[Trójmiasto] Gdańsk Lech Walesa Airport [wątek ogólny & informacje o połączeniach] - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 2nd, 2004, 11:21 AM   #21
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Niestety, strona lotniska w Gdansku jest kiepska. Nie wiem, kto sie nia zajmuje ale do dnia dzisiejszego nie ma w rozkladzie lotow polaczenia z Dortmundem. Dodatkowo caly czas obowiazuje w/g nich sezon letni! Animacja we Flash'u zjada mnostwo procesora (widza to posiadacze slabszych komputerow). Prawda jest taka, ze wolalem chyba poprzednia strone naszego Lech Walesa Airport
Advertisement

Old November 3rd, 2004, 10:32 PM   #22
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by WuMike
Animacja we Flash'u zjada mnostwo procesora (widza to posiadacze slabszych komputerow).
no ale jak się ktoś po netcie z 386 pęta, to się nie dziwie

Many da camper wants to buy some white - fish

gallery
eosendil no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2004, 11:27 PM   #23
erni

Likes (Received): 0

Tez uwazam ze poprzednia strona byla lepsza. Bo byla przejrzysta.

Zdrowie Lecha
erni no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2004, 08:24 AM   #24
diffel
Registered User

Likes (Received): 8

Z GW:
Tani przewoźnicy chcą do Rębiechowa

Mikołaj Chrzan 21-11-2004 , ostatnia aktualizacja 21-11-2004 18:18

Jakie następne tanie linie lotnicze zdecydują się na loty z Gdańska? Sky Europe przymierzał się do połączenia z Warszawą, na razie z planów nic jednak nie wyszło. Easy Jet deklaruje, że - po Okęciu i krakowskich Balicach - w kolejce jest właśnie Rębiechowo.

Rozwój tanich linii lotniczych był jednym z głównych tematów konferencji turystycznej, która zakończyła się w sopockim Grand Hotelu. Spotkali się tam przedstawiciele kluczowych graczy na rynku tanich przewozów lotniczych.

Na razie z Rębiechowa latają dwie tanie linie: Air Polonia (do Londynu) i WizzAir (do Dortmundu i Londynu).

- Od kwietnia 2005 r., czyli od nowego letniego rozkładu lotów, uruchomimy kolejne połączenia z Gdańskiem - deklarowała Natasa Kázmér, jedna z dyrektorów Wizz Air Group. Nie chciała jednak zdradzić, do jakich miast uruchomione zostaną nowe połączenia.

Z Polski Easy Jet na razie lata z Warszawy (do Londynu) i Krakowa (do Londynu, Dortmundu i Berlina). - Rozmawialiśmy już z przedstawicielami gdańskiego lotniska. Jeśli zapełnienie lotów z Warszawy i Krakowa będzie nas już satysfakcjonowało, uruchomimy kolejne połączenia z Polski. Nie ukrywam, że Gdańsk ma największe szanse - mówił György Petö, szef Easy Jet na Polskę i Węgry. Najbardziej prawdopodobne kierunki, z którymi pojawiłby się w Gdańsku Easy Jet, to Londyn i Berlin.

Kolejny obecny na polskim rynku przewoźnik to Sky Europe. - Wspólnie pracowaliśmy nad uruchomieniem połączenia Gdańsk - Warszawa. W zimowym rozkładzie lotów mieli już nawet zamówione tzw. sloty [zarezerwowane miejsce na przyloty i odloty - red.] na te rejsy. W przeciwieństwie do Air Polonii, która próbowała obsługiwać to krajowe połączenie dużym boeingiem, planowali wykorzystać do tego dużo mniejszy 30-osobowy samolot. Na razie jednak projekt został wstrzymany, a przewoźnik ma reorganizować całą swoją siatkę połączeń - mówił Adam Skonieczny z Portu Lotniczego Gdańsk.

Skonieczny przyznał też, że port lotniczy cały czas stara się przekonać tradycyjnych przewoźników (czyli nie tanich linii) do uruchomienia połączeń z Londynem i Amsterdamem. - Do Amsterdamu nie mamy żadnych połączeń, natomiast do Londynu latają tylko tani przewoźnicy. Zagraniczne doświadczenia pokazują jednak, że pojawienie się tanich przewoźników generuje dodatkowych pasażerów i nie niszczy tradycyjnych przewoźników - wyjaśniał Skonieczny.
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2005, 12:47 PM   #25
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

DOBRY ROK GDAŃSKIEGO PORTU LOTNICZEGO

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy kolejny rok z rzędu odnotowuje rekordowy poziom ruchu lotniczego. Z usług przewoźników lotniczych skorzystało o niemal 28% więcej pasażerów niż w roku 2003. Na dobre wyniki w 2004 roku złożyły się: spadek cen biletów na liniach regularnych, otwarcie granic, ożywienie gospodarcze oraz tani przewoźnicy.

Dobry rok gdańskiego portu lotniczego
W 2004 roku przez gdański port lotniczy przewinęło się aż 466,6 tys. pasażerów. Wzrost ruchu pasażerskiego odnotowano na wszystkich regularnych krajowych i zagranicznych połączeniach lotniczych. Od dłuższego czasu liderem wzrostu w przewozach pasażerskich pozostaje połączenie z Gdańska do Frankfurtu. Liczba pasażerów na tej linii wzrosła w stosunku do 2003 roku o ponad 40 procent - łącznie 54,5 tys. osób.

Istotny udział w przewozach lotniczych mają także tani przewoźnicy. Świetnie rozwija się także tanie połączenie lotnicze do Londynu - od marca na tej trasie przewieziono 46 tys. pasażerów. Na ruch pasażerski między Gdańskiem i Londynem w żaden sposób nie wpłynęła głośna upadłość pierwszego polskiego taniego przewoźnika Air Polonii - jego klienci zostali natychmiast przejęci przez konkurenta - węgierską firmę Wizz Air. Rośnie też ruch na innym obsługiwanym przez Wizz Air kierunku do Dortmundu - w ciągu zaledwie dwóch miesięcy z tej linii skorzystało już 3,7 tys. pasażerów.

Władze portu lotniczego spodziewają się zwiększenia ruchu pasażerskiego w 2005 o kolejne 20%. Może się tak stać za sprawą planowanego przez Wizz Air uruchomienia połączenia z Gdańska do Sztokholmu i Katowic. Niewykluczone, że inni przewoźnicy uruchomią kolejne połączenia z Gdańskiem.

Z ruchu pasażerskiego zadowoleni są także przewoźnicy, którzy z roku na rok zwiększają wykorzystanie miejsc pasażerskich na pokładach samolotów, czyniące loty bardziej opłacalnymi. Średni wskaźnik wykorzystania miejsc pasażerskich (tzw. load factor) wyniósł w 2004 roku 67,5 procent, a na najbardziej obleganych przez pasażerów liniach do Frankfurtu i Londynu wyniósł odpowiednio 79,5 i 84,0 procent.

gallery
Old January 17th, 2005, 09:08 AM   #26
diffel
Registered User

Z DB:
Polecimy do Norwegii

Poniedziałek, 17 stycznia 2005r.

Wraz ze zmianą rozkładu lotów z zimowego na letni zwiększy się w Pomorskiem liczba połączeń lotniczych. Więcej będzie rejsów z Gdańska Rębiechowa do innych polskich miast, a także za granicę.

- Od końca marca z Gdańska będzie można polecieć do Oslo, Sztokholmu i Katowic - mówi Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu spółki Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Połączenie do Oslo uruchomi litewski przewoźnik Air Lithuania. Samoloty (46 miejsc na pokładzie) latać będą do stolicy Norwegii pięć razy w tygodniu. Ponadto węgierskie tanie linie Wizz Air zapewnią doloty do Katowic i Sztokholmu we wtorki, czwartki i soboty.
Niewykluczone, że od kwietnia gdańskie lotnisko uzyska połączenia m.in. z Krakowem i Wrocławiem. Trasy te zamierza obsługiwać jeden z krajowych prywatnych przewoźników.

Felixie w tym watku sa juz nie tylko informacje o nowej stronie naszego portu lotniczego, moze wiec czas zmienic jego tytul. Jest na to szansa?
Old January 17th, 2005, 11:07 AM   #27
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by szyfel
Z DB:
Polecimy do Norwegii

Poniedziałek, 17 stycznia 2005r.

Wraz ze zmianą rozkładu lotów z zimowego na letni zwiększy się w Pomorskiem liczba połączeń lotniczych. Więcej będzie rejsów z Gdańska Rębiechowa do innych polskich miast, a także za granicę.

- Od końca marca z Gdańska będzie można polecieć do Oslo, Sztokholmu i Katowic - mówi Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu spółki Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Połączenie do Oslo uruchomi litewski przewoźnik Air Lithuania. Samoloty (46 miejsc na pokładzie) latać będą do stolicy Norwegii pięć razy w tygodniu. Ponadto węgierskie tanie linie Wizz Air zapewnią doloty do Katowic i Sztokholmu we wtorki, czwartki i soboty.
Niewykluczone, że od kwietnia gdańskie lotnisko uzyska połączenia m.in. z Krakowem i Wrocławiem. Trasy te zamierza obsługiwać jeden z krajowych prywatnych przewoźników.

Felixie w tym watku sa juz nie tylko informacje o nowej stronie naszego portu lotniczego, moze wiec czas zmienic jego tytul. Jest na to szansa?
Dobre wieści. Z Air Lithuania leciałem do Wilna z Warszawy (55 minut), turbośmigłowcem Saab. Było bardzo miło. Wydaje mi się, że połączenie Gdańsk - Wilno z racji na to, że 30% obecnych Gdańszczan się wywodzi z Wileńszczyzny by miało rację bytu. Norwegów z ich wielką kaską też z miłą chęcią powitamy w Gdańsku
Jednak nie. Leciałem przewoźnikiem państwowym
www.lal.lt

Lithuania air a nie Air Lithuania
www.airlithuania.lt

Jestem za. Nie wiem jak to zrobić. Może przemianowac stronę na po prostu na Gdańsk Lech Wałęsa Air Port

Last edited by Felix z Gdanska; January 17th, 2005 at 09:33 PM.
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 11:47 AM   #28
diffel
Registered User

Tytul OK. Jesli zas chodzi o to, jak to zrobic, to jesli nie mozesz tego zrobic sam, to proponuje napisac do moderatorow - np do Cudaka.
Old January 18th, 2005, 04:54 PM   #29
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Quote:
Originally Posted by szyfel
Tytul OK. Jesli zas chodzi o to, jak to zrobic, to jesli nie mozesz tego zrobic sam, to proponuje napisac do moderatorow - np do Cudaka.
Cudak to fajny gość i nie musieliśmy długo czekać.

Te połaczenia krajowe mnie intrygują, oczywiście pozytywnie. Która firma zaryzykuje?
Old January 25th, 2005, 10:06 AM   #30
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Z www.rp.pl - rzeczpospolita

Wizz Air loty krajowe

Tanie linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły sprzedaż biletów na loty krajowe z Katowic do Gdańska. Pierwszy lot odbędzie się 29 marca. Od tego dnia firma uruchamia połączenia z Katowic do Sztokholmu z międzylądowaniem w Gdańsku. Loty mają się odbywać 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Najtańszy bilet w jedną stroną z Katowic do Gdańska kosztuje 19 zł plus opłaty lotniskowe - 99 zł.

A.BU.

To juz wiadomośc z grudnia, ale chyba pierwszy raz podana jest cena biletu. Właściwie to niewiele rózni się od kuszetki i czas tez zaoszczedzony przy odpowiedniej komunikacji z portu lotniczego Katowice do Krakowa i w góry na narty lub oscypka .
Old January 25th, 2005, 04:29 PM   #31
Pabloss
Registered User

Jak można nadać portu lotniczemu imię człowieka za którego prezydenturę wielu Polaków się wstydzi?????????
Pabloss no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2005, 04:55 PM   #32
diffel
Registered User

Pabloss, prowadz sobie te dyskusje w innym watku...
Old January 25th, 2005, 08:17 PM   #33
kuzmiak
Registered User

kuzmiak's Avatar

Likes (Received): 3438

Quote:
Originally Posted by Pabloss
Jak można nadać portu lotniczemu imię człowieka za którego prezydenturę wielu Polaków się wstydzi?????????
a za co mam sie wstydzic Walesy, wyjasnij kolego.

Last edited by kuzmiak; January 26th, 2005 at 12:10 AM.
kuzmiak no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2005, 09:18 PM   #34
Pabloss
Registered User

Quote:
Originally Posted by kuzmiak
a za co mam sie wstydzic Walesy, wyjasnij koles.
Po pierwsze kuzmiak to ja nie jestem dla ciebie jakis tam koleś, a po drugie to nie będe prowadził dyskusji w tym wątku na co słusznie uwagę zwrócił szyfel.Po trzecie ja jedynie wyraziłem swoją opinię do której mam prawo, a oparta ona jest na przeprowadzonych sondażach publicznych dotyczących Pana Lecha Wałęsy.
Pabloss no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2005, 11:00 PM   #35
Viechoo

Quote:
Originally Posted by Pabloss

Nazwali myslac raczej o obcokrajowcach- na zachodzie ( w USA i a Anglii) Walesa jest wciaz jednym z najbardziej znanych Polaków. Wielu nie wie ze Jan Pawel II to Polak ale Walesa - oczywiscie. To chyba dlatego ta nazwa.

Przylecialem na Rebiechowo we wrzesniu Wizzem z Londynu i wrazenia mam takie- ladne lotnisko, troche male ale... . Jedno co mi utkwilo w pamieci to pierwszy pan z obslugi jakiego pasazerowie zobaczyli - przy odbiorze walizek stal jakis facet w mundurze, w okularkach ale Matrix i gdy sie na niego spojrzalo robil powazna mine. Obok niego lezal zupelnie znudzony ziewajacy owczarek który pewnie mial wyniuchac narkotyki. Ja wracalem z imprezy i pewnie ciuchy mi jechaly trawa jak cholera ale nic nie wyniuchal.
Viechoo no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2005, 11:10 PM   #36
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2622

szczerze mówiąc też mi się nie za bardzo podoba pomysł z nadaniem temu portowi takiego imienia....
Balsen está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 26th, 2005, 01:17 AM   #37
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

ach tam, zostawić mi Leszka w spokoju! Wałęsa rocks!

gallery
Old January 26th, 2005, 01:49 AM   #38
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Papiez i Leszek to dwie najbardziej powazane przez swiat polskie osobistosci. Mozecie sie z tym subiektywnie zgodzic lub nie ale taka jest prawda. Ja nie mam nic przeciwko nazwaniu lotniska imieniem Walesy, tak samo, jak nie mam nic do balickiego portu im. Jana Pawla II.

PS. Michael Jordan ma swoj pomnik w Chicago, przed hala United Center I nikt nie narzeka, nawet on
Old January 26th, 2005, 02:00 AM   #39
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2622

generalnie to nie podoba mi się pomysł nazywania czegoś imieniem kogoś żyjącego..
... a papież to już zupełnie inna sprawa...
Balsen está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 26th, 2005, 03:12 AM   #40
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10345

A mi się podoba

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
gdańsk, lotniska w trójmieście, lotnisko, lotnisko w gdańsku, pomorskie, pomorze, port lotniczy, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules