[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 61 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old December 4th, 2009, 12:50 PM   #1201
MM_SPI

Likes (Received): 0

odovzdavanie bytov

obyvatelom jegeho:
ake mate najnovsie zazitky s preberanim bytov? nejake zaujimavosti, chronicke zavady, pikosky....?
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 4th, 2009, 01:25 PM   #1202
Shob
Registered User

Shob's Avatar

Quote:
Originally Posted by mike256 View Post

Ale potom nemôžeš hovoriť o objektivite...realita je taká, že o spokojných klientoch sa v médiách nedočítaš...
Ked je nespokojny jeden a spokojnych 50, v mediach sa urcite neobjavi. Ked je roky nespokojnych 45 a z toho jeden alebo dvaja su ochotni o tom aj otvorene porozpravat, tak sa o nich v mediach docitas.
Shob no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2009, 03:39 PM   #1203
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 926

Quote:
Originally Posted by MM_SPI View Post
obyvatelom jegeho:
ake mate najnovsie zazitky s preberanim bytov? nejake zaujimavosti, chronicke zavady, pikosky....?
My by sme mali preberat v piatok, takze uvidime... Zatial som si vybavil predbezny termin na pokladku podlah.
Advertisement

Old December 4th, 2009, 03:47 PM   #1204
edgeSK
Registered User

my uz mame vsetko prebrate, vsetko bolo ok, docela promptne odstranili nedostatky, ktorych bolo len zopar a boli drobne. Clovek zo stavebnej firmy sa choval profesionalne.
edgeSK no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2009, 04:00 PM   #1205
papluh
Registered User

Likes (Received): 7

Podlahy osadene zle, ci skor podklad totalne nevyrovnany. Boli miesta kde na 1,5m bola vlnovka s prevysenim cca 4-5mm.
Praskliny 'opravene' metodou, ze tmelene miesto bolo vidiet od dveri aj bez zapnuteho stropneho svetla.
Vsetky vnutorne dvere/zarubne krivo osadene, bolo miesto kde sa dal strcit prst medzi zarubnu a stenu.
Stropy krivo vyhladene s obcasnymi mapami kde nieco opravovali.

Kopec drobnosti ktore sa daju opravit za par minut stetcom ci srobovakom (domalovat v zahyboch, opravit skrabance, ponarovnavat zasuvky,...) ani neratam.
papluh no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2009, 12:12 PM   #1206
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
obyvatelom jegeho:
chronicke zavady - nivelita podlah, elektricke rozvody (odporucam skontrolovat si skutocny stav versus projekt), prave uhly murovanych priecok

odstranovanie zavad - zatial spokojnost, na vsetkom sa dalo relativne rychlo dohodnut a bolo do par dni odstranene

zostava len cakat co sa objavi po obyvani vacsieho poctu bytov v realnej prevadzke domu
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2009, 11:54 PM   #1207
mike256
Registered User

mike256's Avatar

problemy s kataster portalom

Neviem, ci je tu niekto taky, kto tiez caka na odstranenie chyby na kataster portali a na zapis, resp. zobrazenie plomby do LV...

Na kataster portali zverejnili aktualitu, ze od dnes (8.12.) od 23:00 do 00:00 bude portal nepristupny z dovodu pripravy na import zapisov...tak dufajme, ze rano to tam uz bude a banky budu moct pustit lovu lovu...
Old December 9th, 2009, 12:23 PM   #1208
MM_SPI

Quote:
Neviem, ci je tu niekto taky, kto tiez caka na odstranenie chyby na kataster portali a na zapis, resp. zobrazenie plomby do LV...

Na kataster portali zverejnili aktualitu, ze od dnes (8.12.) od 23:00 do 00:00 bude portal nepristupny z dovodu pripravy na import zapisov...tak dufajme, ze rano to tam uz bude a banky budu moct pustit lovu lovu...
jj, doteraz im to slapalo s tyzdennou aktualizaciou a zrazu bum, akurat ked potrebujeme cerpat uver, tak aktualizacia meska 2 tyzdne... Na povsimnutie je aj postoj VUB, nakolko v zmluve je stanovene, ze na cerpanie staci potvrdene podanie na kataster, o ziadnom portali sa tam nehovori. Nuz ale ako to uz na slovensku chodi a v bankach obzvlast, nic nie je tak ako je na papieri....
Old December 10th, 2009, 11:52 PM   #1209
Kachle
Registered User

Likes (Received): 73

Zobraznie na katastralnom portali nema ziadny vyznam pre pravoplatnost rozhodnutia o podani alebo zapisu tarchy. Je to od bank diletanstvo, ked na overenie vyzaduju zobrazenie udajov na katstralnom portali. Skutocne nerozumiem ako to, ze im nestaci doklad z katastra, ktory je pravne relevantny, cista demencia. Niekto by sa s nimi mal pohadat a dat to na nejaku kontrolu.
BTW. To banka uvolni peniaze iba na zaklade plomby? Nepotrebuju mat zapisanu tarchu?

Edit: Som sa spytal ludi, co tomu rozumenju lepsie a ze naozaj teraz bonitnejsim klientom staci podanie, t.j. plomba na LV. Myslim, ze predtym musela byt tarcha zapisana. Ide o vklad prava k nehnutelnosti, takze tam to nemusi byt zapisane vzdy resp. vklad sa moze zamietnut. Ale asi to maju banky spocitane, ze 99,9% podani o tarche konci zapisom. A ze kataster (spravy katastra) prestali vydavat LV s plombou, lebo sa spoliehaju na portal, ale na druhej strane, nikde negarantuju, ze tam tie udaje budu.

Last edited by Kachle; December 11th, 2009 at 09:43 AM.
Kachle no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2009, 01:43 PM   #1210
MM_SPI

Quote:
Originally Posted by Kachle View Post
Zobraznie na katastralnom portali nema ziadny vyznam pre pravoplatnost rozhodnutia o podani alebo zapisu tarchy. Je to od bank diletanstvo, ked na overenie vyzaduju zobrazenie udajov na katstralnom portali. Skutocne nerozumiem ako to, ze im nestaci doklad z katastra, ktory je pravne relevantny, cista demencia. Niekto by sa s nimi mal pohadat a dat to na nejaku kontrolu.
BTW. To banka uvolni peniaze iba na zaklade plomby? Nepotrebuju mat zapisanu tarchu?

Edit: Som sa spytal ludi, co tomu rozumenju lepsie a ze naozaj teraz bonitnejsim klientom staci podanie, t.j. plomba na LV. Myslim, ze predtym musela byt tarcha zapisana. Ide o vklad prava k nehnutelnosti, takze tam to nemusi byt zapisane vzdy resp. vklad sa moze zamietnut. Ale asi to maju banky spocitane, ze 99,9% podani o tarche konci zapisom. A ze kataster (spravy katastra) prestali vydavat LV s plombou, lebo sa spoliehaju na portal, ale na druhej strane, nikde negarantuju, ze tam tie udaje budu.
s tym diletantstvom plne suhlasim, nejde len o veci, ktore su uplne odtrhnute od reality, ale aj umyselne zavadzanie. Priklad - moja prva otazka pri ziadosti o uver bolo, ci si musim otvorit ucet alebo mozme robit inkaso z uctu v inej banke. Odpoved - da sa to inkasom (ved tak sa predsa banka zaviazala podpisom etickeho kodexu Slov bankovej asociacie. Pri cerpani mi vsak bol dokonca ukazany interny predpis banky, kde bolo hrubym cervenym - Inkaso z inej banky nie je mozne!.... co dodat.... budem to riesit potom ako mi uplynu polrocne poplatkove prazdniny...
Old December 13th, 2009, 10:12 AM   #1211
mike256
Registered User

mike256's Avatar

V piatok sme prebrali nas byt v bloku A a musim povedat, ze som velmi spokojny. Mali sme tusim 4 pripomienky, z tych ale tri odstranili hned na mieste.

Dali sme si zatmelit interierove dvere, spary medzi zarubnou a stenou mali cca. 1 mm. Stavbyveduci ihned zavolal chlapika s "pistolou", ktory to spravil. Tiez sme si dali pretmelit vanu a zachod, co spravil ten isty chlapik.

Jedno sklo v okne malo skrabanec, tak nam ho vymenia. V balkonovych dverach pri otvarani/zatvarani nieco drhlo, tak to chlapik z Inconu hned pozrel a upravil. To boli vsetky zavady, este sme si dali vycistit kupelnu, kedze v nej doopravovali obklad den pred preberanim, tak bol na urcitych miestach od sparovacej hmoty.

Este sa budem musiet popasovat s otrasnym zvoncekom...
Old December 13th, 2009, 10:20 AM   #1212
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kachle View Post
Neviem, či to platí iba pre bonitnejších klientoch, VÚB pri JA používa plombu u každého klienta. Neviem, či katastrálny portál medzičasom začal fungovať, ja som nebol pripravený spoliehať sa na funkčnosť štátneho portálu, preto som pátral a pátral po možnosti, ako sa pohnúť zo začarovaného kruhu a vymyslel som nasledovné (v spolupráci s jednou ochotnou zamestnankyňou správy katastra):

Poradila mi, aby som si napísal žiadosť o vyhotovenie kópie listu vlastníctva, ktorú mi správa katastra následne zamietne (pretože ju podľa zákona nemôžu vydať, ak je na LV plomba), ale v zamietnutí bude napísané odôvodnenie, že na LV je plomba a tiež v ňom budú uvedené údaje o plombe (číslo vkladu, účastníci konania, atď.). S tým som šiel do VÚB, kde to právne oddelenie skontrolovalo a odsúhlasilo ako dôkaz zápisu do katastra.

No hrôza, ale podarilo sa. Pani na katastri mi ešte povedala, že nech pošlem za ňou aj susedov...
Old December 13th, 2009, 06:10 PM   #1213
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2118

sikovne.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2009, 11:42 PM   #1214
MM_SPI

Quote:
V piatok sme prebrali nas byt v bloku A a musim povedat, ze som velmi spokojny. Mali sme tusim 4 pripomienky, z tych ale tri odstranili hned na mieste.

Dali sme si zatmelit interierove dvere, spary medzi zarubnou a stenou mali cca. 1 mm. Stavbyveduci ihned zavolal chlapika s "pistolou", ktory to spravil. Tiez sme si dali pretmelit vanu a zachod, co spravil ten isty chlapik.

Jedno sklo v okne malo skrabanec, tak nam ho vymenia. V balkonovych dverach pri otvarani/zatvarani nieco drhlo, tak to chlapik z Inconu hned pozrel a upravil. To boli vsetky zavady, este sme si dali vycistit kupelnu, kedze v nej doopravovali obklad den pred preberanim, tak bol na urcitych miestach od sparovacej hmoty.

Este sa budem musiet popasovat s otrasnym zvoncekom...
kedze moj znamy stavbar nemohol v den preberania v bezny pracovny den, bol sa pozriet tento vikend na prevzaty byt a vyslovil spokojnost s kvalitou odvedenych prac. Rovnako ako mike aj my sme mali par nevytmelenych spar medzi dverami a stenou, par chrast na stene alebo nerovnosti, no to spravili do dvoch dni. Takze vcelku spokojnost s urovnou aj promptnostou doopravovania... uz len zariadit a nastahovat
Old December 14th, 2009, 09:15 PM   #1215
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

videli ste tu ich novu reklamu? ked ich projekt odporucis niekomu kto si ho kupi. dostanes 1600 euro. Maju fotku mladych ludi so sloganom: Hladame svojich susedov....
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2009, 09:25 PM   #1216
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

akurat pred chvilou som si to vsimol na billboarde. rozmyslal som, co je to za blbost uz vymyslaju barsco, len nech sa predava..
Old December 14th, 2009, 09:59 PM   #1217
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

strasne skoro objavili referral
Old December 15th, 2009, 08:39 AM   #1218
xaxa2
Registered User

Za chvilu budeme zrebovat.
xaxa2 no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2009, 10:31 AM   #1219
MM_SPI

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
videli ste tu ich novu reklamu? ked ich projekt odporucis niekomu kto si ho kupi. dostanes 1600 euro. Maju fotku mladych ludi so sloganom: Hladame svojich susedov....
skoda, pred dvomi tyzdnami si znama kupila u nich byt, mohol som si privyrobit :-))) len ci by im aj potom dali taku zlavu ako dostali, byt s garazovym miestom a pivnicou s 10% zlavou oproti cenniku... a ani sa moc nezdrahali zlavnit
Old December 15th, 2009, 10:53 AM   #1220
mircik
Registered User

Quote:
skoda, pred dvomi tyzdnami si znama kupila u nich byt, mohol som si privyrobit :-))) len ci by im aj potom dali taku zlavu ako dostali, byt s garazovym miestom a pivnicou s 10% zlavou oproti cenniku... a ani sa moc nezdrahali zlavnit
10 % zlava oproti cenniku? toho isteho cenniku, ktory mal ceny pred 3 rokmi na urovni 60 % tych dnesnych? to by som za "zlavu" veru nepovazoval
mircik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules