[S8] Wyszków - Białystok - Page 17 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 6th, 2008, 09:03 PM   #321
kosciesz

Likes (Received): 0

Na stronkach GDDKiA znalazłem informację o wymianie nawierzchni i ruchu wahadłowym na odcinku 17 km (sic!) Poręba - Ostrów Mazowiecka.
Wiecie może co się tam dzieje?

Będę tamtędy jutro przejeżdżał więc byłbym wdzięczny za informację czy przejadę tam bez problemów czy od razu lepiej odbijać na Łochów?
kosciesz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 7th, 2008, 09:16 AM   #322
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 12

To pewnie będzie to samo,co było kiedyś między Zambrowem, a Szumowem - na pewnym odcinku jeden pas będzie zamknięty i remontowany, a samochody będą ruszać drugim pasem na przemian. Dodatkowo pewnie postawią światła tam. Spodziewaj się korków.

Ja osobiście uważam, że mogliby od razu budować odcinek Wyszków - Ostrów Maz. jako klasa S i w ramach tej budowy wyremontować obecną jezdnię.
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2008, 06:20 PM   #323
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
To pewnie będzie to samo,co było kiedyś między Zambrowem, a Szumowem - na pewnym odcinku jeden pas będzie zamknięty i remontowany, a samochody będą ruszać drugim pasem na przemian. Dodatkowo pewnie postawią światła tam. Spodziewaj się korków.

Taaaa... jechałem dziś tamtędy. W ramach tego "remontu" wymieniają fragmenty asfaltu prostokątnymi łatami (i to raczej niezbyt dużymi). Czyli na istniejących już łatach wszelkiego rodzaju dojdzie po prostu kolejna warstwa łat (a przecież chyba w tamtym roku robiono "frezowanie" co potraktowano dosyć dosłownie, czyli sfrezowano co większe koleiny). Ruch wahadłowy polega natomiast na tym że silniejszy (sprytniejszy) ma pierwszeństwo, sygnalizacji nie uświadczyłem, może to i dobrze, bo korków też nie było. Po prostu masakra. Czym żeśmy sobie zasłużyli na taki remont?
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 26th, 2008, 03:24 PM   #324
MarcinL
Registered User

Białostocki oddział "zaktualizował" (czyli kolejny raz przesunął - typowe dla wszystkich inwestycji drogowych w Polsce) terminy w swoich planach. I oto odcinek Białystok-Jeżewo który miał być budowany już pod koniec 2007 r. może uda się rozpocząć budować w 2010 roku (poz. na budowę pod koniec 2009 roku, wiec bardzo wątpię żeby roboty zaczęły się wcześniej niż jesienią 2010 ). Może, ponieważ przez te 2-3 lata wiele się może jeszcze wydarzyć.

Quote:
4. [S-8]: odc. Jeżewo – Białystok od km 614+850 do km 639+365; [dług. 24,52 km]
- DŚU – 18.10.2006
- DUL – 23.11.2007 (są odwołania od decyzji u Ministra)
- Dalsze etapy: PB+PW – przetarg przez Centralę GDDKiA w IV kw. 2008 w ramach programu “Projektuj i Buduj”.
- Pozwolenie na budowę – IV kw. 2009.
Planowany termin realizacji: 2009(2010)-2011(2012)
Old May 26th, 2008, 03:37 PM   #325
MarcinL
Registered User

Poszperałem w archiwum i oto co znalazłem (jesień 2005r.). Odcinek Białystok-Jeżewo miał być budowany w trybie Projektuj i Buduj, co miało przyśpieszyć budowę. Ależ mi przyśpieszenie.
S8 Białystok-Warszawa w całości w 2012? Obecnie coraz bardziej w to wątpię.

Quote:
Szansa na dwie jezdnie
Jeszcze bardziej cieszy informacja o tym, że są unijne fundusze na budowę drogi ekspresowej Wrocław - Warszawa - Białystok na lata 2007-2008. Szosą Warszawa - Białystok przejeżdża od 18 do 20 tysięcy samochodów na dobę, w tym przynajmniej cztery tysiące ciężarówek.
- W związku z tym otrzymaliśmy polecenie centrali, aby pilnie przygotować dokumentację drogi dwujezdniowej - mówi Topczewski.
Drogowcy za obiecane pieniądze chcą w latach 2007-2008 zbudować drugą jezdnię na odcinku Białystok - Jeżewo, węzeł w tej miejscowości oraz obwodnicę Zambrowa i potem połączyć ją z już istniejącą obwodnicą w Ostrowi Mazowieckiej. To ogromne zadanie.
Old May 26th, 2008, 04:37 PM   #326
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1604

Budowa obwodnicy Zambrowa miała ruszyć jesienią 2007, a najprawdopodobniej ruszy, ale w 2010 roku! Ktoś powinien zlecieć ze stołka (w końcu z niego można tylko spaść).
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 05:26 PM   #327
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Budowa obwodnicy Zambrowa miała ruszyć jesienią 2007, a najprawdopodobniej ruszy, ale w 2010 roku! Ktoś powinien zlecieć ze stołka (w końcu z niego można tylko spaść).
Skąd ty wytrzasnąłeś taką informację?? Ja od początku słyszałem, że budowa ma ruszyć w 2009 roku, ewentualnie w 2010.
Old May 26th, 2008, 05:34 PM   #328
olvin
Wielokulturowe Podlasie

olvin's Avatar

http://zambrow.org/aktualnosci/stron..._pokaz&id=1626
Końcówka tekstu z pogrubioną czcionką.
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 07:03 PM   #329
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

A no, rzeczywiście. Pewnie terminy się opóźniły przez te wydawanie zezwoleń, decyzji środowiskowych itd. Teraz rozpoczęły się wykupy terenów w Zambrowie i Wiśniewie, to zobaczymy jak szybko się z tym uporają.
Old May 26th, 2008, 07:23 PM   #330
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8627

Do całości dodam, że nie są mi w ogóle znane jakieś poważniejsze protesty co do powyższych inwestycji będących w gestii białostockiej GDDKiA.
1. Był protest pewnej jednososobowej organizacji z Białegostoku niejakiego Kosno, ale na to, że GDDKiA Białystok nie odpowiedziała na jego pismo.
2. Coś mi się obiło o uszy w przypadku obwodnicy Zambrowa, że mieszkańcy niezadowoleni są, że trasę prowadzi się przez ich domy, a nie po pustych polach po-PGR-owych. Nie wiem co dalej się z tym działo.

Słyszeliście jeszcze o jakichś protestach?

Policzmy więc:
- w 2005 roku mówiło się, że odcinek Białystok-Jeżewo i obwodnica Zambrowa powstaną w latach 2007-2008 (więc za 2 lata miała ruszyć inwestycja i po 3 się skończyć).
- mamy 2008 (o ile się nie mylę) czyli minęły 3 lata. Mówi się, że budowa ruszy w 2010, a więc za 2 lata. I jest nadzieja, że uda się skończyć przed Euro 2012 (a więc za 4 lata).

Jakby nie liczyć, to wygląda, że przez ostatnie 3 lata inwestor nie tyle, że nic nie zrobił, by zbudować tą trasę, ale jeszcze przeszkadzał....
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 07:33 PM   #331
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1604

Wiesz może na jakich etapach proceduralnych była obwodnica Zambrowa i odcinek Białystok-Jeżewo w roku 2005? Czy w ciągu trzech lat naprawdę nic nie zrobiono? Może GDDKiA lała wodę i doskonale było wiadomo, że wcześniej przytoczone daty są wyssane z palca?
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 07:54 PM   #332
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Do całości dodam, że nie są mi w ogóle znane jakieś poważniejsze protesty co do powyższych inwestycji będących w gestii białostockiej GDDKiA.
1. Był protest pewnej jednososobowej organizacji z Białegostoku niejakiego Kosno, ale na to, że GDDKiA Białystok nie odpowiedziała na jego pismo.
2. Coś mi się obiło o uszy w przypadku obwodnicy Zambrowa, że mieszkańcy niezadowoleni są, że trasę prowadzi się przez ich domy, a nie po pustych polach po-PGR-owych. Nie wiem co dalej się z tym działo.

Słyszeliście jeszcze o jakichś protestach?

Policzmy więc:
- w 2005 roku mówiło się, że odcinek Białystok-Jeżewo i obwodnica Zambrowa powstaną w latach 2007-2008 (więc za 2 lata miała ruszyć inwestycja i po 3 się skończyć).
- mamy 2008 (o ile się nie mylę) czyli minęły 3 lata. Mówi się, że budowa ruszy w 2010, a więc za 2 lata. I jest nadzieja, że uda się skończyć przed Euro 2012 (a więc za 4 lata).

Jakby nie liczyć, to wygląda, że przez ostatnie 3 lata inwestor nie tyle, że nic nie zrobił, by zbudować tą trasę, ale jeszcze przeszkadzał....

Wiem, że był protest w Woli Zambrowskiej - nie chcieli, żeby obwodnica biegła przez ich domy i prosili o wytyczenie innej trasy. Ale o innych nie wiem.

W każdym razie dyskusję nt. obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa proponuję przenieść do tematu o tej inwestycji.
Old May 27th, 2008, 01:24 AM   #333
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8627

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Może GDDKiA lała wodę i doskonale było wiadomo, że wcześniej przytoczone daty są wyssane z palca?
No tak. W 2005 roku były wybory parlamentarne.
Nic tak nie działa na wyborców, jak obiecanie zbudowania drogi.

Tyle, ze ten sam oddział GDDKiA rok później przekonywał wszem i wobec, że czas potrzebny na wykonanie inwestycji drogowej od zera do przecięcia wstęgi wynosi 15 lat.

Czegoś w końcu musimy się trzymać. Jesli urzędnicy drogowi popadają ze skrajności w skrajność, to w zasadzie w żaden podawany termin nie można wierzyć. Oczywiście takie lanie wody wpływa na wzrost zaufania społeczeństwa do państwowego inwestora drogowego i powszechnego poparcia dla inwestycji drogowych. Ludzie czują się świetnie, a inwestorzy mogą tworzyć długoletnie plany rozwoju. Już widzę jak jakiś koncern typu BMW zaplanował w 2005 roku, że w 2008 uruchomi fabrykę aut pod Zambrowem.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 02:05 AM   #334
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Ludzie czują się świetnie, a inwestorzy mogą tworzyć długoletnie plany rozwoju.
I to działa. Przecież "już wkrótce" zaczniemy budować, jeszcze tylko chwila, 2-3 lata i pojedziemy nową trasą. Mijają 2-3 lata i ciągle słyszymy to samo, ale przecież to "już wkrótce".

Podobny przykład podawałem swego czasu na jakimś forum, a mianowicie chodziło o przebudowę ul Produkcyjnej w Białymstoku. W lipcu 2007 roku jakiś tam urzędnik (abstrahując kto to był) obiecał w lokalnej gazecie że właśnie przygotowujemy przetarg, za 2 tyg będzie ogłoszony, później rozstrzygnięcie i we wrześniu (2007) zaczynamy roboty (ziemne). Co się okazuje, wiosną 2008 roku we wszystkich gazetach podają że ten sam facet mówi że "planowana na kwiecień 2008" przebudowa ww. ulicy przeciągnie się na maj 2008. No to do cholery, skoro była planowana na kwiecień 2008, to dlaczego w 2007 mówiono co innego?

Totalna bezkarność i mamienie ludzi remontami które "już w tym roku będą", a okazuje się że będą może za rok, może za dwa. Jeżeli ktoś jest chętny, to mogę się pofatygować i odszukać linki w internetowym archiwum tej gazety.

Jeśli chodzi o Białystok, to podobnych obietnic które już teraz na kilometr mi "śmierdzą" jest jeszcze kilka. Ale problem jest chyba szeroki (wydaje mi się że w innych regionach też tak jest, przynajmniej obserwowałem lokalne obiecanki w woj. lubelskim i jest to samo) i my sobie o nim pogadamy, ale dalej będzie jak było.

Ja już się nie "podniecam" żadnymi obietnicami, dopiero jak widzę maszyny w terenie to mam jakąś tam pewność że coś się rusza (i to czasem nie za bardzo, vide obw. Wasilkowa, Augustowa, czy choćby Białystok-Katrynka, która też miała być budowana już w 2007, a jak na razie to wycięto parę h lasu, a sama budowa nawet jak ruszy, to i tak nie wiadomo czy się skończy w 2 lata (zagrożenie wstrzymaniem).
Old May 27th, 2008, 12:45 PM   #335
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 456

Panowie, z obwodnicą Zambrowa nie jest chyba tak źle - wiadomo, że jest już DUL, trwają ostatnie poprawki przy PW+PB, na pewno niedługo będzie ogłaszany przetarg.

Stawiam na początek 2009 na rozpoczęcie prac.

Ten news na który się powołujecie jest z 2006 roku, troszkę przeterminowany chyba.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 02:29 PM   #336
karol8888888
Registered User

Likes (Received): 24

tak samo bedzie z budowa drogi s8 Bialystok- Jeżewo tez w 2009 w maju gdzies rozpoczna sie prace... to nie mozliwe zeby w 2010 roku byla dopiero budowana...bo na tym samym etapie sa obwodnica Zambrowa i Wisniewa a Jezewo - Białystok
karol8888888 no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 03:43 PM   #337
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by karol8888888 View Post
tak samo bedzie z budowa drogi s8 Bialystok- Jeżewo tez w 2009 w maju gdzies rozpoczna sie prace... to nie mozliwe zeby w 2010 roku byla dopiero budowana...bo na tym samym etapie sa obwodnica Zambrowa i Wisniewa a Jezewo - Białystok
Karol, nie po raz pierwszy mam wrażenie że nie czytasz dokładnie wątków. Cytuję raz jeszcze za oficjalną stroną GDDKiA Białystok (cytat poniżej). Jak niby roboty mają się rozpocząć przed uzyskaniem pozwolenia na budowę? Poza tym jeśli już teraz, dwa lata wcześniej, termin 2009 jest niepewny, to mogę sobie dać rękę uciąć że nie będzie dotrzymany.

Quote:
4. [S-8]: odc. Jeżewo – Białystok od km 614+850 do km 639+365; [dług. 24,52 km]
- DŚU – 18.10.2006
- DUL – 23.11.2007 (są odwołania od decyzji u Ministra)
- Dalsze etapy: PB+PW – przetarg przez Centralę GDDKiA w IV kw. 2008 w ramach programu “Projektuj i Buduj”.
- Pozwolenie na budowę – IV kw. 2009.
Planowany termin realizacji: 2009(2010)-2011(2012)
Old May 27th, 2008, 03:49 PM   #338
tore
Registered User

Likes (Received): 98

edit
tore no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 04:19 PM   #339
karol8888888
Registered User

Likes (Received): 24

a ja na stronach Warszawskich wyczytałem ze w Wojewódzctwie Podlaskim maja byc dwie rozpoczete inwestycje drogowe zwiazane z ekspresówka s8 w 2009 droga rozbudowa do parametrów ekspresówki obwodnica Zambrowa wraz z mini obwodnica Wiśniewa oraz Białystok - Jeżewo ...
karol8888888 no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 04:21 PM   #340
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 456

Zastanawiam się jak to będzie z odcinkiem Jeżewo - Białystok. Bo tak zupełnie teoretycznie, skoro to się ma odbywać w trybie "Projektuj i Buduj" to możliwe jest uzyskiwanie pozwoleń na budowę i budowanie poszczególnych obiektów oddzielnie.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules