[Łódź] Sterlinga Business Center - Hines - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 16th, 2008, 12:44 PM   #21
Stavrotti
Projektant Szubienic

Stavrotti's Avatar

Likes (Received): 991

Quote:
Originally Posted by piortek View Post
W tym miejscu może trzymać co najwyżej linię jednej wymienionej kamienicy pod nr 6.
I zdecydowanie powinien stac w tej linii.
Quote:
Byłoby jej trochę szkoda, ale z drugiej strony to jedyny sensowny sposób na utworzenie tam pierzei.
Po co tworzyc cos nowego i dyskusyjnego skoro mozna, i powinno sie, odtwarzac stare i dobre. Najwyzszy czas zaczac myslec o miescie jako kompletnym organizmie, a nie jako zbiorze pojedynczych dzialek (to do panow wlodarzy wydajacych zezwolenia na inwestycje).
Stavrotti no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 16th, 2008, 01:34 PM   #22
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

A nie ma to przypadkiem związku z planamiu poszerzenia ul. Sterlinga od pl. Dąbrowskiego do Pomorskiej? Bo wiem, że takowe kiedyś były, tylko nie wiem, ile z nich zostało (vide Kilińskiego).
Bo w sumie poza narożną ruderą i kamienicą pod 6 nie ma właściwie przeszkód (na odcinku od Pomorskiej do Rewolucji pierzeja i tak jest odsunięta, dalej do Jaracza w ogóle jej nie ma).
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 02:08 PM   #23
dec16
Registered User

dec16's Avatar

Likes (Received): 1

kiedys mi sie obilo o uszy, ze to Hines ma stawiac ale moze sprzedali projekt ?? Ktos cos wie??. Metropolitan w wawie mnie sie podoba ...
Old April 16th, 2008, 02:24 PM   #24
Stavrotti
Projektant Szubienic

Stavrotti's Avatar

Likes (Received): 991

Quote:
Originally Posted by J.T.Fly View Post
A nie ma to przypadkiem związku z planamiu poszerzenia ul. Sterlinga od pl. Dąbrowskiego do Pomorskiej?
Calkiem mozliwe. Dobrze jednak obaj wiemy jak szybko i sprawnie takie plany sa w Lodzi realizowane . Niemniej bylby to argument za stworzeniem nowej pierzei po wschodniej stronie Sterlinga (w lini budynku przy Sterlinga 2/4 i projektowanego biurowca). I gdyby faktycznie taka pierzeja powstala w ciagu najblizszych 10-ciu lat nie mialbym nic do powiedzenia. Z drugiej strony:
Quote:
Bo w sumie poza narożną ruderą i kamienicą pod 6 nie ma właściwie przeszkód (na odcinku od Pomorskiej do Rewolucji pierzeja i tak jest odsunięta, dalej do Jaracza w ogóle jej nie ma).
to nie jest do konca prawda bo akurat na odcinku Rewolucji - Pomorska pierzeje sa prawie kompletne (po stronie wschodniej brak w zasadzie tylko naroznika Pomorska - Sterlinga) a odsunieta jest akurat pierzeja zachodnia. Na odcinku Rewolucji - Jaracza pierzeja wschodnia jest rowniez zachowana, gorzej z zachodnia bo tu prawie w ogole nie istnieje...
image hosted on flickr
Stavrotti no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 02:45 PM   #25
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Likes (Received): 869

Ja tu widzę dużą możliwośc poszerzania. Od Pl. Dąbrowskiego do Pomorskiej - zachodnia strona. Od Pomorskiej do Północnej - wschodnia strona. Miejsca jest dużo a w związku z wąską i zakorkowaną Kilińskiego miałoby to sens.
Old April 16th, 2008, 03:45 PM   #26
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

I tak właśnie myślałem, miejsca jest dość (pod warunkiem wyburzenia kamienicy pod 6 i narożnej z Pomorską (Pomorska 59), która nie jest żadnym cudem architektury (i ma zamurowane okna na parterze o ile dobrze pamiętam).
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 04:01 PM   #27
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

A czy w ramach przebudowy placu Dąbrowskiego, Sterlinga nie miała być zwężana?
Old April 16th, 2008, 04:06 PM   #28
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Quote:
Originally Posted by J.T.Fly View Post
I tak właśnie myślałem, miejsca jest dość (pod warunkiem wyburzenia kamienicy pod 6 i narożnej z Pomorską (Pomorska 59), która nie jest żadnym cudem architektury (i ma zamurowane okna na parterze o ile dobrze pamiętam).
Ja już od ładnych kilku lat słyszałem o planach wyburzenia tego narożnego budynku przy Pomorskiej. Tylko że plany to tylko plany a do realizacji daleko i w międzyczasie wiele może się zmienic.

Quote:
Originally Posted by 19przemek91 View Post
Całkiem możliwe. Pozwolę sobie na powtórzenie: Tylko że plany to tylko plany a do realizacji daleko i w międzyczasie wiele może się zmienic.
Old April 16th, 2008, 04:07 PM   #29
MiBac
Registered User

MiBac's Avatar

Likes (Received): 11138

Quote:
Originally Posted by 19przemek91 View Post
Sterlinga będzie zwężona tylko na odcinku Narutowicza-Jaracza
Old April 16th, 2008, 04:52 PM   #30
piortek
Registered User

piortek's Avatar

Po pierwsze to nie jest gdzieś daleko poza centrum, a po drugie po co budować biurowiec w centrum skoro nie da się do niego wygodnie dojechać ani samochodem ani komunikacją miejską.
piortek no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 09:28 PM   #31
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 8310

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Bryła fajna, troche za bardzo oddalony od ulicy - bedzie pewnie spory parking. Trudno wyrokowac po obrazku 8x10 pikseli, ale przypomina suburban offices wzdluz dojazdowek do Warszawy, w sumie spoko tylko czemu w centrum?
Quote:
Originally Posted by Stavrotti View Post
I zdecydowanie powinien stac w tej linii.

Po co tworzyc cos nowego i dyskusyjnego skoro mozna, i powinno sie, odtwarzac stare i dobre. Najwyzszy czas zaczac myslec o miescie jako kompletnym organizmie, a nie jako zbiorze pojedynczych dzialek (to do panow wlodarzy wydajacych zezwolenia na inwestycje).
Exactly!

Last edited by lodzer.m; April 16th, 2008 at 09:38 PM.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 09:41 PM   #32
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Quote:
Originally Posted by piortek View Post
Po pierwsze to nie jest gdzieś daleko poza centrum, a po drugie po co budować biurowiec w centrum skoro nie da się do niego wygodnie dojechać ani samochodem ani komunikacją miejską.
Jeżeli masz na myśli dojazd do Sterlinga, to się z Tobą nie zgodzę dojazd mpk w tamto miejsce jest całkiem niezły a i samochodem też się dojedzie.

Co do tego ze nie jest daleko poza centrum - wydaje mi się, że to wręcz jest centrum - 10 min pieszo do Pl.Wolności 7 min do Pl.Dąbrowskiego, 10 min do Dw. Fabrycznego, 5 min do tego co zostało z Dw.Północnego, itd.
Old April 16th, 2008, 10:04 PM   #33
piortek
Registered User

piortek's Avatar

Quote:
Originally Posted by Spike J View Post
Jeżeli masz na myśli dojazd do Sterlinga, to się z Tobą nie zgodzę dojazd mpk w tamto miejsce jest całkiem niezły a i samochodem też się dojedzie.

Co do tego ze nie jest daleko poza centrum - wydaje mi się, że to wręcz jest centrum - 10 min pieszo do Pl.Wolności 7 min do Pl.Dąbrowskiego, 10 min do Dw. Fabrycznego, 5 min do tego co zostało z Dw.Północnego, itd.
Z dojazdem miałem na myśli budynki stawiane w miejscu uważanym przez część forumowiczów za centrum (dla mnie tu też jest centrum) czyli np. centralny odcinek Kilińskiego.

Mój post pokazał się dopiero kilka wypowiedzi po tej, do której się odnosiłem i stąd nieścisłość
Old April 16th, 2008, 10:15 PM   #34
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8230

Moze by tak sobie ta klase A z wytulu watku bo obciach sie robi. Po samej lokalizacji wiadomo ze nie bedzie to klasa A, a ta niewyrazna wizualizacja rozwiewa wszelkie watpliwosci. Oj ekspress do spolki z UML cos napisze a wszyscy od razu siku robia... Wczesniej z biurowca na Zeligowskiego tez klase A zrobili...

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2008, 12:24 AM   #35
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3687

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Bryła fajna, troche za bardzo oddalony od ulicy - bedzie pewnie spory parking. Trudno wyrokowac po obrazku 8x10 pikseli, ale przypomina suburban offices wzdluz dojazdowek do Warszawy, w sumie spoko tylko czemu w centrum?
Bo ziemia tania i oplaca sie ekstensywna zabudowa?
Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
Moze by tak sobie ta klase A z wytulu watku bo obciach sie robi. Po samej lokalizacji wiadomo ze nie bedzie to klasa A, a ta niewyrazna wizualizacja rozwiewa wszelkie watpliwosci. Oj ekspress do spolki z UML cos napisze a wszyscy od razu siku robia... Wczesniej z biurowca na Zeligowskiego tez klase A zrobili...
Co lokalizacja i wizualizacja maja wspolnego ze standardem powierzchni biurowych? Tytul rzeczywiscie niefortunny, bo innych biurowcow, poza sporadycznym rekodzielem, sie juz raczej nie stawia.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2008, 12:44 AM   #36
[BÉTON!BRUT!]
kurła coś hukło pod kołem

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Location: Kondominium razemowsko-szurowskie pod bolszewickim zarządem powierniczym
Likes (Received): 199515

Quote:
Originally Posted by Petr View Post
Bo ziemia tania i oplaca sie ekstensywna zabudowa?
To najbardziej narzucajace sie i oczywiste wytlumaczenie, ale wolalem nie pisac w obawie przed linczem.
Old April 17th, 2008, 08:42 AM   #37
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

Tytuł wątku zmienimy gdy podane zostaną jakieś szczegóły - np. inwestor lub nazwa ok?
Old April 26th, 2008, 06:50 PM   #38
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Miejsce, w którym ma powstac:

Old April 26th, 2008, 07:24 PM   #39
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 4798

Spike, szkoda, że nie dałeś fotki tej kamienicy obok, ale nawet z boku widać, że jest ciekawa.
Depeche no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2008, 01:18 AM   #40
piortek
Registered User

piortek's Avatar

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
Spike, szkoda, że nie dałeś fotki tej kamienicy obok, ale nawet z boku widać, że jest ciekawa.
Jak to nie dał, przecież widać kamienicę w całej okazałości Ciekawa jest co najwyżej fasada, ale jedna ładna elewacja pośrodku pola nie robi na nikim wrażenia.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, biurowiec

Thread Tools

Posting Rules