[Katowice] Parkowanie - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 4.75 average.
Old May 18th, 2015, 10:34 PM   #61
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Likes (Received): 2296

Wczoraj taki tam wieśniak stał, w końcu stać go. Co będzie z drogiego auta daleko chodził...

Czekam teraz co SM odpisze.
  • "Ludzie mają równe prawa. Gdyby to przenieść na grunt transportu publicznego, a w ten sposób, może dość niezwykły, oznaczałoby to, że osiemdziesiąt osób w autobusie ma prawo do osiemdziesięciokrotnie większego miejsca na drodze niż jedna osoba w samochodzie." - Enrique Penalosa.
Maciek2207 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2015, 07:58 AM   #62
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 30146

Jeszcze tylko brakowało, żeby zaparkował przy samym środku schodów...
Old May 19th, 2015, 09:31 AM   #63
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 14046

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
czyli co? zgłoszenie do SM?
No pewnie - pisałem o tym już przedwczoraj. A najlepiej do policji, bo z SM w Katowicach to... różnie bywa.

Quote:
Originally Posted by Łosiu View Post
Mam wrażenie, że osoba odpowiedzialna za podpisanie umowy sponsorskiej w takim kształcie absolutnie nie była tego świadoma.
Co w sumie jest bardzo smutne.
Zapewne i bez tego sprawy pewnie by nie było. A tak - zupełna nieświadomość tego, co tak naprawdę się robi dała efekt nie tyle źle wyglądający, co karygodny (i to dosłownie). Ale ja cały czas żyję nadzieją, że z NOSPR wyjdzie inicjatywa, by dbanie o świeżo położone, eleganckie nawierzchnie stało się w Katowicach rzeczą oczywistą... Bo jak nie stamtąd, to skąd? Z UM?...

Quote:
Originally Posted by Maciek2207 View Post
Wczoraj taki tam wieśniak stał, w końcu stać go. Co będzie z drogiego auta daleko chodził...
Wśród przedliftowych Phaetonów można przebierać, mając budżet na nowego Fiata Pandę - czyli nie jest to już żaden drogi samochód. W zakupie, bo w utrzymaniu zapewne jest. Natomiast jest w tym aucie olbrzymi wieścontent - mam wrażenie, że od paru lat zmasowaną akcję sprowadzania ich z Niemiec prowadzą różnej maści buraki, dla których samochód ewidentnie jest narzędziem dowartościowania, a luksus (albo "luksus"), jaki Phaeton zapewnia, sprawia przyjemność tak wielką, że odbiera rozum. Co widać na załączonym obrazku - bo generalnie jak się widzi zakaz, to należy to automatycznie przełożyć na prawdopodobieństwo konsekwencji, chyba, że jest się znieczulonym. A mistrzem wieścontentu jest oczywiście Audi Q7.

A z SM życzę powodzenia...
MajKeR_ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2015, 10:35 PM   #64
Buster90
Registered User

Likes (Received): 19805

Tutaj chyba trzeba odwołać się do mediów, by nagłośniły sprawę, bo tak to zapowiada się niekończąca walka z januszami parkowania.
Buster90 no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2015, 11:26 PM   #65
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 14046

Wczoraj napisałem do GW.

BRV, Molibden, salto_angel liked this post

Last edited by MajKeR_; May 20th, 2015 at 12:59 AM.
MajKeR_ no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2015, 07:48 PM   #66
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post
Ja teraz napisałem do UM wniosek z prosbą o zestawienia zgłoszeń i interwencji podejmowanych na ich skutek przez SM. Zobaczymy jak wyglada statystyka - czyli, ile zgloszen konxczy sie interwencja. Mysle, ze to bedzie ciekawe zestawienia
Odpisali, ze nie dysponuja takimi danymi, zbieraja tylko te, które muszą zgodnie z rozporzadzeniem...
Old May 23rd, 2015, 09:53 PM   #67
Molibden
Registered User

Likes (Received): 18452

a art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (informacja przetworzona) nie będzie mógł mieć tutaj zastosowania?
Molibden no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2015, 10:00 PM   #68
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
a art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (informacja przetworzona) nie będzie mógł mieć tutaj zastosowania?
niestety nie - poprosiłem o bardzo skonkretyzowane zestawienia i bez metadanych opisujacych informacje już na wstepie nie da sie ich wytworzyc pozniej. Zadam im pytanie inaczej, ale to musze miec troche czasu

Molibden liked this post
sky's_the_limit no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 05:33 PM   #69
m20
Registered User

m20's Avatar

Likes (Received): 8

Patrze, czytam i zastanawiam się jak dalece "postępowe " to wszystko ...

Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom? Z domu wynieśliście takie zwyczaje czy to pogoń za lajkami pod postami ?

Rozumiem ład przestrzeni publicznej, drożność przejazdu karetek, itp.; ale od tego są odpowiednie służby, coraz większa ilość kamer. Mało ? A jeżeli wam działanie tych służb nie odpowiada do piszcie do nich skargi na notorycznie blokowane miejsca nie dostępne do parkowania, apelujcie by byli w danych miejscach częściej, etc.

Smutno-śmiesznie to wygląda panowie. Wy na każdym kroku jesteście tacy och ach ? Śmieci posegregowane ? Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce? Szyby zawsze na niedziele wypucowane ? Lepiej przed wyjściem z domu sprawdzcie dwa razy, bo społeczeństwo obywatelskie czuwa!

ps. nie jestem na żadnym z tych zdjęć
m20 no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 05:41 PM   #70
Lahcim nitup
Registered User

Likes (Received): 13632

Quote:
Originally Posted by m20 View Post
Patrze, czytam i zastanawiam się jak dalece "postępowe " to wszystko ...

Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom? Z domu wynieśliście takie zwyczaje czy to pogoń za lajkami pod postami ?

Rozumiem ład przestrzeni publicznej, drożność przejazdu karetek, itp.; ale od tego są odpowiednie służby, coraz większa ilość kamer. Mało ? A jeżeli wam działanie tych służb nie odpowiada do piszcie do nich skargi na notorycznie blokowane miejsca nie dostępne do parkowania, apelujcie by byli w danych miejscach częściej, etc.

Smutno-śmiesznie to wygląda panowie. Wy na każdym kroku jesteście tacy och ach ? Śmieci posegregowane ? Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce? Szyby zawsze na niedziele wypucowane ? Lepiej przed wyjściem z domu sprawdzcie dwa razy, bo społeczeństwo obywatelskie czuwa!

ps. nie jestem na żadnym z tych zdjęć
mamy być jak reszta, czyli ta większa część społeczeństwa, która nie zwraca na to na co dzień uwagi, a potem narzeka, że krawężniki zapadnięte / chodniki zastawione i poplamione / płyty chodnikowe pokrzywione i połamane?
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 06:05 PM   #71
leblanca
Registered User

Likes (Received): 294

No tak, bo odpowiednie służby przecież same tak dobrze sobie radzą. Jak widać na obrazkach z wcześniejszych stron tematu.
Old May 24th, 2015, 06:19 PM   #72
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Quote:
Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom?
A co w tym złego? W Polsce coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie praktycznie nie istnieje. Jakby Cię ktoś bił na ulicy to i tak większość ludzi na to nie zwróci uwagi, bo im wszystko jedno. Z parkowaniem jest tak samo.
  • "Ludzie mają równe prawa. Gdyby to przenieść na grunt transportu publicznego, a w ten sposób, może dość niezwykły, oznaczałoby to, że osiemdziesiąt osób w autobusie ma prawo do osiemdziesięciokrotnie większego miejsca na drodze niż jedna osoba w samochodzie." - Enrique Penalosa.

Kajek, Lahcim nitup liked this post
Old May 24th, 2015, 06:33 PM   #73
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33411

Quote:
Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce?
Na trójce

Co do wujowego parkowania - to naprawdę trzeba tępić! Jakoś 2 lata temu karetka nie mogła dojechać pod blok po sąsiada wymagającego pilnej pomocy medycznej, bo jedna taka kanalia sobie stanęła tak, że zablokowała dojazd. Stała sobie na włączonym silniku! Dwa dni później na tablicy z ogłoszeniami przed wejściem do klatki zobaczyłem klepsydrę. Nadal komuś się chce bronić idiotów?

Lahcim nitup liked this post
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 07:11 PM   #74
m20
Registered User

m20's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lahcim nitup View Post
mamy być jak reszta, czyli ta większa część społeczeństwa, która nie zwraca na to na co dzień uwagi, a potem narzeka, że krawężniki zapadnięte / chodniki zastawione i poplamione / płyty chodnikowe pokrzywione i połamane?
Większość osób na takie rzeczy nie zwraca uwagi. Widziałem, że tutaj też niektórzy chodzili po całej 3 maja i robili zdjęcia ubytków na płytach, też mnie to może trochę dziwić ale mi to nie przeszkadza.

Robienie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów (wraz z tablicami) i wrzucani ich do internetu jak i wysyłanie ich do SM jest dla mnie zwykłym świństwem i nadgorliwością. I nic mnie nie obchodzi czy ktoś ma do tego prawo czy nie.

Pytałem co następne ? Będziecie fotografować brudne szyby w oknach ? Spoconych ludzi w tramwajach i wysyłać ich do drogerii?
Old May 24th, 2015, 07:14 PM   #75
m20
Registered User

m20's Avatar

Quote:
A co w tym złego? W Polsce coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie praktycznie nie istnieje. Jakby Cię ktoś bił na ulicy to i tak większość ludzi na to nie zwróci uwagi, bo im wszystko jedno. Z parkowaniem jest tak samo.
Społeczeństwo obywatelskie przejawia się w tym co w tym wątku uprawiacie ? ( Bo do tego się odnoszę, doceniam wkład środowiska forum gkw/smm w zmiany w klimacie miasta w ostatnich latach).

Na prawdę uważasz, że za granicą gdzie twoim zdaniem - jak mniemam- społeczeństwo obywatelskie jest bardziej rozwinięte- znieczulica na ulicy jest mniejsza?? Zabawne.
Old May 24th, 2015, 07:43 PM   #76
salto_angel
Visionmonger

salto_angel's Avatar

Likes (Received): 11042

za (np. zachodnią) granicą społeczeństwo obywatelskie zajmuje się innymi sprawami, bo nie muszą tracić czasu na nieprawidłowo pakujących dupków, którzy nie potrafią znaków odczytać. Tamże nie musi to społeczeństwo robić zdjęć popękanych płyt chodnikowych, bo władze i wykonawcy dbają, żeby nie było takich bubli. Kumasz, czy chcesz więcej przykładów?

A od spoconym ludziom w tramwajach pomóc może tylko klimatyzacja.

TUMW

Lahcim nitup, sky's_the_limit liked this post
salto_angel no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 09:16 PM   #77
Kajek
Kajus

Kajek's Avatar

Likes (Received): 312

Quote:
Robienie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów (wraz z tablicami) i wrzucani ich do internetu jak i wysyłanie ich do SM jest dla mnie zwykłym świństwem i nadgorliwością. I nic mnie nie obchodzi czy ktoś ma do tego prawo czy nie.
Dla mnie świństwem jest blokowanie chodników. Ja robię takim samochodom zdjęcia, bo mogę i nic mnie nie obchodzi, że uważasz to za świństwo.
Będę tak robił dalej i nie jesteś w stanie nic na to poradzić. Nie możemy żyć w normalnych warunkach, skoro tak duża część społeczeństwa uważa, że robienie syfu to nic takiego.
Quote:
Pytałem co następne ? Będziecie fotografować brudne szyby w oknach ? Spoconych ludzi w tramwajach i wysyłać ich do drogerii?
A jeżeli tak to co? Masz tym jakiś problem? Zastanawiam się co Cię w ogóle to obchodzi, że ktoś tak robi, że zioniesz takim hejtem.
Może masz na tym coś do stracenia?
CIAM demanded that housing districts should occupy the best sites, and a minimum amount of solar exposure should be required in all dwellings. For hygienic reasons, buildings should not be built along transportation routes, and modern techniques should be used to construct high apartment building spaces widely apart, to free the soil for large green parks.

-Mumford, 2000, The CIAM Discourse on Urbanism, 1928-1960, The MIT Press, p85

Czytając zdanie jest w nim błąd.

michael_siberia liked this post
Kajek no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2015, 10:47 PM   #78
m20
Registered User

m20's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kajek View Post
Dla mnie świństwem jest blokowanie chodników. Ja robię takim samochodom zdjęcia, bo mogę i nic mnie nie obchodzi, że uważasz to za świństwo.
Będę tak robił dalej i nie jesteś w stanie nic na to poradzić. Nie możemy żyć w normalnych warunkach, skoro tak duża część społeczeństwa uważa, że robienie syfu to nic takiego.
Via internet nic nie mogę na to poradzić po za dyskusją i uświadamianiem. Nie wiem dlaczego mi odbierasz odbierasz prawo do krytyki twojej postawy,z którą publicznie się tutaj obnosisz. Czyżbyś liczył jedynie na poklask ?
Quote:
A jeżeli tak to co? Masz tym jakiś problem? Zastanawiam się co Cię w ogóle to obchodzi, że ktoś tak robi, że zioniesz takim hejtem.
Może masz na tym coś do stracenia?
Tak mam z tym problem. Nie podoba mi się ta wszechobecna inwigilacja, nie podoba mi się też takie szeryfowanie. Rób co chcesz, miej świadomość, że ludzie będą to oceniać ..

Jeszcze raz wrócę do argumentu o naszych zachodnich sąsiadach. Tak się składa, że oni są na tyle świadomi, że gogle maps jest praktycznie niedostępne. Podobnie ma się rzecz z wideo rejestratorami, których jak mogę się domyślać jesteś wielkim fanem
Old May 24th, 2015, 11:54 PM   #79
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Quote:
Tak mam z tym problem. Nie podoba mi się ta wszechobecna inwigilacja,
Ale przecież mówimy o przestrzeni publicznej, więc nie rozumiem pojęcia inwigilacja w odniesieniu do fotografowania pojazdów.

Quote:
Jeszcze raz wrócę do argumentu o naszych zachodnich sąsiadach. Tak się składa, że oni są na tyle świadomi, że gogle maps jest praktycznie niedostępne.
Niedostępne? Pierwsze słyszę.
Btw. google street view jako pierwsze zaczęło się pojawiać w krajach zachodniej Europy.
Old May 25th, 2015, 01:04 AM   #80
m20
Registered User

m20's Avatar

Quote:
Ale przecież mówimy o przestrzeni publicznej, więc nie rozumiem pojęcia inwigilacja w odniesieniu do fotografowania pojazdów.

Niedostępne? Pierwsze słyszę.
Btw. google street view jako pierwsze zaczęło się pojawiać w krajach zachodniej Europy.
Miałem oczywiście na myśli street view. Mój błąd. Zaczęlo się pojawiać tam ale szybko zniknęło.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
katowice, parkowanie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules