[Slovakia] Ekonomika a podnikanie - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 15th, 2008, 10:44 AM   #161
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

hehe, ten druhy odstavec je argument hodny tazkeho alkoholika

Anyway, dnes som nasiel aku krasnu akciu. Predpokladal som ze 2mil. zlavy sa budu davat az po € ked sa ludia trosku prebudia, ale hla:

Quote:
Práve "Zlatým označíte " svoje rozhodnutie, ktoré oceníte už o 18
mesiacov, kedy sa budete môcť nasťahovať do Vášho vysnívaného bytu.
Neváhajte a uložte svoje peniaze do perspektívy rastu hodnoty!
(zo stranky)

Last edited by default; July 15th, 2008 at 10:49 AM.
default no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 15th, 2008, 06:12 PM   #162
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

toto som uz daval davnejsie do fora bb projekty
ale tu ani nejde tak o znizenie ceny ale o nejaky "divny" marketing stavitela, pretoze tie domy sa nikdy za tie vyssie ceny nepredavali.
Cize nejde o znizenie ceny.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2008, 07:02 PM   #163
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...toto je mozno nieco na ten styl ako ked v hypermarketoch robia akciu

nad tovar, ktory sa predaval za 25 korun daju preskrtnutu 35ku a pod nu velky napis AKCIA 29.90!

carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 15th, 2008, 07:02 PM   #164
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
tie domy sa nikdy za tie vyssie ceny nepredavali.
To mas ale asi zle info, predavali, a aj predavaju (ze to nejde ani na vyssich podlaziach, je dosledkom asi vysokych cien).
http://www.saturnreality.sk/prsany/r...lky=4&blok=101

Quote:
Cize nejde o znizenie ceny.
Cize ide o znizenie ceny.

Ak si mam tipnut, podobne neznizovanie v podobe 7cifernych diskontov caka zrejme aj ostatne podlazia, nakolko v BB zdochol pes.

Last edited by default; July 15th, 2008 at 07:53 PM.
Old July 15th, 2008, 08:00 PM   #165
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Carbonko specialne pre teba ako zastupcu fundamentalistickeho optimizmu pastujem nejake nazory z nejakej diskusie co sa mi vcera dostala pod ruku. O tom ci tu je alebo nie je bublina.

Quote:
P.S. tych 35 hrubeho som mal dneska na konci sichty - baba 1977 - single, architektka... no zistili sme ze sa dostaneme s uverom max. na 2,8 co by panelakovy dvojizbak (s odretymi usami) s tym ze na prechodny cas, kym si nenajde frajera, alebo nedostane vyssi plat, jednu z tych dvoch izieb prenajme...
Quote:
To ps-ko bolo najlepsie. Clovek s platom dvojnasobku vacsiny obyvatelov tejto republiky musi prenajimat jednu izbu vo vlastnom byte, aby vobec mal aspon na suche rozky s vodou...
Old July 15th, 2008, 09:51 PM   #166
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Quote:
Originally Posted by default View Post
Carbonko specialne pre teba ako zastupcu fundamentalistickeho optimizmu pastujem nejake nazory z nejakej diskusie co sa mi vcera dostala pod ruku. O tom ci tu je alebo nie je bublina.
...tiez citam diskusie na SME tato bola celkom podarena. ked sa auto rozbehne, tak sa to celkom dobre cita

co napisat k tej architektke...hmmm...mozno by si uz mala najst frajera. z cisto oportunistickych dovodov

ps: nemozem za to ze som optimista!

Old July 16th, 2008, 12:35 PM   #167
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
To mas ale asi zle info, predavali, a aj predavaju (ze to nejde ani na vyssich podlaziach, je dosledkom asi vysokych cien).
http://www.saturnreality.sk/prsany/r...lky=4&blok=101

Cize ide o znizenie ceny.

Ak si mam tipnut, podobne neznizovanie v podobe 7cifernych diskontov caka zrejme aj ostatne podlazia, nakolko v BB zdochol pes.
tak mozno mas pravdu. Ja som to zistoval a tvrdili mi ze nie... ale je to jedno.
kazdopadne aj sucasna znizena cena je strasne vela za dom uprostred nicoho, v riti na kopci.
myslim ze to tak skoro nepredaju a este daju ceny dole
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 03:30 PM   #168
Nido
Registered User

Likes (Received): 59

Quote:
To ps-ko bolo najlepsie. Clovek s platom dvojnasobku vacsiny obyvatelov tejto republiky musi prenajimat jednu izbu vo vlastnom byte, aby vobec mal aspon na suche rozky s vodou...
tych 35 ale zas nie je velmi daleko od priemernej mzdy v BA kraji, ktora je skoro 30 tisic (najvyssia je V BA II. cca 32 tisic)
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 10:56 PM   #169
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nido View Post
tych 35 ale zas nie je velmi daleko od priemernej mzdy v BA kraji, ktora je skoro 30 tisic (najvyssia je V BA II. cca 32 tisic)
Zato je podstatne daleko od medianu ako priliehavejsieho kriteria pre podobne pripady, ze Nehovoriac uz o tom, ze onych 29 700 alebo kolko je priemer v BA kraji, je v cistom len 22 a pol, disponibilneho este menej. Ale to sme tu uz preberali milionkrat, coho vysledkom ked sa na to pozrieme cisto ekonomicky, ze bublinka je jak hrom.

Last edited by default; July 16th, 2008 at 11:02 PM.
Old July 16th, 2008, 11:44 PM   #170
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5185

default, problem je, ze slovensko ma dost kvalitnu sedu az ciernu ekonomiku .. sice sa to uz jemne obieluje, ale sediny je tu stale hocikolko ..

si zober kolko je v BA uradnickov a uradnikov, ktori maju ehm radi obalkovu metodu .. a to nemyslim tu, s ktorou sa pocitaju tepelne straty na budovach

plus ani nechci vediet kolko ludi ma "pod vankusom" kvalitne love ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 09:51 AM   #171
milan11

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
default, problem je, ze slovensko ma dost kvalitnu sedu az ciernu ekonomiku .. sice sa to uz jemne obieluje, ale sediny je tu stale hocikolko ..

si zober kolko je v BA uradnickov a uradnikov, ktori maju ehm radi obalkovu metodu .. a to nemyslim tu, s ktorou sa pocitaju tepelne straty na budovach

A preco si myslis, ze tito ludia investuju svoje peniaze do predrazenych bytov v Bratislave, ktorych predaj momentalne stagnuje a ich ceny klesaju, v dnesnej dobe celosvetovej realitnej bubliny, ked nikto nevie povedat, co sa stane s cenami nehnutelnosti v najblizsich paru rokoch?

Netreba sa nechat ovplyvnovat mediami a financnymi zdruzeniami a treba pockat na koniec tejto pyramidovej hry, v ktorej urcitej skupine ludi ide o zhodnocovanie ich investicii ale normalnym ludom ide o otazku prezitia.
Nech si investori najdu svoj priestor v neskodnych oblastiach ako bol dotcom bublina a nechaju normalnych ludi mimo svojich hier.

A okrem toho ten vplyv sedej ekonomiky si teda ale znacne nadsadil.
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 07:52 PM   #172
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
si zober kolko je v BA uradnickov a uradnikov, ktori maju ehm radi obalkovu metodu ..
no kolko ich je? tak 100, co vedia generovat na bocnom prijme od 100.000 rocne vyssie? to je akoze nejaky vplyv a nejaka zaujimava suma? a ked aj, naco budu investovat do odvetvia preukazatelne smerujuceho do stagnacie, ktore si na seba nezarobi uz dnes? iba zeby boli vsetci bytofili, ale ako sa hovori, na dvoch stolickach naraz sa sediet neda, takisto ako byvat sa neda naraz v 5 bytoch, situacia s najdenim kvalitneho dlheho najomnika zalostna..

Quote:
Ak myslis cierne love, tie eliminuje konverzia na €, za tie fakt cierne sa mozno nakupia nejake Cayenny alebo trebars nehnutelnosti, ale ten efekt sa vytrati o 5mesiacov, potom co?
Old July 17th, 2008, 07:53 PM   #173
aquila

aquila's Avatar

ceny v bratislave len prestanu tak strmo rast, teraz nastane asi rok mierna stagnacia a potom porastu klsicky par percent ..

tito ludia co som spominal neivestuju, ale skor umoruju peniaze.. ale je fakt, ze dost vela uz sa pred eurom poriesila ..

a skor ako byty v bratislave skupuju chaty kde kade a tam vrazaju fakt kvalitne love. ale to je zase super, lebo kopanice kusok ozivaju.

koniec tejto pyramidovej hry nie je, lebo kazdy potrebuje aj byvat

inak tym predposlednym odstavcom si ma dostal v realitach moc investori neinvestuju, je to zlomok oroti komoditam. krasny priklad ropa. a to sa uz tesim, az sa bude dat realne obchodovat s elektrinou (zaciatky typu lipska burza a virtualne elektrarne moc neberiem). to sa budeme este cudovat ako vyleti cena elektriny

vplyv sedej ekonomiky som nenadsadil, ale zrealnil skor tvoje vyroky su kusok odtrhnute od reality.

vies ty vobec, ze napriklad na komoditnej burze (typu ropa, zlato, mrazeny pomarancovy dzus, kakao, bravcovina... ) je len 2% fyzicka delivery a zbytnych 98% je spekulacia ? v tomto smere je trh s nehnutelnostami daleko od spekulativneho
Old July 17th, 2008, 07:55 PM   #174
aquila

aquila's Avatar

2 default: jooj, ze 100 heh, fakt vam zavidim vasu naivitu a opakujem oni neinvestuju ale umoruju tie peniaze .. kedze slovaci veci typu burza, forex, komodity neobjavili.. maximum 90% slovakov je nejake prihluplne ING poistenie, alebo fondy od banky kde prerobia aj gate a druha vec, "investicie" do spotreby v style 100x prerobit byt, a chatu a tak
Old July 17th, 2008, 09:49 PM   #175
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
inak tym predposlednym odstavcom si ma dostal v realitach moc investori neinvestuju, je to zlomok oroti komoditam. krasny priklad ropa. a to sa uz tesim, az sa bude dat realne obchodovat s elektrinou (zaciatky typu lipska burza a virtualne elektrarne moc neberiem). to sa budeme este cudovat ako vyleti cena elektriny

vies ty vobec, ze napriklad na komoditnej burze (typu ropa, zlato, mrazeny pomarancovy dzus, kakao, bravcovina... ) je len 2% fyzicka delivery a zbytnych 98% je spekulacia ? v tomto smere je trh s nehnutelnostami daleko od spekulativneho
Quote:
2 default: jooj, ze 100 heh, fakt vam zavidim vasu naivitu a opakujem oni neinvestuju ale umoruju tie peniaze .. kedze slovaci veci typu burza, forex, komodity neobjavili.. maximum 90% slovakov je nejake prihluplne ING poistenie, alebo fondy od banky kde prerobia aj gate a druha vec, "investicie" do spotreby v style 100x prerobit byt, a chatu a tak
Zlaty moj aquila, fakt si myslis ze som ja a ostatni clenovia tejto komunity vcera dosli na planetu zem? Ze tu nikto okrem teba netusi ze trebars komodity ficia najma cez terminove kontrakty, ze ako funguje ktora trieda aktiv a ze vacsina slovakov je v financne negramotna, ze ako funguje spekulativny a ako realny dopyt, ze ze ze?
Naozaj si presvedceny o tom, ze tu vsetci tapame v tmach, len ty jediny si osvieteny, ktory vidi ako to naozaj je? Lebo tak bol stylizovany tvoj posledny prispevok. Trochu skromnosti a tolerancie a menej mentorstva, chlape.. Mozno si sa len chcel pochvalit, to by ta ciastocne ospravedlnovalo.

Quote:
vplyv sedej ekonomiky som nenadsadil, ale zrealnil
Ja si naopak myslim, ze vplyv sedej ekonomiky si nezrealnil, ale nadsadil. Kazdopadne, trh zda sa momentalne dava zapravdu skor mne ako tebe.
Quote:
skor tvoje vyroky su kusok odtrhnute od reality.
Moje vyroky su mozno odtrhnute od reality, ale som si celkom isty, ze to iste sa tyka tvojho sebahodnotenia.

Last edited by default; July 17th, 2008 at 09:56 PM.
Old July 17th, 2008, 11:28 PM   #176
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

...juuuj skoda ze tu nie je regnuty aj auto...to by boli diskusie!

Old July 18th, 2008, 12:10 AM   #177
milan11

Likes (Received): 2

Klud Default, ten jeho prispevok bol urceny mne

Quote:
ceny v bratislave len prestanu tak strmo rast, teraz nastane asi rok mierna stagnacia a potom porastu klsicky par percent ..
Ak si jednym z realitnych prognostikov, tak ti uz teraz mozem oznamit, ze uz si sa zmylil.
Ak je to tvoj nazor, nezodpoveda dnesnemu vyvoju realitneho trhu na Slovensku

Quote:
koniec tejto pyramidovej hry nie je, lebo kazdy potrebuje aj byvat
Prepac, to som nevedel. Mohol by si to ist oznamit, prosim ta, aj ludom do USA, Anglicka, Irska, Spanielska a pobaltskych republik?

Quote:
inak tym predposlednym odstavcom si ma dostal v realitach moc investori neinvestuju, je to zlomok oroti komoditam. krasny priklad ropa.
Ach...

1. Po tomto tvojom prispevku naozaj verim, ze som ta tym svojim poslednym odstavcom dostal
2. Developeri, podielove fondy, dochodkove fondy, bankove fondy, realitne fondy, Norsky statny fond, Irske a anglicke realitne fondy a kancelarie, arabski investori, banky z celeho sveta + kazdy clovek na tomto svete, ktory kupil akukolvek nehnutelnost za ucelom rastu a zhodnotenia investovanych penazi.
Staci?
3. Po pade realit presla vacsina investorov na komodity, kedze z hladiska celosvetovej krizy klesaju ceny cennych papierov a akcii podnikov.
4. Ropa je velmi zly priklad. Cenu ropy prakticky urcuje americka vlada, ktora takto schovava inflaciu a dostava do celosvetoveho obehu dalsie kvanta zelenych natlacenych papierov nazyvanych dolarmi

Quote:
vplyv sedej ekonomiky som nenadsadil, ale zrealnil skor tvoje vyroky su kusok odtrhnute od reality.
Aquila vynasiel celosvetovy recept, ako predist realitnej krize.
Aj ked uz ludia nebudu mat na splatky a ceny bytov budu vysoko prevysovat realne moznosti obyvatelstva, vtedy nastupi skorumpovana vrstva uradnikov a pomocou odlozenych uplatkov zacnu skupovat kvanta bytov a ceny nehnutelnosti znova porastu

Quote:
Spekulativnym sa stava vtedy, ked sa kupa nehnutelnosti pouzije na cokolvek ine ako byvanie
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2008, 09:08 AM   #178
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
...juuuj skoda ze tu nie je regnuty aj auto...to by boli diskusie!

Moznoze je, len ho nepodcenuj, auto je sikovny chlapec
Old July 18th, 2008, 10:35 AM   #179
Kachle
Registered User

Likes (Received): 73

Chcelo by to viac faktov ako dohadov. Cital som blogy na sme, a bol tam jeden od nejakeho realitaka, Pisal o tom, ze hypoteky sa stale pokytuju tempom ako minuly rok resp. este viac.
Nasiel som, ze od 1999 sa poskytlo cez 100 miliard SK HU, tam vsak asi nie su spotrebne uvery na byvanie, kde banky nemusia emitovat HZL. Minuly rok to bolo 18,49mld a tento rok za jan az maj by to malo byt cez 12mld (http://www.nbs.sk/DFT/PUBLIK/HYPO/2008/INDEX.HTM). Zaujimalo by ma, na co budu pouzite tieto peniaze? Rodinne domy alebo byty v BA a vacsich mestach?
Kachle no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2008, 11:55 AM   #180
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Zlaty moj aquila, fakt si myslis ze som ja a ostatni clenovia tejto komunity vcera dosli na planetu zem? Ze tu nikto okrem teba netusi ze trebars komodity ficia najma cez terminove kontrakty, ze ako funguje ktora trieda aktiv a ze vacsina slovakov je v financne negramotna, ze ako funguje spekulativny a ako realny dopyt, ze ze ze?
Naozaj si presvedceny o tom, ze tu vsetci tapame v tmach, len ty jediny si osvieteny, ktory vidi ako to naozaj je? Lebo tak bol stylizovany tvoj posledny prispevok. Trochu skromnosti a tolerancie a menej mentorstva, chlape.. Mozno si sa len chcel pochvalit, to by ta ciastocne ospravedlnovalo.
nie nemyslim si to a uz vobec si nemyslim, ze osm jediny osvieteny od toho som daleko .. a v 1986 sme boli osvieteni viaceri

a pochvalit sa nemam potrebu to fakt

Quote:
Ja si naopak myslim, ze vplyv sedej ekonomiky si nezrealnil, ale nadsadil. Kazdopadne, trh zda sa momentalne dava zapravdu skor mne ako tebe.
hm a v com ti dava za pravdu viac ako mne ? som povedal, ze teraz bude mierna stagnacia cien a od jesene buduceho roku ideme zase uz normlanych par percent hore. ziadne 30% zlacnenie ako v pobalti alebo v ES resp UK sa nekona. ma to svoje dovody

sedu ekonomiku moc moc podcenujete

Quote:
Moje vyroky su mozno odtrhnute od reality, ale som si celkom isty, ze to iste sa tyka tvojho sebahodnotenia.
ja som sam seba tu nehodnotil na to su druhi, ale ako ma hodnotia mi je tiez docela jedno
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules