Next Varna Mayor Profile | Профил на следващия кмет на Варна - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 19th, 2019, 10:34 AM   #81
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Likes (Received): 2731

Какво му се хванахте за националността на Митко не знам. Един бургаски трол е "влязъл в кампания" и говори глупости. Митко е работещ човек, който си плаща данъците и живее законно в държавата и града. Има абсолютно право да харесва или не булевард, кооперация, градинка и каквото и да е. Също има право да си изрази мнението и изобщо няма значение дали аз или някой друг е съгласен/несъгласен с него. Това не му ли казвахме „свобода на словото“, още повече в публичен форум.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Sm1rfa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 19th, 2019, 10:52 AM   #82
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 10368

Old September 19th, 2019, 12:29 PM   #83
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Ето с този мога да се заяждам - г-н Музей на Жигулата
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.

the gryphon liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2019, 08:52 AM   #84
Magirus deutz
Registered User

Likes (Received): 192

Quote:
Originally Posted by Sm1rfa View Post
Какво му се хванахте за националността на Митко не знам. Един бургаски трол е "влязъл в кампания" и говори глупости. Митко е работещ човек, който си плаща данъците и живее законно в държавата и града. Има абсолютно право да харесва или не булевард, кооперация, градинка и каквото и да е. Също има право да си изрази мнението и изобщо няма значение дали аз или някой друг е съгласен/несъгласен с него. Това не му ли казвахме „свобода на словото“, още повече в публичен форум.
Така е, но в един момент неговите всекидневни дитирамби срещу бул. Левски станаха меко казано досадни

Infam0uS, brusarski, VACHO, Prase_meze, Ratimid liked this post
Magirus deutz no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 09:03 AM   #85
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Има си игнор лист. Аз не ползвам, понеже някой като ми е досаден направо пропускам и не чета

TERZIev liked this post
Old September 20th, 2019, 07:35 PM   #86
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Димитър Карбов пред СКАТ:

Анелия Клисарова пред Канал 3:

Sm1rfa liked this post

Last edited by Infam0uS; September 20th, 2019 at 07:41 PM.
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 02:17 PM   #87
the gryphon
Registered User

the gryphon's Avatar

Likes (Received): 3152

Quote:
Originally Posted by Mitko_Varna View Post
Пак ли търсим виновни? А сега погледни на Полша.
Митко, моите уважения, но си вкарваш автогол с тази графика. Защото тенденцията в нея няма как да е по-ясна. Украйна - огромно руско влияние, България - значително руско влияние, Полша - минимално руско влияние.

Инак съм съгласен, че не е коректно да те нападат, но и сравнението ти с германците не е точно. Защото те са се разкаяли, извинили, осъзнали и приели грешката на войната. И общо-взето не ми крещят в лицето как са ме "освободили".

Докато мнозиството руснаци, дори и у нас, се разхождат с Георгиевски лентички, безумно комплексарски надписи като "На Берлину" по колите си и смеят да твърдят (дори официални лица!), че българското крайбрежие било тяхно.

Т.е. светогледът им е базиран на някваква крайно лицемерна и фалшива история, в която тотално липсва разкаяние за всички съветски престъпления.

Last edited by the gryphon; September 21st, 2019 at 09:27 PM.
the gryphon no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 09:42 PM   #88
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Likes (Received): 1771

Винаги има ненормални хора, който слагат различни глупави надписи "На Берлин" и т.н.

Проблема в това, че по тези ненормалници правят изводи, сякаш болшинство са такива, много хора в Русия отдавно знаят, какво правила червена армия и разбират, че святът не е черен и бял.

Ето например последната статия от най популярен руски блогер, който разказва за втора световна без приказки, какво правила червена армия
https://varlamov.ru/3600269.html

други статии по тема
https://varlamov.ru/3566971.html
https://varlamov.ru/3437888.html
Mitko_Varna no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2019, 11:01 PM   #89
SAbuilder
Registered User

Likes (Received): 338

Интересна статистика от коментарите, според която смъртността в съветските лагери е по-висока от смъртността в немските лагери.
SAbuilder no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 12:25 PM   #90
Big_O1213
Registered User

Likes (Received): 422

Доста се измести темата с последните коментари. Има си място, където да се дискутира история, политика и тн. Но това място не е тук.

Който и да е кмет на Варна, според мен трябва да се справи със следните неща:

- Презастрояването на кварталите: тук идва и момента с развиването на нови квартали, но и лобиране за присъединяване на Община Аксаково към Варна. Това според мен е главната тапа, която спира разширяването на запад

- Синя зона: всичко от центъра до бул. Левски трябва да бъде направено синя, или зелена зона. Лично за мен центърът изглежда в пъти по-културно след като се въведе тази мярка.

- Окончателно разрешаване на фиаското с проекта за интегриран градски транспорт: няма какво да се коментира тук. Монументално фиаско, кое работи, кое не работи, какво е направено, коя фаза е изпълнена. Тотален миш-маш на прекалено много нива.

- Зелени площи: има Морска градина, има парк в Аспарухово, но като цяло до там. Трябва да се направят повече квартални паркове, или да се поддържат вече създадени такива. Ще дам пример с парка във Възраждане - хубаво, че се направи нещо, но е много малък. За сметка на това около него изникнаха 2 сгради и ще се строи още един комплекс. Цялата тази зелена площ, която е от западната част на бул. Република лека-полека се застроява. И както беше казано по-рано - какво ги грее живущите на Младост, или Възраждане горите над Аспарухово?

- Поддръжка на вече построеното: строи се нещо, после се оставя на произвола на съдбата. Порочна практика, която трябва да бъде прекратена.

- Инфраструктурата в кварталите: на много места нищо не е докосвано от времето, когато е построено. Слушахме доста как ''влизаме в кварталите''. Аз лично не съм видял някаква сериозна мобилизация за нещо такова. Изолирани случаи at best.

- Привличане на инвестиции и борба за втори мост: искаме Варна да се развива, но това няма как да стане без чужди инвестиции и изграждане на подходяща инфраструктура. Втори мост е задължителен, както и създаване на звено, което наистина да търси начини за привличане на инвестиции. На този фронт само плахи опити за създаване на индустриална зона край Игнатиево. Крайно несериозно и недостатъчно.

- Улично и парково осветление - искаме да сме атрактивна туристическа дестинация, а през лятото ключови места са потънали в тъмнина. Нещо, което по времето на Кирчо беше в пъти по-добре.

- Развитие по темата със Стадион Варна - третият (по някои източници вторият) по големина град няма нормален стадион за провеждане на мачове, концерти, други събития. Суперкупата на УЕФА за 2018-та се игра в Естония на стадион с капацитет по-малко от 15 000. Срамно е Варна да няма един адекватен стадион.
Old September 22nd, 2019, 01:24 PM   #91
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Аз бих добавил също:

- ремонт на настоящата автогара или изграждането на нова такава в непосредствена близост до ЖП гарата. Сегашната не отговаря на имиджа ни на туристически град.

- разширяване и обновяване на пешеходната зона (Таляна, Катедралата, Червения, Археологическия, района около Кукления театър..)

- нова библиотека и нова Съдебна палата

- фериботна връзка до новото пристанище в Аспарухово от Морска гара, която да влиза в обхвата на ИГТ

Last edited by Infam0uS; September 22nd, 2019 at 01:38 PM.
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 01:38 PM   #92
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 4235

За мен вече приоритет номер 1 е присъединяването на Аксаково към града.Не е нормално това което става особено с ГТ.Вчера, събота вечер вися и мръзна на спирката половин час за да дойде 22 а междувременно минават 3 автобуса 409 с по двама човека вътре. От къде на къде аз като варненец трябва да чакам половин час за автобус а онези от съседния град/община да имат автобуси на 10 минути при това да плащат същата цена на билет ?!

VACHO, Sm1rfa, SAbuilder, крок liked this post
ivn98 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 02:06 PM   #93
VACHO
Registered User

Likes (Received): 735

Съгласен съм с точките на колегите Big_O1213 и Infam0uS, като бих добавил и следните насоки:

- Усърдно лобиране за възможно най-краткосрочно завършване на АМ Хемус;

- Подобряване на информационното обезпечение по спирките на градския транспорт - сегашните ламинирани хартийки, скалъпени набързо в Excel, са просто смешни и абсурдни за град от ранга на Варна. Кметът и администрацията трябва да проумеят най-накрая, че посещаван от чужденци град трябва да има нормални условия за използване на градския транспорт. Какво ще ни струва да вземем, ако щете, пример от София - табла на всяка спирка с изписани линии, цялостни маршрути със всички спирки по съответната линия и интервали на движение. Инвестицията няма да струва десетки милиони, но ще направи огромна разлика и ще направи града много по friendly и достъпен за гостите му. И още нещо - да се въведат графиците и маршрутите в реално време в Google, София и Пловдив вече го направиха;

- Развитие на екологичния транспорт, разширение на тролейбусната мрежа (ясно е, че мечтите за трамвай са неосъществима химера на този етап);

- Възможно най-стрикна политика по отношение на сметосъбиращите фирми! В момента положението е такова, че по кварталите около контейнерите за смет редовно се натрупват камари с боклуци и една от причините е нередовното им събиране;

the gryphon, Infam0uS, Sm1rfa, Big_O1213 liked this post
VACHO no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2019, 07:50 PM   #94
Aemilius_17
Registered User

Aemilius_17's Avatar

Likes (Received): 98

-поддържане и разширяване на веломрежата
-създаване на система за наемане на велосипеди като част от ИГТ

С изграждането и ползването на няколкото вело-маршрута към момента се видя, че нужда и търсене в тази насока категорично има. За мнозинството живущи в рамките на ринга, ежедневната нужда от автомобил по своето същество би отпаднала, при усперодното развитие на градския и вело транспорт. Съвсем друга тема е аргументацията и манталитета на въпросните съграждани.

DNNdrago liked this post
Aemilius_17 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 05:05 AM   #95
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 22678

Quote:
Originally Posted by TERZIev View Post
Искам кмет, който да поддържа 10 квадрата зелена площ през целия летен сезон.
Избери мен, но не знам дали е достатъчно, аз поддържам към 3 квадрата, ще покажа постигнатото скоро в темата за озеленяване

Quote:
Originally Posted by language View Post
Какво му е лошото на този Костадинов, че не съм много запознат с особата му?
Прочетох набързо какво пише за него в Уикипедия. Общо взето някакъв върл националист с доста активност. Не беше ли той се бил с Марешки пред Ред Хот?
Има ли семейство, деца, някакви доходи освен заплатата която е получавал в РИМ Добрич?
Костя е толкова националист, колкото аз съм херцогинята на Брабант и Фландрия. Водеше варненския клон на шайката на Каракачанов има към 15 год., но после дебелия го изгони, защото Костя искаше да му вземе поста на лидер. Тогава съм говорил веднъж с него, добруджански селянин, нямащ нищо общо по род от Македония, който има претенции да ми държи лекции по македонския въпрос, на мен. После беше в Атака, после при Валерката, при тоя, при оня, помияр, сега БСП на Гуцанов. Който предложи мангизи, той е там. Костя да се кандидатира за кмет на родната му Кайсиева, да видим кой ще го избере, аз не бих го избрал за домоуправител на входа.

Портних е корумпиран некадърник, и всички го знаят, но е безалтернативен, и в следващите 4 год. ще е кмет, не без помощта на Борисов. Той е като Фандъкова, назначен от бащицата, никой не го пита иска ли, или не. Ако забелязвате като дава интервюта Портних, не му се занимава с кметуване, досадно му е, отегчен е. За каква визия говорите при него, човека не му се занимава с тази работа.

Варненските избори винаги са били като предварително свирен мач, аз не си спомням избори които да не са били такива, и при Киро, и при по-предния калъф Христо Кирчев беше така. Като треснат физиомуцуни като Марешки, Костя Копейкин и Клисарова, която не знае на кой свят е, Портних изглежда на пролетариата приемлив.

По-назад някакъв доцент доктор видях, нямам нищо против човека може би е добър лекар и свестен човек, (макар че щом е приел покана от Каракачанов, е под знак питанка), но развивай се като лекар, тя първа ще се учиш на наш гръб и за сметка на града, да ставаш кмет. Ако си добра даскалица по руски, развивай се в тази област, в Русе пак даскалица от шивашкия техникум, кандидат за кмет на ГЕРБ. Несериозно е, каква е насоката на герберите е съвсем ясно, търсим човек като дойде бащицата от Банкя, кмета да му целуне кунка.

Флоскулата "местен, свестен и известен" е достатъчна само за селата и малките градове. Варна е град, за който трябва да имаш цялостна визия за развитие, трябва ни кмет който разбира от градоустройство, архитект, и едновременно добър мениджър, плюс да сформира добър екип от технократи, а не да разчиташ на тунеядците загнездили се в общината от времето на Киро.

Да не говорим за отношението към града, да имаш и чувство за историчност, че Варна не е град от вчера в какъвто го превръщат. Да не се показваш само на празници пред медиите, нареден до владиката, а да си сред гражданите, всеки ден да си на улицата.

Мисля си, преди време гледах едно интервю с дъщерята инж. Иван Иванов, който се счита за еталон за най-добър кмет на София. Каза че по време на една от бомбардировките над София, цяла нощ инж. Иванов обикалял улиците на града, с каквото може да помогне, като си дошъл на сутринта жена му и дъщеря му видели, че косата му е побеляла, за една нощ. Дали някой от днешните нещастници кандидати за кметове с тъпи клишета и заучени фрази, може да има такова себеотдаване, преценете сами.

Last edited by Kiriak78; September 28th, 2019 at 06:06 AM.
Kiriak78 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 04:36 PM   #96
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Likes (Received): 1771

Стела Николова
https://www.facebook.com/stella.niko...13180772068934

Quote:
Скъпи приятели,
Както вероятно стана ясно , ще бъда кандидата на кмет на коалиция "Демократична България" за Варна и водач на листата за общински съветници.
Гордея се, че тази коалиция и хората в нея, които са естествената ми среда, ми гласуваха такова доверие и се надявам да го оправдая.
Оптимист съм, тъй като Варна никога не е била като всички останали градове, а и листата на ДБ за общински съветници е подбрана с невероятни хора, експерти в своите области и много мотивирани да върнат блясъка на града!
Mitko_Varna no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 07:20 PM   #97
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Да бъдат избори!

138 млн лева за подобрение на водната системаа във Варна

Одобриха новите цени на картите за ГТ

rbop, VACHO liked this post
Old September 24th, 2019, 09:27 PM   #98
b0b0
Registered User

Likes (Received): 2883

1.3 милиона на километър тръби, ако вярно съм сметнал... то че повечето сигурно отива за документацията ясно, ама доста ми се вижда?!?
b0b0 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 09:49 PM   #99
Sm1rfa
варненец

Sm1rfa's Avatar

Миналият път бутиковите демократи взеха 9+%, но Портних удари 62+% още на 1-ви тур. Според мен този път % им ще е по-нисък. Още по-тъжната новина е, че Неделчо Михайлов е кандидат за „Приморски“... накъде отива този свят и град.....
Old September 25th, 2019, 12:18 AM   #100
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 4235

Калоянчо от “Будна Варна” май се стяга за кмет.Поледните му постове в “Забелзано във Варна” са някакви смешни политически слогани....”За младите на Варна”.

Sm1rfa liked this post
ivn98 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules