[Slovakia] Ekonomika a podnikanie - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 11th, 2008, 04:03 PM   #101
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1766

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Pretoze Blava je prilis maly trh na taky pocet vyskoviek. A ak ti nevadi sucastny stav sirsieho centra Blavy a si ochotny cakat 250 rokov na jeho zastavanie 100m vyskovkami, tak tato nasa debata je samozrejme uplne zbytocna.
Jaj chlapec moj no uz som sa nechcel k tejto teme vracat ale je legitimna a tak trochu aj k veci kedze sa tyka vyskoviek, takze aspon podla mna velkost mesta nie je alebo len malo je dvolezita skor je dvolezite to aby bol po takychto budovach "dopit"... a hlavne podla mna je sto tisic krat lepsie ked napr na m2 zastavas 100 000m2 do co najvecich visok s co najkrajsou architekturou ako zastavat vsetky lesi a luky v sirsom centre Bratislavi thats all..
matiasmx está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 12th, 2008, 12:05 AM   #102
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Ja si myslím, že dôkazom existencie nadhodnotených cien realít v Bratislave je skutočnosť, že príliš veľa Developerov má problemy s ich financovaním.

Zoberme si napr. IPR Slovakia. Ten zjavne nemá peniaze, aby postaval skvelo Astóriu, podchod (viď článok spievajúce schody v SME), projekt na Račianskom Mýte (viď ten čas, viď ten hrozný plot) ... a to už ani nehovorím, ako dlho už sa chystajú rozbehnúť projekt prestavby železničnej stanice.

Ako ďaľší dôkaz existencie realitnej bubliny môžem spomenúť vývoj projektu Veža rezidencií (Residence Tower). Myslím, že toto je krásny príklad toho, keď chcel investor financovať stavbu z peňazí klientov (sám som chvíľu rozmýšlal o byte tam, aj som sa snimi rozprával), ale bohužial tie ceny, z ktorých zisk by vedel potlačiť aspoň stavbu projektu (viď ten škaredý žeriav, aby klienti nereptali) sú jednoducho predražené. A teraz je podľa aj problém ten, ako ten projekt rozbehnúť, dať nižšie ceny, ..., aby klienti, ktorí už zaplatili, moc nereptali.

Každopádne, stav projektu Veža rezidencií nie je opretá o potrebné financie. Keby boli ceny prijateľnejšie ponuke/dopytu a normálnemu zisku, tak je projekt podľa mňa už aspoň z časti postavaný. Nie ako dnes. Dnes je to temno.

Last edited by futuros; June 12th, 2008 at 12:15 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 12:52 AM   #103
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

I think there is place for only only or two high-rise/skyscraper residential projects in Bratislava. And it will be Panorama and ...
Advertisement

Old June 12th, 2008, 01:46 AM   #104
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Pretoze Blava je prilis maly trh na taky pocet vyskoviek.
...a slovensky trh je zase prilis maly pre tretieho mobilneho operatora

...podla mna Bratislava nie je maly trh a buduci bratislavsky 'downtown' bude plny zivota realne mzdy rastu, nezamestnanost klesa, ekonomika rekordne rastie, ludia bohatnu...ja to urcite nevidim nejak cierne keby sme boli v nejakej vaznej recesii alebo by sme mali negativny vyhlad co sa buducnosti tyka, tak by som sa bal...ale takto nie...

uz som to parkrat pisal...projekty na trh budu prichadzat postupne...mame tu len par velkych developerov a do novych projektov sa pustaju len ak su tie predchadzajuce uspesne...napriklad trigranit postavil polus a MT I...prenajalo sa...postavil MT II...prenajalo sa...dokoncuje lakeside, do ktoreho budu prichadzat najomcovia...ak sa naplni len spolovice, tak stavia dalej...a nepochybujem o tom, ze bude stavat este tento rok...

...podobne postupuju aj ostatni developeri...stavia sa postupne a na etapy...prinajhorsom dojde k nejakemu omeskaniu, ale to je v ba normalne

...ja sa o bratislavske vyskovky a vystavbu v centre neobavam...nabrezie a 'downtown' nepochybne budu tymi najlepsimi adresami...a vacsina vyskoviek ma byt prave tam

neuspech podla mna hrozi skor ohlasenym megaprojektom...south city, port, megaprojekt od opery hned pri porte, pharos business port od hrivisu, nove vajnory...vsetky chcu priniest statisice m2 novych bytov a kancelarii...a to by uz naraz bolo privelke susto...ale najhorsie co sa moze stat je, ze tam kde su dnes polia budu tie polia este o par rokov dlhsie

Quote:
A ak ti nevadi sucastny stav sirsieho centra Blavy a si ochotny cakat 250 rokov na jeho zastavanie 100m vyskovkami, tak tato nasa debata je samozrejme uplne zbytocna.
...tak je to daleko od idealneho stavu, ale to sa da napisat v podstate na vsetky mesta

rozhodne by sa mesto nemalo kompletne zastavat za 10-15 rokov...malo by sa stavat postupne a na urovni...tak aby to co sa dokonci bolo pekne aj o par rokov/desatroci

mne by nevadilo, keby sa napriklad zimny pristav najblizsich 20 rokov nemenil...kludne by tam mohla byt vyhlasena stavebna uzavera...a podobne napriklad aj medzi starym mostom a apollom...treba nechat nejake volne miesta na vystavbu aj nasim vnukom

keby som bol sebecky, tak by som si zelal kompletne zastavanie bratislavy 3podlaznou vystavbou, nech je hned cela pekna...ale nie som!!!

edit: no dobre troska som

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
I think there is place for only only or two high-rise/skyscraper residential projects in Bratislava. And it will be Panorama and ...
Bill Gates vraj kedysi daaavno prehlasil, ze 640kB pamate by malo stacit naozaj kazdemu...takze pozor na vyroky v podobnom duchu

Last edited by carbonkid; June 12th, 2008 at 01:58 AM.
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 03:09 AM   #105
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
neuspech podla mna hrozi skor ohlasenym megaprojektom...south city, port, megaprojekt od opery hned pri porte, pharos business port od hrivisu, nove vajnory...vsetky chcu priniest statisice m2 novych bytov a kancelarii..
Tak Carbi, tu sa tak ako zvycajne znova nezhodneme.
Ja naopak si myslim, ze South City aj Port, ak pridu s normalnymi cenami, sa vypredaju okamzite. Dokonca tieto projekty su schopne znova nastartovat realitny boom.

Ak porovnam 4 mil. Irsko s 5 mil. Slovenskom, tak, ako som tu niekde pisal, v irsku zacala neuveritelna recesia.
Ta ale prisla po 10-15 rokoch intenzivnej vystavby, ked sa kazdorocne v priemere stavalo 70 000 domov a bytov. Rocne.
Minuly rok sa dokonca dokoncilo 90 000 domov a bytov.
Takze ten dopyt tu pre Slovensko a Blavu urcite je.
Len treba nastavit rozumnu cenovu politiku. Inac, len taka pikoska, v 1.5 mil. Dubline sa za tu dobu nepostavila ani jedna vyskova budova

A teraz nieco pre Kachle-o.
Vyska budov v Tokyu bola obmedzena castymi zemetraseniami.
A Tokyo prislo s projektom vystavby 1 500m vysokej budovy. A nie je to kvoli prestizi, ale kvoli nedostatku priestoru.

Inac sa vzdy musim smiat, ked pocujem u nas pojem ''downtown''.
Toto pomenovanie vzniklo na zaklade oznacenia neobyvanej, alebo velmi malo obyvanej stvrti mesta.
Zvycajne to byvali doky, alebo pristavy v mestach, ktore kedysi boli na ich okrajoch, ale s postupnym rozsirovanim miest sa napokon vyskytli v sirsom centre.
Mesto ako sa rozrastalo, postupne tieto doky obrastalo ale preklad tovaru a hlavny pristav z nich vymyzol, ako obchod postupne rastol a kapacity tychto pristavov uz nestihali a preto sa prekladiska zacali budovat vo vacsej vzdialenosti od miest.
Tym padom ale tieto stare pristavy chatrali az ich nakoniec objavili developeri, ktori v nich nasli vyborny potencial, kedze centrum z historickeho hladiska sa burat a rozsirovat do vysky nemohlo.
Takze pojmy ako downtown Povazia alebo Bratislavy ma vzdy rozosmeju

Postnem ti tu fotku Londyna, aby si mal predstavu o meste, ktore bojuje zufalo o kazdy m2 a vyskovky pre to mesto nie su prestizou, ale vychodiskom z nudze.

Last edited by milan11; June 12th, 2008 at 04:21 AM.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 03:14 AM   #106
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Preco bojuju o kazdy m2?ved tam vidim kopec placu,mozno 2km od centra.Neviem ake su to suradnice,ale je tam taky holy zeleny vrsok,pripomina mi to uplne BA.Len v BA sa to uz pomali zaplna stavbami.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 03:20 AM   #107
milan11

Wuane obvod okruhu Londyna ma 250 km. Maju tam mnozstvo vyborne zachovanych parkov a najvacsi z nich je rozlohovo vacsi ako zastavana Bratislava. Lepsie si pozri zastavbu a najdi mi tam volny priestor na budovu.
Inac ta fotka znacne skresluje. Vnutorny Londyn je niekolkokrat vacsi ako cela Blava, a tebe sa zdaju jeho hranice vzdusne iba 2 km.
Moze to byt park a ten obrazok nebol robeny z geografickeho stredu Londyna.

Last edited by milan11; June 12th, 2008 at 03:57 AM.
Old June 12th, 2008, 12:49 PM   #108
Kachle
Registered User

Likes (Received): 73

Londyn mi ako mesto zufalo bojujuce o kazdy m2 nepripada, zelene aj lowrise je tam dost. Ja som vsak napisal, ze nedostatok priestoru je sice faktor, ale nie jediny a casto ani najdolezitejsi. Keby to bolo iba o nedostatku miesta, tak v Tokyu, Mexico City, San Paulo, Nairobi, Lagose apod. uz stoja stovky 500m stavieb.

Pre Tokyo bol vypracovany aj 3000m vysoky projekt, ale ten sa tak skoro, ak vobec niekedy, nezrealizuje. Ani ten 1500m nebude, pretoze na to neboli peniaze. Ale v Dubaji peniaze na 880m budovu su, preto sa stavia. Saudi maju projekt na milu vysoku vezu. Ide tam o priestor? Zjavne nie.
Ak sa Japonsko znova rastovo nabudi, tak sa najdu aj investori pre megastavby, a uz nebude ani problem so zemetraseniami (to je o tych technologiach, ktore su uz aj dnes a boli aj pred rokmi).

V BA sa budu stavat bytove vyskove stavby podla toho, ako sa budu predavat tie prve na trhu. Najma Panorama City bude rozhodovat o tom, ci sa rezidencne mrakodrapy v BA uchytia v blizkej buducnosti. A myslim, ze na nabrezi je stale priestor aj na kancelarske vyskovky, ibaze sa je potrebne pozriet aj na prenajimatelov. A ti vacsinou setria, tak sa hrnu do zump, ako je Galvany BC, kde je na prd dostupnost, MHD a stravovanie, ale stoji to realtivne malo.

Nedostatok miesta samozrejme vplyva na tvar mesta, napr. letiska na umelych ostrovoch atd., neznamena to vsak, ze tam, kde je pomerne vela miesta, sa nemoze stavat do vysky. Vyska stavieb nie je o funkcii s jednou premennou (nedostatok miesta), a toto je viacmenej vsetko, o com tu cely cas pisem.
Kachle no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 01:46 PM   #109
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1520

Quote:
Originally Posted by Kachle View Post
A ti vacsinou setria, tak sa hrnu do zump, ako je Galvany BC, kde je na prd dostupnost, MHD a stravovanie, ale stoji to realtivne malo.
Chceš tvrdiť že Galvaniho je nejaká zlá a lacná lokalita? A ja som si myslel že je to prestížna adresa, keď tam sídlia také firmy ako HP, Soitron, Softip, NESS, Datalan a pod.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 02:46 PM   #110
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Kachle,ako by si mi z duse prehovaral.Suhlasim s kazdym pismenom.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old June 12th, 2008, 04:31 PM   #111
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Chceš tvrdiť že Galvaniho je nejaká zlá a lacná lokalita? A ja som si myslel že je to prestížna adresa, keď tam sídlia také firmy ako HP, Soitron, Softip, NESS, Datalan a pod.
Nerad by som ta sklamal ale ano, Galvaniho a okolie je zla a lacna lokalita so zlou dopravou, spustnutymi priemyselnymi arealmi a robotnickymi ubytovnami. Snad jedine pozitivum je shopping mall, inak by to tam bolo odpisane nadobro.
A ano, aj firmy ako HP atd. si vedia zratat pomer cena/performance. Je jasne, ze spolocnosti, ktore musia mat reprezentativne sidlo sa tam neukazu (napr. taky McKinsey by tam nesiel ani zaboha, ale zatial tusim nie je v Bratislave vobec , alebo Ernts&Young a vsetci kravatovi panaci), ale IT, outsourceri, spotrebne tovary, vselijake logistiky - preco by sa trepali do centra a za drahsie? Byvat tam je o drzku - ale robit biznis - preco nie. A tak stavaju a prenajimaju a vsetci su stastni.
Old June 12th, 2008, 04:46 PM   #112
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1520

Quote:
Originally Posted by default View Post
Nerad by som ta sklamal ale ano, Galvaniho a okolie je zla a lacna lokalita so zlou dopravou, spustnutymi priemyselnymi arealmi a robotnickymi ubytovnami. Snad jedine pozitivum je shopping mall, inak by to tam bolo odpisane nadobro.
A ano, aj firmy ako HP atd. si vedia zratat pomer cena/performance. Je jasne, ze spolocnosti, ktore musia mat reprezentativne sidlo sa tam neukazu (napr. taky McKinsey by tam nesiel ani zaboha, ale zatial tusim nie je v Bratislave vobec , alebo Ernts&Young a vsetci kravatovi panaci), ale IT, outsourceri, spotrebne tovary, vselijake logistiky - preco by sa trepali do centra a za drahsie? Byvat tam je o drzku - ale robit biznis - preco nie. A tak stavaju a prenajimaju a vsetci su stastni.
Zrejme máš pravdu. Tiež sa mi táto lokalita zdala ako nie moc dostupná a dobre umiestnená, ale zrejme vyrástla práve preto, že je tam Avion. A zase nie všetci potrebujú byť v centre a takým ako HP a spol to zrejme vyhovuje. Napríklad si neviem predstaviť, že by som pracoval vo výklade v Astoria Palace, kde sídli Ernst and Young. Myslím že si celkom dobre popísal firmy, ktoré sa radšej presťahujú na Galvaniho Ja som rád že sme sa presťahovali práve na Galvaniho, a to hlavne preto, že sa môžem trochu "zviezť" na tom, že tam sídli aj HP, ktorých považujem za dosť dobrých vo svojom odbore a sú mi tak trochu vzorom.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 05:24 PM   #113
michal_x

Likes (Received): 0

ktory bude dalsi?

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Ja si myslím, že dôkazom existencie nadhodnotených cien realít v Bratislave je skutočnosť, že príliš veľa Developerov má problemy s ich financovaním.

Zoberme si napr. IPR Slovakia. Ten zjavne nemá peniaze, aby postaval skvelo Astóriu, podchod (viď článok spievajúce schody v SME), projekt na Račianskom Mýte (viď ten čas, viď ten hrozný plot) ... a to už ani nehovorím, ako dlho už sa chystajú rozbehnúť projekt prestavby železničnej stanice.

Ako ďaľší dôkaz existencie realitnej bubliny môžem spomenúť vývoj projektu Veža rezidencií (Residence Tower). Myslím, že toto je krásny príklad toho, keď chcel investor financovať stavbu z peňazí klientov (sám som chvíľu rozmýšlal o byte tam, aj som sa snimi rozprával), ale bohužial tie ceny, z ktorých zisk by vedel potlačiť aspoň stavbu projektu (viď ten škaredý žeriav, aby klienti nereptali) sú jednoducho predražené. A teraz je podľa aj problém ten, ako ten projekt rozbehnúť, dať nižšie ceny, ..., aby klienti, ktorí už zaplatili, moc nereptali.

Každopádne, stav projektu Veža rezidencií nie je opretá o potrebné financie. Keby boli ceny prijateľnejšie ponuke/dopytu a normálnemu zisku, tak je projekt podľa mňa už aspoň z časti postavaný. Nie ako dnes. Dnes je to temno.
tusim je tu banka, ktora ma na taketo projekty "nos" som zvedavy, ktory bude dalsi.
http://mbank.sk/mhypoteka/mByvanie.html
michal_x no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2008, 06:49 PM   #114
milan11

Quote:
Originally Posted by Kachle View Post
Londyn mi ako mesto zufalo bojujuce o kazdy m2 nepripada, zelene aj lowrise je tam dost.
Teda ja skutocne neviem, ci ty zijes v uplne inom svete ako ja, alebo si jednoducho velmi mlady a v zivote si nebol vo vacsom meste ako je Bratislava.
Dopredu sa ti ospravedlnujem, ale take argumenty, ako su tvoje, som nepocul uz peknych paru rokov. Umyselne som nedal k slovu ''argumenty'' ziadny privlastok. Bol by totiz strasny.

Ja naozaj neviem ako ti to vysvetlit, ale skusim to.
Vsimni si tu fotku este raz.
To, ze je v Londyne mnozstvo upravenych parkov a zelene je pre tebe argument, ze tam je dostatok volneho priestoru na vystavbu?
Napadla ta vobec taka varianta, ze su tam nechane naschval,
ze tam tie parky a zelen tak mesto, ako aj ludia naozaj chcu a vazia si ich a staraju sa o ne?

Za dalsie - nizka vystavba.
Vies o tom ako vobec vznika mesto?
Ze najskor je to len paru chatrci, potom osada, dedina, mestecko, mesto, ktore sa postupne dalej rozvija a rozsiruje? A ze to v pripade Londyna trvalo viac ako 2000 rokov?
A ze prvy mrakodrap ma iba sto rokov a masova vystavba mrakodrapov prebieha iba poslednych 30- 50 rokov?
Ze budovy v centre mesta su stare aj niekolko storoci a su chranene? To ich chces zburat a postavit namiesto nich mrakodrapy?
Vies, preboha vobec, aky maju mrakodrapy vplyv na dopravu?
Vies o tom, ze teraz, pri tych vsetkych lowrisoch a parkoch ti trva jazda autom napriec Londynom aj 6 hodin?
A ze Londyn prakticky vylucil z centra mesta osobnu dopravu kvoli totalnym zapcham?
Z centra, ktore je niekolkokrat vacsie ako cela Bratislava?
A vies vobec ako vznikaju budovy?
Ze ked chces byvat, tak ti staci postavit dom a nie mrakodrap?
Ze ked mas firmu so sto zamestnancami, ze ti staci 5 poschodova budova a nepotrebujes znova mrakodrap?
A ze ked chces stavat mrakodrap v tak zahustenej oblasti, potrebujes vykupit vsetky budovy na tom pozemku?
Budovy ktore mozu mat 5 poschodi a 10 majitelov bytov, takze ty potrebujes vykupit byty od 800 ludi a staci, aby jeden nesuhlasil a ty si v p.ci?
Mozes mi povedat, kto na tomto svete robi nieco podobne?
A vies si uvedomit, ze existuju na svete aj mesta, ktore vystavbu vyskoviek nepovoluju vsade, ale iba v presne vymedzenych oblastiach?
A ze to ma svoj vyznam?
Vies vobec, preco sa mrakodrapy v takychto mestach stavaju v byvalych pristavoch a dokoch a skladiskach?
A ta zastavba na fotke podla teba nie je prehustena?
Zazil si dakedy pocit, ked sa prechadzas po meste aj tri hodiny a nikdy nevidis okolo seba na viac ako 200-300 metrov?
A ze v Bratislave tento pocit, okrem tych troch ulic v centre nezazijes nikdy?

A na zaver, prestan uz konecne, prosim ta, spominat Dubaj.
To mesto nema s ostatnymi mestami na tomto svete nic spolocne.
Je to len mnozstvo mrakodrapov vybudovanych v pusti za peniaze z ropy, najlacnejsou pracovnou silou na svete.
A jeho vyznam?
Sluzi iba par idiotom na tomto svete, ktory ho obdivuju.(tym nemyslim nikoho osobne)
Inac ziaden iny vyznam nema.
Old June 12th, 2008, 07:13 PM   #115
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Neches zacat prispievat do UK fora?

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old June 13th, 2008, 01:55 AM   #116
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
Bill Gates vraj kedysi daaavno prehlasil, ze 640kB pamate by malo stacit naozaj kazdemu...takze pozor na vyroky v podobnom duchu
No, he didn't.
Gates:
Quote:
"I've said some stupid things and some wrong things, but not that. No one involved in computers would ever say that a certain amount of memory is enough for all time."
BTW, I mean in the next 5 years.
Old June 13th, 2008, 02:37 AM   #117
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal_x View Post
tusim je tu banka, ktora ma na taketo projekty "nos" som zvedavy, ktory bude dalsi.
http://mbank.sk/mhypoteka/mByvanie.html
Schváľne som hľadal ten "M-Bank". Skutočne nemám nič proti M-Bank, naopak, nech internetová konkurencia tlačí "kamenné" banky znižovať ceny za služby.

Ale keď ti to celé zosumarizujeme: Projekt Veža rezidencíí financuje "M-Bank". Čo to znamená? Aký je dnešný stav? Existuje medzi tým všetkým súvislosť? A čo nadhodnotené ceny?

Hoc je to konšpiračná teória, jej dôsledky sa hodne krijú s tým, ako sa celý tento projekt vyvýja.
Old June 13th, 2008, 02:39 AM   #118
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:

Je to len mnozstvo mrakodrapov vybudovanych v pusti za peniaze z ropy, najlacnejsou pracovnou silou na svete.
A jeho vyznam?
Sluzi iba par idiotom na tomto svete, ktory ho obdivuju.(tym nemyslim nikoho osobne)
Inac ziaden iny vyznam nema.
Musím povedať, že tento názor nepovažujem za vyslovene nesprávny.
Old June 13th, 2008, 03:31 AM   #119
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Quote:
Je to len mnozstvo mrakodrapov vybudovanych v pusti za peniaze z ropy,
Petroleum creates only 6% of Dubai's GDP.
Old June 13th, 2008, 03:35 AM   #120
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
Petroleum creates only 6% of Dubai's GDP.
Rovnako aj toto má váhu.
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules