[Katowice] Rewitalizacja centrum miasta - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy podoba Ci się projekt zagospodarowania centrum?
TAK 393 67.88%
NIE 186 32.12%
Voters: 579. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 38 votes, 5.00 average.
Old September 12th, 2005, 10:54 PM   #41
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 559

Dobra przyjrzałem się bliżej. Już te pasy mnie nie denerwują przyzwyczaiłem sie do nich. Zresztą zasugerowałem się jednym ujęciem. Oj skończył się okres grzecznej architektury. Lubię taką mała architekturę jak np. rynek w Mikołowie. Ale tu nam zafundowali naprawdę najnowsze trendy. Plus te ławki i latarnie które dodają jakiejś lekkości i tworzą przestrzenny układ (boję się tylko że szybko ulegną zniszczeniu).
Można powiedzieć że projekt aż za dobry jak na Katowice.
Naprawdę ten projekt wygrał bo nie mogę uwierzyć
bregi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 12th, 2005, 11:19 PM   #42
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 943

jak dla mnie to to jest grzeczne
mala architektura swietna po prostu szczegolnie jesli idzie o oswietlenie
Old September 13th, 2005, 02:04 AM   #43
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 716

dyskretna elegancja z lekka nuta futuryzmu i domieszka świetnych materiałów O to chodzi
Advertisement

Old September 13th, 2005, 02:15 AM   #44
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 3697

te latarnie wymiatają
kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2005, 08:04 AM   #45
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

Świetne! A teraz wyobraźcie sobie wyremontowaną kamienicę na rogu Dworcowej i Św. Jana z jasną elewacją - w połączeniu z tym deptakiem to byłaby rewelacja.
Old September 13th, 2005, 08:52 AM   #46
bregi
Registered User

bregi's Avatar

nie no z początku myślałem że to nie są latarnie tylko jakieś elementy kompozycji przestrzennej. A ul. Św. Jana wygląda tak jakby miała się niekończyć a dzisiaj trudno ją nazwać ulicą.
Nie no jeżeli ten projekt wejdzie w życie to mamy kolejną wizytówkę Katowic
Old September 13th, 2005, 04:11 PM   #47
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10333

Teraz tylko wystarczy czekać 30 lat zanim to zrealizują i będzie świetnie

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2005, 04:18 PM   #48
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 716

dlaczego mylisz Katowice z Warszawa ?
Old September 14th, 2005, 12:45 AM   #49
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4446

Czy nie mozna bylo wybrac czegos lepszego? - Nie mozna bylo, wedlug mnie nie mozna bylo nawet oczekiwac czegos wiecej. Jest super i szalenie mi sie podoba.
Dzieki za fotorelacje Koniaczeq.

Pzdr.
Old September 14th, 2005, 06:12 AM   #50
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 433

Czy to będzie realizowane, czy to tylko konkurs studialny?
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2005, 12:00 PM   #51
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Van der Rohe
Czy to b?dzie realizowane, czy to tylko konkurs studialny?
Sadze ze bedzie realizowane, i mam nadzieje ze z tym co nie wymaga wspolpracy z PKP zaczna juz po przejsciu przez te ulice robot kanalizacyjnych.

http://sarp.katowice.pl/konkursy/k0.htm

Pzdr.
Old September 14th, 2005, 12:48 PM   #52
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Takie jest oficjalne staowisko miasta:

-** kwarta? ulic Dworcowa, Mariacka. 10 wrze?nia poznamy wyniki prac s?du konkursowego, a tym samym koncepcj?, w oparciu o któr? nast?pi przebudowa tego kwarta?u. Jeszcze w tym roku przyst?pimy do prac projektowych. Projekt budowlany wraz ze wszystkimi pozwoleniami powinien by? gotowy w drugim kwartale 2006 roku. Z uwagi na to, ?e równolegle z naszymi pracami trwa sprzeda? przez PKP nieruchomo?ci Starego Dworca, prace zwi?zane z porz?dkowaniem przestrzeni publicznej nale?y zsynchronizowa? z pracami inwestorów dla obiektów wymienionych powy?ej. Obiektem architektonicznym o szczególnej warto?ci historycznej znajduj?cym si? w tym kwartale a ?wiadcz?cym o pocz?tkach historii naszego miasta jest ko?ció? Mariacki -* i musi on by? przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania.
Old September 14th, 2005, 03:42 PM   #53
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Likes (Received): 674

Miasto juz od dluzszego czasu trabilo o realizacji tego projektu. Najpierw miano zrewitalizowac jedynie Dworcowa a teraz w planach jest rewitalizacja calego tego kwartalu. Do tego dojdzie tez rewitalizacj budynku starego dworca - czesc juz kupili prywatni inwestorzy, reszte blokuje PEEEEKAAAAPEEEE

Jak na razie sadze ze rwitalizacj tego malego kwartalu jest pewna. Ale dopiero genialony jest pomysl puszczenia rychu drogowego nad torami ale tu znajac zycie znowu beda problemy z PEEEEKAAAAPEEEE

Nie mniej jednak przynajmiej polowe tych planow tych ktore nie zaleza od najbardziej znienawidzonej przez forumowiczow firmy, mozna zrealizowac.

Najbardziej czeszy mnie poprawa malej architektury w centrum i remont funkcjonalistycznego budynku przy dworcowej 13

Last edited by miglanc; September 14th, 2005 at 03:47 PM.
miglanc no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2005, 06:32 PM   #54
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Oby się udało i z tym dworcem. Choćby ze względu na poddziemne parkingi co byłoby znakomitym zaczątkiem do myślenia o dalszej jeszcze większej przebudowie np. Korfantego, Mickiewicza, Warszawskiej no i wizji rynku też.
Co mnie ciekawi w tym projekcie to to że Dworcowa w kierunku Dworca jest dwukierunkowa. Czyli tak jak mówiłem można by było ten dojazd do tych parkingów powiązać poprzez nowy Dworzec PKP (tu wypadałoby by zrobić parking) i dalej poprowadzić drogę w kierunku zachodniej obwodnicy Śródmieścia czyli Stęślickiego.
Te tereny po stronie dworca i tak są zdegradowane. No ale to wybiegam jeszcze w dalszą przyszłość.
Projekt jak widzę dotyka też południowej pierzei ul. Warszawskiej. Tam też jakiś mini deptak się szykuje. Ciekawe jak rozwiążą komunikację drogową w tym rejonie. Bo coś widzę że projekt próbuje ograniczyć możliwość wjazdu samochodów.
No i jeszcze Francuska niewiem bo nie zauważyłem ale czy ona będzie wtedy czynna dla samochodów na tym odcinku w pobliżu Mariackiej.
Old September 16th, 2005, 09:11 PM   #55
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Jakieś trefne te rendery poza ostatnimi. Te drzewa to mają imitować prawdziwe drzewa czy to będą takie stalowe rzeźby ? bregi nie podzielam twojego optymizmu co do ulicy św. Jana. Fajnie to wygląda w rzucie 2D od góry. Na żywo z poziomu ulicy będą to rzędy ławek z drutami zawieszonymi w poprzek na górze. Tych ławek też tyle, że chyba chcą wszystkich ludzi z GOPu na nich posadzić
Old September 17th, 2005, 08:17 AM   #56
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Chodzi ci o sposób zawieszenia lamp. No rzeczywiście dla niektórych może być zbyt ekstrawagancki no ale żeby odrazu to nazywać drutami
Old September 17th, 2005, 01:43 PM   #57
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Tak, te drzewa beda z drutu i tworzywa sztucznego, ludziom zostanie wszczyknieta specjalna emulsja aby byli rownie przezroczysci jak na renderach a specjalny generator bedzie w sloneczne dni wytwarzal sztuczna mgle aby stworzyc chlodny nastroj identyczny do tego na wizualizacji. Kwestia pieniedzy zostanie pytanie czy miastu uda sie przebudowac niektore pierzeje kamienic na monolityczne szare bryly, jak pokazuje to projekt architektow ... z pewnoscia jednak nie starczy juz srodkow na to aby wyasfaltowac glowne szlaki komunikacyjne czerwona masa bitumiczna.

Mam natomiast inne pytanie dpo tych ktorzy widzieli projekty z bliska i mieli okazje im sie dokladniej przyjrzec; jak dokladnie ma wygaldac planowana Nowo-Wojewodzka? Ma biegnac nad, pod terenami PKP, czy torowisko zosatnie powezone ... nie bardzi umie to sobie wyobrazic, a do zdjec lotniczych chwilowo nie mam dostepu ... bardzo prosil bym o w miare dokladny opis tego rozwiazania.

Pzdr.
Old September 17th, 2005, 02:25 PM   #58
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by MARCIN

Mam natomiast inne pytanie dpo tych ktorzy widzieli projekty z bliska i mieli okazje im sie dokladniej przyjrzec; jak dokladnie ma wygaldac planowana Nowo-Wojewodzka? Ma biegnac nad, pod terenami PKP, czy torowisko zosatnie powezone ... nie bardzi umie to sobie wyobrazic, a do zdjec lotniczych chwilowo nie mam dostepu ... bardzo prosil bym o w miare dokladny opis tego rozwiazania.

Pzdr.
wg zwycieskiego projektu nowowojewodzka ma leciec na poziomie torow kolejowych po poludniowej ich stronie w miejsce zlikwidowanych ( jak mniemm )torow

w/g innych projektow mialaby ona leciec nad torami
chodzilo zdaje sie o ustawienie filarow ktore mialby by podtrzymywac sama jednie a wiec byla by to swego rodzaju estakada

w/g innego jeszcze projektu zalozono z kolei ze po terenach pkp tam gdzie obecnie sa tory mialby leciec szybki tramwaj miejski {tym razem polnocna strona torow}

nie ukrywam ze tem pomysl z tramwajem bardzo do mnie trafil
Old September 17th, 2005, 03:12 PM   #59
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit
wg zwycieskiego projektu nowowojewodzka ma leciec na poziomie torow kolejowych po poludniowej ich stronie w miejsce zlikwidowanych ( jak mniemm )torow

w/g innych projektow mialaby ona leciec nad torami
chodzilo zdaje sie o ustawienie filarow ktore mialby by podtrzymywac sama jednie a wiec byla by to swego rodzaju estakada

w/g innego jeszcze projektu zalozono z kolei ze po terenach pkp tam gdzie obecnie sa tory mialby leciec szybki tramwaj miejski {tym razem polnocna strona torow}

nie ukrywam ze tem pomysl z tramwajem bardzo do mnie trafil
W takim razie na planie komunikacyjnym Kurylowicza ten slimak to wjazd na estakade ktora poprowadzi jezdnie na powziomie torow ... ?
Nie wyobrazam sobie czegos jeszcze nad torami ... przeciez byla by to monstrualna konstrukcja niszczaca widok miasta ... czy moze wyobrazam to sobie w zly sposob? Nie wiem ...

Pzdr.
Old September 17th, 2005, 11:14 PM   #60
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by MARCIN
Tak, te drzewa beda z drutu i tworzywa sztucznego, ludziom zostanie wszczyknieta specjalna emulsja aby byli rownie przezroczysci jak na renderach a specjalny generator bedzie w sloneczne dni wytwarzal sztuczna mgle aby stworzyc chlodny nastroj identyczny do tego na wizualizacji. Kwestia pieniedzy zostanie pytanie czy miastu uda sie przebudowac niektore pierzeje kamienic na monolityczne szare bryly, jak pokazuje to projekt architektow ... z pewnoscia jednak nie starczy juz srodkow na to aby wyasfaltowac glowne szlaki komunikacyjne czerwona masa bitumiczna.
Dzięki że mi wyjaśniłeś bo doprawdy nie zdawałem sobie z tego sprawy.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum, katowice, rewitalizacja, silesia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules