[Kraków] S.O.F. GDK & Jurgen Mayer - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 2nd, 2006, 04:40 PM   #41
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Likes (Received): 2118

czy jak budynek ma raptem 7 pięter, to co za różnica, czy ma 25 czy 30 metrów
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 2nd, 2006, 05:01 PM   #42
emti
oj tam, oj tam

emti's Avatar

Likes (Received): 140

ten projekt medusy jakiś taki jakby nie ich... czyżby stawali się bardziej klasyczni? a może nie potrafili przekonać inwestora? budynek jest porządny ale po tej pracowni spodziewam się zawsze czegoś bardziej "awangardowego".
co do Jurgena H. Mayra to podtrzymuje swoje zdanie, że proporcje bryły i detal elewacji dają w sumie efekt trochę przytłaczający natomiast zdecydowanie wolę wersję bez tego "zwisu", który niedosyć, że jest zupełnie nieuzasadniony to na dodatek komplikuje odczyt głównego wejścia.

jeśli chodzi o relacje stare/ nowe to wszystko to zależy od wartości starego i klasy autora nowego
Old May 2nd, 2006, 05:13 PM   #43
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 40497

Quote:
Originally Posted by emti
ten projekt medusy jakiś taki jakby nie ich... czyżby stawali się bardziej klasyczni? a może nie potrafili przekonać inwestora? budynek jest porządny ale po tej pracowni spodziewam się zawsze czegoś bardziej "awangardowego".
co do Jurgena H. Mayra to podtrzymuje swoje zdanie, że proporcje bryły i detal elewacji dają w sumie efekt trochę przytłaczający natomiast zdecydowanie wolę wersję bez tego "zwisu", który niedosyć, że jest zupełnie nieuzasadniony to na dodatek komplikuje odczyt głównego wejścia.

jeśli chodzi o relacje stare/ nowe to wszystko to zależy od wartości starego i klasy autora nowego
'Nowe' w tej okolicy to biurowiec Polfy (PLivy) wybudowany wg najlepszych tureckich wzorow (taki mniejszy Reform plaza) i bloczyske GEO szumnie nazwane 'Zlota Brama'. To ja wole to stare =glownie przedwojenny modernizm, moze i nie najwyzszych lotow, ale dosc porzadny. Niestey zrobiono tam po wojnie balagan upychajac pare blokow (jak ten z tylu na wizualce)
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 2nd, 2006, 05:17 PM   #44
Paskuda
Resistance is futile

Paskuda's Avatar

Likes (Received): 0

Maff:

Akurat ostatnio kilka razy parkowałem niedaleko WTT i z tego co pamiętam zaraz obok już się buduje jakiś apartamentowiec (buduje bodajże Ronson - jak pogrzebiesz w wątkach warszawskich to pewnie znajdziesz // http://www.ronson.pl/ ).

A zresztą tu to chyba dość dobrze widać co się dzieje/będzie działo w okolicy (albo ktoś chciałby aby się działo ) https://www.skyscrapercity.com/showth...&page=35&pp=20

PS. Aha, zapomniałbym - pozdrowionka
Paskuda no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 05:19 PM   #45
emti
oj tam, oj tam

emti's Avatar

Likes (Received): 140

@behemot > ja osobiście jestem zwolennikiem zachowywania tego co wartościowe (nie koniecznie klasy światowej... wystarczy, że ma znaczenie lokalne) i kulturalne łączenie tego z nowym - tak by razem tworzyło nową jakość :] co mam nadzieje jest widoczne po kliknieciu w link w mojej sygnaturze
Old May 2nd, 2006, 05:19 PM   #46
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Meduza z tylu:

Mnie najbardziej interesuje to:

"W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są biura i budynki handlowe (centrala Pliva, zaplanowane Centrum Atrium z 11-piętrowym hotelem, tej samej wysokości budynkiem typu kondominium i wielofunkcyjnym budynkiem atrialnym z powierzchnią przeznaczoną między innymi pod handel detaliczny i biura"

Wydawalo mi sie, ze Atrium juz spisano na straty....

Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia

Last edited by behemot; May 2nd, 2006 at 05:27 PM.
Old May 2nd, 2006, 06:08 PM   #47
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Behemot, Atrium to jest to cosik niedokonczone przy cystersow? Ja mam nadzieje ze to jednak nie jest spisane na straty....
no a GD&K moze przerozne glupoty pisac aby tylko Meduza sprawiala wrazenie ze stoi we wlasciwym miejscu ....
sa moze podane jakies konkretne daty tych inwestycji?
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 06:16 PM   #48
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Behemot, Atrium to jest to cosik niedokonczone przy cystersow? Ja mam nadzieje ze to jednak nie jest spisane na straty....
no a GD&K moze przerozne glupoty pisac aby tylko Meduza sprawiala wrazenie ze stoi we wlasciwym miejscu ....
sa moze podane jakies konkretne daty tych inwestycji?
Nie, to po drugiej stronie. I zupelnie nie ta skala. to cos co stoi, to niedokonczony biurowiec jakiegos biura architektonicznego. Malenstwo przy Atrium (2 budynki po 11 pieter + jeden mniejszy). Tyle ze prawie na pewno Atrium mialo stanac dokladnie na miejscu w ktorym Geo buduje te swoje bloczki, wiec jest po sprawie.
GEO:

Podpisano - Behemot.

Bolonia
Old May 2nd, 2006, 06:18 PM   #49
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2621

Całkiem fajna ta meduza - chociaż średnio będzie tam pasować, no ale można przecież założyć, że to otoczenie nie będzie po prostu do niej pasować i to ono w przyszłości będzie się musiało dostosować.
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 06:37 PM   #50
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

ehhh, to wielka szkoda ze to Atrium nie wypalilo....
ciekawe co stanelo na przeszkodzie ...ze nie wybudowano tego kompleksu/no chba ze takie obiektywne przyczyny jak strach inwestora nad rentownoscia obiektu-vide chyba CBO/.
Ale chyba mozemy miec uzasadnione przpusczenia ze skoro okolica zostanie w pewnym sensie ucywilizowana to i ten szkielet biurowca dokoncza, chyba nie mam jego wizualki ale jkaos strasznie brzydki chyba on nie byl.

chyba za duzo tych "chyba"
thx za info
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 10:46 PM   #51
Maff
Registered User

Maff's Avatar

Likes (Received): 1372

Quote:
Originally Posted by behemot
Tak to jest jak sie ocenia architekture na podstawie fotek. Przejedz sie do Warszawy, zobacz jak wygladaja naprawde okolice WTT (Wola), wtedy pogadamy.

Inna sprawa, ze jesli dla kogos dwupietrowe kamienice to to samo co blaszane baraki z odzieza, to jest to raczej nieuleczalne. Podobnie jak naiwna wiara, ze jak sie zburzy i zaorze to bedzie lepiej.
mieszkalem w wawie ostatnie 2 lata. na Woli. 2 przecznice od WTT.
po drugie... szansa na zrobienie z rudery czegos ciekawego jest w Polsce minimalna. szansa, ze nowe bedzie lepsze, tez jest niewielja, ale wieksza niz pierwszy wariant. decyduje wiec czysta matematyka.

nie wiem czy zauwazyles, ale w co drugiej wypowiedzi piszesz "pojedz tam, pojedz tu" - ja wiem, ze Rejkjawik to pepek swiata, ale ba boga, nie tylko ty wysciubiłeś nosek poza nasz prowincjonalny skansenik.
troch szacunku... jak nie do mnie, to do innych forumowiczow.
jestes pewnie starszy ode mnie, a gowniarz taki jak ja ma cie kultury uczyc?
Maff no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 10:53 PM   #52
Maff
Registered User

Maff's Avatar

Likes (Received): 1372

Quote:
Originally Posted by Paskuda
Maff:

Akurat ostatnio kilka razy parkowałem niedaleko WTT i z tego co pamiętam zaraz obok już się buduje jakiś apartamentowiec (buduje bodajże Ronson - jak pogrzebiesz w wątkach warszawskich to pewnie znajdziesz // http://www.ronson.pl/ ).

A zresztą tu to chyba dość dobrze widać co się dzieje/będzie działo w okolicy (albo ktoś chciałby aby się działo ) https://www.skyscrapercity.com/showth...&page=35&pp=20

PS. Aha, zapomniałbym - pozdrowionka
Paskuda - to byl przyklad pierwszy z brzegu. Nie chodzi o to, co teraz sie tam dzieje, tylko ja moze wygladac polaczenie "starego" z nowym.
Maff no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2006, 11:41 PM   #53
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maff
mieszkalem w wawie ostatnie 2 lata. na Woli. 2 przecznice od WTT.
po drugie... szansa na zrobienie z rudery czegos ciekawego jest w Polsce minimalna. szansa, ze nowe bedzie lepsze, tez jest niewielja, ale wieksza niz pierwszy wariant. decyduje wiec czysta matematyka.

nie wiem czy zauwazyles, ale w co drugiej wypowiedzi piszesz "pojedz tam, pojedz tu" - ja wiem, ze Rejkjawik to pepek swiata, ale ba boga, nie tylko ty wysciubiłeś nosek poza nasz prowincjonalny skansenik.
troch szacunku... jak nie do mnie, to do innych forumowiczow.
jestes pewnie starszy ode mnie, a gowniarz taki jak ja ma cie kultury uczyc?
1. Widac sie slabo rozgladales, albo po prostu nie chcesz pewnych rzeczy zobaczyc -albo sie do nich przyznac. Jesli mieszkales na Woli to doskonale wiesz, ze sa tam i stare i nowe budynki, o roznych wysokosciach. Wklejenie baraczka tylko po to zeby OSMIESZYC moje zdanie, to jest ta 'kultura' ktora tak ci 'lezy'???Przeinaczanie rzeczywistosci, byle udowodnic swoja racje to objaw szacunku dla forumowiczow??Ciekawe...a ze robisz to w stosunku do mnie caly czas, niekoniecznie musi mi sie to podobac.
2. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze szansa na to zeby w Polsce powstalo cos ciekawego od podstaw jest minimalna. Matematyka decydowalaby gdybys przedstawil konkretne liczby i dane. Architektura to nie matematyka. A przedstawienie subiektywnych (twoich) opinii jak prawde objawiona, w dodatku popartych pseudo-matematycznym wywodem jest niepowazne.
A sprawa jest duzo prostsza-jak napisal Emti -wszystko zalezy od budynku i od architekta. Dorabianie do tego ideologii pt. bo lepiej przejechac walcem i zaczac wszystko od nowa jest bardzo polskie, nieprawdaz?
3. Masz bardzo ciekawy sposob 'argumentowania' (oo ja wiem ze nie lubisz tego slowa, ale przykro mi nie mam zamiaru przechodzic na twoj sposob rozmowy) i dosc wybiorcza percepcje. Stawiasz mnie w trudnej sytuacji bo cokolwiek bym nie napisal, bedzie albo ze sie bronie i przyznaje do 'winy' albo ze nie potrafie. Jest to swietny chwyt, pt. kto pierwszy zaatakuje w ten sposob-wygrywa. Nie wiem czy zauwazyles ale tu i owdzie wysylam forumowiczow, ktorzy najpierw wysylali mnie, ze zacytuje "na wies bo tam bedziesz czul sie dobrze". Ale "pan Maff" oczywiscie konsekwentnie pomija to w swoich wypowiedziach, zeby udowodnic swoja racje. Wiec panie Maff (stosujac modny w IV RP styl wypowiedzi, ktory tak sie tobie podoba), szacunek nie polega na akceptowaniu i lykaniu kazdej bzdury jaka sie pojawi na horyzoncie, nawet jesli ta bzdura jest powtarzana 100 razy.
BTW: Kultura wymagalaby zalatwiania tego typu spraw na priv, ale to ty zaczales
Podpisano - Behemot.

Bolonia
Old May 3rd, 2006, 01:33 AM   #54
Paskuda
Resistance is futile

Paskuda's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maff
Paskuda - to byl przyklad pierwszy z brzegu. Nie chodzi o to, co teraz sie tam dzieje, tylko ja moze wygladac polaczenie "starego" z nowym.
Starego z nowym? Chyba, że ten barak to był z osiemnastego wieku

Kiepski przykład zaiste. Conajwyżej był to pokaz zagospodarowanego z nie zagospodarowanym ...
Paskuda no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2006, 04:31 PM   #55
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Ou siet te bloczki to przecież lekko podrasowany PRLowski blok typu domino

http://www.geogrupa.pl/dane/inwestyc...ualizacjad.jpg
Old May 5th, 2006, 11:25 PM   #56
bialy_cien
Bądź co bądź kobieta

bialy_cien's Avatar

Likes (Received): 361

Behemot? Czemu piszesz z boku? Ja znalazłam z boku takie..

bialy_cien no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2006, 03:05 AM   #57
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Kraków - SequoJa

Nad rzeka Wilga w bliskim sasiedztwie ulic Kapelanka i Grota Roweckiego pod nazwa SequoJa planowany jest nowatorski projekt GD&K Group.

Aby poznac szczególy zapraszamy do sledzenia aktualnosci na naszej stronie internetowej.
Podpisano - Behemot.

Bolonia
Old January 15th, 2007, 01:47 AM   #58
marceel
Registered User

marceel's Avatar

Przy ul. monte cassino, na poludniowej scianie, zauwazylem dosc zaawansowana wycinke drzew polaczona z rozbiorka barakow itp. Jest to pierwsza dzialka przy monte cassino od strony ronda. wlasnie tam mi sie wydawalo odpowiednie miejsce na te inwestycje, moze w koncu zaczeli? jest tablica info. ale nie mialem czasu podejsc i sprawdzic.
marceel no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2007, 01:42 PM   #59
Morava
CFO

Morava's Avatar

Likes (Received): 21

Masz aparat? Ja nie bywam w tamtych stronach, więc nie mam, jak zrobić fotek.. Ale może ktoś, kto tam czasem jest mógłby zrobić?
Morava no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2007, 08:49 PM   #60
Lysy
little idiot

Lysy's Avatar

Likes (Received): 617

pewnie stare, ale tutaj jeszcze nie prezentowane koncepcyjne modeliki SOF:

ze strony jurgena mayera, of korz.
Lysy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply