[S8] Wyszków - Białystok - Page 57 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 8th, 2011, 08:04 PM   #1121
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 35

Na stronie Halcrow w dziale "Aktualności" pojawiała się bardzo fajna wizualizacja "z lotu ptaka" odcinka S8 Białystok-Jeżewo:

http://www.halcrow.home.pl/index.php...=38&Itemid=147
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2011, 09:37 PM   #1122
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post
Na stronie Halcrow w dziale "Aktualności" pojawiała się bardzo fajna wizualizacja "z lotu ptaka" odcinka S8 Białystok-Jeżewo:

http://www.halcrow.home.pl/index.php...=38&Itemid=147
Tak fajna, że aż nie chce się załadować strona do obejrzenia/ściągnięcia jej.
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2011, 09:40 PM   #1123
Maya83
Registered User

Likes (Received): 8568

A mi się ściąga
Maya83 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2011, 09:50 PM   #1124
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 3283

U mnie też działa bez problemu. Mają dobre serwery, jak ktoś ma szybkie łącze może się pokusić o ściągnięcie większego pliku.

EDIT. Albo i nie - duży ma problem z kodekami. Mniejszy działa dobrze, ale obraz jest marny (pikseloza).
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2011, 09:54 PM   #1125
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Likes (Received): 0

u mnie też bez problemu na szybkiego ściągnałem mniejszy i gdy oglądałem mniejszy już sciągnąłem większy, zdecydowanie polecam większy plik
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 02:22 AM   #1126
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 102

Rozumiem, że węzeł Białystok Zachód to oczywiście z ekspresówką S19 ?

Poza tym strasznie dużo przejazdów gospodarczych będzie na tym odcinku i aż 53 km dróg serwisowych - sporo.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 09:12 AM   #1127
cheslaw
...

Likes (Received): 3855

Też zwróciłem uwagę na liczbę dróg serwisowych. Wydaje mi się, że można byłoby z niektórych zrezygnować bez szkody dla okolicznych mieszkańców. Dziwi mnie natomiast chodnik praktycznie wzdłuż całego odcinka - czy nieliczni piesi nie mogliby poruszać się po niemal pustych drogach serwisowych?

W zasadzie "półwęzeł" Łyski będzie miał też relację wyjazdową w kierunku W-wy pośrednio przez przyszły węzeł Białystok-Zachód.

Last edited by cheslaw; March 9th, 2011 at 09:20 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 10:58 AM   #1128
MaciejN
Registered User

MaciejN's Avatar

Likes (Received): 511

Wrzucone na YT.
Old March 9th, 2011, 11:41 AM   #1129
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 30324

Ładne wykonie Na długości prawie całego odcinka wzdłuż S8 są drogi obsługujące ruch lokalny, finansowo chyba stanowią spokojnie z 10% całej inwestycji.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 12:26 PM   #1130
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by j-cube View Post
Rozumiem, że węzeł Białystok Zachód to oczywiście z ekspresówką S19 ?
No to wygląda - i jedyna moja ulubiona koniczynka na tym odcinku.
Old March 9th, 2011, 12:58 PM   #1131
Oktawiusz
Registered User

Mi się za to podoba bardzo ładnie widoczna ścieżka rowerowa (26 km!) idąca od węzła Jeżewo, aż do samego Białegostoku.

Kiedyś słyszałem opinie, że ścieżki rowerowe wzdłuż tras ekspresowych to idiotyzm. Ja myślę, że przeciwnie. Po pierwsze budowa trasy ekspresowej to jedna z niewielu okazji, aby w ogóle wybudować w okolicy ścieżkę rowerową, a nie jakiś kilkusetmetrowy ogryzek w mieście. Kosztowo to ułamek, który idzie na budowę trasy, a wiemy, że budżety samorządów to krople w porównaniu z budżetami większych inwestycji Gdaki. Po drugie taka ścieżka ma dla rowerzysty znaczenie komunikacyjne, a nie tylko rekreacyjne. Kiedyś próbowałem wyznaczyć trasę rowerową z Warszawy do Białegostoku w Mapsource na Garminie. Priorytetem były drogi gminne i lokalne z nawierzchnią asfaltową. Chodziło mi o to, aby na drogach, którymi będę jechał rowerem był jak najmniejszy ruch. Ile ja się nakombinowałem! Trasa w dużej skali przypominała jakiś zygzak. Przy okazji uświadomiłem sobie jaki priorytet w trasowaniu mają choćby drogi wojewódzkie. Idą prawie prosto jak strzała przez okolicę. A drogi krajowe w porównaniu z drogami lokalnymi to po prostu walą na wprost. A jeśli taka ścieżka przy trasie ekspresowej ma jeszcze nawierzchnię asfaltową to jest to rewelacja - jedziesz przez duże obszary możliwie najkrótszą trasą, a do tego jesteś odseparowany od ruchu samochodowego. Ani samochody nie przeszkadzają rowerzyście, ani rowerzysta nie przeszkadza samochodom (a każdy kto mijał rowerzystę na drodze wojewódzkiej lub krajowej bez poboczy, wie jak taki delikwent jest wkurzający).

Kolejna rzecz to światła przy Białymstoku. Mi się wydaję, że zrobiono to celowo, aby po prostu uspokoić ruch, szczególnie od strony Warszawy. Kładka dla pieszych jest po to, aby nie pałętali się oni na nawierzchni drogi i nie wzbudzali niepotrzebnie świateł. A więc skrzyżowanko, światła, fotoradarek i wszyscy jadą spokojnie. Może trochę brutalnie, ale skutecznie.
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Old March 9th, 2011, 03:31 PM   #1132
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post
Kolejna rzecz to światła przy Białymstoku. Mi się wydaję, że zrobiono to celowo, aby po prostu uspokoić ruch, szczególnie od strony Warszawy. Kładka dla pieszych jest po to, aby nie pałętali się oni na nawierzchni drogi i nie wzbudzali niepotrzebnie świateł. A więc skrzyżowanko, światła, fotoradarek i wszyscy jadą spokojnie. Może trochę brutalnie, ale skutecznie.
1. Połączenie z Trasą Generalską ma iść wiaduktem, TG będzie bezkolizyjna - uspokajanie ruchu tuż przed wiaduktem jest bez sensu.
2. Skrzyżowanie pod ww. wiaduktem ma być w formie ronda, pewnie też ze światłami. Tłumaczono to właśnie uspokajaniem ruchu w kierunku miasta. Po co więc dwa razy na odcinku 200 metrów uspokajać ruch?

Podsumowując - te skrzyżowanie to będzie największy kretynizm ostatnich czasów...

Chyba że będzie ono przebudowywane przez miasto w ramach przebudowy odcinka od granica miasta do wiaduktu kolejowego na Kleeberga i GDDKiA nie chciała wykładać tu swoich pieniędzy zatem robią rozwiązanie tymczasowe. Oby tak było... Tylko dlaczego w takim razie kładka?
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 03:56 PM   #1133
Żuberek
Registered User

Żuberek's Avatar

Likes (Received): 17

Jak to z tymi nazwami węzłów jest? W animacji 3 ostatnie węzły na drodze do Białegostoku nazywają się Choroszcz, Białystok Zachód (duży węzeł z S19) i Łyski - natomiast na planach pojawia się węzeł Dzikie, duży węzeł Choroszcz (łączący S19 z S8) i Łyski. Jakie będą ostateczne nazwy węzłów?

Mam również pytanie do tych którzy orientują się w okolicach miejscowości Choroszcz. Jak miasto zostanie skomunikowane względem tego dużego węzła? Czy powstanie nowa droga biegnąca w tamtym kierunku? Dziękuję z góry, za odp.

Czy ten duży węzeł będzie realizowany dopiero podczas budowy S19 w tym rejonie?
Old March 9th, 2011, 05:14 PM   #1134
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1604

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Podsumowując - te skrzyżowanie to będzie największy kretynizm ostatnich czasów...

Chyba że będzie ono przebudowywane przez miasto w ramach przebudowy odcinka od granica miasta do wiaduktu kolejowego na Kleeberga i GDDKiA nie chciała wykładać tu swoich pieniędzy zatem robią rozwiązanie tymczasowe. Oby tak było... Tylko dlaczego w takim razie kładka?
Skrzyżowanie gdzie ma powstać sygnalizacja leży już w gm. Choroszcz, analogicznie krzyżówka DK8/Jana Pawła II. Miasto Białystok nic do tego nie ma, pozostaje lobbing lub próba porozumienia się z GDDKiA. Odcinek od końca kontraktu S8 do wiaduktu na Kleeberga (tam jest granica miasta) leży tylko i wyłącznie w gestii GDDKiA.

Quote:
Originally Posted by Żuberek View Post
Czy ten duży węzeł będzie realizowany dopiero podczas budowy S19 w tym rejonie?
Tak.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 05:18 PM   #1135
Oktawiusz
Registered User

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
1. Połączenie z Trasą Generalską ma iść wiaduktem, TG będzie bezkolizyjna - uspokajanie ruchu tuż przed wiaduktem jest bez sensu.
2. Skrzyżowanie pod ww. wiaduktem ma być w formie ronda, pewnie też ze światłami. Tłumaczono to właśnie uspokajaniem ruchu w kierunku miasta. Po co więc dwa razy na odcinku 200 metrów uspokajać ruch?
Zaraz, zaraz, a po co tam rondo? Jadąc od strony Warszawy wiaduktem z prawej strony wjeżdżasz bezkolizyjnie na TG. Jadąc TG w stronę Warszawy wjeżdżasz bezkolizyjnie, jadąc od strony Warszawy w stronę centrum B-stoku przejeżdżasz bezkolizyjnie pod wiaduktem. Gdzie tu rondo? Masz jakiś projekt tej przebudowy? Nie jestem w temacie, więc się pytam.
Old March 9th, 2011, 06:36 PM   #1136
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 237

Mnie najbardziej zadziwia most na Narwi. Co z ciągnikami rolniczymi i innymi powolnymi pojazdami? Czy rzeka będzie dla nich barierą nie do przebycia?
Dziwnie jakoś urywają się te drogi lokalne na rzece.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 06:44 PM   #1137
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1604

Według starych planów, z tego co pamiętam, planowano tylko jedną estakadę w relacji Warszawa -> TG. Jadąc w kierunku Białegostoku miało się przejeżdżać przez rondo.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 08:49 PM   #1138
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Skrzyżowanie gdzie ma powstać sygnalizacja leży już w gm. Choroszcz, analogicznie krzyżówka DK8/Jana Pawła II. Miasto Białystok nic do tego nie ma, pozostaje lobbing lub próba porozumienia się z GDDKiA. Odcinek od końca kontraktu S8 do wiaduktu na Kleeberga (tam jest granica miasta) leży tylko i wyłącznie w gestii GDDKiA
Racja. Dopiero załapałem jaką głupotę palnąłem... odcinek o którym napisałem wcześniej ma 0 (słownie zero) metrów. Jest oczywiście tak jak mówisz. Trzeba będzie się dowiedzieć w GDDKiA, bo te skrzyżowanie to bardzo zły pomysł i może coś się jeszcze da zrobić w tym temacie.

Quote:
Zaraz, zaraz, a po co tam rondo? Jadąc od strony Warszawy wiaduktem z prawej strony wjeżdżasz bezkolizyjnie na TG. Jadąc TG w stronę Warszawy wjeżdżasz bezkolizyjnie, jadąc od strony Warszawy w stronę centrum B-stoku przejeżdżasz bezkolizyjnie pod wiaduktem. Gdzie tu rondo? Masz jakiś projekt tej przebudowy? Nie jestem w temacie, więc się pytam.
Rondo ma służyć do skręcania w lewo z TG w stronę miasta i w celu uspokojenia ruchu. Po co? Mnie nie pytaj, dla mnie to też głupota. Jadąc od TG można pojechać przez NZS i wyjechać koło Macro, szczególnie że NSZ ma być w przyszłości 2x2.
Mnie się wydaje że ww. relację można by było zupełnie wyłączyć i zaprojektować jak piszesz, ale ostatnie wzmianki wielokrotnie mówiły o rondzie na tym skrzyżowaniu.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 11:33 AM   #1139
cheslaw
...

Likes (Received): 3855

To rondo w sumie miałoby duży sens, gdyby relacja Warszawa->JPII omijała rondo bokiem ("skrótem"), a bezpośrednio na rondo wjeżdżaliby tylko kierowcy jadący w relacjach JPII->TG, TG->JPII i JPII->Warszawa, z czego praktycznie tylko na tej ostatniej byłoby duże natężenie ruchu.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 06:32 PM   #1140
lotkaaa
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bomirek View Post
Mnie najbardziej zadziwia most na Narwi. Co z ciągnikami rolniczymi i innymi powolnymi pojazdami? Czy rzeka będzie dla nich barierą nie do przebycia?
Dziwnie jakoś urywają się te drogi lokalne na rzece.
a co Cię tam tak dziwi? Stary most zostaje do ruchu lokalnego, obie jezdnie eski mają budowaną nową przeprawę. Ciągnikiem przejedziesz po starym moście...
lotkaaa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules