[Toruń] Port lotniczy - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 1st, 2006, 05:36 PM   #61
pitq
Registered User

Likes (Received): 132

Lotnisko powinno powstac i jak nic nie stanie na przeszkodzie powstanie bo jest bardzo potrzebne.
pitq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 1st, 2006, 07:11 PM   #62
0maniek0
BANNED

0maniek0's Avatar

Likes (Received): 71

a moim zdaniem nie powinno powstac pozniewaz:
- 35 km dalej jest miedzynarodowy port lotniczy w Bydgoszczy...nie ma wiekszego problemu aby dojechac z Torunia na w/w lotnisko
- sa wazniejsze potrzeby czy to w wojewodztwie czy samym toruniu...chocby przeprawa przez wisle (na dzien dzisiejszy budowa 2 lotniska to wyrzucanie piniedzy w bloto...przykro to mowic ale to prawda)
- najwiekszy odsetek turystow stanowia ci ktorzy przyjedzaja do torunia na pare godzin (sa przejazdem itp)...a wiec mowienie ze ruch turystyczny wzrosnie dzieki lotnisku jest chyba na wyrost...

i to tyle mojej strony
Pozdrawiam

(oralB tak moze byc??...przeprosiny zostaly przjete? )
0maniek0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2006, 04:23 PM   #63
grajewiak

Likes (Received): 0

Uważam, że już najwyższy czas, żeby w Toruniu powstało lotnisko cargo. Obecnie Bydgoszcz ma problem - nie ma odpowiednich gruntów pod rozbudowę swojego portu. Zamiast dogadać się z gminą sąsiednią (chyba Białe Błota) i stworzyć związek gmin, który wspólnie by zrealizował rozbudowę portu, to Bydgoszcz chciało siłą zabrać Białym Błotom ziemię (jakie to bydgoskie, prawda?? he he), ale minister wydał negatywną opinię w tej sprawie, a zatem rozwój bydgoskiego lotniska został na jakiś czas zablokowany.

Uważam, że powinniśmy to wykorzystać i nawet kosztem wielkiego kredytu wybudować odpowiednio długi pas, cargo, ponieważ przy cargo powstaną kolejne inwestycje, uzupełniające produkcję, odbywającą się w Łysomicach i kredyt szybko zwróci się z nadwyżką.
grajewiak no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 22nd, 2006, 07:29 PM   #64
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Likes (Received): 4970

W Polsce ogolnie brakuje lotnisk. malych srednich i tych nieco wiekszych.

wiec moze niech Torun spobuje sil. Runek pokaze czy to mialo sens. jesli nawet sie nie powiedzie... pozostanie infrastruktura dla awionetek itp.

a tej u nas jak na lekarstwo.

lepiej byc zdrowym i bogatym niz chorym i biednym.

pzdr

All science is either physics or stamp collecting. E.Rutherford
The quieter you become, the more you are able to hear
Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.
talkinghead no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2006, 05:45 PM   #65
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

Tez uwazam ze w Toruniu budowa lotniska ma wieksze uzasadnienie, Torun bedzie polaczony najwazniejsza autostrada polnoc-poludnie, tu napewno powstanie wielki biznes, przyciagnie tez wielu turystow z zagranicy (ma duzo wiekszy potencjal pod tym wzgledem od Bydzi) - wiec takie lotnisko, zarowno pasazerskie jak i cargo jest niezbedne.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2006, 11:27 PM   #66
apulejusz
Registered User

apulejusz's Avatar

Likes (Received): 628

Chciałem nic nie pisać, ale nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam wasze posty:P. Najważniejszym pytaniem, jakie istnieje, to czy lotnisko w Toruniu jest w ogóle potrzebne...???Hmmm szczerze, to myślę, że byłoby potrzebne, bo jest to w końcu miasto ukierunkowane na turystykę i na jakiś rodzaj biznesu także, perspektywiczne i rozwojowe a żeby rozwój był jeszcze większy lotnisko jest niezbędne, ale dlaczego napisałem "byłoby"...Otóż dlatego, że blisko Torunia jest lotnisko, tyle że w Bydgoszczy, która ma szczęście lub nie, graniczenia z miastem Kopernika i tu już mi troche ten sens budowy jakby ucieka...Nie wiem, czy to do końca jest dobry pomysł wydawanie tyle kasy na coś, co jak przeczytałem znajduje się 45 km od Torunia. Czy nie lepiej by było zainwestować te pieniądze w infrastrukturę, aby z Torunia na lotnisko w Bydgoszczy można dostać się przy średniej jeździe w pół godzinki samochodem???Z centrum Gdańska na lotnisko jest 15 km, ale czasem przez olbrzymie korki te 15 km jedzie się naprawdę długo, czy w takim razie powinniśmy wybudować sobie nowe lotnisko pod zieleniakiem obok dworca, czy też zainwestować w infrastrukturę tak, aby czas dojazdu skrócić do minimum, czy to nie byłoby tańsze rozwiązanie i bardziej pragmatyczne??? Odpowiedzcie sobie sami...Pozdrawiam
apulejusz no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2006, 11:30 PM   #67
grajewiak

To dlaczego Gdynia buduje swoje lotnisko cywilne?? Zamiast te pieniądze przeznaczyć na infrastrukturę, by przyspieszyć dojazd do Rębiechowa??
Old July 23rd, 2006, 11:43 PM   #68
apulejusz
Registered User

apulejusz's Avatar

Likes (Received): 628

Jak lotnisko w Bydgoszczy obsłuży ponad milion pasażerów, to będę jak najbardziej za lotniskiem w Toruniu, póki co dla mnie ten pomysł jest nieco, mówiąc delikatnie, przedwczesny...

Last edited by oralB; July 24th, 2006 at 05:40 PM.
apulejusz no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 10:05 AM   #69
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Likes (Received): 4970

Mi sie wydaje ze lotniska powinny powstawac tam gdzie sie to komercyjnie oplaca. I jak w biznesie czasem zdarza sie ze inwestycja nei wypala. Byc moze tak bedzie w przypadku Torunia. Tyle ze kazdy ma wolna wole. Miasta tez. Skoro Torun chce miec swoje - a niech sobie odmrozi uszy. Gorzej jesli nia daj Boze zwyciezy w tej konkurencji...

All science is either physics or stamp collecting. E.Rutherford
The quieter you become, the more you are able to hear
Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.

Last edited by oralB; July 24th, 2006 at 05:19 PM.
talkinghead no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 04:59 PM   #70
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 3640

Ludnośc Bydgoszczy i Torunia razem wynosi ok. 580 tys. ludzi - czyli mniej więcej tyle co Poznania w granicach administracyjnych. Kłótnia o to czy lotnisko ma się znajdowac w Toruniu czy w Bydgoszczy jest absurdalna i przypomina kłótnię między mieszkańcami Jeżyc (piękna dzielnica z klimatem - turystyka) i Piątkowa (lepsza infrastruktura, PST, większa liczba ludności) w Poznaniu o to czy lotnisko poznańskie ma się znajdowac w Suchym Lesie czy w Swadzimiu, albo czy zbudowac w Swarzędzu drugie lotnisko czy nie.

Bydgoszcz i Toruń znajdują się blisko siebie i są ze sobą związane czy wam się to podoba czy nie. Jako aglomeracja macie szanse na rozwój, osobno będziecie zawsze prowincjonalnymi ośrodkami ponieważ żadne miasto nie ma wystarczającego potencjału i wielkości żeby konkurowac z Wrocławiem, Gdańskiem czy Krakowem. Priorytetami powinny byc:
1. Budowa szybkiego połączenia kolejowego B-T
2. Budowa trasy ekspresowej.
3. Rozbudowa lotniska w Bydgoszczy - jeśli wzrośnie ruch lotniczy i będzie zapotrzebowanie również drugiego lotniska, które może byc w Toruniu ale niekoniecznie. Lokalizacja ewentualnego drugiego lotniska powinna byc podyktowana interesami całej aglomeracji a nie leczeniem kompleksów Torunian czy Bydgoszczan.

Last edited by oralB; July 24th, 2006 at 05:27 PM.
billy-the-kid no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 06:09 PM   #71
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 2018

OT został usunięty (usuniętych zostało kilkadziesiąt postów)- to juz nie pierwszy raz, gdy moderator musiał interweniować, co bardzo źle świadczy o Was, czy uczestnikach tej dyskusji. Potraktujcie to jako ostrzeżenie, gdyż następnym konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe. Ostrzeżenie to kieruję szczególnie do ludzi, którzy niepotrzebnie w wątku o Toruńskim lotnisku toczą rozmowy o wyższości bydgoskiego lotniska czy też po prostu wyższości Bydgoszczy nad Toruniem - zawiść? Ostrzeżenie to kieruję także do forumowiczów, którym brak podstaw wychowania, gdyż nazywanie kogoś "głupcem" itp. nie przystoi wogóle kulturalnej osobie. Dodam jeszcze, że w tym wątku mogą wypowiadać się wszyscy z tego forum a nie tylko niektórzy mieszkańcy Bydgoszczy (jak to można było wywnioskować z niektórych postów) - nie macie monopolu na prawdę i uwierzcie, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Proszę skupić się na temacie głównym - dość porównań, kłótni itp., gdyż Wasza szczytna idea "dwumiasta" staje się przez to po prostu śmieszna.
oralB no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 06:19 PM   #72
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Quote:
Originally Posted by schabzkoscia
Jestes zwyklym klamca, nie wolno Ci byc tak razaco nieobiektywnym z racji sprawowanej funkcji, zadam zmiany tresci powyzszego posta i jednoczesnie rezygnuje z calej dyskusji jaka toczylem na temat lotniska, zmieniajac tresc postow. Mozesz je skasowac.
Kłamcą? Wszystkich, którzy widzą pewne sprawy inaczej tak nazywasz? Napisałem tylko o tym co przeczytałem w postach, które zostały usunięte. Dodam jeszcze, że Twoje żadania zostają przeze mnie odrzucone.
Old July 24th, 2006, 07:37 PM   #73
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 4780

Toruń i Bydgoszcz - dwa miasta z ogromnym potencjałem, które tylko współpracując ze sobą mogą się rozwijać. Pewne atuty ma Toruń, inne Bydgoszcz. Te miasta się uzupełniają. Niech zapanuje przynajmniej tu, na tym forum, zgoda i pojednianie!
Niech żyje Toruń i Bydgoszcz! Niech żyje Bydgoszcz i Toruń! Niech żyje zgoda i pojednianie!
Maurycy no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 07:42 PM   #74
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Quote:
Originally Posted by 0maniek0
ORAL przeginasz pale!...
prosze o przywrocenie mojego postu! byl na wskros merytoryczny ..hmm tak mi sie wydaje
cenzure juz w tym panstwie przerabialismy...
"kompleksy kompleksy kompleksy...
i znowu u 2 torunian gore biora kompleksy...zero pomyslunku...az mi wstyd
ludzie...zbudujcie wy sobie wpierw most...bo nawet na to was nie stac...(torun - jedno z najbardziej zadluzonych miast w polsce)..a pozniej budujcie sobie lotniska 2, 3, 4 ..ile tylko chcecie (za wlasna kase...tak jak znienawidzona przez was Bydgoszcz)...szczerze mam to w doo...
a i jakis delfinek tez zabiera glos w dyskusji...czlowiek z 3city...zaje...musi niezle znac realia kuj-pomu...po prostu ekspert...:/..
i jeszcze jeden argument mnie dobija...torun ma wiekszy potencja ob bydgoszczy jesli chodzi o turystyke...hmm...deflinku drogi a przesledziles chociaz statystyki? kto, kiedy i na jak dlugo odwiedza ten torun?...czy tylko piep...3 po 3 bo Bydgoszczy nie lubisz...?no to nastepnym razem zabieraj glos majac chociaz minimalna wiedze...pa
Ps...grajewiak, pitq...zenada :/"

oto Twój post Mańku - bardzo niemiły w stosunku do Delfina (o tym myślałem pisząc m.in. o tym, że prawo do wypowiadania się ma każdy bez względu na to czy jest z "kul-pomu" czy też nie) oraz uszczypliwy i nieobiektywny w stosunku do Torunia.

PROSZĘ JUŻ WSZYSTKICH O ZAKOŃCZENIE TEGO OT I POWRÓCENIE DO TEMATU
Old July 24th, 2006, 07:51 PM   #75
Zamachowiec

Quote:
Originally Posted by Maurycy
Toruń i Bydgoszcz - dwa miasta z ogromnym potencjałem, które tylko współpracując ze sobą mogą się rozwijać. Pewne atuty ma Toruń, inne Bydgoszcz. Te miasta się uzupełniają. Niech zapanuje przynajmniej tu, na tym forum, zgoda i pojednianie!
Niech żyje Toruń i Bydgoszcz! Niech żyje Bydgoszcz i Toruń! Niech żyje zgoda i pojednianie!

popieram
Zamachowiec no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 08:32 PM   #76
0maniek0
BANNED

0maniek0's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by Maurycy
Maurycy to najrosadniejszy forumowicz z Torunia
ps... no na wskros merytoryczny to ten moj post nie byl...
ale delfin mnie wpienil...
ps1 ciekawi mnie Maurycy co myslisz o pomysle zbudowania portu lotniczego w Toruniu...nie mowie o przyszlosci.. bo to raczej pewne ze takowy powstanie...ale czy jest sens budowy lotniska w najblizszym czasie...
0maniek0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2006, 08:55 PM   #77
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by 0maniek0
ps... no na wskros merytoryczny to ten moj post nie byl...
ale delfin mnie wpienil...
to moze mi wytlumacz co w tym poscie bylo tak wpieniajacego,ze wpadles w taka furie - to ze wyrazilem swoja opinie?

Quote:
Originally Posted by delfin_pl
Tez uwazam ze w Toruniu budowa lotniska ma wieksze uzasadnienie, Torun bedzie polaczony najwazniejsza autostrada polnoc-poludnie, tu napewno powstanie wielki biznes, przyciagnie tez wielu turystow z zagranicy (ma duzo wiekszy potencjal pod tym wzgledem od Bydzi) - wiec takie lotnisko, zarowno pasazerskie jak i cargo jest niezbedne.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2006, 12:41 PM   #78
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 4780

Quote:
ps1 ciekawi mnie Maurycy co myslisz o pomysle zbudowania portu lotniczego w Toruniu...nie mowie o przyszlosci.. bo to raczej pewne ze takowy powstanie...ale czy jest sens budowy lotniska w najblizszym czasie...
oczywiście chciałbym,żeby lotnisko było w Toruniu, a nawet we Włocławku, Inowrocławiu i Brodnicy, ale nie wiem czy jest sens? Nie wiem, czy tak jak mówili poprzednicy, nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na inne cele związane z infrastrukturą? Uważam, że jest znacznie więcej znacznie ważniejszych inwestycji.
Nie jestem specjalistą, trzeba by zrobić jakieś badania czy to by się po prostu opłacało. Na dzień dzisiejszy w to wątpie, i jestem raczej za innym rozdysponowaniem funduszy. Ale jak już mówiłem, nie znam zapotrzebowania rynku, więc być może takie małe lotnisku byłoby dobre dla Torunia?
Maurycy no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2006, 08:24 PM   #79
grajewiak

Terminal cargo potrzebny Japończykom

Sharp pilnie szuka lotniska w pobliżu Łysomic.

Taka wiadomość ukazała się w Gazevcie Wyborczej. Oczywiście, jako że Wyborcza jest zdecydowanie probydgoska to napisali artykuł w tym tonie, że jedynym nadającym się lotniskiem jest Bydgoszcz.

Mam jednak nadzieję, że cargo powstanie w Toruniu, chociaż prace będą drogie i czasochłonne. Jednak bydgoskie lotnisko też musi być zmodernizowane, żeby obsłużyć cargo.

Dlatego myślę, że jeżeli Sharp będzie chciał zainwestować w lotnisko to wybierze Toruń, jeżeli natomiast nie będzie chciał ładować pieniędzy w rozbudowę nie swojego lotniska to obawiam się, że cargo do i z sharpa pojedzie autostradą do gdańskiego Rembiechowa.
Old August 6th, 2006, 08:31 PM   #80
Zamachowiec

OBAWIAM sie ze tylko cos tej autostrady nie widac, ale jakby co to wrzucaj foty z budowy.Zawsze milo sie popatrzy.

Mala roznica jest taka, ze bydgoskie trzeba zmodernizowac, a torunskie wybudowac...
Zamachowiec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
airport, lotnisko, port lotniczy, toruń, torun

Thread Tools

Posting Rules