[Katowice] Muzeum Śląskie - Page 54 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 20 votes, 5.00 average.
Old July 17th, 2013, 02:18 AM   #1061
amator taniego wina
BANNED

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Budowa Muzeum Śląskiego ma kosztować około 270 mln zł. To o blisko 50 mln zł mniej, niż pierwotnie zakładano.
Ktoś zrezygnował z łapówki.
Polać mu !!!

spitygniew liked this post
amator taniego wina no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 17th, 2013, 09:57 AM   #1062
db21
Registered User

Likes (Received): 477

W takim razie czekamy, aż prawnie te 50baniek będzie można przeznaczyć na odnowienie kolejnych budynków
db21 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2013, 10:54 AM   #1063
TallTom
Registered User

TallTom's Avatar

Likes (Received): 15

Budżet Marszałka jest w opłakanym stanie i na pewno te 50 baniek nie zostanie przeznaczone na tą inwestycje.
TallTom no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 17th, 2013, 11:20 AM   #1064
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 1139

Quote:
Originally Posted by TallTom View Post
Budżet Marszałka jest w opłakanym stanie i na pewno te 50 baniek nie zostanie przeznaczone na tą inwestycje.
Projekt był finansowany jakoś w połowie z funduszy unijnych, więc w tym zakresie kasa wraca do puli RPO.
Old July 20th, 2013, 12:40 AM   #1065
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 34164

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...html#LokKatTxt

Quote:
Muzeum Śląskie opublikowało najnowsze zdjęcia swojej nowej siedziby na terenie dawnej kopalni Katowice. Jest tu sporo zieleni, ławki i alejki dla spacerowiczów. - To ma być otwarta parkowa przestrzeń - mówią przedstawiciele muzeum.

Muzeum Śląskie w miejscu dawnej KWK Katowice zaprojektowała austriacka pracownia Riegler Riewe Architekten. Zgodnie z jej zamysłem gmach został ukryty pod ziemią. Na powierzchni są tylko szklane wieże doświetlające wnętrza oraz budynek biurowy. Pozostawiono również zabytkowe budynki dawnej kopalni. Część z nich już udało się odrestaurować.

Między muzealnymi budynkami powstały też alejki i pojawiło się sporo zieleni. - Mamy tu rozmaite gatunki traw, trochę mięty i wiele nisko płożących się krzewów - mówi Łukasz Dziąbek, kierownik projektu budowy nowego Muzeum Śląskiego.

Dodaje, że całość muzealnego terenu będzie otwarta. - Od początku taki był zamysł architektów. Chcieli, by powstała tu parkowa przestrzeń publiczna, a nie kolejny budynek ogrodzony płotem. To bardzo ważne, bo chodzi o to, żeby katowicka "strefa kultury" tworzyła spójną, otwartą całość. Chodzi przecież o teren od Spodka, poprzez NOSPR i nasze muzeum, aż do parku w Bogucicach - dodaje.

db21 liked this post
michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2013, 09:20 PM   #1066
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 27494

Quote:
Dodaje, że całość muzealnego terenu będzie otwarta. - Od początku taki był zamysł architektów. Chcieli, by powstała tu parkowa przestrzeń publiczna, a nie kolejny budynek ogrodzony płotem. To bardzo ważne, bo chodzi o to, żeby katowicka "strefa kultury" tworzyła spójną, otwartą całość. Chodzi przecież o teren od Spodka, poprzez NOSPR i nasze muzeum, aż do parku w Bogucicach - dodaje.
I to powinien być standard minimum, a niestety wciąż takie informacje stanowią u nas pozytywny wyróżnik, którym można (i słusznie) się pochwalić.
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2013, 12:57 AM   #1067
mayers
LHC

mayers's Avatar

Likes (Received): 4807

mam nadzieje ze zrezygnuja z ekranów w całym kwartale
mayers no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2013, 01:48 PM   #1068
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 14533

W niedzielę wieczorem postanowiłem na własne oczy zobaczyć jak to wygląda i popełniłem takie zdjęcia:

Kiedy padł ten pierwszy strzał, Kosteczku, to wszystko się zaczęło, zaczęli strzelać ci grenszuce, których chłopcy jeszcze nie zdążyli rozbroić, i zaczęli strzelać ci chłopcy, którzy już mieli jakieś karabiny albo nulachty, i posypało się trochę strzałów. Słyszałeś krzyki:
- Erich dostoł! - i do dziś nie wiesz, czy to krzyczał grenszuc, czy powstaniec.
Szczepan Twardoch, „Morfina”, o wybuchu I powstania śląskiego.

michael_siberia, lukas2401, informer, db21 liked this post
MajKeR_ está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 25th, 2013, 02:10 PM   #1069
Ochan
Registered User

Likes (Received): 16

Niestety, o ile na zdjęciach wygląda to jeszcze jako tako, to w mojej opini na żywo prezentuje sie dużo gorzej. Starałem się przez ostatnie trzy tygodnie obserwować proces przygotowywaani iluminacji i ciągle żyłem nadzieją, że coś sie zmieni. Nadzieja ta coraz bardziej ejdnak we mnie się wypala.
Podstawowe moje zastrzeżenia to:
1. Niejednolita barwa światła w poszczególnych "kostkach". W jednej jest bardziej zimne w innym bardziej ciepłe.
2. Widoczność punktów świetlnych iluminacji
3 szczególnie widoczna na wieży szybu warszawa. Wydaje mi się, że oswietlenie powinno swiecić NA podświetlany obiekt a nie świecić Z niego prosto w oczy. Takie oświetlenie wieży jest dla mnie o tyle dziwne, ze "za miedzą" są przykłady lepszego, wg mnie, poświetlena tego typu obiektów:

żródło: http://chorzow.naszemiasto.pl/artyku...niki,id,t.html

żródło: http://www.panoramio.com/photo/2484000
Ochan no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2013, 02:26 AM   #1070
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Quote:
Zakończyły się odbiory nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Teraz trwa usuwanie odkrytych podczas kontroli usterek.

Przez niemal dwa miesiące pracownicy Muzeum Śląskiego dokładnie przyjrzeli się wybudowanemu przez firmę Budimex gmachowi. Teraz do października będą tu usuwane drobne usterki, a potem odbędą się próby końcowe wszystkich instalacji i urządzeń.

Cały kompleks nowej siedziby Muzeum Śląskiego to w sumie ok. 25 tys. metrów kwadratowych powierzchni nowych i zrewitalizowanych obiektów takich jak dawny magazyn odzieży czy budynek maszynowni oraz wieży wyciągowej.

Wokół muzeum powstał też otwarty teren, który będzie stale dostępny dla mieszkańców.

Budowa kosztowała ok. 270 mln zł.
Old August 6th, 2013, 12:38 PM   #1071
Ichtis
Registered User

Ichtis's Avatar

Likes (Received): 547

1. Wygląda jak makieta
Ichtis no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2013, 08:23 PM   #1072
eXePL
Registered User

Likes (Received): 13

Koledzy czy na teren muzeum można już jakoś wejść/zbliżyć się?
Z jakiego miejsca najlepiej to wszytko wygląda? Chciałbym się tam dzisaij wybrać...
eXePL no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2013, 10:55 PM   #1073
BRV
Registered User

BRV's Avatar

Likes (Received): 2139

Quote:
Originally Posted by eXePL View Post
Z jakiego miejsca najlepiej to wszytko wygląda? Chciałbym się tam dzisaij wybrać...
Wydaje mi się, że cały obszar jest zamknięty i ogrodzony i nie można wejść na teren MŚ.
Możesz próbowac podejść bliżej od strony przedłużenia ulicy Dudy Gracza. Ja bym chyba ewentualnie tak kombinował
Dobry widok może być z kładki nad DTŚ, ale ta także jest nadal zamknięta.
BRV no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2013, 11:57 AM   #1074
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 14533

Quote:
Originally Posted by eXePL View Post
Jakbyś szedł Roździeńskiego od ronda, to zaraz przed blaszanym płotem ogradzającym budowę MŚ jest luka, którą (w praktyce, bo wątpię, żeby Cię nie przegonili) można wejść na teren Muzeum. Ale jak staniesz na linii płotu, to raczej nikt Cię nie zauważy (są tam drzewa i cień), a obiekt jako tako widać.

Kiedy padł ten pierwszy strzał, Kosteczku, to wszystko się zaczęło, zaczęli strzelać ci grenszuce, których chłopcy jeszcze nie zdążyli rozbroić, i zaczęli strzelać ci chłopcy, którzy już mieli jakieś karabiny albo nulachty, i posypało się trochę strzałów. Słyszałeś krzyki:
- Erich dostoł! - i do dziś nie wiesz, czy to krzyczał grenszuc, czy powstaniec.
Szczepan Twardoch, „Morfina”, o wybuchu I powstania śląskiego.
MajKeR_ está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 7th, 2013, 01:13 PM   #1075
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Quote:
- Pomysł budowy tu Muzeum Śląskiego był fantastyczny. Chciałem jednak zatrzymać w kadrze to, co zostało jeszcze z dawnej kopalni Katowice - mówi Józef Ligęza, który od kilkudziesięciu lat fotografuje Katowice i Górny Śląsk

Józef Ligęza jest jednym z najbardziej utytułowanych fotografików z regionu. Jego dorobek to ponad 200 tys. zdjęć. Fotograf uwieczniał wielkie zakłady pracy, budowy i to, jak przez minione dziesięciolecia zmieniały się Katowice. - Czterdzieści lat temu fotografowałem też kopalnię Katowice. Dziś jej już nie ma, ale postanowiłem pokazać, jak to miejsce ginęło - mówi fotografik.

Kopalnia (na początku nazywała się Ferdynand) istniała od 1823 roku. Zamknięto ją w 1999 roku, a dziś w jej miejscu powstaje sala koncertowa NOSPR i Muzeum Śląskie. To właśnie na placu tej drugiej budowy w ostatnich latach odbywały się plenery fotograficzne.

- To był fantastyczny pomysł, żeby tu zbudować muzeum. Chciałem jednak zatrzymać w kadrze nie tylko samą budowę, ale też to, jak znika kopalnia. To miejsce nie może całkowicie zginąć. Uznałem jednak, że zdjęcia muszą być kolorowe. W końcu kopalnia to życie, a to, co stare, wcale nie musi być smutne i bezużyteczne - wyjaśnia Ligęza.

Wystawę czterdziestu zdjęć Józefa Ligęzy zrobionych na terenie kopalni Katowice i budowie nowego Muzeum Śląskiego można oglądać w Silesii City Center do końca sierpnia.

Luki_SL liked this post
Old August 7th, 2013, 01:24 PM   #1076
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 31965

Quote:
Originally Posted by Ichtis View Post
1. Wygląda jak makieta
Można się faktycznie nabrać Nie spodziewałem się, że po wybudowaniu będzie taki piorunujący efekt końcowy
Old August 7th, 2013, 06:53 PM   #1077
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 1275

Quote:
Originally Posted by MajKeR_ View Post
Jakbyś szedł Roździeńskiego od ronda, to zaraz przed blaszanym płotem ogradzającym budowę MŚ jest luka, którą (w praktyce, bo wątpię, żeby Cię nie przegonili) można wejść na teren Muzeum. Ale jak staniesz na linii płotu, to raczej nikt Cię nie zauważy (są tam drzewa i cień), a obiekt jako tako widać.
Mogą cię pogonić.
Całość ogrodzona, a najlepszy widok jest z kładki lub ul. Dudy Gracza.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2013, 12:10 AM   #1078
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Niestety, od Dudy-Gracza kompleks wygląda słabo
Old August 8th, 2013, 09:27 AM   #1079
bobtrebor
BANNED

Dobrze to wyszło, ale jak zwykle nie do końca. Wieża została oszpecona windą, zapewne bezpowrotnie. Druga sprawa to budynki, których nie objęła odnowa, przydałoby się chociaż usunąć samosiejki z dachów, bo teraz wygląda to fatalnie w tle wymuskanych innych budynków.
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2013, 10:14 AM   #1080
Snaken
Registered User

Likes (Received): 442

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Niestety, od Dudy-Gracza kompleks wygląda słabo
Tak w zasadzie to w ogóle go nie widać :/ Mam nadzieję, że jak zniwelują czoło nasypu od strony ulicy to będzie można coś zobaczyć.
Snaken no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śląskie, katowice, muzeum, silesia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules