Czwarte miasto Trójmiasta - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2007, 01:42 AM   #41
zoviet
Hirschberg

zoviet's Avatar

Likes (Received): 3139

Nigdy nie bylem w Wejherowie, na zdjeciach z pierwszej strony wyglada na przyjemne. Jednak promocja Luxis'a w stylu: mamy korty, basen, lodowisko i biedronki, a takze kilka planowanych inwestycji jest troche dziwna, nie przekonuje mnie. Dzieki za pokazanie miasta tak czy inaczej
zoviet no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 22nd, 2007, 01:27 PM   #42
fochman
Lubię dobre.

fochman's Avatar

heheh... mam to samo wrazenie
fochman no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2007, 11:05 PM   #43
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

To nie tak, tam to było napisane przeszło rok temu i nie zwracajcie na to uwagi, to nie była promocja :P skupcie się na innych zdjęciach, promocja jest na 3 stronie, czyli na tej gdzie teraz jesteśmy Wkleiłem nowe fotki m.in zabytków, kalwarii wejherowskiej. A ten basen czy korty to rekreacja, a nie jakies przechwałki... przecież turyści nie będą całymi dniami zwiedząc, muszą gdzieś wypocząć, zabawić się. Napiszcie co sądzicie o tych nowych fotkach, jak tam wrażenia
Advertisement

Old July 5th, 2007, 09:07 PM   #44
aron48
Noob Squad

aron48's Avatar

Likes (Received): 0

hm... a mi sie jakos tak smiesznie ten topic czyta i oglada zawarte w nim zdjecia. Wejherowo jak to Wejherowo.. Kazdy w Rumi wie ze jednyne co bylo w nim dobrze znane to był długi peron

a tak troche bardziej na serio to akurat moze _sposób_ promocji miasta w tym szczególnym jednym konkretnym topicu mnie smieszy zaczelo sie od wyliczania ile to jest biedronek w miescie, pozniej było "a mamy jeszcze tunel samochodowy! i pare pieszych tuneli" a to ze korty i basen.. hm jakos mi sie tak usmieszek na usta cisnie jak to czytam

fakt faktem - w wejherowicach jest ladnie odnowiony ryneczek. I koniec kropka. To jest jedyne co to miasto odroznia od powiedzmy takiej Rumi (w ktorej mieszkam ale broń boze jej nie wychwalam ze lepsza). Wystarczy sobie przejrzec zdjecia zamieszczone w jednym ze starych topicow
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=414274 (prosze pamietac ze opisy zdjec sa pisane tonem dowcipno-ironicznym ale nie przesmiewczym )
widac tam na nich chociazby ten ryneczek i ratusz.. no ale tyly ratusza jak to juz w polsce oprocz tego wiekszosc wejherowa to niestety bloki. co widac jak sie jedzie przez wejherowo od gdyni w strone leborka.. po prawej stronie sie ciągną juz od samego wjazdu. Tam no niestety nic pieknego nie znajdziemy
A pocztówkowe zdjecia to mozna zrobic nawet wielkiej płycie jak sie jest dobrym fotografem wiec te do mnie nie przemiawiają.

PS. W rumi tez mamy basen.. I korty Tylko biedronka nas jakos omija i nie mamy

PS2. nie no musialem sie odniesc to odpowiedzi luxis'a na temat 'jo'. Mowi on mianowicie ze tylko stare berety moherowe tego uzywaja. widac wiec u niego jakas takajakoby wyzszosc ze on z miasta wielkiego a nie ze wsi. Nie wie natomiast ze wejherowo lezy na kaszubach które to swój jezyk mają i wiekszosc ludzi jest z tego w jakims tam stopniu dumna, jezyka tego uczy sie w szkolach i ludzie wracaja do kultury kaszubskiej ktora to zostala w pewnym sensie wytepiona przez takich malomiasteczkowcow ktorzy stwierdzali ze 'jo' to sie tylko na wsiach mowi. No ale tacy są niektórzy. Dla ludzi z polski to uwierzcie mi: w akademiku mojej szkoly (AM Gdynia) to wiekszosc przyjezdnych po jakims czasie sama zaczela mowic 'jo' bo tak sie tutaj poprostu mowi Nawet moja (obecnie juz ex-) dziewczyna na poczatku chciala to u mnie wytepic, smiala sie z tego (jak luxis), po paru latach sama zaczela tak mowic cos w tym jest nie wstydzmy sie naszych korzeni

PS3. Na dzien dzisiejszy wejherowo ma cos kolo 48tys mieszkancow, a nie 60 jak to luxis mowi

pozdro

edit: typo & PS3

Last edited by aron48; July 5th, 2007 at 09:19 PM.
aron48 no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 02:08 AM   #45
NorthPole
Great Ape Project

NorthPole's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dziki REX View Post
Czwarte miasto Trójmiasta.
Wejherowo.
[...]
Tak z czystej ciekawości: gdzie kolega Dziki inkorporował Rumię i Redę. Do Gdyni, czy właśnie do Wejherowa?

BTW, odnoszę wrażenie, że Rumia stała się w ostatnich latach praktycznie częścią Trójmiasta. Buduje się tam wiele osób związanych na stałe z Trójmiastem i ze względu na bliskość do tegoż szanse Rumi na zwiększenie ilości mieszkańców są nieporównanie większe niż w przypadku Wejherowa. Nie zdziwię się, jeśli jeszcze w tej dekadzie ilość mieszkańców obu miast się zrówna (obecnie Wejherowo ma chyba 3 tys. więcej, a przyrost był ostatnio ponad 600/rok).

A samo Wejherowo wygląda sympatycznie. To głupie, ale nigdy w nim jeszcze nie byłem (nie licząc przejazdu)
NorthPole no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 10:39 AM   #46
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

^ musisz koniecznie to nadrobic, mozemy sie razem wybrac, stara czesc Wejherowa jest naprawde urocza.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2007, 12:37 AM   #47
noRTH1212
BANNED

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2133

Ktoś kto mieszka w Trójmieście i mówi że nigdy nie był w Wejherowie to albo ściemia albo faktycznie żal takiego
PS. Dla osób z poza naszego rejonu Wejherowo może wydawać się częścią aglomeracji tak jak Rumia i Reda. Czy ktoś policzył ile jest kilometrów z Oruni do Końca Wejherowa...
noRTH1212 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2007, 11:38 AM   #48
aron48
Noob Squad

aron48's Avatar

Quote:
Originally Posted by noRTH1212 View Post
Czy ktoś policzył ile jest kilometrów z Oruni do Końca Wejherowa...
wg AutoMapy - 53 jadac miastem wiec to drogowa odleglosc. Chociaz troche sie moze to roznic bo nie wiem gdzie dokladnie lezy na tej mapie Orunia
Old July 10th, 2007, 08:50 PM   #49
florekf
Registered User

florekf's Avatar

Likes (Received): 47

Quote:
Originally Posted by noRTH1212 View Post
Ktoś kto mieszka w Trójmieście i mówi że nigdy nie był w Wejherowie to albo ściemia albo faktycznie żal takiego
PS. Dla osób z poza naszego rejonu Wejherowo może wydawać się częścią aglomeracji tak jak Rumia i Reda. Czy ktoś policzył ile jest kilometrów z Oruni do Końca Wejherowa...
Należę do takich ludzi, którzy tak myślą. Uważam, że nie ważna jest tu odległość (przy liniowym kształcie Trójmiasta) a to, że Pruszcz, Gdańsk ,Sopot, Gdynia Rumia Reda i Wejherowo tworzą jeden organizm miejski ( zwłaszcza, że zabudowa Wejherowa zlewa się z zabudową Redy). W końcu SKM dojeżdża do Wejherowa a niedługo szykuje się związek komunikacyjny.
A ciekawa jest jeszcze Wyspa Sobieszewska- jeśli Wejherowo to nie Trójmiasto to Wyspa nie powinna być Gdańskiem.
No to takie moje odczucia
Old July 11th, 2007, 12:24 PM   #50
aron48
Noob Squad

aron48's Avatar

nie no ja przez jakis czas tego tez nie potrafilem zrozumiec ze mojemu kumplowi z pogorza udalo sie wcisnac rzeczy typu ze po wejherowie jezdza tramwaje pozniej sie tlumaczyl tym niby ze nigdy tam nie byl, czego tez nie moglismy zrozumiec. Jednakze jak tak sobie teraz patrze na nasza powstajaca aglomeracje to tez musze przyznac, ze nie bylem na jej drugim koncu, czyli w pruszczu. znaczy bylem raz na koncercie ale to tylko wjazd samochodem, koncert i odjazd. glownie dlatego mnie nic tam nie ciagnelo bo zadnego interesu tam nie mialem wiec jestem w stanie zrozumiec ludzi z gdanska ze nie byli w wejherowie

Quote:
Originally Posted by florekf View Post
(...) ( zwłaszcza, że zabudowa Wejherowa zlewa się z zabudową Redy).
no az tak to ona sie nie zlewa... w samej redzie juz masz duze wolne przestrzenie zaraz za wiaduktem kolejowym az do pieleszewa, pozniej troche domkow, zakladow i do wejherowa tez po prawej stronie sa laki i pola... wiec tam chyba najmniej ta zabudowa jest zlewajaca sie w calym ciagu komunikacyjnym aglomeracji
Old July 11th, 2007, 03:26 PM   #51
M-NEW-M

Zlewa sie ??

Zlewa .
M-NEW-M no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2007, 02:29 PM   #52
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Faktycznie już praktycznie wszystko się zlewa i łączy, jest tylko mały odcinek między Pieleszewem, a Redą, który jest jeszcze nie zagospodarowany, choć to na pewno kwestia czasu...
Może to dziwne, ale jak jedzie się samochodem z Redy do W-wa ma się wrażenie, że nie zlewa się to tak bardzo, natomiast jak widać ze zdjęcia z google, że jest to lekko mylące heh
Właściwie można już nazwać wszystkie te miasta od Pruszcza do Wejherowa Metropolią, tylko jaką? Gdańską czy Trójmiejscką, a może Pomorską? Jakie jest Wasze zdanie co do nazwy?
Old July 26th, 2007, 03:52 PM   #53
antypepciu
Registered User

Jak już ktosik pisał wcześniej: SIEDMIOGRÓD Hehe... Ja stawiam na małe trójmiasto (Wejherowo, Rumia, Reda) i Trójmiasto razem z pruszczem rozumiane. Łatwo i zwięźle.

A w Wejherowie bywałem nie raz nie dwa - nawet na zakupach prosto z Gdyni I z czym mi się kojaży? Z piękną starówką, świetnie oświetloną nocą, świetnym klimatem i imprezami na placu Wejhera. No i oczywiście z fajnymi knajpkami fastfodowymi no i hmmmm.... z łatwymi dupami chyba :-) Hehe...
Old August 28th, 2007, 01:52 AM   #54
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Rynek, Śródmieście i Stare Miasto

Fotki Starego Miasta, Śródmieścia, placu Wejhera oraz Rynku:

wejher.info

NetGda liked this post
Luxis no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2007, 01:34 AM   #55
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Rynek Główny, deptak oraz plac Wejhera w nocy w aurze świątecznej, co sądzicie? :

photos by wejher.com
Old June 4th, 2008, 07:34 PM   #56
noras
noras

noras's Avatar

Likes (Received): 10909

ladne zdjecia - fajnie oswietlone...szkoda tylko ze nie ma sniegu
noras no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2008, 07:21 PM   #57
Kamil_LG
Registered User

Kamil_LG's Avatar

do "czwartego miasta Trójmiasta" prędzej dodałbym Pruszcz Gdański..
Kamil_LG no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2008, 07:47 PM   #58
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 13

Hmm, ja określiłbym to tak. Nie ma wystrzału (tj. wygląda strasznie sennie i małomiejsko), choć zadbanie.
Old June 6th, 2008, 08:29 PM   #59
roen
un lublinese a milano

roen's Avatar

Likes (Received): 57

Ja bylem w Wejherowie rok temu, wlasciwie przez przypadek i bylem mile zaskoczony. Bardzo ladne i zadbane centrum. Fajny pomysl z dwujezycznymi tablicami

roen no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2008, 01:13 AM   #60
Dagon
Patriota konsumencki

Dagon's Avatar

W Wejherowie kilka razy zdarzyło mi się bywać...
Kiedyś po lesie tam biegałem na zawodach na orientację, innym razem kalwarię się zobaczyło, 2 razy ze starego jeszcze wiaduktu łapało się stopa do Szczecina

Miasteczko fajne, by do niego zajrzeć od czasu do czasu.

PS.
Quote:
Originally Posted by Dziki REX View Post
"Oj przepraszam, to chyba po tej grochówce..."
Dagon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
pomorskie, wejherowo

Thread Tools

Posting Rules