[Poznań] Nowe Garbary - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 18th, 2005, 09:12 PM   #81
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3551

no to jutro do domy wracam przez Garbary

ta kamienica przypomina mi tą na pl. Wielkopolskim (tam gdzie kiedyś mieścił się BZ WBK)

P.S
a dzisiaj pierwszy raz od 2-3 tygodni zajechałem na Śródkę, ale rondo rozkopali
PB no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 18th, 2005, 11:21 PM   #82
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 215

Uuuu, to dzieło Klimaszewskiej & Biedak??? Fiu, fiu... A więc jednak potrafią projektować. Podoba mi sie. No i sprawdziło się to co pisałem wcześniej że warto czekać dodatkowe pół roku na coś porządnego niż budować ten paskudny wafel. Wiec i pani Strzałko również ma pozytywny wkład w ten projekt.

3mam kciuki za ten projekt i inne projekty w tej okolicy tj. za Rzeźnię, Superprokuraturę, Wechtę, TBSy, odbudowe Synagogi, Hiltona, zabudowę Solnej do Św. Wojciecha i naprzeciwko, budynek przy moście Chrobrego, za kładkę na Chwaliszewo i jego rewitalizację, no i za "Nową Solną" i przywrócenie starego koryta Warty.
Pulse no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2005, 11:45 PM   #83
pzlotnik
Registered User

pzlotnik's Avatar

Likes (Received): 124

Quote:
Originally Posted by Pulse
Uuuu, to dzieło Klimaszewskiej & Biedak??? Fiu, fiu... A więc jednak potrafią projektować. Podoba mi sie. No i sprawdziło się to co pisałem wcześniej że warto czekać dodatkowe pół roku na coś porządnego niż budować ten paskudny wafel. Wiec i pani Strzałko również ma pozytywny wkład w ten projekt.

3mam kciuki za ten projekt i inne projekty w tej okolicy tj. za Rzeźnię, Superprokuraturę, Wechtę, TBSy, odbudowe Synagogi, Hiltona, zabudowę Solnej do Św. Wojciecha i naprzeciwko, budynek przy moście Chrobrego, za kładkę na Chwaliszewo i jego rewitalizację, no i za "Nową Solną" i przywrócenie starego koryta Warty.

nO TO ZAJEFIŚCIE !!!
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 18th, 2005, 11:49 PM   #84
Luc84
Registered User

Luc84's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:

ja tam zawsze wierzyłem w panią Strzałko

Pulse piękna wizja, mam nadzieję, że rzeczywiście za kilka lat te tereny będą tak wyglądać

PB ze Śródki są foty w Infrastrukturze kolejowej
Old July 18th, 2005, 11:52 PM   #85
mateq
mod emerytowany

no Pulse chyba się troszczkę zbyt mocno rozmarzył...hehe francuski klimat mu sie udzielił

ale wrając do rzeczy czekałem od dawien dawna na tę inwestycję i byłoby cuuuuudownie gdyby ruszyli w tej chwili
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 06:57 AM   #86
Forza_imperial
=Old School=

Forza_imperial's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bryki99
Przed chwilą przejeżdzałem Garbarami i właśnie wieszali BANER z reklamą budynku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszam na www.nowegarbary.pl
super nowinka, ile juz czekalem na ta inwestycje, budynek bardzo mi sie podoba

Old July 19th, 2005, 10:47 AM   #87
skowrcez
Registered User

skowrcez's Avatar

Likes (Received): 0

Faktycznie okolica zmienia się ostatnio (głównie przez Wechtę i TBS'y) na lepsze - ktoś wie, kiedy mają zostać ogłoszne wyniki konkursu na kolejne budynki Wechty nad Wartą?
skowrcez no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 11:12 AM   #88
tomashec
Registered User

Likes (Received): 4670

Solna Garbary

Quote:
Originally Posted by skowrcez
Faktycznie okolica zmienia się ostatnio (głównie przez Wechtę i TBS'y) na lepsze - ktoś wie, kiedy mają zostać ogłoszne wyniki konkursu na kolejne budynki Wechty nad Wartą?
Oczywiście to bardzo dobrze. Myslę, i nie tylko ja zapewne, że skrzyżowanie Solna/Garbary jest strasznie zaniedbane. A jest to ważne skrzyżowanie, przez które odbywa się ogromny ruch samochodowy i nie tylko. Ten budynek myślę, że "rozrusza" trochę ta krzyżówkę. Już nie wspomnę o tym, że całe skrzyżowanie wymaga jakiś robót. Znajdyjąca się na jednym z rogów krzyżówki (czerwona cegła) mogłaby zostać oczyszczona tak , jak budynek PZU na Cyryla Ratajskiego, wyglądało by to pięknie, biorąc pod uwagę historyczny wygląd owej szkoły. No i oczywiści działki od strony pływalni. Słabym pomysłem jest postawienie tam rekonstrukcji murów. Mogą one być, ale powinny zajmować góra 50 metrów. A zamiast tych śmierdzących budek przy przystanku oraz parkingu przy samej pływalni powinny stanąć okazałae kamienice. Kolejno przystanek 51 w stronę Szelągowskiej na ul. Garbary (jest tam taki śmieszny daszek nad autami chyba pracowników Zakłądów Papierniczych, o ile jeszce one tam są). Do zrównania z ziemią. To skrzyżowanie musi wyglądać...okazale. Takie jest moje skromne zdanie
tomashec no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 01:29 PM   #89
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14161

Quote:
Jestem za, tylko nie wiem nic o Hiltonie. Cos jest w planach w tym rejonie?

A budynek mi sie podoba, tylko nie ma go w ofercie na stronie nickela... A mieszkanko tam moze byc calkiem mile
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 01:43 PM   #90
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Hilton miał w planach stanąć naprzeciwko pl Wielkopolskiego. Plany oprotestowali mieszkańcy (bo jest tam Ogródek Jordanowski), architekt miejski itp. Inwestor się przestraszył i uciekł. Dziś plany budowy hotelu w tym miejscu to już tylko mrzonka.
Old July 19th, 2005, 01:53 PM   #91
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14161

Quote:
Hilton miał w planach stanąć naprzeciwko pl Wielkopolskiego. Plany oprotestowali mieszkańcy (bo jest tam Ogródek Jordanowski), architekt miejski itp. Inwestor się przestraszył i uciekł. Dziś plany budowy hotelu w tym miejscu to już tylko mrzonka.
Aha, no to juz wszystko jasne

tomashec: to skrzyzowanie nie powinno wygladac okazale, powinno byc zwykla miejska krzyzowka, a nie autostrada, tak jak teraz.
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 03:08 PM   #92
RICH

Przy Solnej mial stanac nie Hilton tylko Radisson SAS i nie na przeciwko placu Wielkopolskiego tylko na wprost alei Marcinkowskiego.
RICH no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2005, 03:18 PM   #93
mateq
mod emerytowany

/\ dokładnie i w dodatku miał zasłaniać Wzgórzę Św. Wojciecha
Old July 19th, 2005, 06:10 PM   #94
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Pierwotnie Radison SAS miał stanąć na skwerze przy Roosvelta, potem przy Solnej. Hilton to jeszcze wcześniejszy temat. Za młodzi jesteście aby to pamiętać
Old July 19th, 2005, 06:46 PM   #95
Luc84
Registered User

Luc84's Avatar

Likes (Received): 58

Render jest...

...ale w środku zero ruchu

Old July 19th, 2005, 06:55 PM   #96
mateq
mod emerytowany

hmmm poł rokju wieszali baner...niezwykłe tempo
na stronce piszą tak:
Quote:
Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań planowane jest na lipiec 2005 r.
ok, mogą zacząć sprzedaż, ale niech określą termin zakończenia inwestycji, bo...
Quote:
Planowany termin realizacji obiektu: 2007 rok.
jest dwuznaczne... albo zaczną w 2007 ( ), albo skończą (też niezbyt szybko...). Moim zdaniem to drugie, ale poproszę więcej konktretów
Old July 19th, 2005, 07:15 PM   #97
PB
Projekt Inwestor

/\ 1 konkret - wybrany generalny wykonawca
Old July 20th, 2005, 04:42 AM   #98
Forza_imperial
=Old School=

Forza_imperial's Avatar

jest dwuznaczne... albo zaczną w 2007 ( ), albo skończą (też niezbyt szybko...). Moim zdaniem to drugie, ale poproszę więcej konktretów [/QUOTE]

po 2007 zobaczymy czy budynek bedzie juz stal
Old July 21st, 2005, 07:35 PM   #99
bladyrunner
Registered User

Quote:
Originally Posted by Forza_imperial
jest dwuznaczne... albo zaczną w 2007 ( ), albo skończą (też niezbyt szybko...). Moim zdaniem to drugie, ale poproszę więcej konktretów
po 2007 zobaczymy czy budynek bedzie juz stal [/QUOTE]

To jest data realizacji więc raczej chodzi o to, że zobaczymy ten budynek w 2007 r.

Dziwi mnie tylko to: Obiekt będzie się składał z dwu niezależnych brył: A i B. W każdej z brył przewidziano podziemną halę garażową, oraz siedem kondygnacji naziemnych.
A na renderze widzę 6 kondygnacji naziemnych...
bladyrunner no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2005, 08:07 PM   #100
PB
Projekt Inwestor

/\ w części mieszkaniowej jest 7
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, poznań