu jakieś przecieki na temat obłożenia z i do ?
Old November 7th, 2019, 06:55 PM   #3068
ccols
Registered User

Likes (Received): 122

A kiedy/czy Buzz w SZY?
ccols no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2019, 07:52 PM   #3069
krzynio
Registered User

Przylot szczerze nie pamiętam, ale słabo bo koło 50% z tego co mi świta w głowie 😀
A odlot lepiej bo ok. 150 pax
Słabo radzi sobie Brema, najbliższe bookingi też lepiej sobie radzi Kolonia

Cani, Madboy1990, dwiegruszki liked this post
Old November 7th, 2019, 10:46 PM   #3070
mlodyy1985
Registered User

Quote:
Oprócz uruchomienia nowego kierunku, w czwartek w porcie Olsztyn - Mazury świętowano także odprawę 400 tysięcznego pasażera.
https://www.portalsamorzadowy.pl/gos...ii,134636.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

kuba-gda, Czifo liked this post
Old November 8th, 2019, 08:27 AM   #3071
harnas_OLS
Registered User

Likes (Received): 137

Podczas ostatniej sesji województwa Warmińsko-Mazurskiego było również trochę o lotnisku. Wyświetlono też mapę, której tu chyba jeszcze nie widziałem.
Przepraszam za jakość, ale robione z monitora, a nigdzie indziej tej prezentacji nie mogę znaleźć. Jako planowany charter na 2020 widać kierunek -> Turcja

Last edited by harnas_OLS; November 8th, 2019 at 08:33 AM.
harnas_OLS no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 08:58 PM   #3072
KCPR
( ° ʖ °)

KCPR's Avatar

Likes (Received): 22

Drugi Londyn zamiast północnej Anglii to mistrzostwo świata
Old November 14th, 2019, 12:02 AM   #3073
krzynio
Registered User

Nie powiedziane że jakiś kierunek w środkowej czy północnej Anglii by sie utrzymał, skoro np. w Lublinie sie nie utrzymał.

Jeśli chodzi o nowe połączenia to Brema długo się nie utrzyma, samoloty latają nawet nie w połowie wypełnione, a ceny na wszystkie loty w tym roku są po 39zł. Także to połączenie nie wypaliło. Kwestią czasu jest jego likwidacja. Lepsze bylo by Eindhoven.

Miejsmy nadzieję, że chociaż CGN się utrzyma, tu obłożenie jest lepsze.
Old November 14th, 2019, 12:18 PM   #3074
kuba-gda
Registered User

W SZY ponownie dobre wyniki:

13 500 pasażerów obsłużono w październiku, wzrost +11,94%
128 302 pasażerów obsłużono od początku roku, wzrost +24,34%

Zima będzie jeszcze lepsza.
Old November 14th, 2019, 06:23 PM   #3075
mlodyy1985
Registered User

Od listopada czekają nas większe wzrosty
Quote:
Ryanair chciałby więcej latać z Szyman. Na przeszkodzie stoi jeden problem

Urząd Marszałkowski w Olsztynie i przedstawiciele linii lotniczej Ryanair podsumowali współpracę na regionalnym lotnisku w Szymanach i mówili o planach na przyszłość. Czego zatem możemy się jeszcze spodziewać?
Najczęściej czytane

Tydzień temu Ryanair zainaugurował loty z Szyman do Kolonii. Dzięki temu konkurencja między tanimi liniami - obok Irlandczyków, także węgierskiego Wizz Aira - nabiera rumieńców. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli chodzi o to nowe połączenie. Mamy dużo rezerwacji, a napełnienie samolotów wynosi ponad 90 proc. - mówi Olga Pawlonka z Ryanaira.
https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/...BoxLoOlImgLink

blackwater1981 liked this post
Old November 14th, 2019, 06:39 PM   #3076
maciej10
Registered User

Likes (Received): 0

Krzynio ale przyznasz, że listopad to najgorszy miesiąc i rozpoczynając loty w tym miesiącu ciężko liczyć na dobrą frekwencje. Myślę, że było by lepiej zaczynać od maja z tym kierunkiem.
Old November 24th, 2019, 03:47 PM   #3077
krzynio
Registered User

Uważam, że Brema nie wypaliła by nawet w sezonie, bo samoloty obecnie cały czas latają wypełnione w 1/3. Ten kierunek został uruchomiony nie dlatego że Wizzair czy port lotniczy miał jakieś solidne ku temu podstawy (wyniki analiz), tylko dlatego że jakiś tam prezes jednej z lokalnych firm chciał mieć bezpośrednie połączenie do swojej siedziby... Więc pewne jest że Brema wypadnie przy pierwszej korekcie.

Kolonia sprzedaje się dużo lepiej, ale jeszcze nie na poziomie który pozwala osiągnąć rentowność. Dzisiejsze wypełnienie ok. 75-80%.

blackwater1981 liked this post
Old November 24th, 2019, 07:24 PM   #3078
maciej10
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by krzynio View Post
Uważam, że Brema nie wypaliła by nawet w sezonie, bo samoloty obecnie cały czas latają wypełnione w 1/3. Ten kierunek został uruchomiony nie dlatego że Wizzair czy port lotniczy miał jakieś solidne ku temu podstawy (wyniki analiz), tylko dlatego że jakiś tam prezes jednej z lokalnych firm chciał mieć bezpośrednie połączenie do swojej siedziby... Więc pewne jest że Brema wypadnie przy pierwszej korekcie.

Kolonia sprzedaje się dużo lepiej, ale jeszcze nie na poziomie który pozwala osiągnąć rentowność. Dzisiejsze wypełnienie ok. 75-80%.
Kolonia jeszcze się rozkręci a jak Dortmund teraz stoi podczas nowego kierunku do Kolonii ? Z Bremą to w sumie dziwne że tak słabo idzie ponieważ to nie jest małe miasto a dwa w odległości 100km od Hamburga i Hannoveru
Old November 25th, 2019, 07:39 PM   #3079
krzynio
Registered User

Quote:
Originally Posted by maciej10 View Post
Kolonia jeszcze się rozkręci a jak Dortmund teraz stoi podczas nowego kierunku do Kolonii ?
Jak na tak zwiększone oferowanie tej zimy do DTM (3x tyg) + blisko położona CGN (2x tyg) to Dortmund radzi sobie przyzwoicie, wypełnienie potrafi dobić nawet do 90% i więcej, ale nie jest tak zawsze.
Old November 26th, 2019, 08:59 PM   #3080
Madboy1990
Registered User

Madboy1990's Avatar

maciej10: też mnie dziwi tak słabe wypełnienie lotów do Bremy gdzie wokół Bremy w okolicach 100km jest Hamburg i Hanover poza tym jak byś zajrzał na facebooka Portu lotniczego Olsztyn Mazury to zobaczyłbyś że ludzie mieszkające w Hamburgu domagają się lotów do tego miasta właśnie chcą latać do Hamburga a nie chce im się przejechać 100km do lotniska w mieście obok tyle razy próbowałem tłumaczyć to w komentarzach ludziom ale wątpię czy do nich coś trafiło.

Krakowiak277 liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
olsztyn, port lotniczy, warmińsko - mazurskie, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules