[Bratislava] Projects and Construction Updates XV - Page 12 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old April 24th, 2011, 10:32 PM   #221
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5158

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
joj, tak jeden z poslednych ako tak stihajucich usekov chcu zase raz kvalitne zapchat ....

cize trosku zuzili jazdne pruhy a posunuli to o cca 1m a chcu tam dat NJ profily .. hm, mohli to rovno posunut po ten byvaly prejazd priamo s pazitkovou ...

plus im mali nariadit aj prepojenie od prievozkej okolo budovy noveho casu na staru prievozsku ..

a 17 poschodi ... to bude dost des ... skoda, ze tam nebol nejaky limit na vystavbu ..

vsak to nebude dopravne vobec stihat ... skoda, ze tam nejde elektricka ...
aquila no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old April 24th, 2011, 10:36 PM   #222
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Likes (Received): 50

Ja neviem ludia boli ste sa pozriet v tom podchode, alebo ste iba videli tie dve fotky vyssie? naozaj skuste sa tam ist pozriet, podla mojho nazoru to vyzera fakt dobre... a nech si je pod tym obklad aky je, pred MS by ho tak ci tak nevycistili. Ak sa to ma co chvila naozaj rekonstruovat tak zrejme s tym obkladom neratali ani do buducnosti ak to povolili.
rauCO? no está en línea  
Old April 24th, 2011, 10:39 PM   #223
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Originally Posted by DinoVonZvreca. View Post
nevažím si ludi ktorí na všetko frflu ako ty a nic neurobia takých ja nenawidzeu
ty si normálny akože stav predtým bol totálne zlý a nikomu sa nepacil teraz 90percent ludi ocenilo že je to ovela lepsie len tebe a jednému z 10 sa to nepozdáva takže dá sa povedať že je to úspech ved teraz sa to aspon niekomu páči stav predtým sa však nikomu nepáčil ale ty budes spoza kompu mudrovat stale že?
A aké dane platiš? ked budeš platca DPH tak potom môžeš mať velkú hubu a to akože každý týžden sa bude z našich daní platit cistenie od tagov z podchodu nie je lepšie ked to je takto a uštetríš peniaze na týždenne čistenie?
Nechápem čo sem dávaš tu tvoju vieden. nad trnavským je akože opera alebo stare mesto?
Vo viedni mám rodinu a dobre to tam poznám a je tam toho graffiti ovela viac vo štvrtiach podobných ako je trnavske myto co je vlastne nove mesto. To uz nebudem písat o NY a podobne zbytočne s tou tvojou viednou zavadzas porvonaš stare mesto vieden s novým mestom Bratislava
1) na co vsetko ja frflem ? to ze frclem objektivne na grcoidne akoze umenie ? odkial mas 90% ? to ze to hodnoti tak tvoje okolie je mozno logicke, kedze mate podobnu vlnovu dlzku na hodnotenia "umenia". ale opytaj sa ludi co tadial bezne chodia a ti povedia svoje.

2) je docela humorne, ked si myslis, ze ked si platca DPH, tak si hlanvy platca dani ? ty asi moc o ekonomike nevies co ?

3) preboha ake usetrene peniaze za tyzdenne setrenie ? to ze tam znicia milionovy majetok co stacilo prebrusit a vysokotlakovo ocistit za par desiatok tisik ? a oni to znicia par sprejmi za par euro ? nemas clovece ponania o hodnotach

4) no tak mi daj presne priklade kde vo viedni je tych prikladov viacej v sirsom centre mesta velmi sa pobavim tam take tagy su neni pomaly ani na dialnicnych mostoch... nieto v podchodoch

5) uz som ten priklad uvadzal inde, vo viedni so nemusel byt ucastnikom ziadne brigady "uprac si pred svojim domom" a predsa je gro parkov a verejnych priestranstiev upravenych. cize o tom to je... a navyse ked su este ludia co obhajuju taketo bohapuste nicenie hodnot, je to ozaj des...
aquila no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old April 24th, 2011, 10:42 PM   #224
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Likes (Received): 16

ak máš tridsať tak to si bol vychovaný asi v nejakej snobskej štvrti. Mne by nevadilo ani keby vsetky elektricky boli posprejovane ako jedna graffiti elina v KE tisic krat lepsie nez tie trapne uniformavane natery na MHD co uz MHD s reklamou je krajsie
a tu máš tu tvoju "bezchybnu" vieden čo s nou na každom rohu zavadzas oni graffiti nemaju vôbec ani blízko centra ))))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=-ZfF8...eature=related
DinoVonZvreca. no está en línea  
Old April 24th, 2011, 10:59 PM   #225
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
a tu máš tu tvoju "bezchybnu" vieden čo s nou na každom rohu zavadzas oni graffiti nemaju vôbec ani blízko centra
ehm, to video je o ilegalnych graffiti...
Old April 24th, 2011, 11:01 PM   #226
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
1) na co vsetko ja frflem ? to ze frclem objektivne na grcoidne akoze umenie ? odkial mas 90% ? to ze to hodnoti tak tvoje okolie je mozno logicke, kedze mate podobnu vlnovu dlzku na hodnotenia "umenia". ale opytaj sa ludi co tadial bezne chodia a ti povedia svoje.

2) je docela humorne, ked si myslis, ze ked si platca DPH, tak si hlanvy platca dani ? ty asi moc o ekonomike nevies co ?

3) preboha ake usetrene peniaze za tyzdenne setrenie ? to ze tam znicia milionovy majetok co stacilo prebrusit a vysokotlakovo ocistit za par desiatok tisik ? a oni to znicia par sprejmi za par euro ? nemas clovece ponania o hodnotach

4) no tak mi daj presne priklade kde vo viedni je tych prikladov viacej v sirsom centre mesta velmi sa pobavim tam take tagy su neni pomaly ani na dialnicnych mostoch... nieto v podchodoch

5) uz som ten priklad uvadzal inde, vo viedni so nemusel byt ucastnikom ziadne brigady "uprac si pred svojim domom" a predsa je gro parkov a verejnych priestranstiev upravenych. cize o tom to je... a navyse ked su este ludia co obhajuju taketo bohapuste nicenie hodnot, je to ozaj des...
2., Subjekty ktore su platcami dph platia na rozdiel od neplatcov dph kvartalne DPH za sluzby a produkty ktore neplatca neplati a taktiez rocne platia dane s prijmu a soc a zdravotne odvody ako neplatca takže platcovia maju navyse to DPH ktore platia stvrtrocne ale ty mi chces povedat že je este nejaky iný subjekt ktorý plati nieco navyse ako DPHcku a je nieco viac ako platca dph?

3. keby si to vycistil tak by si to musel stale cistit aby to nebolo od tagov takže by si dával peniaze na udržbu kazdy tyzden aby to bolo čiste. BTW ty si zabudol že ten mramor už bol zničený, stary, a polorozpadnuty navyše posprejovaný tak tam sa už nic nedalo zničiť neviem ako o trnavskom možes pisat ze to malo nejaku hodnotu
Old April 24th, 2011, 11:06 PM   #227
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

Zhrniem to, vsetkym sprayerom trebo uplne jednoducho dolamat ruky a poslat ich na liecenie.
Alebo na vychod od SLovenskej hranice.

PS. Ak je to travertin, uz sa nebude dat nikdy a nijako vycistit.
Ked osobne stretnem nahodou toho idiota, co je za to zodpovedny, vyrazim mu predny chrup.
zaq- no está en línea  
Old April 24th, 2011, 11:07 PM   #228
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
ehm, to video je o ilegalnych graffiti...
jo reagoval som na scifi post že vo viedni tagy nemáš ani na dialnicnom moste tagy su vsetky ilegal a on sa snaži napísat že vo viedni ziadny ilegal nie je lebo to je jedno užasne a čiste mesto bez tagov, sice ich tam maju menej ale kolko ich stoji udržba už nenapíše

Quote:
1)

4) ) tam take tagy su neni pomaly ani na dialnicnych mostoch... nieto v podchodoch

Last edited by DinoVonZvreca.; April 24th, 2011 at 11:39 PM.
Old April 24th, 2011, 11:09 PM   #229
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
.

zabudol si na jednu vec že to už predtým bolo na full potagovane
a to ostatné čo si napísal: ty ho nestretneš lebo takí ako tí na Slovensko nepatria ty máš to Irsko od Boha za trest a bodka

Last edited by DinoVonZvreca.; April 24th, 2011 at 11:58 PM.
Old April 24th, 2011, 11:17 PM   #230
Ondro
Veteran of the meme war

Ondro's Avatar

Likes (Received): 1211

Jasné, je to umenie, kto z vás dokáže zo sprejom niečo také? Ja naposledy, keď som striekal si bicykel, tak aj to som pokašľal a to išlo o nanesenie troch vrstiev spreja na tyčku, pričom sa mi to roztieklo.
Ondro no está en línea  
Old April 24th, 2011, 11:21 PM   #231
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6817

Quote:
Zhrniem to, vsetkym sprayerom trebo uplne jednoducho dolamat ruky a poslat ich na liecenie.
Alebo na vychod od SLovenskej hranice.

Ked osobne stretnem nahodou toho idiota, co je za to zodpovedny, vyrazim mu predny chrup.
Chvalabohu to nie je travertín (čo je mimochodom národný kameň Slovenska). Je to ten istý kubánsky mramor, ktorým je obložený aj Istropolis.

Ja nie som vôbec proti graffiti, práve naopak, teším sa, ak nejaký hnusný betónový múr na sídlisku darujú grafiťákom ako voľnú plochu, nech sa realizujú tam a nie na nejakom súkromnom majetku. Ale ničiť vzácny mramor, to je barbarstvo Keby popred mramor dali sádrokartón a na to striekali, tlieskal by som, ale predpokladám, že to tak nebude...

YIM.BA.
Amrafel está en línea ahora  
Old April 24th, 2011, 11:23 PM   #232
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
neni to travertin, len to z dialky trochu podobne vyzera.
Old April 24th, 2011, 11:30 PM   #233
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
.

Ale ničiť vzácny mramor, to je barbarstvo Keby popred mramor dali sádrokartón a na to striekali, tlieskal by som, ale predpokladám, že to tak nebude...
Ok bral by som tento tvoj príspevok keby ten mramor bol cisty a novy ale tento čo tam bol stary a posprejovaný tagmi ak by sa aj robila rekonštrukcia ver tomu že ten mramor by skocnil v kontajneri podobne tomu bolo aj na hodzku kde ten mramor nahradili iným obkladom lebo sa s tým nedalo nic robit a tiez na trnavskom ten mramor bol pase takže nie je to jedno ?
Old April 24th, 2011, 11:31 PM   #234
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2117

aquila, tazko porovnavat vieden a bratislavu. dobre vies, ze v ba rozpoctovo, sluzbami a udrzbou nefunguje takmer nic. preco myslis, ze zrovna udrzba podchodu by mala byt vynimka? ak by to tam aj komplet vycistili, ten podchod by stale posobil znacne depresivne. tie mramory su poroztlkane a cele to vyzera, ako zastavene v case. ak by si tento imidz chcel zmenit, potreboval by si ovela viac financii ako par tisic na vysokotlakove cistenie. taktiez by to boli zbytocne vyhodene financie, kdeze sa s tym podchodom v buducnosti planuje nieco robit.

samozrejme, ze idealny stav by bol krasny podchod ako je na hodzovom, par citylightov informujucich o majstrovstvach s mapami a smerovkami, lenze taketo prostredie vytvorit na trnavskom myte bez komplet reko a kameroveho systemu je ciste scifi. ako pisal amrafel v inom vlakne, na predstanicnom to bez tagov nevydrzalo ani den, drbnuti taggeri to beru ako sutaz, kto sa tam prvy podpise, je pan.

na vycistenom bledom podklade by tie tagy len tak kricali, tu sa to kvoli roznofarebnosti celkom strati (ak sa tam zas niekto prijde podpisat).

nebol som este v podchode, ale ak v ramci graffitov budu zakomponovane aj smerovky, je to celkom originalny a odlahceny sposob informovania navstevnikov.

samozrejme za ilegalne graffiti na other people property by som ruky lamal aj ja, ak je to ale povolene (viacmenej iba kvoli majstrovstvam), tak to viem pochopit.

ano, je to nizsia forma umenia, ale ta vyssia na ulice uz ozaj nepatri. toto je rychle, lacne, bezudrzbove a ucel to splni (nic viac od toho ani necakam).

nejdem ta presviedcat o svojej pravde, vidim z predchadzajucej diskusie, ze by to i tak skoncilo patovou situaciou. inak s ziadnymi graffitakmi sa nepoznam, za to, co vidim bezne v meste by som ruky lamal tiez, akurat toto je trochu ina situacia s trochu inym umyslom.
marish no está en línea  
Old April 24th, 2011, 11:42 PM   #235
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6817

Ináč čo sa týka graffiti tvorby v tom podchode, výtvarne je to na úžasnej úrovni (bez irónie) Fakt mi je ľúto toho mramoru. Keď už takto, mohli ho aspoň vybrať a dať na uvoľnený povrch nejakú jednoduchú vrstvu farby, na ktorú by šli tie graffiti. V Bratislave aj dobré nápady ruka v ruke narážajú na prejavy absolútneho ignorantstva a hlúposti...

YIM.BA.
Amrafel está en línea ahora  
Old April 24th, 2011, 11:57 PM   #236
aquila

aquila's Avatar

Quote:
2., Subjekty ktore su platcami dph platia na rozdiel od neplatcov dph kvartalne DPH za sluzby a produkty ktore neplatca neplati a taktiez rocne platia dane s prijmu a soc a zdravotne odvody ako neplatca takže platcovia maju navyse to DPH ktore platia stvrtrocne ale ty mi chces povedat že je este nejaky iný subjekt ktorý plati nieco navyse ako DPHcku a je nieco viac ako platca dph?

3. keby si to vycistil tak by si to musel stale cistit aby to nebolo od tagov takže by si dával peniaze na udržbu kazdy tyzden aby to bolo čiste. BTW ty si zabudol že ten mramor už bol zničený, stary, a polorozpadnuty navyše posprejovaný tak tam sa už nic nedalo zničiť neviem ako o trnavskom možes pisat ze to malo nejaku hodnotu
2) nastuduj si princip DPH a ze o com to je

3) uz len to, ze to automaticky predpokladas, ze to do tyzdna bude zase zataggovat, je dost zly signal tejto spolocnosti.

inak cim to je, ze na mierku to po tyzdni potagovane nie je ?

4) to neznemena ze tam neni ziadne graffity.. ale nikto by si nedovolil magistrat z tohto podradneho kvazi umenia, ktore robia kvazu-umelci.. len hentie tagy co su tam su dost o nicom az na par kuskov... to uz podla fotiek z kosic to tam lepsie vyzera ..

cize ziadne LEGALNE grafity na takychto verejnych priestranstvach (ak neratam vyslovene na to urcene obasti typu MQ a MfAK etc )

5) marish: mne je ze W a BA je ina, ja tu ani neocakavam, ze to bude to iste, ale proste toto mi uz pripada ako cisty barbazizmus:

a bohuzial to neni ani funkcny tagging, je to proste ako keby sa banda zhulenych graffitakov dala dokopy a nieco tam dala. bez ladu a skladu, bez konceptu. kazdy si zopar par metrov a tym to hasne. navyse pri tom znicili mramor ..

to je na tom najvacsi udes.. bez tematiky bez nicoho .. to ze tam na 2 ci troch plochah je nejaka tematika hokeja to nevytrhne ...
aquila no está en línea  
Old April 25th, 2011, 12:03 AM   #237
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2117

ako som pisal, nazivo som to este nevidel a na fotkach to este nie je hotove. tu tematiku a znacenie tam ale ocakavam, bez toho by to bol tak trochu fail.
marish no está en línea  
Old April 25th, 2011, 12:12 AM   #238
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6188

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Ináč čo sa týka graffiti tvorby v tom podchode, výtvarne je to na úžasnej úrovni (bez irónie) Fakt mi je ľúto toho mramoru. Keď už takto, mohli ho aspoň vybrať a dať na uvoľnený povrch nejakú jednoduchú vrstvu farby, na ktorú by šli tie graffiti. V Bratislave aj dobré nápady ruka v ruke narážajú na prejavy absolútneho ignorantstva a hlúposti...
Aj mne je luto toho mramoru. Bohuzial mesto a ani dani autori, ci obdivovatelia tychto vytvarnych diel si neuvedomuju hodnotu takehoto materialu. Avsak nie je to uplne stratene, pri pripadnej rekonstrukcii je stale mozne mramor specialnou technikou (diamantmi) prebrusit o par milimetrov a bude mramor vyzerat ako novy.

Avsak ked si uvedomim, ze sukromny investor tieto vzacne obklady vyhadze do velkoobjemoveho kontajnera a naj*be tam obklady z Baumaxu za par centov za m2...
E499.3056 no está en línea  
Old April 25th, 2011, 12:14 AM   #239
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
inak cim to je, ze na mierku to po tyzdni potagovane nie je ?
kamery. 14 kusov a najeky specialny povrch na ktorom nedrzi sprej.
Old April 25th, 2011, 12:20 AM   #240
DinoVonZvreca.
Registered User

DinoVonZvreca.'s Avatar

Quote:
2) proste toto mi uz pripada ako cisty barbazizmus:
nechce sa mi už nejak na to reagovat a uz vobec nie tu DPH to by sme tu boli do rana. Len ten barbarizmus je nieco ine ten mramor bol uplne zniceny a cely posprejovaný tak ci tak by pri rekonstrukcii isiel dole. Barbarizmus by to bol keby to bolo v takom stave ako na mierku ale urcite nie toto ked to bolo v havarijnom stave a vysledok aj ked to este nie je dokoncene je ovela lepsi ako predtým alebo mi chces povedat ze predtým to bolo lepsie? tak porozmyslaj ake slova vyberies, hodnotit nieco co nie je dokoncene je tiež fail.......tak gute nacht
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules