[Slovakia] Ekonomika a podnikanie - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 13th, 2008, 09:55 AM   #121
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
Petroleum creates only 6% of Dubai's GDP.
A kde je, prosim ta, prapovod penazi, ktore cez rozne investicne fondy zacali vystavbu Dubaja?
Momentalne samozrejme tie prijmi mesta pochazaju uz aj z inych zdrojov - sluzby, turisti, investicni makleri, rozne financne skupiny atd.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 13th, 2008, 11:24 AM   #122
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 867

http://www.asb.sk/portal/2008/06/11/...show-trva.html
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2008, 12:15 PM   #123
420
Registered User

420's Avatar

Milan11

brutalne foto,dakujem.

stale porovnavas neporovnatelne. Bratislava sa nechyta a nikdy nebude chytat na Londin. ako sa inac mame zviditelnit ked nie vyskovimi budovami, ved komancisti odj...bali polku stareho mesta. este stale mame v meste aj v blizkom okoli vela zelene a ludia si neuvedomuju ze treba zriadovat parky, este u nas nenastal taky dopravny chaos aby si ludia uvedomili ze vyskovky su problem. modernu zastavbu potrebujeme ako sol.
co mame stavat, ako mame prilakat turistov,kapital???
ved sa samy k nicomu nemame, Durkovsky sa chce len nabalit, Slachta musi byt alkoholik s tym cervenym nosom, ajtak nemoze(zevraj) zasiahnut....polka Bratislavy su sedlaci z dediny, co sa tvaria ako stary blavaci (nikto nie je sedlak, kto sa tak nesprava), a je im to jedno, 1/4 Bratislavy su vychodniari co na nu len nadavaju, ale predsa sa tu zdrzuju.
(moj svagor je z Kosic a foter tam prezil prve 2 roky svojho zivota)
takze polke ''Bratislavcanov'' je jej buducnost uplne ukradnuta.

stale nam tu davas prednasky aky sme hlupi, ako ty zijes v brutalnom meste, ok berem. nie su to ale pre nas novinky a ak si myslis ze ano, si naivny.

stale sa ale bavime o Slovensku a vsetci dobre vieme ako to u nas vyzera, ako sa ludia k veciam stavaju.
mesto nerobi nic, takze mozeme byt vlastne radi, ze tu tie developerske ''hovada'' vobec nieco stavaju.

Bratislava ma podla mna obrovsky potencial, iba to citenie ludi je mizerne.

AZ BUDEME VSETCI VELKY, MOZME SA POKUSIT TO ZMENIT !!!

Dublin..............ze preco nema vyskovky......LEBO TU ZIJU SEDLAAAACI HRUBEHO ZRNA,KTORY ZA POSLEDNYCH 15 ROKOV ZBOHATLI A NEVEDIA CO ZO SEBOU.. ODPADKY PO CELOM MESTE,CELY DUBLIN JE JEDNA OBROVSKA DEDINA. MAJU SICE PEKNE CENTRUM ALE ZVYSOK JE FADNA RADOVA ZASTAVBA ROVNAKYCH RODINNYCH DOMOV. POLKA MESTA CHODI V TEPLAKOCH...
UZ SI NIEKDE VIDEL DEDINU S MRAKODRAPOM???? TAK JA TEDA NIE!!!

ale predsa sa nieco risuje(rysuje) :
http://www.emporis.com/en/wm/ci/bu/s...t=2&ht=2&sro=1

nechcem na nikoho utocit, lenze niektory si tu musia stale mastit ego, povysovat sa nad ostatnymi, vysvetlovat kazdemu (normalnemu) trivialne,vseobecne zname veci stale dookola a repete. ak to niekomu uslo, tak stranka sa vola SKYSCRAPERCITY a to ze mrakace ovplyvnuju dopravu, skyline, tvar mesta adt donekoncna, je vsetkym jasne a chodia sem preto aby sa kochali na novej vystavbe..blablablabla, ma tento post vobec vyznam?

uz sa neviem dockat ako mi teraz niektory nalozia...
420 no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2008, 06:08 PM   #124
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Mne sa to paci,dobre si to napisal.Hlavne by som neporovnaval Londyn a Bratislavu.Myslim ze mnoho veci funguje uplne inac ,a v prvom rade je to o ludoch a vyspelosti.Londyn si moze vyberat,my musime byt radi takmer vsetkemu.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2008, 07:02 PM   #125
milan11

Quote:
Originally Posted by 420 View Post
Nie uplne s mrakodrapom, ale s vyskovkami - Bratislavu.

Quote:
Dublin..............ze preco nema vyskovky......LEBO TU ZIJU SEDLAAAACI HRUBEHO ZRNA,KTORY ZA POSLEDNYCH 15 ROKOV ZBOHATLI A NEVEDIA CO ZO SEBOU.. ODPADKY PO CELOM MESTE,CELY DUBLIN JE JEDNA OBROVSKA DEDINA. MAJU SICE PEKNE CENTRUM ALE ZVYSOK JE FADNA RADOVA ZASTAVBA ROVNAKYCH RODINNYCH DOMOV. POLKA MESTA CHODI V TEPLAKOCH...
Jedini sedlaci v Dubline su vychodoeuropania, ktori sem prisli a nevedia sa uplatnit, preto robia tie posledne prace, ziju v tych najposlednejsich a najspinavsich stvrtiach, lebo su tam najlacnejsie byty a svoju neschopnost a komplexy zakrivaju tym, ze nadavaju na Irov a na vsetko dookola.
Zabudli len na jednu malickost. Nikto sa im neprosi aby v tom Irsku zili a ak si myslia, ze je tam skutocne tak otrasne, nerozumiem tomu, preco sa nezbalia a nejdu okamzite domov, aj ked robia napr. v IBM za minimalnu mzdu.
Old June 13th, 2008, 07:11 PM   #126
420
Registered User

420's Avatar

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Nie uplne s mrakodrapom, ale s vyskovkami - Bratislavu.

Jedini sedlaci v Dubline su vychodoeuropania, ktori sem prisli a nevedia sa uplatnit, preto robia tie posledne prace, ziju v tych najposlednejsich a najspinavsich stvrtiach, lebo su tam najlacnejsie byty a svoju neschopnost a komplexy zakrivaju tym, ze nadavaju na Irov a na vsetko dookola.
Zabudli len na jednu malickost. Nikto sa im neprosi aby v tom Irsku zili a ak si myslia, ze je tam skutocne tak otrasne, nerozumiem tomu, preco sa nezbalia a nejdu okamzite domov, aj ked robia napr. v IBM za minimalnu mzdu.

????
prosim???

o com rozpravas?

spravas sa ako curak milan11 a je mi jedno co mi na to napises.
Old June 13th, 2008, 08:28 PM   #127
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
????
prosim???

o com rozpravas?

spravas sa ako curak milan11 a je mi jedno co mi na to napises.
...no ani ty sa nespravas zrovna ako gentleman

Milanovi sa v Irsku paci a vsetko tu doma vratane Bratislavy je uz zrejme prenho dedina...ok je to jeho postoj k jeho rodnej krajine...

ty s nim nesuhlasis...tiez ok

ja ale nechapem preco nemozte diskutovat slusnym sposobom?!
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2008, 10:21 PM   #128
milan11

Carbi, dovol, aby som ti nieco vysvetlil.
Ta moja reakcia na Blavu ako dedinu bola iba odpovedou na 420-ove oznacenie 1.5 mil. Dublinu ako dediny.
Inac ja osobne tiez Dublin za ziadne svetove velkomesto nepokladam, ale ako host v nom, necitim moralne pravo ho kritizovat len preto, ze je rozdielne. Aj ked samozrejme je tu priestor tak na kritiku, ako na druhej strane zaroven aj pochvalu.

Otazka pre 420-ku. Ako by si sa citil, keby sa do Blavy nastahovalo 300 000 cudzincov z celeho sveta - Rumunov, Albancov, Nigerijcanov, Cinanov a ostatnych a nepocul by si od nich jedine dobre slovo tak na Bratislavu, ako aj Slovakov? Iba to, ze Blava je spinava dedina, kde nie je co robit a Slovaci su zaostaly, nekulturny, prepity narod ktory zrazu zbohatol? A ti ludia by tam zili s tebou cele roky a stale by prichadzali novi?
Takto sa totiz sprava vacsina retardovanych vychodoeuropanov v Irsku.

A inac Carbi, moj postoj k Slovensku a Blave je viac ako pozitivny a som na ne hrdy.
To, ze kritizujem veci, ktore sa mi u nas doma nepacia, tym nikomu neublizujem.
Naopak si myslim, ze kritika je ovela prospesnejsia, ako kazde jasanie a radovanie sa nad kazdou novou vecou, nech je akakolvek.
Len tak na okraj, 40 rokov dozadu sa tiez jasalo a radovalo z kazdej novej stavby, ktora bola zakazdym novym dokazom vtedajsieho pokroku.
A z neznamych pricin na to dnes takmer kazdy nadava.

zvysok v PM

Last edited by milan11; June 13th, 2008 at 10:27 PM.
Old June 13th, 2008, 11:03 PM   #129
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Ako by si sa citil, keby sa do Blavy nastahovalo ... a nepocul by si od nich jedine dobre slovo na Bratislavu?
Old June 14th, 2008, 02:18 AM   #130
Majo
Registered User

Majo's Avatar

Likes (Received): 6

Zda sa, ze milan11 je dost rozhladeny a aj ked ich nenapisal, pozna odpovede na mnoho zlozitych otazok.

Dovolil by som si par otazok doplnit:

- Preco by mal byt zrovna Londyn vzorom pre Bratislavu? Chalani, co studuju architekturu by sa mohli skusit opytat na nejakej prednaske, ci je Londyn priklad dobreho urbanizmu. Som zvedavy, aka bude odpoved...

- Porovnajme si Londyn a Frankfurt. Celkom porovnatelne mesta, financne centra , Frankfurt je mensi, ale s metro ma nejakych 5 mil. Vo Frankfurte je urcite viac vyskovych budov. Problemy s dopravou nie su zdaleka take zle ako v Londyne. Preco?

- Konkretny priklad z Bratislavy: Centrala SLSP. Keby to namiesto kocky bola povedzme 30 poschodova vyskova budova z rovnakou plochou, v com by bol problem? Ze sa "pokazi" skyline je na debatu, lebo su uz nejake vyskovky v okoli. Bol by rozdiel v doprave, keby centrala SLSP bola takato vyskovka?

A inak, Downtown vznikol uplne inac, ako milan11 napisal. Da sa to precitat aj na Wikipedii, so solidnym zdrojom, takze kludne mozme pouzivat ten vyraz dalej. Ale su aj dospeli ludia, co sa chichunaju, ked pocuju, ze sa nieco zapisalo do analov, tak preco by sa niekto nemohol bavit na slove downtown...

Toto je len dobre mienena kritika, no offence.
Majo no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2008, 02:33 AM   #131
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Downtown uz davno neznamena to ,cim bol,ked to pomenovanie vzniklo.Downtown znamena financne,kulturne a obchodne centrum mesta,proste miesto,kde to zije,kde ludia pracuju,casto je moderne,ale donwntowns v USA uz maju aj istu historicku hodnotu v niektorych mestach.Takze ak bude nahodou raz v Ziline v okoli Ciss city pracovat 10 000 ludi v 5 vyskovych budovach,budu tam sidlit firmy a lokalita bude frekventovana,neviem preco by sa tomu nemalo hovorit downtown(v anglictine).Myslim ze v BA by okolie Mlynskych Niv mohlo splnat aj milanove kriteria na pomenovanie downtown.V buducnosti aj tie moje,ak to uz nahodou nesplna aj teraz.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2008, 04:45 AM   #132
milan11

Quote:
Originally Posted by Majo View Post
- Preco by mal byt zrovna Londyn vzorom pre Bratislavu? Chalani, co studuju architekturu by sa mohli skusit opytat na nejakej prednaske, ci je Londyn priklad dobreho urbanizmu. Som zvedavy, aka bude odpoved...
Nedavam Londyn za vzor Bratislave. Len som sa snazil na jednom obrazku poukazat na hustotu vystavby, preco vlastne vznikaju mrakodrapy

Quote:
- Porovnajme si Londyn a Frankfurt. Celkom porovnatelne mesta, financne centra , Frankfurt je mensi, ale s metro ma nejakych 5 mil. Vo Frankfurte je urcite viac vyskovych budov. Problemy s dopravou nie su zdaleka take zle ako v Londyne. Preco?
Pre desiatky faktorov. Celkova infrastruktura, stav MHD, kde a ako vacsina cestuje za pracou, velkost mesta( v Londyne sa hovori neoficialne o 11 mil. obyvatelov), celkovy styl zivota a prace-z Londyna sa vyroba vystahovala, mesto zije zo sluzieb-zarob a nechaj zarobit- je tam bezne, ze rodina si plati zahradnika, nanny, upratovacku, kazde dva roky sa v dome nieco prerobi-zaplati sa tym padom builder, maliar, vodar atd.
Porovnaj si tiez pocty turistov, nelegalnych immigrantov, atd....

Quote:
- Konkretny priklad z Bratislavy: Centrala SLSP. Keby to namiesto kocky bola povedzme 30 poschodova vyskova budova z rovnakou plochou, v com by bol problem?
..ze by sa v tych zvysnych 20. poschodiach nahanali potkany, kedze SLSP potrebuje poschodi 10.
A ak by si sa rozhodol zaplnit zvysnych 20 poschodi inymi najomcami, tak poviem priklad, sa nepostavi Astoria Palac ani Park One, pretoze by tamti terajsi najomcovia isli napriklad do tej 30 posch. centraly

A usetrim ta dalsieho myslenia:
ak by si v Blave postavil 500m kancelarsky mrakodrap, tak uz nepotrebujes uplne ziadnu inu kanc. budovu v Blave
a ak by si vedla nej postavil dalsi 800m vysoky rezidencny mrakodrap, tak uz nepotrebujes ani ziadnu bytovku, ziadny rod. dom, nic
A v Bratislave sa moze tym padom vystavba ukoncit, alebo prerusit na dalsich 50 rokov. Pretoze priestoru v tych dvoch mrakodrapoch bude stale dost

Quote:
Toto je len dobre mienena kritika, no offence.
No one taken. Len si treba asi precitat pozornejsie moje stare posty, aby som to tu nemusel zbytocne stale rozpisovat
Old June 14th, 2008, 09:30 AM   #133
Majo
Registered User

Majo's Avatar

Likes (Received): 6

Dobre, zda sa, ze sme sa trosku nepochopili, takze sa vyjadrim inak:

S tou centralou SLSP som myslel rovnaky pocet m2, cize teraz ma tusim podla tej tabulky Trendu nejakych 40000m2, co je o cca. 15000m2 viac, ako LP. Cize keby to bola vyskova budova, s nejakou zaujimavou architekturou, ktora by mozno trosku ubrala na maximalizacii m2, kludne by to mohlo byt 30 NP s rovnakou vyuzitelnou plochou. Nevidim v takom pripade nijaky dovod, preco by sa mala taka budova negativnejsie prejavit na okoli.

Naproti tomu, Lipovy Park by mohol byt obdlznik - cize vyskova cast by sa znizila a ta nizsia zvysila - neviem, ako by to vyslo, ale dajme tomu, ze nejakych 14 NP, aby bola rovnaka plocha. To by bolo podla Teba krajsie, keby to bol proste blok, ako nejaky panelak, alebo velmi sucha administrativna budova z 80. rokov?

To s tym Frankfurtom bola taka polo-recnicka otazka. A ako si sam spravne napisal, tie mrakodrapy su v podstate vedlajsi faktor, ked sa bavime o celkovej doprave v meste. Podla mna sa da realne ukazat na roznych mestach s roznou velkostou, ze to, ci tam su, alebo nejsu mrakodrapy neurcuje ich zivot tak vyrazne, ako povedzme zvladnuta MHD resp. dopravne riesenie (12 prudovky USA). To iste aj Budapest - Vieden. Vieden ma lepsiu dopravu, viac mrakodrapov a je mensia ako Budapest.

Ale mna Tvoj nazor na mrakodrapy nejak netrapi, mne sa nepozdava Tvoj postoj, kde sa spravas, ako keby si vedel viac nez ostatni. Nevidel som Ta nikde spominat, ze by si bol profesionalny urbanista, alebo podobne kvalifikovany a preto si myslim, ze si rovnaky laik, ako vacsina prispievajucich, vratane mna. Ty sa stavias do inej roviny, ako ostatni s argumentom, ze si byval v Londyne a vies to lepsie.
Lenze, ako som poukazal na tom Downtowne, ktory vznikol, ako pomenovanie ekonomicky aktivnej casti New Yorku a potom sa zauzival ako pomenovanie ekonomickeho centra mesta -> tak som to nasiel vo vsetkych slovnikoch, zakladas v mojich ociach tvrdenia na svojich dojmoch, ktore si ani velmi neoverujes. Pricom mimoriadne komicky to vyznelo s tym downtownom, kedze si si este naivne myslel a v duchu sa smial ostatnym, co ten vyraz spravne pouzivali, aki su hlupi a Ty mudry. Vies ako, hlupemu je kazdy hlupy.

Ale dobre, ja sem prispejem aj tak len sem tam, ale ten milan11-ov polstranovy post s trivialnymi recnickymi otazkami mi naozaj nedal.
Majo no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2008, 04:09 PM   #134
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:

uz sa neviem dockat ako mi teraz niektory nalozia...
Neda mi nereagovat na to co pises o Dubline, kedze v nom zijem uz treti rok. Nemozem s tebou suhlasit, aj ked mentalitou maju Iri k Slovakom velmi blizko. Za tu dobu co som tu som mal moznost spoznat dost Irov, nie len tzv. "teplakovcov" ale aj tych normalnych. Vacsinou islo o rozhladenych, vzdelanych a rozumnych ludi s kultivovanym spravanim. Aj ked uznavam, ze je badat znacny rozdiel medzi mladsou (zazili len prosperitu) a starsou generaciou (ti co migrovali za pracou). Vzdy ked sa po case vratim do Bratislavy, mam pocit, ze to co si napisal o Dubline sa presne hodi na Bratislavu.
- Vies si predstavit, ze by bolo mozne v Dubline stavat tak divoko a bezkoncepcne ako v Ba?
Ze niekto v ramci rekonstrukcie zbura kulturnu pamiatku a prejde mu to len tak? Vsimni si, ako sa tu prikladne staraju o parky a zelen.
- Uz si v Irsku soferoval? Ohladuplnost irskych soferov sa s tou slovenskou arogantnostou neda ani porovnat.
- Pravdu povediac, mam z Irov omnoho lepsi dojem ako z stredo a vychodo europanov co sem prisli za pracou. Minule som videl ako policajt zastavil cyklistu bez prilby a reflexnej vesty a mu normalne hovoril, aby si dal nabuduce prilbu, lebo je to bezpecnejsie, ziadne vyhrazky, uplne normalne priatelsky. A ten cyklista si len po slovensky zahundral, ze co ten k...ot pi.uje on helmu predsa nepotrebuje a isiel si dalej. Az som sa hanbil, ze som Slovak. Co si moze ten Ir mysliet o takych ludoch?
- Samozrejme v kazdom narode najdes primitivov. Ak nahodou byvas v blbej stvrti, mas dost velku sancu ze ich stretnes vo vacsej koncentracii.
feudal no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2008, 01:39 AM   #135
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Krachujúci estónski stavebníci pribúdajú

Zatiaľ čo za celý vlaňajší rok vyhlásilo insolventnosť 202 spoločností (z toho 27 stavebných), číslo za prvé štyri tohtoročné mesiace dosahuje už 120. Krediidiinfo odhaduje, že celkovo v tomto roku zbankrotuje najmenej 350 spoločností.

Ku zvyšujúcemu sa počtu krachov prispievajú aj nepredané byty, ktoré sa na predmestí Tallinu počítajú zatiaľ na stovky.

http://reality.etrend.sk/realitny-bi...ju/136580.html
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2008, 10:41 AM   #136
charonme
Registered User

charonme's Avatar

praskajuca bublina

pri patronke som videl billboard s napisom "dopredaj za nove ceny + garazove statie v cene" na tuto hruozu

btw z optimistickeho pohladu by sa este dalo cakat ze sa par rezidencnych vyskoviek postavi ak by sa investori uspokojili so ziskom na urovni beznej mierne-rizikovej urokovej miery v okoli 10% pa (aby sa im tie byty vobec predali)
charonme no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2008, 01:21 PM   #137
420
Registered User

420's Avatar

Quote:
Originally Posted by feudal View Post
Neda mi nereagovat na to co pises o Dubline, kedze v nom zijem uz treti rok. Nemozem s tebou suhlasit, aj ked mentalitou maju Iri k Slovakom velmi blizko. Za tu dobu co som tu som mal moznost spoznat dost Irov, nie len tzv. "teplakovcov" ale aj tych normalnych. Vacsinou islo o rozhladenych, vzdelanych a rozumnych ludi s kultivovanym spravanim. Aj ked uznavam, ze je badat znacny rozdiel medzi mladsou (zazili len prosperitu) a starsou generaciou (ti co migrovali za pracou). Vzdy ked sa po case vratim do Bratislavy, mam pocit, ze to co si napisal o Dubline sa presne hodi na Bratislavu.
- Vies si predstavit, ze by bolo mozne v Dubline stavat tak divoko a bezkoncepcne ako v Ba?
Ze niekto v ramci rekonstrukcie zbura kulturnu pamiatku a prejde mu to len tak? Vsimni si, ako sa tu prikladne staraju o parky a zelen.
- Uz si v Irsku soferoval? Ohladuplnost irskych soferov sa s tou slovenskou arogantnostou neda ani porovnat.
- Pravdu povediac, mam z Irov omnoho lepsi dojem ako z stredo a vychodo europanov co sem prisli za pracou. Minule som videl ako policajt zastavil cyklistu bez prilby a reflexnej vesty a mu normalne hovoril, aby si dal nabuduce prilbu, lebo je to bezpecnejsie, ziadne vyhrazky, uplne normalne priatelsky. A ten cyklista si len po slovensky zahundral, ze co ten k...ot pi.uje on helmu predsa nepotrebuje a isiel si dalej. Az som sa hanbil, ze som Slovak. Co si moze ten Ir mysliet o takych ludoch?
- Samozrejme v kazdom narode najdes primitivov. Ak nahodou byvas v blbej stvrti, mas dost velku sancu ze ich stretnes vo vacsej koncentracii.

nikde som ale nenapisal ze tu ziju ''iba'' hlupi ludia.
samozrejme suhlasim s tvojim tvrdenim. 'normalni' iri su priatelski a vzdy boli ochotni mi pomoct, vodici su ohladuplni, presne ten rozdiel Ba-Vieden.
lenze vacsina su 'teplakovi' alebo cudzinci s konca sveta.

k tej vystavbe a k zeleni: stale tu porovnavame ZAPADNE myslenie s nasim panenskym postkomunistickym alebo ranokapitalistickym statom.
Quote:
Vies si predstavit, ze by bolo mozne v Dubline stavat tak divoko a bezkoncepcne ako v Ba?
Ze niekto v ramci rekonstrukcie zbura kulturnu pamiatku a prejde mu to len tak? Vsimni si, ako sa tu prikladne staraju o parky a zelen
jasne ze by to v Dubline nebolo mozne.......nechcem sa hadat,ale nemyslim si ze tu pises nieco nove. my (slovaci) sme boli vzdy ti chudaci co riesili existencne problemy teda ako prezit s vyplaty do vyplaty, ako nasetrit na dovolenku, a az ked budeme mat tieto problemy za sebou, budeme zmyslat viac 'zapadne'

dufam ze sa to vsetko casom zmeni.
Old June 16th, 2008, 02:01 PM   #138
420
Registered User

420's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...no ani ty sa nespravas zrovna ako gentleman

Milanovi sa v Irsku paci a vsetko tu doma vratane Bratislavy je uz zrejme prenho dedina...ok je to jeho postoj k jeho rodnej krajine...

ty s nim nesuhlasis...tiez ok

ja ale nechapem preco nemozte diskutovat slusnym sposobom?!

ospravedlnujem sa za moje vyjadrenie. mohol som to napisat aj inak ale vybuchol som.

nikde som vsak nenapisal, ze sa mi v Irsku nepaci, kebyze ano, tak sa logicky vratim na Slovensko. nesuhlasim vsak s milanovym 'vsadebolvsetkovidel' postojom.

Quote:
mna sa velmi dotkla tato cast....kedze pracujem v IBM (aj ked nie za minimalnu mzdu) tak bol tento prispevok miereny priamo na mna.

napisal som niekde, ze sa mi tu strasne nepaci?ze to tu neznasam?ze je tu otrasne?

milan11 ale potrebuje byt za kazdu cenu Salamun, takze tato debata ma vzdy iba jeden koniec.
Old June 16th, 2008, 03:18 PM   #139
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by charonme View Post
pri patronke som videl billboard s napisom "dopredaj za nove ceny + garazove statie v cene" na tuto hruozu

btw z optimistickeho pohladu by sa este dalo cakat ze sa par rezidencnych vyskoviek postavi ak by sa investori uspokojili so ziskom na urovni beznej mierne-rizikovej urokovej miery v okoli 10% pa (aby sa im tie byty vobec predali)
ano spustali po pol milione na kazdy byt
Old June 16th, 2008, 03:19 PM   #140
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1766

Hmm, OK. Takze ja si teraz na chvilu nasadim lokalpatrioticke okuliare a prosim vas o nazyvanie Bratislavy Bratislavou a nie "Blavou" take mesto nepoznam. Uz ked ju tu sklonujete a bavite sa tu o nej, tak ju, prosim, nazyvajte tak, ako sa vola, cize Bratislava... Dakujem

k teme...
realitna bublina je len obycajny mytus, ktory ked sa dobre preda, tak sa aj moze stat. Inak je to len kopa hovadin a myslim si, ze na Slovensku je to absolutne predcasne. Sme rychlo sa rozvijajucou krajnou, este stale na nasom trhu chyba kopec bytov a aj kancelarii. Mame stale najvacsiu nezamestnanost, takze aj ludi mame dost pre businesscentra na odbornu pracu, takze treba riadne zohladnovat vsetky aspekty takehoto mytusu...
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules